ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Život u USA > Vodič za emigrante

Vodič za emigrante Planiranje selidbe, šta raditi po dolasku, procedura dobijanja papira...

Vodič za emigrante » Banke, kreditne kartice, računi u Americi » Bitni linkovi
Uspešan početak Krediti u USA Kreditna istorija Kreditne kartice Pomoć oko kredita

Odgovori
 
Thread Tools Display Modes
  #531  
Staro 10.04.2018, 19:23
Makica@'s Avatar
Makica@ Makica@ je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 06.06.2017
US lokacija: Boston,MA
YU lokacija: Srbija
Poruke: 570
Smile

Drustvo,imam jedno pitanjce Naisla sam na netu ovaj link :

https://www.cardpool.com/

To su one 'gift' kartice,e sad da li bi neko bio ljubazan da mi objasni kako ovo funkcionise? Na primer uzmemo

https://www.cardpool.com/buy-macys-gift-cards

I sa tom karticom mozemo da kupujemo u svim Macy's radnjama sa popustom na celokupan iznos koliko je naznacen na kartici? Kako ovo funkcionise? Da li je sistem isto kao kod nas? Na primer imam karticu nekog super marketa,i na celokupan iznos imam popust od 10% na primer? I njima se ujedno i gradi kreditna istorija ili ne? Hvala na objasnjenju
__________________
Prva Prijava za DV 2017 - Nista
Druga Prijava 30.Oktobar 2016
2.May.2017 -Selected
Case Number : 2018EU000091**
DS 260 poslat 30 Maja 2017.
Lekarski pregled : 01.02.2018.
Interview : 07.02.2018. (odlozen za Mart)
My Greeeeen Day : 12.Mart 2018.
Viza u Pasosu : 16.Mart 2018.
Landed in Boston 26.06.2018.
Reply With Quote
  #532  
Staro 10.04.2018, 23:52
zhywojeen's Avatar
zhywojeen zhywojeen je offline
Drug član
 
Datum prijave: 12.03.2018
Poruke: 31
Nepromenjeno

Poenta gift card-a je sledeca: hoces nekome nesto da kupis za rodjendan u Macys-u ali ne znas sta tacno ili koji broj pantalona. Kupis onda gift card sa odredjenim iznosom i taj sam kupi sta hoce i "plati" tim gift card-om za koji si ti vec njima dala novac. Gidt card tu dodje samo kao potvrda da je unapred placeno. Ne moze ga zameniti za novac.

Giftcardgranny je jos jedan sajt koji prikazuje ponude vise razlicitih prodavaca i dosta njih je na popustu.

Fazon kod kupovine "discounted" gift card-ova je sto mozes da kupis, na primer, karticu za Macys u vrednosti od $100 a platis je $90. To je usteda od 10%, nema dodatan popust pri kupovini. To nije kreditna kartica i ne gradi ti nikakvu istoriju.
Macys ima svoje kreditne kartice u ponudi koje uticu na kreditnu istoriju ali ti verovatno nece tek tako dati ako vec nemas dobar skor. Sa tim karticama imas dodatne popuste ili free shipping. Ja sam prvi put pri kupovini kozne jakne od $180 u Macys-u otvorio tu karticu, davali su popust na jakne plus jos 20% pri otvaranju kartice pa sam jaknu platio $70. Kada potrosis $500 imas besplatan shipping na sve sto porucis preko njihovog sajta bez obzira na visinu racuna.

Zaboravih: ne znam da li si vec pronasla sve informacije, ali za startovanje kreditne istorije je najbolje da uzmes "secure credit card", i za nekih 5-6 meseci ces imati pocetni skor. Ja sam sutradan od dolaska otisao u Bank Of America i otvorio tekuci i secure card (ne daju sve banke, WellsFargo daje). Treba ti pasos i jos jedan dokument, mozda neka VISA/MasterCard iz Srbije ili vozacka dozvola (srpska) [ne treba social security # niti green card - imas vizu u pasosu koja ga menja]. Treba ti i adresa na koju ce ti poslati kartice ili izvode, ali to mozes da menjas kad hoces. Dao sam $500 kao "zalog" i tako je krenula moja kreditna istorija.

Last edited by zhywojeen; 10.04.2018 at 23:58.
Reply With Quote
  #533  
Staro 11.04.2018, 22:09
Makica@'s Avatar
Makica@ Makica@ je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 06.06.2017
US lokacija: Boston,MA
YU lokacija: Srbija
Poruke: 570
Smile

Citat:
Prvobitno poslao korisnik zhywojeen Prikaz poruke
Poenta gift card-a je sledeca: hoces nekome nesto da kupis za rodjendan u Macys-u ali ne znas sta tacno ili koji broj pantalona. Kupis onda gift card sa odredjenim iznosom i taj sam kupi sta hoce i "plati" tim gift card-om za koji si ti vec njima dala novac. Gidt card tu dodje samo kao potvrda da je unapred placeno. Ne moze ga zameniti za novac.

Giftcardgranny je jos jedan sajt koji prikazuje ponude vise razlicitih prodavaca i dosta njih je na popustu.

Fazon kod kupovine "discounted" gift card-ova je sto mozes da kupis, na primer, karticu za Macys u vrednosti od $100 a platis je $90. To je usteda od 10%, nema dodatan popust pri kupovini. To nije kreditna kartica i ne gradi ti nikakvu istoriju.
Macys ima svoje kreditne kartice u ponudi koje uticu na kreditnu istoriju ali ti verovatno nece tek tako dati ako vec nemas dobar skor. Sa tim karticama imas dodatne popuste ili free shipping. Ja sam prvi put pri kupovini kozne jakne od $180 u Macys-u otvorio tu karticu, davali su popust na jakne plus jos 20% pri otvaranju kartice pa sam jaknu platio $70. Kada potrosis $500 imas besplatan shipping na sve sto porucis preko njihovog sajta bez obzira na visinu racuna.

Zaboravih: ne znam da li si vec pronasla sve informacije, ali za startovanje kreditne istorije je najbolje da uzmes "secure credit card", i za nekih 5-6 meseci ces imati pocetni skor. Ja sam sutradan od dolaska otisao u Bank Of America i otvorio tekuci i secure card (ne daju sve banke, WellsFargo daje). Treba ti pasos i jos jedan dokument, mozda neka VISA/MasterCard iz Srbije ili vozacka dozvola (srpska) [ne treba social security # niti green card - imas vizu u pasosu koja ga menja]. Treba ti i adresa na koju ce ti poslati kartice ili izvode, ali to mozes da menjas kad hoces. Dao sam $500 kao "zalog" i tako je krenula moja kreditna istorija.
Hvala vam,razumela sam kakav je sistem za Gift card Znaci u BoA moze da se uzme Security card bez ssn broja ( iako se on ceka nedelju dve da stigne) Visa karticu imam koja takodje moze i tamo da se koristi pretpostavljam ( tako su mi rekli u banci kad sam pitala) Hvala vam na odgovoru
__________________
Prva Prijava za DV 2017 - Nista
Druga Prijava 30.Oktobar 2016
2.May.2017 -Selected
Case Number : 2018EU000091**
DS 260 poslat 30 Maja 2017.
Lekarski pregled : 01.02.2018.
Interview : 07.02.2018. (odlozen za Mart)
My Greeeeen Day : 12.Mart 2018.
Viza u Pasosu : 16.Mart 2018.
Landed in Boston 26.06.2018.
Reply With Quote
  #534  
Staro 12.04.2018, 05:02
slucajni_prolaznik slucajni_prolaznik je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 06.05.2016
Poruke: 571
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Makica@ Prikaz poruke
Hvala vam,razumela sam kakav je sistem za Gift card Znaci u BoA moze da se uzme Security card bez ssn broja ( iako se on ceka nedelju dve da stigne) Visa karticu imam koja takodje moze i tamo da se koristi pretpostavljam ( tako su mi rekli u banci kad sam pitala) Hvala vam na odgovoru
U BofA mozete isti dan kada donesete kes da dobijete debitnu Visa karticu koja je direktno povezana na checking account (dobijate i cekove) na kojoj jos nije vase ime nego nesto tipa 'VALUED CUSTOMER'. Posle 5-7 radnih dana vam stize nova kartica sa istim brojem, ali sa vasim imenom. Secured kreditnu sam otvorio tek kada sam dobio SSN, ne znam da li moze i bez SSN, ali mislim da su mi rekli da je bolje da sacekam SSN, posto cu svakako morati da dolazim licno, jer ne mogu SSN izdiktirati preko telefona.
Reply With Quote
  #535  
Staro 15.04.2018, 05:37
MDM MDM je offline
Član
 
Datum prijave: 09.05.2016
US lokacija: Austin,Tx
YU lokacija: BG
Poruke: 20
Nepromenjeno Gradjenje kreditnog skora

Savet za ljude koji tek dolaze u Usa u vezi gradjenja kreditnog skora...

Postoji mogucnost uzimanja Secured loan od banke za odredenu namenu-npr za kola.Na taj nacin se nesto brze moci izgraditi pristojan kreditni skor,naravno uz uzimanje i secured kreditne kartice-nevezano za loan.
Ja cu vam navesti moj primer:
Uzet Secured kredit za kola (polozen u banku depozit 3000$,za isti iznos za koji se trazi kredit -First State Bank Central Texas) na 24 meseca-rata 130$ mesecno. Kamata je skoro zanemarljiva.Po isteku npr 24 meseca uzimate svoj novac nazad.
Na taj nacin imate dve kreditne linije koje ulaze u kreditni skor (Secured loan i Secured card) i nesto brze krece gradnjenje istog.
Ako idete sa supruznikom,dopisati na ugovor sa bankom i supruznika-na taj nacin oboje krecete sa gradjenjem skora.
Reply With Quote
  #536  
Staro 15.04.2018, 07:45
Makica@'s Avatar
Makica@ Makica@ je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 06.06.2017
US lokacija: Boston,MA
YU lokacija: Srbija
Poruke: 570
Smile

Citat:
Prvobitno poslao korisnik slucajni_prolaznik Prikaz poruke
U BofA mozete isti dan kada donesete kes da dobijete debitnu Visa karticu koja je direktno povezana na checking account (dobijate i cekove) na kojoj jos nije vase ime nego nesto tipa 'VALUED CUSTOMER'. Posle 5-7 radnih dana vam stize nova kartica sa istim brojem, ali sa vasim imenom. Secured kreditnu sam otvorio tek kada sam dobio SSN, ne znam da li moze i bez SSN, ali mislim da su mi rekli da je bolje da sacekam SSN, posto cu svakako morati da dolazim licno, jer ne mogu SSN izdiktirati preko telefona.
Rekose mi da mogu u BOA da otvorim racun iako jos uvek nemam SSN samo sa vizom u pasosu Nasla sam na jednom sajtu

https://www.creditkarma.com/

koje kartice su najpovoljnije. Inace jako dobar sajt.

https://www.creditkarma.com/credit-cards/no-credit


Hvala vam
__________________
Prva Prijava za DV 2017 - Nista
Druga Prijava 30.Oktobar 2016
2.May.2017 -Selected
Case Number : 2018EU000091**
DS 260 poslat 30 Maja 2017.
Lekarski pregled : 01.02.2018.
Interview : 07.02.2018. (odlozen za Mart)
My Greeeeen Day : 12.Mart 2018.
Viza u Pasosu : 16.Mart 2018.
Landed in Boston 26.06.2018.
Reply With Quote
  #537  
Staro 17.04.2018, 08:55
Ggaga Ggaga je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 15.05.2017
US lokacija: Washington DC
YU lokacija: Beograd
Poruke: 171
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Makica@ Prikaz poruke
Rekose mi da mogu u BOA da otvorim racun iako jos uvek nemam SSN samo sa vizom u pasosu Nasla sam na jednom sajtu

https://www.creditkarma.com/

koje kartice su najpovoljnije. Inace jako dobar sajt.

https://www.creditkarma.com/credit-cards/no-credit


Hvala vam
I ja sam kontaktiralas BoA (preko FB messanger-a:- gde imaju zanimljiv chat bot,a odgovaraju i licno u veoma kratkom roku) i rekli su mi da im treba two ID forms (one with photo) and proof of residency...
Reply With Quote
  #538  
Staro 17.04.2018, 20:17
Magelan's Avatar
Magelan Magelan je offline
Super Moderator
 
Datum prijave: 28.04.2010
US lokacija: Spartanburg, South Carolina; Jacksonville, Florida
YU lokacija: Mladenovac, Republika Srbija
Poruke: 1 209
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Makica@ Prikaz poruke
Rekose mi da mogu u BOA da otvorim racun iako jos uvek nemam SSN samo sa vizom u pasosu

Hvala vam
Mocices da otvoris checking account (tekuci racun) uz koji dobijas debitnu karticu, ali bez SSN-a ti nece dati da se prijavis za kreditnu karticu.

Sacekaj da stigne SSN, a onda nazad u banku, ili online, da podneses zahtev za kreditnu.
__________________
In US since 02.02.2010.
Reply With Quote
  #539  
Staro 17.04.2018, 22:36
zhywojeen's Avatar
zhywojeen zhywojeen je offline
Drug član
 
Datum prijave: 12.03.2018
Poruke: 31
Nepromenjeno

Hm...to je cudno, jer ja sam sve (debit and secure credit) odradio u istom trenutku a sa sobom sam imao samo pasos. To mi je bio "dan 2" u US.
Reply With Quote
  #540  
Staro 18.04.2018, 15:13
Magelan's Avatar
Magelan Magelan je offline
Super Moderator
 
Datum prijave: 28.04.2010
US lokacija: Spartanburg, South Carolina; Jacksonville, Florida
YU lokacija: Mladenovac, Republika Srbija
Poruke: 1 209
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik zhywojeen Prikaz poruke
Hm...to je cudno, jer ja sam sve (debit and secure credit) odradio u istom trenutku a sa sobom sam imao samo pasos. To mi je bio "dan 2" u US.
Sad Bas citam, to je BoA izgleda pocela prosle godine. BoA CashRewards Card. To cini zivot mnogo laksim, jer je ranije bilo zestoko cimanje doci I do Secured Credit Card.

Bas pre neki dan kolega jedan mali, Tajlandjanin, pokazuje tu BoA kreditnu karticu, I nije mi bilo jasno Kako je dosao do nje jer nema SSN. “Dali mi”

Sto bi Ameri rekli, ovo je pravi “Game Changer” Sad bar nema razmisljanja gde po kreditnu karticu dok me stigne SSN
__________________
In US since 02.02.2010.
Reply With Quote
Odgovori

Thread Tools
Display Modes

Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Uključeno
Smajliji: Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Similar Threads
Tema Pokretač teme Forum Odgovori Poslednja poruka
Kupovina auta na kredit i građenje kreditne istorije zvercica Vodič za emigrante 97 31.08.2021 23:46
Prevara - Ponuda za kreditne kartice Citi banke (CITIGLOBAL) bora Stare teme 36 14.12.2012 23:39
Koju banku izabrati - za kupovinu auta, kreditne kartice, građenje kreditne istorije dreamerns Stare teme 93 02.09.2010 05:11
Top 5 razloga zasto volim kreditne kartice emigracija Vodič za nove emigrante u USA 0 18.12.2008 08:55
Ukradeni broj kreditne kartice emigracija Vodič za nove emigrante u USA 0 05.11.2007 16:59

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 12:56.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.