ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Zelena Lutrija > Uputstva za dobitnike

Uputstva za dobitnike Izvučeni ste? Čestitamo! Ovde možete naći informacije o svim etapama procesa, od izvlačenja do intervjua i dobijanja vize.

Odgovori
 
Thread Tools Display Modes
  #111  
Staro 27.08.2017, 20:45
Makica@'s Avatar
Makica@ Makica@ je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 06.06.2017
US lokacija: Boston,MA
YU lokacija: Srbija
Poruke: 570
Smile

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Tia Prikaz poruke
O, bas se iznenadih. Nama u DS u nije trazeno da dodamo vencani listi niti ista slicno, medjutim u braku smo duze od 5 godina. Mozda je caka u tome.
Moguce da je 'caka' u tome. Ja sam se prijavila na DV kao single,i u medjuvremenu sam se udala i promenila status i zato sam morala da ubacujem dokaz.
__________________
Prva Prijava za DV 2017 - Nista
Druga Prijava 30.Oktobar 2016
2.May.2017 -Selected
Case Number : 2018EU000091**
DS 260 poslat 30 Maja 2017.
Lekarski pregled : 01.02.2018.
Interview : 07.02.2018. (odlozen za Mart)
My Greeeeen Day : 12.Mart 2018.
Viza u Pasosu : 16.Mart 2018.
Landed in Boston 26.06.2018.
Reply With Quote
  #112  
Staro 02.10.2017, 21:02
Anna. Anna. je offline
Član
 
Datum prijave: 28.09.2017
Poruke: 4
Nepromenjeno

Pozdrav svima, ja sam nova na forumu a takodje sam izvucena za DV 2018 (tako da me mozete dodati u tabelu dobitnika 2018, samo mi recite sta je potrebno da vam posaljem) listala sam i citala forum i verovatno ovo nije tema gde bih trebala da postavim sledeca pitanja, pa se zbog toga unapred izvinjavam.. Problem je sledeci- decko i ja smo u vezi od decembra 2016 (bili zajedno kada sam izvucena) i sada planiramo da se vencamo, naravno jedan od razloga je i taj da odemo zajedno.. Medjutim on je od septembra osudjen na uslovnu kaznu zatvora od godinu dana. Mene zanima da li je neko od vas imao slicnu situaciju ili mozda ima neki savet sta da radimo, kao i da li postoji mogucnost odbijanja zbog toga? Da li to moze da bude problem i za mene (da me odbiju, iako sam izvucena) ili samo za njega?
Reply With Quote
  #113  
Staro 02.10.2017, 23:59
Dukeduki Dukeduki je offline
Drug član
 
Datum prijave: 04.05.2016
US lokacija: Los Angeles
YU lokacija: Novi Sad
Poruke: 92
Smile

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Anna. Prikaz poruke
Pozdrav svima, ja sam nova na forumu a takodje sam izvucena za DV 2018 (tako da me mozete dodati u tabelu dobitnika 2018, samo mi recite sta je potrebno da vam posaljem) listala sam i citala forum i verovatno ovo nije tema gde bih trebala da postavim sledeca pitanja, pa se zbog toga unapred izvinjavam.. Problem je sledeci- decko i ja smo u vezi od decembra 2016 (bili zajedno kada sam izvucena) i sada planiramo da se vencamo, naravno jedan od razloga je i taj da odemo zajedno.. Medjutim on je od septembra osudjen na uslovnu kaznu zatvora od godinu dana. Mene zanima da li je neko od vas imao slicnu situaciju ili mozda ima neki savet sta da radimo, kao i da li postoji mogucnost odbijanja zbog toga? Da li to moze da bude problem i za mene (da me odbiju, iako sam izvucena) ili samo za njega?
prilikom odlaska na intervju, i ti i suprug morate doneti izmedju ostalih dokumenata potvrdu iz suda i mup-a o tome da se ne vodi protiv vas nikakav spor i da niste krivicno gonjeni, ne bih da budem mracan i pesimista , posto si ti ta koja je izvucena dobro je da se ne vodi protiv tebe jer. i verovatno bila odbijena, e sad da li se isti kriterijum odnosi i na supruznika, u ovakvim stvarima velika je verovatnoca... da ste duze u braku, da imate decu, svakako bi vas gledali da je to brak svakako sam po sebi ozbiljna prica... ovako prosto ne mogu da tvrdim da moze taj detalj presude da se skroz zanemari... mozda je najbolje nazvati ambasadu i pitati njih, svakako su ljubazni i znali bi ste na cemu ste ako to nesto nije bilo ozbiljno a desi se eto u zivotu nekome greska
Reply With Quote
  #114  
Staro 06.04.2018, 13:15
Tamara Arsenovic Tamara Arsenovic je offline
Član
 
Datum prijave: 11.06.2017
Poruke: 6
Nepromenjeno

Upravo procitah celu diskusiju, ali vidim da niko jos uvek nije bio u slicnoj situaciji kao ja. Naime, decko mi je prosle godine (ove godine je bilo 4 godine kako smo zajedno) otisao na w&t i ostao posle isteka vize. U oktobru sam aplicirala za ZL. Da li postoji mogucnost da preko mene dobije i on zelenu kartu ili bar radnu dozvolu, ako ja budem izvucena? S obzirom da se ne nalazi u Srbiji, brak pre intervjua je nemoguc.
Reply With Quote
  #115  
Staro 06.04.2018, 18:02
BetterFuture's Avatar
BetterFuture BetterFuture je offline
Amer
 
Datum prijave: 01.10.2015
YU lokacija: Beograd, Srbija
Poruke: 1 061
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Tamara Arsenovic Prikaz poruke
Upravo procitah celu diskusiju, ali vidim da niko jos uvek nije bio u slicnoj situaciji kao ja. Naime, decko mi je prosle godine (ove godine je bilo 4 godine kako smo zajedno) otisao na w&t i ostao posle isteka vize. U oktobru sam aplicirala za ZL. Da li postoji mogucnost da preko mene dobije i on zelenu kartu ili bar radnu dozvolu, ako ja budem izvucena? S obzirom da se ne nalazi u Srbiji, brak pre intervjua je nemoguc.
Kada smo vas uputili na ovu temu, niste napisali da je decko vec bio u USA i ostao duze nego sto je trebalo. Dakle, da ponovimo, samo supruznik i deca izvucenig (nevencana, mladja od 21 god), automatski mogu da dobiju vizu uz "glavnog" dobitnika. Nikako radnu vizu.

Da li bi vas buduci suprug dobio zavisi i koliko je prekoracio svoj dozvoljeni ostanak. Ako je to manje od 180 dana, onda ne bi trebalo da bude problema, ali ako je vise od 180 a manje od godinu dana onda mu sledi zabrana ulaska 3 godine, a ako je preko godinu dana onda je zabrana10 godina. A ukoliko su ga uhvatili u prekoracenju i dobio resenje o napustanju onda bi mu sledila trajna zabrana ulaska. Ovo kazu propisi, a da li bi bilo odstupanja, to ne mozemo znati.

Poenta je da, ukoliko Vas izvuku i ukoliko nije prekoracio ostanak duze od 180 dana, trebalo bi da se vencate pre intervjua da bi i on dobio vizu preko Vas. Moze i naknadno ali je to proces koji traje godinama.
__________________
1. DV-2017 Dobitnici Tabela
2. DV-2018 Dobitnici Tabela
3. DV-2019 Dobitnici Tabela
4. DV-2020 Dobitnici Tabela

-----------------------------------
DV2017 - Has not been selected
DV2018 - Has not been selected
DV2019 - Has not been selected
DV2020 - Has not been selected
DV2021 - Has not been selected
DV2022 - Has not been selected
Reply With Quote
  #116  
Staro 06.04.2018, 21:32
Tamara Arsenovic Tamara Arsenovic je offline
Član
 
Datum prijave: 11.06.2017
Poruke: 6
Nepromenjeno

Moja greska, nisam dobro napisala pitanje, izvinjavam se. U svakom slucaju, pomogli ste mi, hvala puno!!
Reply With Quote
  #117  
Staro 06.04.2018, 22:44
Katleja Liki Katleja Liki je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 25.07.2017
US lokacija: bilo gdje
Poruke: 126
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Tamara Arsenovic Prikaz poruke
Upravo procitah celu diskusiju, ali vidim da niko jos uvek nije bio u slicnoj situaciji kao ja. Naime, decko mi je prosle godine (ove godine je bilo 4 godine kako smo zajedno) otisao na w&t i ostao posle isteka vize. U oktobru sam aplicirala za ZL. Da li postoji mogucnost da preko mene dobije i on zelenu kartu ili bar radnu dozvolu, ako ja budem izvucena? S obzirom da se ne nalazi u Srbiji, brak pre intervjua je nemoguc.
Procitaj : http://www.zelenalutrija.com/forum/s...boravak&page=4 , a posebno http://www.zelenalutrija.com/forum/s...4&postcount=34

Pretpostavljam, da on zeli, da svoj status da promijeni u legalni, a ako je ovo tacno (ako grijesim, neka me neko ispravi), jedini nacin je brak sa osobom koja ima americko drzavljanstvo.
Reply With Quote
  #118  
Staro 07.04.2018, 11:07
Tamara Arsenovic Tamara Arsenovic je offline
Član
 
Datum prijave: 11.06.2017
Poruke: 6
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Katleja Liki Prikaz poruke
Procitaj : http://www.zelenalutrija.com/forum/s...boravak&page=4 , a posebno http://www.zelenalutrija.com/forum/s...4&postcount=34

Pretpostavljam, da on zeli, da svoj status da promijeni u legalni, a ako je ovo tacno (ako grijesim, neka me neko ispravi), jedini nacin je brak sa osobom koja ima americko drzavljanstvo.
Zeli, naravno, ali trenutno mu je najbitnije da dobije tu radnu dozvolu. Ali koliko sam skontala, nije moguce dok ne dobije GC, a to moze da dobije tek kad ja dobijem pasos.
Reply With Quote
  #119  
Staro 07.04.2018, 12:02
BetterFuture's Avatar
BetterFuture BetterFuture je offline
Amer
 
Datum prijave: 01.10.2015
YU lokacija: Beograd, Srbija
Poruke: 1 061
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Tamara Arsenovic Prikaz poruke
Zeli, naravno, ali trenutno mu je najbitnije da dobije tu radnu dozvolu. Ali koliko sam skontala, nije moguce dok ne dobije GC, a to moze da dobije tek kad ja dobijem pasos.
Nosilac GC je LPR (Lawful Permanent Resident), sto znaci da ima gotovo sva prava i obaveze kao i drzavljanin (sem da glasa). Pravo na rad se podrazumeva. Dakle, GC ponistava potrebu za bilo kojom drugom vizom. Posto je on vec u US, onda je potrebno da uradi Adjustment of status (AOS). Tu ima vise varijanti koje zavise od vise faktora pa te informacije na ovom forumu necete naci detaljno, ali je zato Internet pun informacija. Moguce da cak nece moci da nastavi taj proces u US vec ce morati da se vrati u Srbiju. Ne uzimajte ovo kao tacno, vec se informisite na drugim stranama.
__________________
1. DV-2017 Dobitnici Tabela
2. DV-2018 Dobitnici Tabela
3. DV-2019 Dobitnici Tabela
4. DV-2020 Dobitnici Tabela

-----------------------------------
DV2017 - Has not been selected
DV2018 - Has not been selected
DV2019 - Has not been selected
DV2020 - Has not been selected
DV2021 - Has not been selected
DV2022 - Has not been selected
Reply With Quote
  #120  
Staro 23.08.2018, 00:56
Tic-Tac Tic-Tac je offline
Član
 
Datum prijave: 22.08.2018
US lokacija: Chicago, IL
YU lokacija: Beograd
Poruke: 21
Nepromenjeno

Pozdrav svima!

Izvučen sam na lutriji i moj CN je 2019EU24xxx.

S obzirom na to da sam u višegodišnjoj vezi sa svojim partnerom, planiramo da se venčamo kako bismo mogli zajedno da odemo u USA. Međutim, mi smo gay par, a istopolni brakovi nisu legalizovani u Srbiji. Zanima nas da li se iko ranije susreo sa sličnim slučajem? Razmatrali smo da venčanje obavimo u Danskoj ili nekoj drugoj državi gde je to moguće, ali nas brine da li će taj venčani list biti validan u USA ambasadi u Srbiji, uprkos tome što brak u Srbiji nije priznat? Da li se proces na bilo koji način usložnjava ukoliko je venčanje obavljeno negde u inostranstvu?

Bilo koja informacija je dobrodošla. Hvala!
Reply With Quote
Odgovori


Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Uključeno
Smajliji: Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Similar Threads
Tema Pokretač teme Forum Odgovori Poslednja poruka
H2B viza - produženje i promena statusa Jfa_Kg Ne-imigrantske vize 26 27.01.2021 14:22
J1 - produzenje i promena statusa Feartist Ne-imigrantske vize 12 04.08.2015 17:40
Provjera statusa? cukoni Stare teme 3 09.10.2012 13:07
Promena datuma za povratak iz USA elementre Stare teme 1 01.08.2011 02:32
Od ilegalnog do legalnog statusa - procedura Zelene karte! Marija Prva koverta 8 09.05.2008 19:45

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 00:40.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.