ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Zelena Lutrija > Prijava na Lutriju

Prijava na Lutriju Pitanja i procedure za prijavu na Lutriju preko zvaničnog sajta američke vlade

Prijava na Lutriju » Dv-2019 » Bitni linkovi
O Lutriji Uputstvo za prijavu Agencije za prijavu Korisne informacije Učlanite se

Odgovori
 
Thread Tools Display Modes
  #491  
Staro 10.05.2018, 07:34
Leksi Leksi je offline
Drug član
 
Datum prijave: 05.05.2017
Poruke: 38
Nepromenjeno

Srećno svima,zaista nema veće sreće od toga da saznate da ste izvučeni.
Reply With Quote
  #492  
Staro 11.05.2018, 10:55
Sandralab Sandralab je offline
Član
 
Datum prijave: 11.05.2018
Poruke: 7
Nepromenjeno

Postovanje Dobar dan
Ljudi prvi put sam ovde na forumu kao član
Skoro sam.citala vaše postavke
Samo jednu stvar nisam razumela:
Neko je pomenuo da su ranije izvučeni 590 ali da na žalost neće svi stići na red?

Pa me zanima kakav red je u pitanju.

Hvala unapred
Reply With Quote
  #493  
Staro 11.05.2018, 11:45
JaneGallagher JaneGallagher je offline
Član
 
Datum prijave: 20.10.2017
US lokacija: San Francisco
YU lokacija: Beograd
Poruke: 18
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Sandralab Prikaz poruke
Postovanje Dobar dan
Ljudi prvi put sam ovde na forumu kao član
Skoro sam.citala vaše postavke
Samo jednu stvar nisam razumela:
Neko je pomenuo da su ranije izvučeni 590 ali da na žalost neće svi stići na red?

Pa me zanima kakav red je u pitanju.

Hvala unapred
Dobrodošli na forum! Preporučujem vam da odvojite vreme i pažljivo iščitate što više tema na forumu, biće vam jasnije kakva je procedura

Izvlačenje na lutriji ne znači da će se i dobiti Green Card, jer se uvek izvuče više ljudi. Dodeljuje se 50.000 viza a bude izvučeno 100.000 ljudi. Ovo se radi zbog toga što neki koji su izvučeni odustanu, a neki drugi ne zadovoljavaju uslove. To znači da neki koji su izvučeni neće stići na red i neće dobiti Green Card, jer je bio dobar odziv i ti "prvi" koji su se javljali su ispunjavali kriterijume. Oni koji su izvučeni prate Visa Bulletin gde se mesečno objavljuju izvučeni brojevi koji "stižu" na intervjue.
Ako niste izvučeni, ovo vas se ne dotiče Ovo je podforum samo za prijavu i izvlačenje.
Reply With Quote
  #494  
Staro 11.05.2018, 17:29
Sandralab Sandralab je offline
Član
 
Datum prijave: 11.05.2018
Poruke: 7
Nepromenjeno

Puno hvala na ljubaznom objašnjenju.

Inače da vam.ispricam
Moji brat i snaja su izvučeni iz prvog puta
Godinama su pokušavali spajanje porodice sa njenim roditeljima koji su u juti i imaju svoju kuću
I svaki put su odbijeni
I jednom su samo predali pre 14 godina i odmah su izvučeni iz prvog puta.

Zaista zanimljivo iskustvo
Reply With Quote
  #495  
Staro 12.05.2018, 12:05
ales.arundo's Avatar
ales.arundo ales.arundo je offline
Član
 
Datum prijave: 14.01.2012
US lokacija: LA/CHI/LV
YU lokacija: Novi Sad
Poruke: 13
Nepromenjeno

Sedma godina kako pokušavamo, stvarno je mnogo prošlo. Davno behu w&t programi, a davno behu i prva izvlačenja kada smo toliko bili razočarani što niko od nas nije izvučen.

Još od 2011 želimo da pobegnemo iz Srbije, iako smo oboje zaposleni i sasvim ok živimo. Od kako je stiglo dete, motiv da odemo odavde je veći i jasniji. Radimo kao stoka, mislim da bismo u USA imali više slobodnog vremena. Ako nas ni sad ne izvuku, pripremamo CV-e za američko tržište pa ćemo spamovati poslodavce, ne znam šta drugo možemo pokušati.
Reply With Quote
  #496  
Staro 12.05.2018, 12:27
JaneGallagher JaneGallagher je offline
Član
 
Datum prijave: 20.10.2017
US lokacija: San Francisco
YU lokacija: Beograd
Poruke: 18
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik ales.arundo Prikaz poruke
Sedma godina kako pokušavamo, stvarno je mnogo prošlo. Davno behu w&t programi, a davno behu i prva izvlačenja kada smo toliko bili razočarani što niko od nas nije izvučen.

Još od 2011 želimo da pobegnemo iz Srbije, iako smo oboje zaposleni i sasvim ok živimo. Od kako je stiglo dete, motiv da odemo odavde je veći i jasniji. Radimo kao stoka, mislim da bismo u USA imali više slobodnog vremena. Ako nas ni sad ne izvuku, pripremamo CV-e za američko tržište pa ćemo spamovati poslodavce, ne znam šta drugo možemo pokušati.
Ja već drugi put učestvujem. Usput spremam IELTS i proučavam uslove za Kanadu. Green Card ne može da bude nešto na šta se treba osloniti, čak ni kad vas izvuku. Njegova "prednost" je što se relativno lako i sa malo uslova dobija viza - ne morate da imate prosečnu ocenu 8 na IELTS General i deficitarnu struku, da biste dobili vizu, što je obično standard za imigraciju.

Postoji podforum i za to, predlažem da se prebacimo tamo, da ne idemo ovde u offtopic
Reply With Quote
  #497  
Staro 12.05.2018, 14:11
svetlana33 svetlana33 je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 12.10.2016
US lokacija: ???
Poruke: 150
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Sandralab Prikaz poruke
Puno hvala na ljubaznom objašnjenju.

Inače da vam.ispricam
Moji brat i snaja su izvučeni iz prvog puta
Godinama su pokušavali spajanje porodice sa njenim roditeljima koji su u juti i imaju svoju kuću
I svaki put su odbijeni
I jednom su samo predali pre 14 godina i odmah su izvučeni iz prvog puta.

Zaista zanimljivo iskustvo

Jednom sam pročitala negde na forumu poruku člana zabrinutog da se isuviše često dešava da su izvučeni ljudi koji svakako imaju bar neku vezu sa USA, bilo da imaju nekoga od porodice tamo, bilo da su već putovali ranije preko turističke vize ili preko nekog programa. Koliko se mogu setiti mislim da sam pročitala i suprotno, ali samo na način da netko zna nekoga tko je dobio vizu, a da prethodno nema baš nikakvu vezu sa Amerikom. Ovim putem molim forumaše ako bi mogli da nam olakšaju da ne tražimo po podforumima ili profilima,i da nam sami iz prve ruke ovde demantuju navedeni stav da su izvučeni u velikom delu boravili ranije u USA ili imaju porodičnu vezu s njom. Nažalost i slučaj vašeg brata iz tih razloga, ne ide nam ovde u korist. Uverena sam da je slučajnost. Hvala svim forumašima/dobitnicima GC na odgovoru.
Reply With Quote
  #498  
Staro 12.05.2018, 15:41
Katleja Liki Katleja Liki je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 25.07.2017
US lokacija: bilo gdje
Poruke: 126
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik svetlana33 Prikaz poruke
Jednom sam pročitala negde na forumu poruku člana zabrinutog da se isuviše često dešava da su izvučeni ljudi koji svakako imaju bar neku vezu sa USA, bilo da imaju nekoga od porodice tamo, bilo da su već putovali ranije preko turističke vize ili preko nekog programa. Koliko se mogu setiti mislim da sam pročitala i suprotno, ali samo na način da netko zna nekoga tko je dobio vizu, a da prethodno nema baš nikakvu vezu sa Amerikom. Ovim putem molim forumaše ako bi mogli da nam olakšaju da ne tražimo po podforumima ili profilima,i da nam sami iz prve ruke ovde demantuju navedeni stav da su izvučeni u velikom delu boravili ranije u USA ili imaju porodičnu vezu s njom. Nažalost i slučaj vašeg brata iz tih razloga, ne ide nam ovde u korist. Uverena sam da je slučajnost. Hvala svim forumašima/dobitnicima GC na odgovoru.
Uvijek postoje neke teorije, za koje ja mislim da nisu tacne, medju kojima je i ova. Jedna od tih teorija, a i diskusija je bila o tome, da li su izvuceni uglavnom fakultetski obrazovani, a statistika dokazuje da to nije tacno. Oni, mislim na organizatore lutrije, ne mogu znati da li neko ima rodbinu u Americi, jer taj podatak niko ne trazi prilikom popunjavanja prijave, a samo prezime ne znaci nista, jer nisu svi krvni srodnici sa istim prezimenom. Takodje, dosta forumasa je izvuceno, a da prethodno nikada nisu ni krocili na americko tlo, a ima i onih koji su isli turisticki, a jos uvijek nisu izvuceni.

Lutrija je, samo nasumicno izvlacenje prijavljenih kandidata i nista vise. Neko ima srecu da bas njega/nju potrefi ta mala vjerovatnoca dobitka. Srdacan pozdrav.
Reply With Quote
  #499  
Staro 12.05.2018, 17:01
Svenson's Avatar
Svenson Svenson je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 05.05.2017
US lokacija: Houston, TX
YU lokacija: Novi Sad
Poruke: 776
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik svetlana33 Prikaz poruke
Jednom sam pročitala negde na forumu poruku člana zabrinutog da se isuviše često dešava da su izvučeni ljudi koji svakako imaju bar neku vezu sa USA, bilo da imaju nekoga od porodice tamo, bilo da su već putovali ranije preko turističke vize ili preko nekog programa. Koliko se mogu setiti mislim da sam pročitala i suprotno, ali samo na način da netko zna nekoga tko je dobio vizu, a da prethodno nema baš nikakvu vezu sa Amerikom. Ovim putem molim forumaše ako bi mogli da nam olakšaju da ne tražimo po podforumima ili profilima,i da nam sami iz prve ruke ovde demantuju navedeni stav da su izvučeni u velikom delu boravili ranije u USA ili imaju porodičnu vezu s njom. Nažalost i slučaj vašeg brata iz tih razloga, ne ide nam ovde u korist. Uverena sam da je slučajnost. Hvala svim forumašima/dobitnicima GC na odgovoru.
Sigurno ima više onih koji imaju nekoga u USA ili su bili tamo. Ljudi koji znaju kako je u Americi rado odlaze ili bi se vratili. Pogledajte druge delove foruma. Ovde se sve vrti oko odlaska u USA. Neko bi pomislio da su samo članovi foruma izvučeni.
Prava istina je da je sve slučajno, ali smo mi forumaši najglasniji. Oni koji imaju nekoga u USA ovde dele iskustva onih koji žive tamo. Oni koji su bili, pišu o svojim doživljajima u Americi.

Mada, mislim da može da se desi da nekom srećniku/srećnici, dobitnici GC prenesu "interkontinentalni virus" , pa da se jednog dana u maju probudi gledajući veliki natpis na monitoru:

"You are randomly selected..."
__________________
Generacija DV2018
Ubi bene, ibi patria
Reply With Quote
  #500  
Staro 12.05.2018, 17:06
Dok. Dok. je offline
Drug član
 
Datum prijave: 09.11.2015
Poruke: 87
Smile

Budemo li izvučeni supruga i ja to “you are randomly selected” ima da
uramim i stavim iznad radnog stola ili volana, u zavisnosti šta ću
da radim
__________________
2022?
Reply With Quote
Odgovori

Thread Tools
Display Modes

Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Uključeno
Smajliji: Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 16:09.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.