ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Zelena Lutrija > Intervju (interview) - Ambasada

Intervju (interview) - Ambasada Pitanja vezana za dokumentaciju, specijalne slučajeve i pitanja tokom intervjua

Intervju (interview) - Ambasada » Interviews DV2017 - Concise Version » Bitni linkovi
O drugoj koverti Lekarski pregled Ambasade Intervju Korisne informacije

Zatvorena tema
 
Thread Tools Display Modes
  #1  
Staro 02.10.2016, 22:06
Magelan's Avatar
Magelan Magelan je offline
Super Moderator
 
Datum prijave: 28.04.2010
US lokacija: Spartanburg, South Carolina; Jacksonville, Florida
YU lokacija: Mladenovac, Republika Srbija
Poruke: 1 209
Nepromenjeno Interviews DV2017 - Concise Version

Kako smo polako zagazili u mesec Oktobar, tako nam se primicu i prvi intervjui za fiskalnu 2017. godinu.

Ova tema je iskljucivo rezervisana za postove u kojima clanovi doobitnici/izvuceni za DV-2017 opisuju svoja iskustva sa intervjua. Kako bismo ocuvali preglednost bez off-topic postova (zelje, cestitke i pozdrave cemo ovde zaobici) i spamova, tema ce biti zakljucana, a iskustva sa intervjua dodavana onim redom kako ih clanovi budu postavljali u temi "Interview DV 2017".

Srecno sa intervjuima

Moderatori foruma "Zelena Lutrija"
__________________
In US since 02.02.2010.
  #2  
Staro 06.10.2016, 18:07
Tomin Tomin je offline
Član
 
Datum prijave: 06.05.2016
Poruke: 19
Talking

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Kilimandzaro Prikaz poruke
Danas bi Tomin i Milica Smile trebalo da probiju led s intervjuima ove godine Nadam se da ce se javiti s dobrim vestima
Kako prati Kilimandzaro, svaka čast
Čekaj jel smo mi probili led? Zar nije neko pre nas bio? ...mislim da je neko imao zakazano 3. oktobra.

U svakom slučaju...
Poslednji poziv do šaltera, priđem i čujem:
Please read this out loud, ja pročitam... thank you, your visa has been approved

Upoznao sam Milicu i njenog supruga, sigurno će se oni javiti sa vestima

-----
Tok događaja je bio sledeći:
2015. godine prvi put aplicirao za Green Card (pretposlednji dan lutrije)
3. Maj 2016.: izvučen
13. Maj: poslao DS-260
22. Septembra: obavio lekarski
6. Oktobar - Ausvajs za novi život u pasošu (kakva ironija - 6. oktobar)
29. Oktobra letim za New York.

Nema se šta čekati, svaki dan proveden u Srbiji je jedan dan izgubljen u US.
U susret novim izazovima što pre pa kako bude.

Svima koji uskoro očekuju intervju želim puno sreće i dok ste tamo, uživajte i smejte se (u sebi)
Onima koji do sada nisu izvučeni - Srećno ljudi! Držimo Vam palčeve.

p.s. Javio bih se i ranije, ali sam u povratku, od table Novi Sad do kuće brojao kafane i ocenjivao kvalitet rakija u ponudi
  #3  
Staro 06.10.2016, 18:23
milica_smile milica_smile je offline
Član
 
Datum prijave: 10.05.2016
Poruke: 24
Nepromenjeno

Drugari, vize odobrene!!
Od tolike frke, na kraju sve toliko jednostavno! Do pola 11 smo sve zavrsili!
Prosli cetiri saltera...prvi za predaju dokumenata, drugi za placanje vize, treci za otiske prstiju i na kraju kod konzula, sa kojom smo imali prijatan razgovor na engleskom (mislim da je moglo i na srpskom)
Nismo ni shvatili da je to glavni deo intervjua, dok nam nije rekla da su vize odobrene! ))
Pitanja koja su postavljana su ponovljena na forumu vise puta...Gde planiramo da idemo, da li smo do sada bili u Americi, cime planiramo da se bavimo...i dalje pitanja za nasu vezu...koliko dugo smo zajedno, gde i kada smo se upoznali, koliko dugo zivimo zajedno, kad i gde je bilo vencanje, koliko ljudi je bilo...i za kraj da li imamo neke dokaze o vezi? Prilozili smo fotografije od ranije i sa vencanja, kao i prepiske...
Zaista nema razloga za strah, paniku i nervozu, svi su maksimalno ljubazni i sve je vrlo jednostavno!!
P.S. Uverenje iz suda nije potrebno, samo iz Mup-a.
Ako neko ima neka pitanja, samo izvolite
  #4  
Staro 11.10.2016, 12:30
Kilimandzaro's Avatar
Kilimandzaro Kilimandzaro je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 04.05.2016
US lokacija: Chicago
YU lokacija: BG
Poruke: 198
Nepromenjeno

Hvala vam svima puno
I mi smo pozeleneli
Sve je bilo gotovo izmedju 8:30 i 11h
Cekali smo ispred, prvo su prozivali one za obicne vize, a onda je izneo papir za nas sa lutrije. Prodje se obezbedjenje, pa recepcija na kojoj dobijes broj. Za razliku od obicnih mi smo dobili trocifreni. Posle jedno 20 minuta su nas prozvali (sreca ima u cekaonici kutak za decu) da predamo papire. Nas covek, popricao je s nama da li smo vec aplicirali za neku drugu vizu (moj tata je za mene pre nekoliko godina ali nisam htela tad da idem kad su zvali), da li smo vec putovali tamo. Nama se misteriozno od ulaza do saltera zagubile slike starijeg sina. Muz je sve pretrazio ali nije nasao. Pa nas je covek jos jednom pozvao i pitao da li smo nasli, a posto nismo, da nema veze (da li su oni uradili ponovo slike, ali ih je on naknadno nasao ne znam).
Onda cekanje za salter za placanje. Pa cekanje za davanje otisaka. Onda opet cekanje pa citanje papira na kom se zaklinjemo da su svi podaci ispravni i opet davanje otisaka, s tim sto sam ja moje dala i za decu. Tu nas je zena na engleskom ispitivala gde i kod koga idemo, sta sam zavrsila od skole, a dva puta me je pitala da li sam vec zivela van zemlje. Ne znam da proveri da li cu se sbuniti, sta li. Tu nam je rekla da smo dobili vize.
Na kraju opet kod coveka koji nam je uzeo dokumenta, ovaj put da nam ih vrati i da nam kaze da ce nas pozvati za koji dan da dodjemo po pasose.
Nije bilo stresno a ja sam sad malo kao izduvan balon, valjda jos nisam skontala sta se desava

Srecno svima ostalima!!!!
__________________
blog: www.emogration.com
FB: www.facebook.com/emogration
www.facebook.com/JelenaCrafts

od 2004 -2015 on and off pokusaji
DV 2017 izvuceni br. 23**
14.05.2016. DS260 popunjen
22.08.2016. stigao poziv za intervju (zakazan za 11. oktobar)
30.09.2016. lekarski
11. 10. 2016. intervju i pozeleneli
  #5  
Staro 13.10.2016, 14:08
Tamarica6000 Tamarica6000 je offline
Član
 
Datum prijave: 05.05.2016
Poruke: 16
Question ni da ni ne

Dragi prijatelji,

danas je trebao biti d-day za nas i da nam odobre vize ali izgleda da nije bio...naime niti smo vize dobili niti smo odbijeni...sve je teklo po proceduri i ok do poslednjeg momenta, dakle platili vize, položili zakletvu, tj potvrdili da su svi podaci koje smo dali tačni i onda nas konzularka kada je počela ubacivati podatke u komp. umesto da čestita, prebacila do kolege jer mora da se dovrši "administrativna procedura"... navodno su oni obzirom da je suprug rodjen u Bijeljini, dakle u BiH, umesto 4 bosanska broja za nas, uzeli srbijanske, obzirom da je intervju bio u Beogradu (pretpostavili su valjda da je i rodjen u Srbiji kad već ima srpsko državljanstvo) i da će nas pozvati za 10-tak dana da dodjemo sa posošima ukoliko se vize odobre, koje su nam inače vratili...svu ostalu origanalnu dokumentaciju su nam zadržali...sve mi je ovo pomalo čudno ali i nije jer se suprugu slična situacija desila, još pre 15 godina, naime bila je neka provera koja je trajala 15-tak dana i na kraju su mu odobrili J1 vizu...nadam se da će sve biti ok, ali ako i ne, malo smo sagoreli na kraju, kako god, čekamo tih 10-12 dana, pa javljamo novosti...ovo su inače i informacije za moderatora da u tabeli izmeni country of chargeability u BiH i željeno mesto odlaska iz Chicago u Boston, ako uopšte i odemo
  #6  
Staro 18.10.2016, 17:11
Tamarica6000 Tamarica6000 je offline
Član
 
Datum prijave: 05.05.2016
Poruke: 16
Nepromenjeno Odobrili nam vize

Drugari,
Samo da vama javimo, danas su zvali iz konzulata, sredili su sa Bosnom i odobrili nam vize!!!!Sutra idemo da odnesemo pasose izmedju 10 i 11h, pa su rekli da ce nam vize uraditi odmah sutra u toku dana izmedju 14 i 15 casova!!!!!!
  #7  
Staro 03.11.2016, 21:36
System System je offline
Član
 
Datum prijave: 25.08.2016
US lokacija: Phoenix
YU lokacija: Novi Sad
Poruke: 10
Arrow

E drugari, mi pozeleneli Interview je formalnost, mi smo obavili sve za 90 min. Planiramo let polovinom februara, ako može dopuna u tabeli

Pitanja su tipa: Kakvi su vam planovi, zašto Amerika, da li ste živeli u nekoj drugoj zemlji, da li ste nekad aplicirali za neku Američku vizu, da li ste bili u Americi? Pitanje u vezi osobe kod koje idemo...

Last edited by Magelan; 15.11.2016 at 19:00.
  #8  
Staro 04.11.2016, 00:34
dimi dimi je offline
Član
 
Datum prijave: 26.09.2016
Poruke: 11
Nepromenjeno

Izvinete sto pokasno vi pisuvam.

Da bidam direkten, gi dobivme vizite

Rabotite tecea vaka:
Znaci intervjuto bese zakazano vo 08.00. nie tamu bevme malce pokasno. Na vlezot ne precekaa i za kratko vreme bevme vnatre. Imase poveke luge, i nie dojdovme na red duri vo 10 casot. Prvo ni gi pregledaa dokumentite dali imame se sto e potrebno, pa koga ne viknaa na salter uste ednas gi pregleduvaa i pisuvaa vo kompjuter, otidovme na kasa da platime i pocekavme uste 15 min. Kazavme deka sakame da zboruvame na angliski. Samoto intervju so konzulkata traese edvaj 3 minuti.
Me prasaa koj e najvisokiot stepen na obrazovanie sto go imam, potoa dali sme osuduvani i jas i zenami, dali imame ziveeno vo dr zemja podolgo od 1 godina, i posle toa ni kaza deka se e vo red so nasite dokumenti i ednostavno ni cestita deka sme dobile visa i ni kaza naredniot den da si gi podignime pasosite. Vsusnost spored mene se e veke odluceno koga ke otidete vo ambasada.

Nemase prasanja od tipot kade odite, sto ke rabotite, koja e vrskata pomegu vas i sponzorot... Na dvajcata ne prasuvaa istovremeno, a sinceto ne bese tuka na salter no bese vo prostorijata. Bidejki sme vo brak skoro 3 godini ne ni baraa sliki. Sto se odnesuva za kes na smetka, nisto od toa. Kes baraat na tie sto se za turisticka viza, bas dodeka bevme nie imase par sto baraa turisticka viza i niv im baraa smetki od banka. Nie imavme samo formular I-134 i smetka od banka za platen danok od sponzorot. Znaci da povtoram,tie dokumenti ne ni gi pobaraa tuku sami si gi dadovme po sovet na agentot sto ni gi pravese dokumnetite, i bea razgledani od strana na sluzbenik vo ambasadata. A konzulot nisto ne ni pobara i ne gledase, samo ne prasuvase 3-4 prasanja i ni rece deka se e ok.

Izvinete na dolgiot post.

Pozdrav do site, se nadevam deka i vie ke ste lucky winners

Last edited by Magelan; 20.01.2017 at 01:38.
  #9  
Staro 07.11.2016, 10:22
disljenko disljenko je offline
Član
 
Datum prijave: 14.09.2016
Poruke: 12
Nepromenjeno

Cao svima, evo ja napisem koju rec. Imao sam intervju 25.oktobra i vec 27.ktobra mi je viza bila gotova i pozvan sam da pokupim pasos i kovertu. Znaci ekspresno. Da ne ponavljam, iskusvo mi je isto kao i kod drugih clanova koji su ranije isli na razgovor. Znaci cista formalnost, bar u mom slucaju.

Last edited by Magelan; 23.11.2016 at 16:27.
  #10  
Staro 08.11.2016, 15:09
R_I_B R_I_B je offline
Drug član
 
Datum prijave: 05.09.2016
US lokacija: Illinois
YU lokacija: Skopje
Poruke: 59
Nepromenjeno

Dojdovme u 7.30 h
Prviot sluzbenik ni gi podredi dokumentite i cekavme da platime 660 dolari za dvajcata . Posle makedonski nas sluzbenik ne povika na salter 4 i gi pobara site dokumenti i gi otvarase eden po eden DS formularite i gledase dokumnet po dokument. Postacuvase bekoi prasanja i prasuvase dali imame izmeni vo podatocite
Imavem smena na adresa i sponzor. Go vnese toa i gi zema affidavit ot i pismata i platenite taksi od sponzorot.
Posle otisoci ni zemaa
I ja vide vencanicata i vide deka sme zemeni vo maj posle lotarijata
I vikam da togas se zemavme
I ni rece dajte mi dokazi za vasata vrska
Imavme 6 albumi i pribatni moabeti postovi povici itn
Stana sito toa go dade. Na konzulot
Posle ne viknaa na 7 salter i dojde eden labav amer dali 30 godini imase mn bese kul i ja procita zakletvata
Posle ni cestita i dve tri prasanja postavi od tipot dali sme osuduvani, koj stepen obrazoviani go imame i kaj ke odime u usa
Toa e toa

__________________
DV2017 - prv pat - dobitno
CN: 2017EU00007***
DS form sent: 24.05.2016
Interview date: 08.11.2016
Lekarski: 20.10.2016
8.11.2016 - ishod: ZeLeNi
Lokacija: Wheeling, IL
Zatvorena tema

Thread Tools
Display Modes

Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Uključeno
Smajliji: Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Similar Threads
Tema Pokretač teme Forum Odgovori Poslednja poruka
DV2017 Selected Winners - DV2017 Izvučeni Dobitnici Magelan Prijava na Lutriju 128 08.05.2017 18:15
Interviews DV2016 - Concise Version sfsgagi Intervju (interview) - Ambasada 52 25.04.2016 00:28
Uputstvo na srpskom za prijavu na lutriju dv2017 Tikica Prijava na Lutriju 14 04.04.2016 10:07

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 18:08.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.