ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Retro > Prva koverta

Prva koverta Dobili ste prvu kovertu sa formularima koje treba poslati američkoj vladi. Šta sad?

Prva koverta » Da se prebrojimo..2010 » Bitni linkovi
O prvoj koverti Formulari Korisne informacije Proverite prijavu Učlanite se

 
 
Thread Tools Display Modes
  #101  
Staro 10.07.2009, 14:48
d&a d&a je offline
Član
 
Datum prijave: 09.07.2009
YU lokacija: Sarajevo, BiH
Poruke: 1
Nepromenjeno

Prije svega zelio bih pozdraviti ekipicu sa foruma. Djevojka i ja smo odlucili pokusati sa slijedecom lutrijom, dakle za 2011. godinu. Ovaj forum zlata vrijedi, ima jedno brdo informacija.

Uglavnom, svima koji ce uskoro ici na razgovor zelimo puno srece i da "pozelenite".
  #102  
Staro 10.07.2009, 21:12
Ivan33's Avatar
Ivan33 Ivan33 je offline
Drug član
 
Datum prijave: 11.06.2009
US lokacija: LA, California
YU lokacija: Valjevo
Poruke: 48
Nepromenjeno

altrix, koliko znam dreadnot ima dete, ja takođe, žena i sin od 5 godina, smatram da svi mi treba da pokušamo, probamo, u svakom slučaju mnogo manje će nas koštato nego da se ceo život kajemo što nismo probali...ko zna kakvo na s vreme čeka ovde, posebno našu decu.......a hmmm svi smo do sada navikli samo na nešto loše zar ne? Pozdrav!
  #103  
Staro 11.07.2009, 08:11
altrix's Avatar
altrix altrix je offline
Član
 
Datum prijave: 05.07.2009
Poruke: 13
Nepromenjeno

da, upotpunosti se slazem sa tobom, medjutim, ja vec dve godine zivim van Srbije. Potpuno mi je jasan svaki novi pocetak, odricanje i problemi koji sve to prate a narocito sa decom je to sve malo teze. Nekako mi smo te "boginje" prelezali i sada idemo uzlaznom linijom. Jasan mi osecaj kod ljudi iz Srbije da odu, da probaju, jer i ja sam bio jedan od njih. I evo osetili smo malo tog zapada, pa sada Ameriku gledamo samo kao "slatku muku". Pokusavam na ovom forumu da steknem neku sliku sta bi nam Amerika donela nesto bolje od onog sto sada imamo.
Da budemo jasni nisam ja ni toliko star, 33. godine , visoko smo skolovani zena i ja a pritom se ne plasimo da radimo bilo kakav posao.
Uglavnom prvi koverat je poslat, samim tim i nasa odluka da probamo
  #104  
Staro 11.07.2009, 08:40
wingreen's Avatar
wingreen wingreen je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 16.05.2008
US lokacija: Florida
YU lokacija: Srbija
Poruke: 344
Nepromenjeno

Altrix i ja imam dete od 2 godine. I mi smo razmisljali kao i ti a onda smo poceli da razmisljamo bas o buducnosti naseg deteta. I idemo da probamo, radicemo sve sto nam se pruzi u pocetku a kasnije cemo mozda probati nesto da zavrsimo, ja inace imam fakultet pa cu probati da nostrifikujem diplomu.
Ono sto je mene navelo da razmislim dvaput je prica jedne devojke iz mog grada koja je jos pre 12 godina otisla u Ameriku i ona je pre jedno 3 godine dobila dete, posle 3 meseca se vratila na posao a do skoro su se ona i njen muz radili razlicite smene i uklapali se dok devojcica nije malo porasla za vrtic. Sad dete ide u vrtic a oni na posao najnormalnije. Nije imala nikog da joj pomogne, tako da kad su oni mogli mozemo i mi. Bice verovatno tesko u pocetku ali nije neizvodljivo.
Uostalom, mi idemo u septembru pa cu ti reci iz prve ruke. Odavde ionako sve izgleda drugacije, ali u svakom slucaju treba probati.
__________________
2009EU000237xx
15.05.2008. stigla prva koverta
23.05.2008. vracena nazad u KCC
26.03.2009. stigla druga koverta
15.05.2009. zakazan intervju
14.05.2009. obavljen lekarski
15.05.2009. odobrene vize
18.05.2009. podigli vizirane pasose
02.09.2009. Stigli u USA
  #105  
Staro 13.07.2009, 07:46
dreadnot's Avatar
dreadnot dreadnot je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 24.06.2009
US lokacija: Milwaukee, WI
YU lokacija: Beograd, RS
Poruke: 652
Pošalji Yahoo poruku korisniku dreadnot
Nepromenjeno

Iako je malo off, ajde da i ja dodam - idem sa klincem koji sada ima 3.5, dogodine dakle 4.5, sa jasnim problemom da barem u pocetku nece moci da ide u obdaniste zbog jezicke barijere, a i nedostatka sredstava,tako da ce ga zena cuvati ako ja nadjem posao (i obrnuto), barem u prvo vreme. Osnovna ideja za odluku d se otisnemo u nepoznato je njegova buducnost - jednostavno ne zelimo da odrasta u potpuno kriminalizovanom drustvu bez ikakvog morala...
__________________

02. 11. 2008. - Prijava za DV 2010
05. 06. 2009. - Prvi koverat stigao, broj 19xxx
01. 07. 2009. - Formulari poslati u Kentaki
09. 07. 2009. - Formulari stigli u Kentaki
04. 12. 2009. - Stigla druga koverta
22. 01. 2010. - Obavljen lekarski pregled
27. 01. 2010. - Obavljen intervju, odlozeno viziranje
09. 04. 2010. - VIZE U PASOŠIMA!
17. 09. 2010. - D(eparture) Day
  #106  
Staro 13.07.2009, 15:14
altrix's Avatar
altrix altrix je offline
Član
 
Datum prijave: 05.07.2009
Poruke: 13
Nepromenjeno

Ma sve je upotpunosti jasno...da ne sirimo temu gde joj nije mesto...svi imamo iste strahove i ista ocekivanja....mozda nebi bilo lose da otvorimo novu temu gde bi stari i novi dobitnici, koji imaju porodicu, razmenjivali iskustva i informacije...?!
  #107  
Staro 13.07.2009, 16:21
moni's Avatar
moni moni je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 11.07.2008
US lokacija: Colorado Springs, CO
YU lokacija: Novi Sad
Poruke: 189
Nepromenjeno

Ja imam sina 17- Neky. On je pokretac GC. I eto uskacemo u polednji voz za USA( sa 18 on ne bi mogao sa nama ili mi sa njim).Bez velikog razmisljanja treba probati, koji nisu kaju se ceo zivot.
__________________
Case Number: 21xxy
Prva koverta: 14.05.2008.
Poslati obrasci i slike:26.05.2008.
U KCC stigla nasa koverta: 29.05.2008.
Zakazan interviju: 15.05.2009.
Druga koverta:26.03.2009.
Viza u pasosu: 22.05.2009.
U Americi od 20.08.2009.
  #108  
Staro 14.07.2009, 08:42
dreadnot's Avatar
dreadnot dreadnot je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 24.06.2009
US lokacija: Milwaukee, WI
YU lokacija: Beograd, RS
Poruke: 652
Pošalji Yahoo poruku korisniku dreadnot
Nepromenjeno

koliko mi se cini, mogao bi sve do navrsene 21., ako nije ozenjen...
__________________

02. 11. 2008. - Prijava za DV 2010
05. 06. 2009. - Prvi koverat stigao, broj 19xxx
01. 07. 2009. - Formulari poslati u Kentaki
09. 07. 2009. - Formulari stigli u Kentaki
04. 12. 2009. - Stigla druga koverta
22. 01. 2010. - Obavljen lekarski pregled
27. 01. 2010. - Obavljen intervju, odlozeno viziranje
09. 04. 2010. - VIZE U PASOŠIMA!
17. 09. 2010. - D(eparture) Day
  #109  
Staro 14.07.2009, 11:59
ja .'s Avatar
ja . ja . je offline
Član
 
Datum prijave: 16.06.2009
US lokacija: New York City
YU lokacija: Beograd
Poruke: 28
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik dreadnot Prikaz poruke
Iako je malo off, ajde da i ja dodam - idem sa klincem koji sada ima 3.5, dogodine dakle 4.5, sa jasnim problemom da barem u pocetku nece moci da ide u obdaniste zbog jezicke barijere, a i nedostatka sredstava,tako da ce ga zena cuvati ako ja nadjem posao (i obrnuto), barem u prvo vreme. Osnovna ideja za odluku d se otisnemo u nepoznato je njegova buducnost - jednostavno ne zelimo da odrasta u potpuno kriminalizovanom drustvu bez ikakvog morala...

Cao svima, evo me posle nekog vremena i citam da vidim sta sam propustila i naidjem na ovu poruku na koju nisam mogla da ne odgovorim....
ali pre nego sto odgovorim zanima me: dreadnot da li si ikad pre ovog apliciranja boravio u USA? Ja jesam i radila sam tamo izvesno vreme i obisla sam dosta mesta i onih provincijalskih i mondenskih i klasicno turistickih i nakon svega toga (naravno kad malo zagrebes ispod povrsine) ne bih donela misljenje da je nase drustvo citiram "potpuno kriminalizovano i bez ikakvog morala" . A i kad budes otisao, videces da tvoje dete tamo nemoze da radi gomilu stvari koje su ovde normalne , upoznala sam dosta roditelja koji se plase da ih puste napolje bilo gde bez njih samih, a ipak moras priznati da se ovde deca slobodno igraju oko zgrade, u parku ili bilo gde vec a da nemora neko non-stop da pazi na njih....
  #110  
Staro 14.07.2009, 12:10
ja .'s Avatar
ja . ja . je offline
Član
 
Datum prijave: 16.06.2009
US lokacija: New York City
YU lokacija: Beograd
Poruke: 28
Nepromenjeno

[quote=Ivan33;10848]PaulGarrett je dao odličnu informaciju za sve nas koji smo kovertu slali preporučeno. Malo sam tražio po netu i našao sajt za nastavak priče, tj. praćenje pošiljke van Srbije. Evo link: http://www.track-trace.com/. U polje Post/EMS(with USPS) unesite Vaš prijemni broj, odvešće Vas na sajt Ptt-a, zatim u sivom polju Origin: Serbia Alternatives: Select country ▼ iz padajućeg menija izaberite USA (USPS) i dobićete odgovor. Meni piše: Your item was delivered at 10:17 AM on June 22, 2009 in WILLIAMSBURG, KY 40769. Jedino mi nije jasno zašto na sajtu Ptt-a još ne piše da je pošiljka primljena od strane primaoca već je i dalje u fazi otpreme?! Eto, ako sam i ja nekom pomogao dargo mi je, znam kakav je to osećaj, dobio kovertu, sve popunio, poslao a da li je i stigla na pravo mesto :-) E sad, da li je i nakon ovoga potrebno poslati e-mail KCCDV-u sa upitom o prijemu....

Ivane, uradila sam sve po "uputstvu" i na kraju mi pise :

Delivery status information is not available for your item via this web site.
a poslala sam kovertu nazad 18 juna?
 


Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Uključeno
Smajliji: Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Similar Threads
Tema Pokretač teme Forum Odgovori Poslednja poruka
kolike su mi sanse da me izvuku na lutriji za 2010? beli1991 Stare teme 63 14.06.2010 00:38
Da se prebrojimo.. landlord Prva koverta 272 27.05.2010 18:36
DV-2010 Prve koverte landlord Prva koverta 144 05.05.2009 17:59

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 05:09.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.