ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Retro > Stare teme

Stare teme Teme iz ostalih foruma koje su zastarele i zatvorene davnih dana.

 
 
Thread Tools Display Modes
  #101  
Staro 21.03.2011, 12:50
lenhi lenhi je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 04.07.2009
Poruke: 258
Nepromenjeno

Jedna potpuna bezvrijedna i nepotrebna tema po meni postade hit na forumu. Besmisleno trošenje vremena oko teme lažnih e-mailova. Spade nam forum na mjesto zabave i ubijanja slobodnog vremena,a ne na izvor informacija i povezivanja.
  #102  
Staro 21.03.2011, 17:57
Score's Avatar
Score Score je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 06.07.2010
US lokacija: San Francisco Bay
YU lokacija: Beograd
Poruke: 448
Nepromenjeno

[QUOTE=lenhi;21458]Jedna potpuna bezvrijedna i nepotrebna tema po meni postade hit na forumu. Besmisleno trošenje vremena oko teme lažnih e-mailova. Spade nam forum na mjesto zabave i ubijanja slobodnog vremena,a ne na izvor informacija i povezivanja.[/QUOTE]

U pravu si, ovo nikom nece pomoci oko dobijanja GC, medjutim... kako se forum blizi zasicenju sto se teme tice - skoro da su pokrivena sva moguca prakticna i teoretska pitanja - jedino sto moze ovde novo da se desava su pitanja novih posetioca koja smo culi milion puta i niko vise ne zeli na njih da (opet) odgovara, nova iskustva novopecenih zelenasa ili ova vrsta " razbibrige" dok se ne pojavi nesto sto bi u potpunosti zadovoljavalo zvanicnu temu foruma u celosti, pa cemo o njoj da raspravljamo.

A mozemo i da pustimo da forum lagano zamre jer niko nema nista novo da kaze a stara prezvakana pitanja ne volimo?

Ja mislim da je bolje da na neki nacin odrzavamo duh (i clanstvo) na visini u vremenima kada se ocigledno nista ne desava.

Ne kosta ekstra....
__________________
Score
  #103  
Staro 21.03.2011, 19:33
Vuvuzela Vuvuzela je offline
Drug član
 
Datum prijave: 15.07.2010
US lokacija: Hm, who knows?
YU lokacija: Hrvatska
Poruke: 96
Nepromenjeno

Živnut će forum uskoro, s obzirom da je 01.05. na vratima! :)
__________________
Prijava (supruga i ja) 7.10.2010. - prvi puta
01.05.2011. - ništa
15.07.2011. - ništa
Prijava (supruga i ja) 02.11.2011. - drugi puta
  #104  
Staro 09.04.2011, 09:26
Janca Janca je offline
Član
 
Datum prijave: 09.04.2011
Poruke: 1
Nepromenjeno

[QUOTE=TheNenad;20590]-Ako ste dobili e-mail od prevaranta, nemojte samo brisati poruku, već kliknite na dugme "spam" (ako ga imate) kako biste sebe a i druge sačuvali od budućih takvih poruka.

-Ako je e-mail dobijen sa adrese koja se završava sa .gov, to uopšte ne mora da znači da potiče sa dotične adrese! Ukoliko takav e-mail dobijete, javite se ovde na forum i računarski pismeniji "zelenaši" će proceniti da li je poruka lažnjak ili ne. (u većini slučajeva - odgovor je DA, a u slučaju korisnika GMail i YahooMail e-mail adresa, poruka će se već nalaziti u SPAM sandučetu)

-Ukoliko se adresa završava sa .com, .net, .org, ili bilo šta osim .gov, nemojte dotične poruke prosleđivati ambasadama i KCC-u, imaju ljudi pametnija posla... Već su vas upozorili na takve prevare na zvaničnom sajtu.

-Ako se iko prijavio za lutriju preko prevarantskog sajta čiji zaposleni sada traže isplatu, predlažem da se pravite ludi i da ni slučajno nikome ne psujete sve po spisku (samo vam još fali da vas prijave i sledeće godine u inat i da vam zadrže confirmation broj), već da se prijavite kako treba (besplatno) na [url]www.dvlottery.state.gov[/url] - to vam je jedina šansa. Najverovatnije su zaposleni tih kvazi-firmi imali pametnija posla nego da fotošopuju vašu sliku i unose vaše podatke a da im niste platili.

-Ako ste se prijavili preko prevarantskog sajta i dotični sajt tvrdi da ima vaš confirmation number, i sada traži pare kako bi vam ga prosledio, nisam siguran da možete išta pametno uraditi povodom toga... možda uspe da (ukoliko agencija zapravo postoji) nazovete prevarante i da im pretite advokatom. Telefonski broj USAFIS-a jeste navodno +1 (201) 604-6527 i piše da su iz New Jersey-a. (koliko su podaci istiniti, ne znam) U krajnjem slučaju, možete se opet prijaviti ukoliko rok za prijavu još traje.

-Ako ste platili za uslugu prijavljivanja na lutriju, ne pravite talase i želim vam sreću. Sledeće godine ako bude potrebe, prijavljujte se preko [url]www.dvlottery.state.gov[/url] kako biste izbegli neprijatnosti.


Teško... kao prvo, izvlačenje je u maju, kao drugo, ko njima garantuje da si to baš ti sa druge strane veze? Zašto ja ne mogu da ih nazovem i da se predstavim kao taj i taj i da tražim podatak o dobitku na lutriji (koji se vrlo lako može zloupotrebiti)? Kao treće, čitajte šta piše i informišite se! Ako ne možete da se prijavite na lutriju kako treba, kako ćete srediti sve ostale papire, propise, formulare, procese i ostale zajebancije posle potencijalnog dobitka? Znam da niko nije tu da sluša naše uvrede i žalopojke, ali čujte i počujte - prijava je besplatna i radi se samo na state.gov! U se i u svoje kljuse![/QUOTE]

prestanite ljudi pametovati onima koji su dobili takav mail!

I ja sam ga dobio, iako sam se prijavljivao iskljucivo na pravoj web stranici vec par godina, iako koristim gmail (pa mi je ipak doslo u inbox), iako imam bolju zastitu na kompu od svih vas pametnjakovica, itd.

drugim rijecima, oni koji su dobili ovaj mail, vjerovatno nisu nista krivog napravili!
  #105  
Staro 09.04.2011, 10:31
Score's Avatar
Score Score je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 06.07.2010
US lokacija: San Francisco Bay
YU lokacija: Beograd
Poruke: 448
Nepromenjeno

[QUOTE=Janca;21794]prestanite ljudi pametovati onima koji su dobili takav mail!

I ja sam ga dobio, iako sam se prijavljivao iskljucivo na pravoj web stranici vec par godina, iako koristim gmail (pa mi je ipak doslo u inbox), iako imam bolju zastitu na kompu od svih vas pametnjakovica, itd.

drugim rijecima, oni koji su dobili ovaj mail, vjerovatno nisu nista krivog napravili![/QUOTE]

Hey, newbie, prva poruka pa ovakva? Ti mi izgledas kao najveci pametnjakovic, a takvi nam ovde trebaju ko rupa u glavi!

Ti imas najbolju zastitu na kompu.... :wtf: ? Bravo care, najbolji si!

Daj se malo kontrolirati radije...
__________________
Score
  #106  
Staro 09.04.2011, 13:22
olivera77's Avatar
olivera77 olivera77 je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 06.07.2010
US lokacija: Dallas,Tx
YU lokacija: Beograd
Poruke: 134
Nepromenjeno

[QUOTE=Score;21798]Hey, newbie, prva poruka pa ovakva? Ti mi izgledas kao najveci pametnjakovic, a takvi nam ovde trebaju ko rupa u glavi!

Ti imas najbolju zastitu na kompu.... :wtf: ? Bravo care, najbolji si!

Daj se malo kontrolirati radije...[/QUOTE]

Janca posto ja nisam dobila taj mail znaci li to da imam bolju zastitu na kompu od tebe :udri:

PS Besplatno instaliram firewall i antivirus clanovima foruma da ne bi dobili spam mailove :;D:

A sada malo ozbiljnosti,ovo je zvanicno obavestenje konzularnog odeljenja ambasade u Beogradu od juce :

"DV FRAUD WARNING! There has been a new series of fraudulent emails regarding the 2012 Diversity Visa Lottery from "consultant.com" email address. Please, diregard those emails. This is not official State Department email address. Also note that requests to pay any fees at any other location than the Consular Section are fraudulent."

Last edited by olivera77; 09.04.2011 at 13:26. Razlog: Dodatak
  #107  
Staro 09.04.2011, 13:41
lenhi lenhi je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 04.07.2009
Poruke: 258
Nepromenjeno

Treba gledati pozitivno na dobijanje tog lažnog e-maila. Baš su face oni koji su to dobili. Šteta što ja nisam dobio takav jedan da se hvalisam po forumu i po svom kraju. Mora da sam isuviše dobro zaštitio računar kad mi ne stiže! :woohoo:
  #108  
Staro 27.07.2011, 16:48
bobica84 bobica84 je offline
Član
 
Datum prijave: 17.02.2011
Poruke: 1
Nepromenjeno

Ja sam dobila mail sa ove adrese [email]foreign-visa-gov@usa.com[/email]
 


Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Isključeno
Smajliji: Isključeno
[IMG] kod je Isključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Similar Threads
Tema Pokretač teme Forum Odgovori Poslednja poruka
New York State, potom Florida tiberije Lokacije u USA 5 03.11.2014 19:35
Women's Department wrath:of:the:lich:king Vaša strana 62 05.05.2010 01:44
Men's Department xeg Vaša strana 60 26.03.2009 14:56
Hmm,dobio sam E-mail?? nepiyu Stare teme 11 02.09.2008 01:15

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 14:31.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.