ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Zelena Lutrija > Uputstva za dobitnike

Uputstva za dobitnike Izvučeni ste? Čestitamo! Ovde možete naći informacije o svim etapama procesa, od izvlačenja do intervjua i dobijanja vize.

Odgovori
 
Thread Tools Display Modes
  #411  
Staro 04.09.2017, 18:19
neznamstadaradim neznamstadaradim je offline
Član
 
Datum prijave: 03.05.2017
US lokacija: Washington Metro
Poruke: 28
Nepromenjeno

hvala na odgovoru, imam jos jedno pitanje. da li slovo Đ moze da se pise kao DJ, i da li kada mi traze da napisem state/province pisem serbia?
Reply With Quote
  #412  
Staro 12.09.2017, 14:40
Makica@'s Avatar
Makica@ Makica@ je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 06.06.2017
US lokacija: Boston,MA
YU lokacija: Srbija
Poruke: 570
Smile

Citat:
Prvobitno poslao korisnik neznamstadaradim Prikaz poruke
hvala na odgovoru, imam jos jedno pitanje. da li slovo Đ moze da se pise kao DJ, i da li kada mi traze da napisem state/province pisem serbia?
Naravno da da,mislim da sam negde gore napisala da mozete Za naseg sluzbenika je Dj isto kao i vase gore dj napisano,a state/province jeste Serbia Pa zivimo u Srbiji
__________________
Prva Prijava za DV 2017 - Nista
Druga Prijava 30.Oktobar 2016
2.May.2017 -Selected
Case Number : 2018EU000091**
DS 260 poslat 30 Maja 2017.
Lekarski pregled : 01.02.2018.
Interview : 07.02.2018. (odlozen za Mart)
My Greeeeen Day : 12.Mart 2018.
Viza u Pasosu : 16.Mart 2018.
Landed in Boston 26.06.2018.
Reply With Quote
  #413  
Staro 12.09.2017, 15:55
Ggaga Ggaga je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 15.05.2017
US lokacija: Washington DC
YU lokacija: Beograd
Poruke: 171
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Jovobd Prikaz poruke
Pozdrav i Vama
Sad me ubaciste u razmisljanje sad..
Pitao sam momka koji je prije 2 godine otisao i rece mi da nema problema ako je u legalnom statusu.. :/
Je li imao neko slicnu situaciju ?
Ja sam 6 meseci zivela u Francuskoj (isla u skolu naravno legalno) i slucajno sam zaboravila da prijavimu DS. Zvala sam ambasadu ovde da ih konsultuje i rekli su mi a i imam i napismeno od njih da sve sto je do 6 meseci ne mora da se prijavi (a moze). Preko toga traze potvrdu o neosudjivanju iz te zemlje.
Reply With Quote
  #414  
Staro 12.09.2017, 15:58
Ggaga Ggaga je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 15.05.2017
US lokacija: Washington DC
YU lokacija: Beograd
Poruke: 171
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik neznamstadaradim Prikaz poruke
hvala na odgovoru, imam jos jedno pitanje. da li slovo Đ moze da se pise kao DJ, i da li kada mi traze da napisem state/province pisem serbia?
Nisam sigurna da moze makar kad je licna imenica u pitanju. Ja sam moju kcerku Nadju prijavljivala kako pise u pasosu tj. sa D. Ja bih sve pisala kako je u izvornom dokumentu.
Reply With Quote
  #415  
Staro 12.09.2017, 16:56
Jovobd Jovobd je offline
Član
 
Datum prijave: 05.06.2017
Poruke: 16
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Ggaga Prikaz poruke
Ja sam 6 meseci zivela u Francuskoj (isla u skolu naravno legalno) i slucajno sam zaboravila da prijavimu DS. Zvala sam ambasadu ovde da ih konsultuje i rekli su mi a i imam i napismeno od njih da sve sto je do 6 meseci ne mora da se prijavi (a moze). Preko toga traze potvrdu o neosudjivanju iz te zemlje.

Mislim da se nismo razumjeli jer ja pitam za druga koji je u americi da li smijem staviti njegu adresu za slanje GC.
Ali u svakom slucaju lijepo je cuti opet neku info a da je sveza.
Reply With Quote
  #416  
Staro 12.09.2017, 23:41
slucajni_prolaznik slucajni_prolaznik je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 06.05.2016
Poruke: 571
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik neznamstadaradim Prikaz poruke
hvala na odgovoru, imam jos jedno pitanje. da li slovo Đ moze da se pise kao DJ, i da li kada mi traze da napisem state/province pisem serbia?
Prosle godine sam pisao DJ u DS260 i na postavljeno pitanje e-mailom da li treba to da menjam (a otkljucavao sam DS260 radi ubacivanja supruge), odgovorili su mi da je to uobicajena greska. Ostavio sam DJ i na intervju-u nista nisu rekli po tom pitanju.
Reply With Quote
  #417  
Staro 18.09.2017, 20:31
Niksovac Niksovac je offline
Drug član
 
Datum prijave: 24.05.2012
US lokacija: Čikago
YU lokacija: Beograd
Poruke: 62
Exclamation Pomoc

Ljudi, u DS 260 pise da treba navesti poslodavce za poslednjih 10 godina,
za mnoge od nas je to naravno nemoguce, zato, pitanje za upucene
da li je moguce napisati poslednjeg poslodavca kod kog radim 4 godine i prijavljen sam a za period pre toga nista da ne stavim i da mi to ne napravi problem???

Adresa u usa! Ako stavimo hotel kao sto mnogi kazu da moze, sta onda staviti za kontakt osobu tj. koga, slagati nesto ili iskulirati to pitanje??? Ne razumem


Datumi ranijih ulaska i izlaska iz USA, jer nije problem ako se malo omasi, za dv,tri dana???


Kako poslati neki dokument, npr. Vencani list?? Samo ga slikati, skenirati, ili treba prevedenog na enleski da ga aploadujem????


Hvala unapred na odgovorima

Last edited by Niksovac; 18.09.2017 at 20:33. Razlog: dopuna
Reply With Quote
  #418  
Staro 20.09.2017, 17:59
Makica@'s Avatar
Makica@ Makica@ je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 06.06.2017
US lokacija: Boston,MA
YU lokacija: Srbija
Poruke: 570
Smile

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Niksovac Prikaz poruke
Ljudi, u DS 260 pise da treba navesti poslodavce za poslednjih 10 godina,
za mnoge od nas je to naravno nemoguce, zato, pitanje za upucene
da li je moguce napisati poslednjeg poslodavca kod kog radim 4 godine i prijavljen sam a za period pre toga nista da ne stavim i da mi to ne napravi problem???

Adresa u usa! Ako stavimo hotel kao sto mnogi kazu da moze, sta onda staviti za kontakt osobu tj. koga, slagati nesto ili iskulirati to pitanje??? Ne razumem


Datumi ranijih ulaska i izlaska iz USA, jer nije problem ako se malo omasi, za dv,tri dana???


Kako poslati neki dokument, npr. Vencani list?? Samo ga slikati, skenirati, ili treba prevedenog na enleski da ga aploadujem????


Hvala unapred na odgovorima

Pozdrav

1. U Ds vam pise da navedete Poslodavca a ispod imate 'Add another' ako zelite da dodate,a i ne morate. Navedite samo ovog poslednjeg gde radite (ja sam tako navela,poslednjeg poslodavca gde radim)

2. Moj vam je savet da ako imate nekoga u Usa stavite njegovu adresu ( prijatelja,rodjaka,rodbinu ..) u krajnjem slucaju neka vam hotel bude solucija

3. Sve ce vam proveriti,i kada ste usli u Us i kada ste izasli ukoliko ste naveli u Ds 260 obrazcu. ( Mozete poslati email u KKC da vam otkljucaju da napisete tacne datume ulaska i izlaska)

4. Vencani list sam ja uslikala mobilnim telefonom ( posto nisam mogla skeniranu da posaljem zbog njihove rezolucije - i morala sam da smanjim rezoluciju da bih uspela da upload vencani list) Ne mora da se prevodi,ja ga nisam prevodila nego sam ga poslala na Srpskom jeziku

Nadam se da sam pomogla Veliki Pozdrav i Srecno
__________________
Prva Prijava za DV 2017 - Nista
Druga Prijava 30.Oktobar 2016
2.May.2017 -Selected
Case Number : 2018EU000091**
DS 260 poslat 30 Maja 2017.
Lekarski pregled : 01.02.2018.
Interview : 07.02.2018. (odlozen za Mart)
My Greeeeen Day : 12.Mart 2018.
Viza u Pasosu : 16.Mart 2018.
Landed in Boston 26.06.2018.
Reply With Quote
  #419  
Staro 23.09.2017, 17:56
damagon damagon je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 03.05.2017
US lokacija: Maryland
YU lokacija: Nis Serbia
Poruke: 361
Nepromenjeno

Zaboravih kako bese, ako neko moze da me podseti.

Adresa nekog kog smo uneli u americi je i adresa da tamo stigne gc, to mozemo da promenimo prvi prvom ulasku u zemlju na terminaloma na aerodromu ? ili kada apliciramo posle za ssn ?
Reply With Quote
  #420  
Staro 24.09.2017, 02:19
mikiSA mikiSA je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 01.07.2011
US lokacija: juzno od CHI, IL
YU lokacija: Sarajevo, BiH
Poruke: 736
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik damagon Prikaz poruke
Zaboravih kako bese, ako neko moze da me podseti.

Adresa nekog kog smo uneli u americi je i adresa da tamo stigne gc, to mozemo da promenimo prvi prvom ulasku u zemlju na terminaloma na aerodromu ? ili kada apliciramo posle za ssn ?
Pri prvom ulasku u zemlju. Obavezno im napomenuti prije nego bilo sta potpisete i provjeriti je li adresa tacna.
__________________

LPR od 31.5.2012.
-----------------------------------------------
USA citizen 20.9.2017.
*******************
Reply With Quote
Odgovori

Thread Tools
Display Modes

Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Uključeno
Smajliji: Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Similar Threads
Tema Pokretač teme Forum Odgovori Poslednja poruka
USCIS Immigrant Fee oskark Vodič za emigrante 303 20.03.2021 10:49
Application Received - Sta sad? dejancic Agencije za prijavu 20 25.11.2009 21:26
Formulari na lekarskom pregledu xeg Uputstva za dobitnike 15 14.10.2008 15:07
Formulari bez godine u pozadini mariags Prva koverta 3 20.05.2008 01:31

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 13:56.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.