ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Zelena Lutrija > Prijava na Lutriju

Prijava na Lutriju Pitanja i procedure za prijavu na Lutriju preko zvaničnog sajta američke vlade

Prijava na Lutriju » Prijava za ovu godinu i neka pitanja :) » Bitni linkovi
O Lutriji Uputstvo za prijavu Agencije za prijavu Korisne informacije Učlanite se

Odgovori
 
Thread Tools Display Modes
  #261  
Staro 31.10.2014, 13:04
EKV EKV je offline
Član
 
Datum prijave: 13.02.2013
Poruke: 10
Nepromenjeno

Hvala puno jos jednom,svako dobro.Sutra se bacam na posao.POZDRAV
Reply With Quote
  #262  
Staro 31.10.2014, 15:29
Dome Dome je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 03.04.2012
US lokacija: NY akobogda
YU lokacija: Prijepolje, Srbija
Poruke: 104
Nepromenjeno

Zar nije pre par godina bio otvoren konkurs tokom Oktobra i Novembra,procitao sam na stranici Americke ambasade na FB da je ponedeljak zadnji dan,odnosno da je sad otvoren konkurs samo tokom Oktobra,jel to tacno ?
Reply With Quote
  #263  
Staro 31.10.2014, 16:21
koje kude's Avatar
koje kude koje kude je offline
Član
 
Datum prijave: 01.10.2014
Poruke: 11
Nepromenjeno

Da, definitivno je do ponedeljka u 17h po "našem" vremenu moguća prijava. Taj podatak stoji i na samom sajtu za prijavu.
Reply With Quote
  #264  
Staro 12.12.2014, 00:44
sanchez's Avatar
sanchez sanchez je offline
Drug član
 
Datum prijave: 19.04.2014
US lokacija: Miami, Florida
YU lokacija: Beograd
Poruke: 71
Nepromenjeno Green card i Srpsko drzavljanstvo

Potrudio sam se da nadjem konkretan odgovor na ovo pitanje na vec otvaranim temama, ali neki postovi su me bas totalno zbunili.

Ja sam rodjen u Beogradu i zivim ovde ceo svoj zivot, imam srpsko drzavljanstvo. Kada budem izvucen za Green card, da li to utice na neka moja prava i mogucnosti u rodnoj zemlji? Da li se posle nekog vremena nesto menja, ili moj status u Srbiji ostaje uvek isti, samo sto sam dobio beneficije da zivim i radim u Americi?
Reply With Quote
  #265  
Staro 12.12.2014, 02:42
IgorMAD's Avatar
IgorMAD IgorMAD je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 10.01.2013
US lokacija: ?
YU lokacija: Srbija
Poruke: 660
Nepromenjeno

Nece ti niko uzeti nase drzavljanstvo i Beograd, ne boj' se
Samo dobijas jednu mogucnost vise u tom slucaju, nista ne gubis.
__________________

01.05.2013. Izvucen 2014EU00008xxx
21.05.2013. Poslati papiri u Kentucky
28.05.2013. Stigli papiri u Kentucky
13.09.2013. Zakazan intervju
13.11.2013. Obavljen lekarski pregled
21.11.2013. Intervju uspesno zavrsen
Od 12/13/2013 u USA
Reply With Quote
  #266  
Staro 12.12.2014, 16:32
sanchez's Avatar
sanchez sanchez je offline
Drug član
 
Datum prijave: 19.04.2014
US lokacija: Miami, Florida
YU lokacija: Beograd
Poruke: 71
Nepromenjeno

Hvala puno Igore, uvek me obradujes brzim i konkretnim odgovorom
Reply With Quote
  #267  
Staro 28.04.2015, 19:49
majovita majovita je offline
Član
 
Datum prijave: 28.04.2015
Poruke: 1
Nepromenjeno

Cao svima,
imam dva pitanja:da li se vanbracna zajednica izjednacava kao brak ili je potrebno da ljudi budu vencani da bi se prijavili zajedno?
Interesuje me takodje da li je prilikom dobijanja vize moguce povesti kucnog ljubimca(kuce je u pitanju)??
Reply With Quote
  #268  
Staro 28.04.2015, 21:11
johnywalker johnywalker je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 03.05.2014
Poruke: 388
Nepromenjeno

1. ili si u braku ili nisi. Ako nisi, onda nisi u bračnoj zajednici i prijavljuješ se zasebno ti zasebno on. U slučaju da jedno od vas dvoje izvuku, da bi ti ili on dobio vizu na osnovu drugog morali bi ste se vjenčati prije razgovora u ambasadi.

2. nije nikakav problem, možeš povesti i dvoje
Reply With Quote
  #269  
Staro 28.04.2015, 21:12
margos13 margos13 je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 05.05.2014
US lokacija: Las Vegas
YU lokacija: Beograd
Poruke: 122
Pošalji Skype™ poruku korisniku margos13
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik majovita Prikaz poruke
Cao svima,
imam dva pitanja:da li se vanbracna zajednica izjednacava kao brak ili je potrebno da ljudi budu vencani da bi se prijavili zajedno?
Interesuje me takodje da li je prilikom dobijanja vize moguce povesti kucnog ljubimca(kuce je u pitanju)??

Majovita, priznaje se samo zvaničan brak, a vanbračna zajednica se ne priznaje, odnosno pri prijavi na lutriju morate navesti vaš zvaničan status u trenutku prijavljivanja na lutriju. Odnosno, ukoliko u trenutku prijave niste zvanično venčani i neposedujete venčani list, morate navesti da ste nevenčani, tj. single (ili razvedeni ili udovac/udovica).

Međutim, vanbračna supruga/suprug, takođe može dobiti zelenu kartu ako se venčate do intervjua u ambasadi. Odnosno, ako u trenutku prijave niste bili venčani, a izvuku vas na lutriji, možete se venčati nakon objavljivanja rezultata lutrije, a nakon venčanja i promene venčanog statusa, morate poslati izmenjen status iz nevenčanog u venčan i poslati podatke o supruzi/suprugu. Najbolje je venčati se odmah nakon saznanja da ste izvučeni na lutriji i pre slanja dodatnih podataka na obrascu DS-260 (postoje na forumu objašenjenja u vezi ovog obrasca)

U slučaju da u trenutku prijave na lutriju niste bili venčani i venčate se nakon rezultata lutrije (i saznanja da ste izvučeni), moraćete dokazivati na intervju-u u ambasadi da ste određeni period bili u vezi (i živeli zajedno, ako ste živeli zajedno), tj. dokazati da se niste venčali fiktivno, samo zbog zelene karte. To dokazivanje se vrši uglavnom donošenjem (tj. narezivanje na cd) zajedničkih slika iz prethodnog perioda (npr. slike sa letovanja, zimovanja, drugih putovanja i proslava, itd...), kao i sva druga dokumenta koja mogu potvrditi da ste se zabavljali i živeli zajedno (u vanbračnoj zajednici) kao što su: prijava boravka na istoj adresi, pasoše (i stare pasoše) u kojima se može videti da ste u isto vreme odlazili na letovanja/zimovanja izvan zemlje, račune za odmore, zajedničke račune u banci ili ovlaščenja za bankovne račune, itd... Postoje postovi na ovom forumu u kojima su ljudi pisali iskustva u ovakvim i sličnim slučajevima (venčanja nakon rezultata lutrije). Ukoliko ste stvarno bili dugo zajedno (čak i ako niste zajedno živeli), nećete imati problem i lako ćete dokazati da se niste venčali samo zbog zelene karte.

U svakom slučaju, rezime je: vanbračna supruga/suprug ne može dobiti zelenu kartu, i morate biti zvanično venčani (venčani list je jedini dokaz koji se nosi i priznaje u ambasadi na osnovu kojeg supruga/suprug može dobiti zelenu kartu).
__________________
01.11.2013. - Prijava na DV-2015 (1. put i jedna prijava)
01.05.2014. - Izvučen (1NL), 2015EU00029xxx
03.06.2014. - Poslat DS-260
24.03.2015. - Obaveštenje o datumu intervjua (2NL)
20.05.2015. - Obavljen lek.pregled (Smiljanićeva, BG)
27.05.2015. - Intervju (Beograd) - VISA APPROVED
02.06.2015. - Preuzet pasoš sa vizom
06.11.2015. - LPR (Beograd-Frankfurt-Houston-Las Vegas)
Reply With Quote
  #270  
Staro 30.04.2015, 11:47
Dimitrije Dimitrije je offline
Član
 
Datum prijave: 19.01.2015
US lokacija: Las Vegas, Santa Barbara
YU lokacija: Beograd
Poruke: 2
Nepromenjeno

Pozdrav svima,

Nisam siguran da sam dobro razumeo deo koji se odnosi na broj viza, pa ako moze neko da mi pojasni. Zanima me da li se deli 50 hiljada viza plus clanovi porodice ili je raspolozivo 50 hiljada viza ukljucujuci i clanove porodice
Reply With Quote
Odgovori


Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Uključeno
Smajliji: Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Similar Threads
Tema Pokretač teme Forum Odgovori Poslednja poruka
Prijava za lutriju DV-2014 curlika Vaša strana 389 20.02.2014 01:31
Zelena karta za narednu godinu?? EminaBoris Vaša strana 5 15.05.2012 18:09
prijava za lutriju a_ilcic Stare teme 3 21.10.2011 18:30
Prijava za devojku banej86 Stare teme 4 02.11.2010 18:48
Neka pitanja u vezi apliciranja, prve koverte, zanimanja lanas Vaša strana 5 30.05.2010 17:49

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 09:03.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.