ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Razno > Vaša strana

Vaša strana Iskustva, zanimljive priče, specifični slučajevi, šta god...

Odgovori
 
Thread Tools Display Modes
  #1  
Staro 19.07.2016, 16:54
usa123 usa123 je offline
Član
 
Datum prijave: 19.07.2016
Poruke: 1
Nepromenjeno Razmisljanje

Pozdrav,evo novi sam na forumu i čisto me interesuje sada da li se ikada vama koji ste vec neko vrijeme desilo da razmisljate na engleskom jeziku,npr. da razmisljate gdje bi trebali nesto kupiti ili nesto tako.Isto tako,da li ste "usvojile" i neke američke jedinice,npr. da li izražavate temperaturu u Farenhajtima i dužinu i inchima itd.Lijep pozdrav svima
Reply With Quote
  #2  
Staro 19.07.2016, 21:38
mikiSA mikiSA je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 01.07.2011
US lokacija: juzno od CHI, IL
YU lokacija: Sarajevo, BiH
Poruke: 736
Nepromenjeno

4 godine u US, jos nisam prihvatila Fahrenheit i pounds kao mjerne jedinice ( na tel sve u Celzijusima). Miles mozda i prihvatam (kao brzinu),ali kao udaljenost jos uvijek mi nista ne znaci.
__________________

LPR od 31.5.2012.
-----------------------------------------------
USA citizen 20.9.2017.
*******************
Reply With Quote
  #3  
Staro 20.07.2016, 16:32
milosx milosx je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 16.07.2011
US lokacija: NEW YORK
YU lokacija: BiH/Srb
Poruke: 290
Nepromenjeno

Nema mi smisla preci na losiji sistem. Cak i kad komuniciram oko jedinica sa amerikancima koristim SI sistem, ako ne znaju imaju telefon da prebace. Od 70ih je SI sistem "preffered" u USA ali vlada ne moze da ga nametne.
__________________
u NYC od 2012.
Reply With Quote
  #4  
Staro 20.07.2016, 19:27
oskark's Avatar
oskark oskark je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 10.06.2010
US lokacija: Chicago, IL
YU lokacija: Zrenjanin
Poruke: 676
Nepromenjeno

Razmisljanje da, desi mi se mnogo puta. U zadnje vreme sa poceo da psujem na engleskom, u smislu kad opsujem nekog u sebi , mada i ovako.
Vise razmisljam na madjarskom jeziku.

A na temperature i na brzinu ne mogu da se naviknem. Na lbs, i na visinu sam se navikao
__________________
27.10.2011. Prijava prvi put
01.05.2012. 2013EU00011XXX
14.05.2012. Poslata Koverta
22.05.2012. Stigla koverta u Kentucky
29.01.2013. Obavljen lekrski pregled
20.02.2013. Interview Uspesno Obavljen
21.02.2013. Viza u pasosu!!!
08.03.2013. Avionska karta
27.04.2013. Vezite se, Polecemo POE Seattle

Oskarov Blog

zelenadvlutrija.blogspot.com
Reply With Quote
  #5  
Staro 22.07.2016, 01:31
vuxanne vuxanne je offline
Amer
 
Datum prijave: 13.10.2009
YU lokacija: Bilo kuda kiki svuda
Poruke: 1 826
Nepromenjeno

Temperaturu konverujem, funte i milje koristim. Inc ili cm, svejedno. Tehnicko sam lice svejedno mi je oko jefinica. Ali da vidite masu i tezinu koliko varijanta ima tek. Razmusljam cesto u slikama, vuse sam vixuelni lik. A psujem zavisnosti od situacije, najcesce na maternjem i samo u kuci zbog prirode mi pisla.

Ih ovaj touch screen, svako malo pigresim...
Reply With Quote
  #6  
Staro 27.07.2016, 18:50
ejpril88 ejpril88 je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 27.05.2015
US lokacija: Chicago
YU lokacija: Beograd
Poruke: 191
Nepromenjeno

Farenhajte i inče zasad ignorišem, pa dokle bude moglo Nakon četiri meseca u Americi primećujem da ponekad mužu kažem "yeah" mahinalno kad nešto priča a ja se slažem. Osim toga, dešava se kad nešto prebrojavam da brojim na engleskom.
__________________
oktobar 2014 - prvi put aplicirali (dve prijave)
maj 2015 - muz izvucen
septembar 2015 - vencanje
oktobar 2015 - intervju, vize odobrene
mart 2016 - sleteli u Cikago
Reply With Quote
  #7  
Staro 31.07.2016, 15:36
USABIH's Avatar
USABIH USABIH je offline
Drug član
 
Datum prijave: 16.08.2015
US lokacija: NYC
YU lokacija: BIJELJINA
Poruke: 57
Nepromenjeno Propast

Za mene su ove njihove mjerne jedinice blago rečeno propast i stvarno nemaju logike, te mislim da ih nikada necu primjenjivati na način da ih koristim u mislima. U nas je sve po 10 ili 100, ovdje nigdje veze, 1 ft ima 12 incha, 36 incha je 1 yard itd, potrosnja goriva koja se racuna u miljama po galonu, za razliku od naseg koliko trosi na 100 km... Samo je steta sto ce za djecu ovo biti primaran nacin razmisljanja...
__________________
2016. - Dvije prijave - POGODAK
05.05. - Izvuceni 2016EU00013xxx
10.05. - Poslali DS-260
22.07. - Izmjena DS-260
21.10. - Zakazan intervju
07.12. - Intervju - VIZE ODOBRENE 🇺🇸
Reply With Quote
Odgovori

Thread Tools
Display Modes

Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Uključeno
Smajliji: Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 05:40.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.