ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Razno > Vaša strana

Vaša strana Iskustva, zanimljive priče, specifični slučajevi, šta god...

Odgovori
 
Thread Tools Display Modes
  #141  
Staro 04.06.2013, 15:36
Sedmica Sedmica je offline
Član
 
Datum prijave: 04.06.2013
Poruke: 10
Nepromenjeno

Ujak je na zvanicnom sajtu proverio,i 31 maja mi je urucio kovertu,pa sam ja pomislio da je to prva koverta,a ustvari je samo skinuta i odstampana sa zvanicnog sajta state.gov. Zaista ni on,a ni ja nismo bili toliko upoznati sa procedurom.
Prva koverta mi uopste nije stigla,sigurno su je zagubili u posti,pa sam hteo da vas pitam jel mogu da skinem i popunim formulare sa interneta,i do kad nije kasno da ih posaljem posto sam jako nizak br. 4xxx

hvala puno unapred.
Reply With Quote
  #142  
Staro 04.06.2013, 15:48
sombrero sombrero je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 03.05.2013
YU lokacija: Beograd
Poruke: 120
Nepromenjeno

Zato si me i zbunio nije ni trebala da ti stigne posto vise ne salju koverte, na trenutak sam pomislio da je neka prevara u pitanju.Sad uzmi malo procitaj forum imas sve . Popuni obrasce sa interneta (editabilni su,odstampaj_) i uradi dve slike 5x5 cm na beloj pozadini kao za US vizu kod fotografa.Sve to spakujes ( DS122,DS230 gornji desni ugao pises case number, dve slike, odstampana stranica sa barkodom) i posaljes u Kentaki.Posle cekas obavestenje za intervju, posalji sto pre posto si jako nizak broj.Srecno
Reply With Quote
  #143  
Staro 04.06.2013, 15:59
Sedmica Sedmica je offline
Član
 
Datum prijave: 04.06.2013
Poruke: 10
Nepromenjeno

Hvala puno na informacijama,idem odmah da odstampam i da krenem da popunjavam,da bih to sutra poslao postom,ono sto sam skinuo sa zvanicnog sajta je odstampano na dve strane,jedna sa obavestenjem,a druga sa bar kodom i brojem,jel trebam ovo sa zvanicnog sajta sve u kompletu da posaljem sa onim formularima , ili samo drugu stranu sa bar kodom, ako mi nesto jos ne bude bilo jasno sto se popunjavanja tice,pitacu...

Hvala puno, javljam sta sam uradio
Reply With Quote
  #144  
Staro 04.06.2013, 20:23
sombrero sombrero je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 03.05.2013
YU lokacija: Beograd
Poruke: 120
Nepromenjeno

Samo sa bar kodom, imas print ikonicu u gornjem desnom uglu.
Reply With Quote
  #145  
Staro 05.06.2013, 20:04
Sedmica Sedmica je offline
Član
 
Datum prijave: 04.06.2013
Poruke: 10
Nepromenjeno

jel moze da mi ostavi neko svoj skype ko zna oko ovog popunjavanja formulara dsp 122 i ds 230 posto imam neke nedoumice hvala. ili neka mi odg na private msg..
u popunjavanju aplikacije za green card sam napisao middle name ime oca,a da li sad u popunjavanju ovih formulara trebam svuda da pisem mid. name?
u primeru popunjenog obrasca nejasno mi je oko pitanja br 22. pittanje glasi gde sam bio zaposljen u zadnjih 10 god, u primeru Srdjan je naveo da je radio 3 posla u isto vreme,kao web designer,da li ja mogu da navedem da sam za vreme skolovanja radio kao sto jesam kao programer i web designer u 2 firme,posto mi se to ne vodi u radnoj knjizici,vec sam radio po ugovoru o delu.
da li prva koverta koja se salje u Kentaki treba da sadrzi neki letter koji je trebao da mi stigne postom,a ja sam odstampao obrasce sa interneta.


Hvala.
Reply With Quote
  #146  
Staro 06.06.2013, 22:13
viki_86 viki_86 je offline
Član
 
Datum prijave: 02.06.2013
Poruke: 13
Nepromenjeno

Izvučeni iz prvog puta moj muž je srećković!!! broj oko 19 000. kad smo videli baš smo bili iznenađeni i srećni )) pozz iz Niša.

p.s. ovaj forum mi je preporučila drugarica koja je dobila i otišla u SAD 2011 i nadam se da će biti i nama od velike pomoći.
Reply With Quote
  #147  
Staro 07.06.2013, 10:13
ZukotheCat ZukotheCat je offline
Drug član
 
Datum prijave: 29.08.2012
YU lokacija: Sarajevo
Poruke: 41
Nepromenjeno

Popuni se elektronski sve na kompjuteru ili crnom hemijskom olovkom štampano.

DSP-122 middle name: lično srednje ime (a ne od oca ili majke) upiše se inicijal, ako nema srednjeg imena sasvim je ok ostaviti prazno polje, bitno je da informacija bude identična sa onom u važećem pasošu (u obrascu DS-230 je ok upisati sva tri imena lična i vlastita kako slijedi: prezime, ime, srednje ime)
DSP-122: edukacija i radno iskustvo Pitanje broj 22. radno iskustvo je dosta važna infomacija za njih kao i za konzulat, ima veću specifičnu težinu ako se upiše (rad uz školovanje, rad na crno, t.j. finije rečeno rad bez socijanih i penzionih beneficija ...) Ova informacija ne mora ići na frontalni dio, ovo sve se napiše na "additional sheet" dakle priloži se dodatna stranica i na nju se sve živo upiše (naravno i sve iz radnje knjižice)

"additionl sheet" odnosno dodatak: ukucati ili upisati crnom olovkom ovako u gornjem uglu:
CONTINUATION SHEET FOR DS-230 FOR (full name)
Case Number: XXXX
ITEM: Part xxx question yyy

....
Reply With Quote
  #148  
Staro 08.06.2013, 18:03
Green2014 Green2014 je offline
Drug član
 
Datum prijave: 08.06.2013
US lokacija: Sacramento, CA
YU lokacija: Beograd
Poruke: 81
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik ZukotheCat Prikaz poruke
Popuni se elektronski sve na kompjuteru ili crnom hemijskom olovkom štampano.

DSP-122 middle name: lično srednje ime (a ne od oca ili majke) upiše se inicijal, ako nema srednjeg imena sasvim je ok ostaviti prazno polje, bitno je da informacija bude identična sa onom u važećem pasošu (u obrascu DS-230 je ok upisati sva tri imena lična i vlastita kako slijedi: prezime, ime, srednje ime)
DSP-122: edukacija i radno iskustvo Pitanje broj 22. radno iskustvo je dosta važna infomacija za njih kao i za konzulat, ima veću specifičnu težinu ako se upiše (rad uz školovanje, rad na crno, t.j. finije rečeno rad bez socijanih i penzionih beneficija ...) Ova informacija ne mora ići na frontalni dio, ovo sve se napiše na "additional sheet" dakle priloži se dodatna stranica i na nju se sve živo upiše (naravno i sve iz radnje


....


Izvucen sam i vec sam poslao formulare pocetkom maja. Napravio sam gresku i kao middle name upisao ime oca. Sta mislis, velika ili mala greska? I da li ce praviti problem?
Hvala
Reply With Quote
  #149  
Staro 08.06.2013, 18:19
cape011 cape011 je offline
Drug član
 
Datum prijave: 01.11.2012
YU lokacija: Beograd
Poruke: 85
Nepromenjeno

Nema sta da mislis , nego kada stignu ti im posalji ponovo sa ispravkom, i obaveati ih mailom ili okreni telefonom, a to bi ja i naznacio na posebnom papiru koji prilazes uz ostale.
I da, ja mislim da je to velika greska. Jer menjas svoje ime.
Nemoj da se kockas bezveze.
__________________
DV-2014 - Has not been selected
DV-2015 - Has not been selected
Reply With Quote
  #150  
Staro 08.06.2013, 19:42
Green2014 Green2014 je offline
Drug član
 
Datum prijave: 08.06.2013
US lokacija: Sacramento, CA
YU lokacija: Beograd
Poruke: 81
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik cape011 Prikaz poruke
Nema sta da mislis , nego kada stignu ti im posalji ponovo sa ispravkom, i obaveati ih mailom ili okreni telefonom, a to bi ja i naznacio na posebnom papiru koji prilazes uz ostale.
I da, ja mislim da je to velika greska. Jer menjas svoje ime.
Nemoj da se kockas bezveze.

Skroz si u pravu. Odmah sam im poslao email da je greska i da srednje ime zanemare. U ponedeljak cu ih zvati i telefonom i pitati da li je potrebno da ponovo saljem formulare. Ionako mi je mali broj, 4xxx tako da moram to sto pre da uradim. Hvala
Reply With Quote
Odgovori


Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Uključeno
Smajliji: Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Similar Threads
Tema Pokretač teme Forum Odgovori Poslednja poruka
Izvučen u maju, 19god, broj 14xx Nemanja Prva koverta 1 16.05.2006 05:37
Izvučen početkom maja (98xx) - Imam višak formulara?! Marko Prva koverta 2 09.05.2006 19:16
Izvučen krajem aprila, broj 47xx! Mikle Prva koverta 4 08.05.2006 14:01

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 18:50.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.