ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Zelena Lutrija > Prijava na Lutriju

Prijava na Lutriju Pitanja i procedure za prijavu na Lutriju preko zvaničnog sajta američke vlade

Prijava na Lutriju » ukidanje DV lottery » Bitni linkovi
O Lutriji Uputstvo za prijavu Agencije za prijavu Korisne informacije Učlanite se

Odgovori
 
Thread Tools Display Modes
  #51  
Staro 02.11.2017, 13:18
miloszeka miloszeka je offline
Član
 
Datum prijave: 24.05.2017
YU lokacija: Beograd
Poruke: 23
Nepromenjeno

To je to, danas je izašao sa dva senatora na konf. za štampu i rekao da će da izađu pred senat sa predlogom da se HITNO izvrši promena dodele zelenih karata i ukine zelena lutrija ovakva kakva je sad...navodno da se zalaže da se zelene karte dobijaju na osnovu braka tj. da porodice dolaze u USA, koliko sam razumeo mora da se dobro zna engleski i da se poseduju posebne radne veštine i radno iskustvo...sve u svemu narode bez očajavanja jedno je sigurno njima treba imigracija, samo što će sad da pooštre odabir
Reply With Quote
  #52  
Staro 02.11.2017, 14:17
Gigo Gigo je offline
Član
 
Datum prijave: 01.11.2017
Poruke: 5
Nepromenjeno

Mozda ce njima trebati imigracija ali to ne znaci da nasi ljudi nece pasti u ocaj. Kad nekom postavis uslov perfekt jezik, radno iskustvo, zanimanje i onda mu na to stavis par godina cekanja na nekakvoj listi za bodovanje i cekanje to je kraj sna o Americi za vecinu forumasa. Mnogi niti imaju vise vremena niti uslove da se zaposle u struci niti novca da ulazu u sebe. To ce biti ista rampa koju treba podici za Kanadu ili Australiju itd. Za sve to treba lova i znanje a nazalost za porodicne ljude to da imaju ne bi ni gledali da idu po svaku cenu. I ja sada mislim da se ovakav oblik lutrije zavrsava a koliko ce nas imati love i uslova za nesto novo ostaje da se vidi.
Reply With Quote
  #53  
Staro 02.11.2017, 14:35
MarkoniKG MarkoniKG je offline
Član
 
Datum prijave: 25.05.2017
US lokacija: Anywhere :)
YU lokacija: Kragujevac, Serbia
Poruke: 9
Nepromenjeno

Ljudi, nema nista od ukidanja. To Trump malo pecka demokrate svaljujuci krivicu od napada na njih jer su oni, jelte, uveli Diversity Visa... Privreda USA zivi od legalnih/nelegalnih imigranata i nema sanse da neko tamo ko se pita vise od Trumpa dozvoli da se ovo desi, a da se prethodno ne spremi neki backup plan koji bi na drugi nacin omogucavao ljudima da se nasele tamo.
Reply With Quote
  #54  
Staro 02.11.2017, 14:39
Andrew Wiggins's Avatar
Andrew Wiggins Andrew Wiggins je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 06.11.2015
US lokacija: Los Angeles
YU lokacija: Beograd
Poruke: 170
Nepromenjeno

Opet panika na forumu. Ne verujem da ce izglasati u kongresu.
Najmanje dva puta sto ja znam je predlog za ukidanje isao na glasanje i nije proslo. 50,000 gc godisnje je kap u moru. Uostalom neki i ne odu, neki se brzo vrate. Treba im radna snaga za poslove koje vecina amerikanaca ne bi radila, a vecina diploma izvucenih nije priznato tamo pa eto dobre, legalne radne snage koja je voljna da radi losije poslove.
Nece proci ni ovaj put. Eto.
Reply With Quote
  #55  
Staro 02.11.2017, 15:55
ikac89's Avatar
ikac89 ikac89 je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 06.10.2012
US lokacija: Chicago (Niles), IL
YU lokacija: Srb
Poruke: 809
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik MarkoniKG Prikaz poruke
Ljudi, nema nista od ukidanja. To Trump malo pecka demokrate svaljujuci krivicu od napada na njih jer su oni, jelte, uveli Diversity Visa...
Nisu oni. 1990. kada je donet ovaj imigracioni zakon, predsednik je bio George Bush, a on je republikanac...
Reply With Quote
  #56  
Staro 02.11.2017, 16:18
Katleja Liki Katleja Liki je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 25.07.2017
US lokacija: bilo gdje
Poruke: 126
Nepromenjeno

Licno sam ubijedjena da lutriju za zelenu kartu u ovom obliku, nece ukinuti, opet se vracam na aspekt ekonomije i kako ekonomija funkcionise. Dosta toga se desavalo u proslosti, kada su mogli da ukinu lutriju, kao na primjer zbog 9/11, pa nisu ukinuli. Puno srece svima i ne brinite.
Reply With Quote
  #57  
Staro 02.11.2017, 16:23
MarkoniKG MarkoniKG je offline
Član
 
Datum prijave: 25.05.2017
US lokacija: Anywhere :)
YU lokacija: Kragujevac, Serbia
Poruke: 9
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik ikac89 Prikaz poruke
Nisu oni. 1990. kada je donet ovaj imigracioni zakon, predsednik je bio George Bush, a on je republikanac...
Uopste nije bitno ko je predsednik niti dal je on republikanac ili demokrata jer se on malo sta pita oko takvih stvari, senat je odlucio oko uvodjenja DV-a, tacnije senator Chuck Schumer, koji je tad bio demokrata.
Reply With Quote
  #58  
Staro 02.11.2017, 16:39
ikac89's Avatar
ikac89 ikac89 je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 06.10.2012
US lokacija: Chicago (Niles), IL
YU lokacija: Srb
Poruke: 809
Nepromenjeno

I republikanci su bili za. U Senatu. od 45 republikanaca, 41 je bilo za, 3 protiv i jedan nije glasao, dok sa druge strane od 55 demokrata, 40 je bilo za, 14 protiv i 2 nisu glasala. A i Bush je takođe podržao taj zakon. Ali nebitno. Bitno je da ga ne promene sad.
Reply With Quote
  #59  
Staro 02.11.2017, 16:46
vlada33 vlada33 je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 28.09.2016
US lokacija: Gde me put odnese
YU lokacija: Leskovac
Poruke: 134
Nepromenjeno

Ja sam i dalje ubedjen da nece biti ugasena lutrija, ali bezbedonosna provera i verujem da ce biti mnogo odbijenih iz riskantnih zemalja, mozda i mogu da proguraju i pricu za porodicno preseljenje a za mladje da naprave nesto da studiraju i ostanu tamo (vec to i postoji, zavrsis fax u USA i imas godinu da nadjea posao u struci) mozda izbace ovaj deo u struci i eto mnogo vise ostalih nakon faxa
__________________
DV2018 X 2 = 2 x NISTA . . .
DV2019 X 2 = JOS 2 X NISTA . . .
DV2020 X 2 = I OPET JOS 2 X NISTA . . .
Reply With Quote
  #60  
Staro 02.11.2017, 17:34
Djordje001 Djordje001 je offline
Drug član
 
Datum prijave: 30.09.2012
Poruke: 58
Nepromenjeno

nema od toga nista,jel ima zida ka meksiku i ostalo,ne ocajavajte,moze samo da udare zabranu za muslimanske zemlje neke tamo na istoku i to je to,od ukidanja potpunog nema nista,i ako nekim cudom ukine,odma cim se promeni vlast oni ce vratiti,svakoj zemlji zapada je potrebna emigracija zbog jeftine radne snage,tako da pitanje je kad ce barem da nas puste u evropu pa makar i preko azila,a sto se tice usa nema od ovoga nista i to bi bila glupost da ukine,moj glas ide da nema nista od toga jedino sto bi ja uveo je tipa da se ko igra vise od 5 puta lutriju i ne dobije,dobiva neka zlatna lutrija da mu se pokloni green card mislim da bi to bilo korektno,a sto se tice ovoga nista od toga toliko
Reply With Quote
Odgovori


Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Uključeno
Smajliji: Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Similar Threads
Tema Pokretač teme Forum Odgovori Poslednja poruka
Najstariji srpski DV lottery winner zex Vaša strana 13 26.06.2009 11:07
DV-2009 Green Card Lottery srdjevic Lutrija (zelena, ne Srbije) 0 03.10.2007 17:00

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 04:58.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.