ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Zelena Lutrija > Uputstva za dobitnike

Uputstva za dobitnike Izvučeni ste? Čestitamo! Ovde možete naći informacije o svim etapama procesa, od izvlačenja do intervjua i dobijanja vize.

Odgovori
 
Thread Tools Display Modes
  #1521  
Staro 19.06.2018, 23:06
avanio avanio je offline
Član
 
Datum prijave: 17.08.2017
Poruke: 14
Nepromenjeno

Ma bice lutrije sigurno, Tramp je probao da je ukine, ni blizu mu nije proslo. To je bilo kad je malo divljao na pocetku, sad se i on smirio. Oni su ipak nacija useljenika, vole da pruze priliku nama ‘less fortunate’.

Ja i dalje ne vjerujem da Evropa nije otisla na ‘current’. Do prije par mjeseci nisam znao ni da postoji opcija da ne stignes na red. Ali sta sad... Nada zadnja umire, ali prakticno sam se pomirio...
Reply With Quote
  #1522  
Staro 19.06.2018, 23:07
ikac89's Avatar
ikac89 ikac89 je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 06.10.2012
US lokacija: Chicago (Niles), IL
YU lokacija: Srb
Poruke: 809
Nepromenjeno

DV4Roger i mogući scenariji za redistribuciju... Ne znam zašto, ali mislim da je samo ova varijanta pod C realna i moguća, ali videćemo.

Citat:
Option A
Redistribution is an obligation, no 50k cap, the decision is made before July 8 and will have an impact on the September cutoff.

Option B
Redistribution is an obligation with an enforced 50k cap under NACARA pretense, the decision is made before July 8 and will have an impact on the September cutoff.

Option C

The decision is made after July 15 and has no impact on the September cutoff. Redistribution is used to accommodate AOS and cleared APs in August and September.

Sadly, option C suits the redistributions we saw in the past. In this case, the EU cutoff could be somewhere between 25.5k and 28.5k, depending on how many cleared U2 APs do claim visa numbers on July 8 — hopefully none.

Options A/B both lead to higher cutoffs. But for a case like EU34000, it would need more than just the unused Asian numbers to become current. Africa's CEAC data shows a ridiculously low count of visa numbers assigned to cases 28000-38000, less than 1000. If this were a true representation of the African demand, there would be several thousand unused visa numbers in the region, and under option A/B the cutoff would easily reach EU34000 (if they use all numbers).
After the August numbers, I still root for options A/B, but I find it difficult to truly believe in it. A deluge in September would be logistically possible, but we have never seen or heard of anything alike. The only upside of the DV-2018 disaster is purely academic. The redistribution question will have been settled by July 15.
Reply With Quote
  #1523  
Staro 20.06.2018, 02:16
LJ75 LJ75 je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 07.09.2016
Poruke: 126
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik moniigor Prikaz poruke
Simon je rekoa da ce afrika nece biti current ali postala je tako da ne citajte I verujte u cuda
Inače Simonove procjene i savjete treba uzimati sa rezervom. Iz vlastitog iskustva.
Reply With Quote
  #1524  
Staro 20.06.2018, 06:09
Supernaut Supernaut je offline
Drug član
 
Datum prijave: 07.05.2017
US lokacija: u potrazi za lokacijom, dok cekamo intervju
YU lokacija: Beograd
Poruke: 69
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik ikac89 Prikaz poruke
DV4Roger i mogući scenariji za redistribuciju... Ne znam zašto, ali mislim da je samo ova varijanta pod C realna i moguća, ali videćemo.
Isto... prosto ne verujem u dobru prognozu VO/KCC da na vreme shvati (pitanje je ko tamo sedi sa kakvim sposobnostima) da će ostati hiljade neiskorišćenih viza. I Brit je rekao da i sa i bez redistribucije neće se podeliti 50k viza.

Varijanta C će biti rezultat ovoga što sam napisala u gornjem pasusu...
Reply With Quote
  #1525  
Staro 20.06.2018, 10:49
moniigor moniigor je offline
Drug član
 
Datum prijave: 06.05.2017
Poruke: 43
Nepromenjeno

A mozda I biti varijanta A/B 😊 wait and see 😂
Kako kaze simon 😊 ostalo je uste tri nedelja I sve ce znamo 🙄😟
Reply With Quote
  #1526  
Staro 20.06.2018, 11:26
ikac89's Avatar
ikac89 ikac89 je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 06.10.2012
US lokacija: Chicago (Niles), IL
YU lokacija: Srb
Poruke: 809
Nepromenjeno

Ja bih najsrećniji bio da se dogodi jedna od prve dve varijante. Prvo zbog sebe, a i zbog drugih ljudi. I dalje mi nije jasno zbog čega su izvukli ovoliko ljudi i tako dali lažnu nadu, kada je odmah bilo očigledno da ne mogu svi da stignu na red i nema teorije da oni to nisu znali kada su izvlačili.
Reply With Quote
  #1527  
Staro 20.06.2018, 20:48
Katleja Liki Katleja Liki je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 25.07.2017
US lokacija: bilo gdje
Poruke: 126
Nepromenjeno

Sto se tice lutrije, ovo je pitanje postavljeno na zvanicnoj facebook stranici U.S. Department of State: Consular Affairs, u komentarima jedne objave, od prije 4 dana:

Please, I have an urgent inquiry ... I have heard that the system of diversity migration "lottery" will be changed to another system depends on the competencies, is this true? and When will this system be implemented?
Thanks in advance

U.S. Department of State: Consular Affairs There have been no changes to the diversity visa program at this time.



Ja se ipak nadam, da ce u sledecem broju VB, Evropa postati "current" i da ce redistribuirati vize iz drugih regiona u EU.
Jos nista nije gotovo, tako da se nadam najboljem ishodu za sve izvucene forumase.
Reply With Quote
  #1528  
Staro 20.06.2018, 20:53
mveruovic mveruovic je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 17.09.2012
Poruke: 731
Nepromenjeno

Oni i sutra da objavljuju da ce ukinuti lutriju svakako to ne bi rekli nekome na fbu u komentarima e bas smo planirali da promenimo za sledecu godinu.
Reply With Quote
  #1529  
Staro 21.06.2018, 06:05
Supernaut Supernaut je offline
Drug član
 
Datum prijave: 07.05.2017
US lokacija: u potrazi za lokacijom, dok cekamo intervju
YU lokacija: Beograd
Poruke: 69
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik ikac89 Prikaz poruke
Ja bih najsrećniji bio da se dogodi jedna od prve dve varijante. Prvo zbog sebe, a i zbog drugih ljudi. I dalje mi nije jasno zbog čega su izvukli ovoliko ljudi i tako dali lažnu nadu, kada je odmah bilo očigledno da ne mogu svi da stignu na red i nema teorije da oni to nisu znali kada su izvlačili.
Meni se ovi komentari ne dopadaju:

However you are all assuming this current administration (1) understands the nuance and/or (2) cares. There’s no comeback to them if they don’t fulfill this as legal precedent shows even in case of uscis error, the law that no DVs can be issued after FY end still holds. And the current uscis director is totally behind the president, who has made his views on DV plain.

I agree Uzbekistan creates challenges/confusion. Their entries increased massively in DV2018 - and whilst they generally get the same selectee count as Ukraine - they typically get higher issued numbers. Normal numbers would suggest they still have about 1000 visas to be issued - just for Uzbekistan - and that will be a big dent in the remaining visas.

U cutoff could be somewhere between 25.5k and 28.5k, depending on how many cleared U2 APs do claim visa numbers on July 8 — hopefully none -

Cela muka još i izbog Udžbekistana i Ukraine... Ne mogu da verujem da ih nisu izdvojili kao Egipat i Nepa (exept...)
Reply With Quote
  #1530  
Staro 21.06.2018, 15:56
ikac89's Avatar
ikac89 ikac89 je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 06.10.2012
US lokacija: Chicago (Niles), IL
YU lokacija: Srb
Poruke: 809
Nepromenjeno

Turci su napravili poređenje ove i prešle godine tj. DV2018 i DV2017

Do broja 18050 je izdato 14925 viza prošle godine (DV2017), a ove godine 14034 (DV2018), dakle manje viza je izdato ove godine, ako se gleda do broja 18050.

A evo koliko je viza dalje podeljeno prošle godine do broja 30.000.

цн18 050 издат број: 14 925
цн20300 издат: 16088
цн21900 издато: 16943
цн23325 издато: 17596
цн27324 издато: 18813
цн28000 издато: 19024
цн29000 издато: 19372
цн30000 издато: 19732

Ukoliko odluče da daju isti broj viza kao prošle godine, logično je da se opet stigne do 30.000 ili bar do 28-29000. Ono što nije logično su ovako mali skokovi ove godine. Prošle godine je sve mnogo brže išlo. Jedino logično objašnjenje bi moglo da bude da su prošlog meseca obrađivali tj. da su obradili sve obrasce iz Azije i Afrike, a da su Evropu ostavili za kraj.
Reply With Quote
Odgovori

Tags
run the risk

Thread Tools
Display Modes

Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Uključeno
Smajliji: Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 13:50.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.