ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Život u USA > Vodič za emigrante

Vodič za emigrante Planiranje selidbe, šta raditi po dolasku, procedura dobijanja papira...

Vodič za emigrante » Vozačka dozvola - Driver's License » Bitni linkovi
Početak u USA Stan Posao Kola (Automobil) Osiguranje
Porez Dešavanja Naša mesta Putovanja Avionske karte

Odgovori
 
Thread Tools Display Modes
  #101  
Staro 08.12.2009, 07:48
Taji's Avatar
Taji Taji je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 10.01.2009
US lokacija: Greenville, SC
Poruke: 341
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Bandzi Prikaz poruke
Hvala Slobo!
Naravno da si pomogao i to još kako si pomogao!
Ako možeš pošalji mi ime te škole ili link (bolje link, da ne zalutam)




Hvala Dreamer-u!!!! U ovo je fantastično!!!! Bravo Ameri!!!!

Evo da i ja malo pripomognem sa ovim linkom na kojem se nalazi Job Posting - trazi se vozac kamiona, pa vidite sta se trazi, kako se placa i tako

http://www.vacantcube.com/jobdetails...26C8TJCS9ZHK8G

Ne mogu sad da nadjem, ali u jednom slicnom oglasu za ovaj isti posao je pisalo da je plata 39 centi po predjenoj milji za "long distance". Pa eto, mozda vam pomognu ove info.
Reply With Quote
  #102  
Staro 08.12.2009, 09:17
Bandzi Bandzi je offline
Član
 
Datum prijave: 20.08.2009
YU lokacija: Srem
Poruke: 28
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik dreamerns Prikaz poruke
Ili 16 ili neces dobiti posao.
Ovo se zove prereterivanje, tako da ni ja nisam za ovo.
Slažemo se u nečemu
Velik problem, kod kamiona, je dizel motor koji jako zamara vibracijama koje proizvodi, veličina kamiona nije neki problem. Kada se navikneš vožnja kamiona nije komplikovana. Treba samo imati osećaj.

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Taji Prikaz poruke
Evo da i ja malo pripomognem sa ovim linkom na kojem se nalazi Job Posting - trazi se vozac kamiona, pa vidite sta se trazi, kako se placa i tako

http://www.vacantcube.com/jobdetails...26C8TJCS9ZHK8G

Ne mogu sad da nadjem, ali u jednom slicnom oglasu za ovaj isti posao je pisalo da je plata 39 centi po predjenoj milji za "long distance". Pa eto, mozda vam pomognu ove info.
Hvala Taji!
Ovih 0.39$ po milji znači da bih u US, sa pređenih 500 milja na dan(pri brzini 50 mph- ne znam koja je dozvoljena brzina za kamione) vozač mogao da zaradi blizu 5000$ mesečno, što možda i nije tako loše.
Šta vi mislite o tome?
Ja ću još razmisliti da li da ulazim u ovako nešto, najviše zbog toga što neverujem da će mi vožnja kamiona pomoći u mojoj profesiji. Najbolje bi bilo naći pristojno plaćen posao koji kasnije mogu da navedem kao related experience u svom resume-u.
Koje su šanse za ovako nešto?

Hvala na odgovorima i pozdrav za sve
Reply With Quote
  #103  
Staro 08.12.2009, 09:26
Bandzi Bandzi je offline
Član
 
Datum prijave: 20.08.2009
YU lokacija: Srem
Poruke: 28
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Taji Prikaz poruke
Evo da i ja malo pripomognem sa ovim linkom na kojem se nalazi Job Posting - trazi se vozac kamiona, pa vidite sta se trazi, kako se placa i tako

http://www.vacantcube.com/jobdetails...26C8TJCS9ZHK8G

Ne mogu sad da nadjem, ali u jednom slicnom oglasu za ovaj isti posao je pisalo da je plata 39 centi po predjenoj milji za "long distance". Pa eto, mozda vam pomognu ove info.
"...Those working as team truck drivers can earn a whopping average annual salary of $183,000..." Da li neko zna šta znači team truck drivers?
Reply With Quote
  #104  
Staro 08.12.2009, 11:01
Zana's Avatar
Zana Zana je offline
Amer
 
Datum prijave: 16.05.2008
US lokacija: City of Angels
Poruke: 1 266
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Bandzi Prikaz poruke
"...Those working as team truck drivers can earn a whopping average annual salary of $183,000..." Da li neko zna šta znači team truck drivers?
Team znaci team radite zajedno - jedan vozi, drugi spava i tako dok ne stignete do cilja...

Inace je u pitanju Placement Agency u ovom oglasu, $45k je sica za vozace koji voze inter-state i danima su na putu. Cini mi se da je malo i za lokal.
Reply With Quote
  #105  
Staro 08.12.2009, 14:39
nemili's Avatar
nemili nemili je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 23.10.2009
US lokacija: Chicago, IL
YU lokacija: Beograd
Poruke: 290
Pošalji Skype™ poruku korisniku nemili
Nepromenjeno

I mene interesuje ova tema posto posla izgleda ima dosta i solidne su pare za nekoga ko je stigao u USA kao emigrant. Tako se mozda moze ustedeti novca za college ili neko dalje usavrsavanje...

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Žana Prikaz poruke
Inace je u pitanju Placement Agency u ovom oglasu, $45k je sica za vozace koji voze inter-state i danima su na putu. Cini mi se da je malo i za lokal.
To je realna cena koliko sam gledao po oglasima (bar u pocetku). Vecina kompanija garantuje oko 2500 milja nedeljno, sto mu dodje (2500 x 0.39$/m) x 4 nedelje = 3900$ x 12 meseci = 46.800$ bruto godisnje, sto dodje oko 36.000$ neto. E sad koliko sam video cena zavisi od kompanije do kompanije i krece se od 37-43c/m, a i miljaza zavisi isto od toga koliko je jaka kompanija i koliko ima kamiona i moze biti od 2000-5000 milja nedeljno.
__________________
17.01.2011. - stigao u Chicago
Reply With Quote
  #106  
Staro 08.12.2009, 17:02
Sloba_Kg Sloba_Kg je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 21.11.2008
US lokacija: Atlanta, GA
Poruke: 419
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Bandzi Prikaz poruke
Dreameru,
U svemu treba imati mere.

Ne kažem da je dobro što prave saobraćajne nesreće i ne kažem da treba voziti bez prestanka , nego to što ograničenje nije na 8, ili eventualno 9, sati vožnje na dan (kao ovde) mislim da se 10 sati može voziti bez problema (ko ne može nek vozi manje).
Nisam pristalica zakona, ljudski um je nemoguće, ili jako teško, ograničiti! Oni manje vešti se neće uspeti snaći i zaobići zakon, ali oni veštiji (po pravilu mnogo opasniji, oni koje možda i treba umereno ograničiti) će ga zaobići i opet po starom.

"Vozaci su uglavnom poludrogirani" - i zašto odmah uzimati ekstreman primer? Koliki procenat vozača je drogiran (od prilike)?
D
obro je to što policija nema razlog da te teroriše zasitnice tipa: zašto si vozio pola sata duže kad znaš da NE SMEŠ (kao da to ima neke veze).

Pozdrav
Pa kad napravis udes ima veze. Eto moj drug je imao rest eriju na samo minut i zaspao je, produzio pravo i negde u indijani umesto da skrene produzio pravo na nadvoznjaku, pa upao sa kabinom negde i jedva ga izvukli. Srecom prosao je samo sa laksim povredama kaze sreca da nije biio vezan jer je kako kaze cela njegova strana je smrskana a on je prosao sa manjim povredama.
I zato se slazem kad se u stratu daje najextremniji primer, tu svi novci vise nisu bitni.
Ja sam imao saobracajku pre 2 god, a bio sam samo putnik, oporavak je trajao 7 meseci...a nisam ja vozio.
Sada kad ja vozim to famozno skretanje u levo me i dalje plasi...
E sad ko je spreman ili misli da jeste, svaka cast, znam coveka koji je kucu kupio (isto lutrijas ali od pre par godina) jer je ziveo u kamionu (ne znam da li je kuca 60 000 ) ali opet zena i dete su i dalje u Srbiji dok on ne nakupi dovoljno para.

Evoo info za truck driving school:

ALAMO TRUCK DRIVING SCHOOL
5264 W. 47th St.
Forest View, IL 60638

Phone: 708-793-5511 , 708-793-5522
Fax.:708-458-4408
alamotruck1@sbcglobal.net
__________________
2009EU000119xx
17.04.2008 - koverta iz Kentuckyja poslana na moju adresu
20.05.2008 - dobio prvu kovertu
17.6.2008 - poslao kovertu u KCC
1.12.2008 - stigla druga koverta
15.1.2009 - zakazan intervju - VIZA ODOBRENA
U Atlanti od 13.maja 2009.
Reply With Quote
  #107  
Staro 08.12.2009, 17:04
Bandzi Bandzi je offline
Član
 
Datum prijave: 20.08.2009
YU lokacija: Srem
Poruke: 28
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Žana Prikaz poruke
Team znaci team radite zajedno - jedan vozi, drugi spava i tako dok ne stignete do cilja...
Pretpostavljao sam da je tako, ali nisam bio siguran.

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Žana Prikaz poruke
Inace je u pitanju Placement Agency u ovom oglasu, $45k je sica za vozace koji voze inter-state i danima su na putu. Cini mi se da je malo i za lokal.
I meni se čini malo tih 45000$, odnosno 36000 neto (oko 3000 mesečno... nešto manje su plaćeni vozači na duže relacije u Sloveniji).

Citat:
Prvobitno poslao korisnik nemili Prikaz poruke
I mene interesuje ova tema posto posla izgleda ima dosta i solidne su pare za nekoga ko je stigao u USA kao emigrant. Tako se mozda moze ustedeti novca za college ili neko dalje usavrsavanje...

To je realna cena koliko sam gledao po oglasima (bar u pocetku). Vecina kompanija garantuje oko 2500 milja nedeljno, sto mu dodje (2500 x 0.39$/m) x 4 nedelje = 3900$ x 12 meseci = 46.800$ bruto godisnje, sto dodje oko 36.000$ neto. E sad koliko sam video cena zavisi od kompanije do kompanije i krece se od 37-43c/m, a i miljaza zavisi isto od toga koliko je jaka kompanija i koliko ima kamiona i moze biti od 2000-5000 milja nedeljno.
Ja se slažem sa Žanom, mislim da su to sitne pare spram odgovornosti i provedenog vremena na "poslu".
Reply With Quote
  #108  
Staro 08.12.2009, 18:24
Bandzi Bandzi je offline
Član
 
Datum prijave: 20.08.2009
YU lokacija: Srem
Poruke: 28
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Sloba_Kg Prikaz poruke
Pa kad napravis udes ima veze. Eto moj drug je imao rest eriju na samo minut i zaspao je, produzio pravo i negde u indijani umesto da skrene produzio pravo na nadvoznjaku, pa upao sa kabinom negde i jedva ga izvukli. Srecom prosao je samo sa laksim povredama kaze sreca da nije biio vezan jer je kako kaze cela njegova strana je smrskana a on je prosao sa manjim povredama.
I zato se slazem kad se u stratu daje najextremniji primer, tu svi novci vise nisu bitni.
Ja sam imao saobracajku pre 2 god, a bio sam samo putnik, oporavak je trajao 7 meseci...a nisam ja vozio.
Sada kad ja vozim to famozno skretanje u levo me i dalje plasi...
E sad ko je spreman ili misli da jeste, svaka cast, znam coveka koji je kucu kupio (isto lutrijas ali od pre par godina) jer je ziveo u kamionu (ne znam da li je kuca 60 000 ) ali opet zena i dete su i dalje u Srbiji dok on ne nakupi dovoljno para.

Evoo info za truck driving school:

ALAMO TRUCK DRIVING SCHOOL
5264 W. 47th St.
Forest View, IL 60638

Phone: 708-793-5511 , 708-793-5522
Fax.:708-458-4408
alamotruck1@sbcglobal.net
Slobo,
kada sam rekao da 15 min ne pravi razliku, mislio sam na 8-9 sati vožnje (ovde važi to pravilo ). Između 9 sati vožnje i 9 sati i 15 min nema razlike, a policija se jako obraduje, jer ipak treba ispuniti normu (ispisati određen broj kazni).

Koliko je Vaš drug proveo taj dan za volanom kad je doživeo saobraćajnu nesreću?

Mislim da je 12 sati vožnje prihvatljivo u toku 24 časa.

Slobo,
Hvala za informacije.

Zna li neko zašto je kod američkih kamiona motor ispred kabine, a ne ispod, kao što je to slučaj kod "evropljana"?
Reply With Quote
  #109  
Staro 08.12.2009, 18:44
dreamerns dreamerns je offline
Super Moderator
 
Datum prijave: 14.06.2007
US lokacija: Burlingame, CA
YU lokacija: Novi Sad, Vojvodina
Poruke: 1 098
Nepromenjeno

Pazi...ja kada sam rekao 16 sati, ili neka je i 12 sati....ne mislim u toku 24 (ono...malo vozis, pa odmoris pa vozis)...nego bez prestanka.

Fakat je da je odlicno placeno...to je sasvim solidna ovde lova i za nekog ko je MIT ili Harvard zavrsio. E sada, zasto je to toliko placeno a ne zahteva silne skole itd....sigurno ima dobar razlog ;-)
__________________
U Sikagu od 15.10.2008. :-)

Blog: http://novakovici.blogspot.com
Reply With Quote
  #110  
Staro 08.12.2009, 20:15
D$D's Avatar
D$D D$D je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 10.09.2008
US lokacija: Chicago,Wheaton IL
Poruke: 123
Nepromenjeno

Hajd i ja da se nadovezem malo.
Ja imam CDL i polagao sam upravo u gore navedenoj skoli.
Koliko je jednostavno poloziti za kola toliko je zeznuto poloziti za kamion.
Test za kamion sastoji se iz tri dela u svakom ima po 20-25 pitanja.
Generale knowelge 25 pitanja mozes da imas negativnih 5 odgovora.
Air brake 20 pitanja mozes da imas negativnih 4.
Combination vehcle negativnih smes da imass samo 4 a pitanja imas isto 25.
Nakon polozenog teoretskog dela dobijes permit, dozvolu da mozes da upravljas kamionom samo 4 sata i to sa nekim ko je stariji vozac.
posle toga polazes prakticni deo koji se sastoji od pre trip inspection koji je uzgred budi receno najtezi seo jer se svi delovi polazu na Engleskom i prica se o kamionu na Engleskom.
Posle toga imas skills na poligonu koji isto nije lak i na kraju gradsku voznju kad to sve polozis onda si spreman da vozis samostalno.
Dalje ovde je dozvoljeno da vozis dve pa i tri prikolice zakacene to da bi imao u dozvoli to se dodatno polaze ne kosta puno i zove se Endorsment double triple.Opasne materije su posebnne i za njih treba check finger koji kosta 100$ i ceka se 3 nedelje i provera background, inacxe nema restrikcija kad sta mozes da vozis mislim tipa treba da imas ovoliko ili onoliko dozvolu za kola da bi mogao da vozis kamion .
Naravno zbog velikih malverzacija sa CDL od 2005 ukinuto polaganje sa prevodiocem i sve se mora poloziti na Engleskom.
Dalje voznje posebna prica, kamioni su ovde dugacki od 20-25 metara tj nemaju ogranicenja u duzini kao u Evropi motor je napred jer smatraju da je kamion sigurniji i udobniji ako je motor ispred kamiona.
U Evropi je lucaj obrnut jer u Evropi su kamioni ograniceni duzinom pa zbog toga vozac sedi na motoru.
Tahografi ne postoje postoje neke knjige low book koje vodis rucno i na njima se kradu i pomeraju sati.Dozvoljeno je zakonski da vozis 11 sati + 3 sata utovar i istovar ukupno 14 sati.Citaj ovo niko ne postuje.
Naravno za policiju m,oras da prikazes tacnu voznju unazad 15 dana tj da imas sve listove.Sad da ti kazem da bi odvezao sam kamion od Chicaga do LA treba ti tri dana i dve knige da vodis.
Cene rada nisu kao sto je gore nevedeno, najvise sto ce da te plate je 0.35 centi po milji sa solo vozaca ili tim da podeli to.
Pare su nekada bile u tome i sad ima novaca u tome ali ni priblizno kao pre.
Svi te teraju da vozis 16 sati i duze a kad te policija uhvati i kad padnes na low booku onda poljubis svoju cdl dozvolu i kazes pa, pa.
Ti si suspendovan i gubis svoju dozvolu zato se stalno vrte ljudi ovde , jer pre ili kasnije svi padnu na necem.
Akop ne vozis kako te dispecuju tj da vozis po 16 sati onda te kompanija otpusti i tako da je to zatvoreni krug.
Iskreno taj posao se isplati samo ako vozis svoj kamion , da zaboravih da ti napomenem da su prikolice ovde oko 16 metara dugacke a ostatak je kamion.
Mnogo zajeban posao koji ima dosta skrivenih troskova koje ne vidis, bruto cekovi na koje moras da uradis taksu, citaj 15% moras da das drzavi od zaradjenog, 200$ osiguranje koje ti uzima kompanija svaki mesec od ceka, jelo minimalno 500$ mesecno,nikad nisi kuci mislim 4 dana si u toku meseca kuci , tako da plata od 4000$ se svede na 3000$ otprilike.
Ako vozis u timu onda je dobro ali svi izbegavaju da uzmu timove jer za timove treba da se nadje stalno posao a to je jako tesko sada sa ovom ekonomijom.
Nadam se da sad imas malo bolju sliku o kamionu tj kako je to ovde.
Reply With Quote
Odgovori

Thread Tools
Display Modes

Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Uključeno
Smajliji: Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Similar Threads
Tema Pokretač teme Forum Odgovori Poslednja poruka
Međunarodna vozačka dozvola Srbije u SAD Tomislav1970 Vodič za emigrante 19 14.03.2015 16:32
Profesionalni vozači aZZo Stare teme 11 11.03.2012 11:09
Razvod i Imigracija - da li je potrebna dozvola drugog roditelja? milenaa Stare teme 19 27.11.2009 10:08
Ja, vozač srdjevic Lutrija (zelena, ne Srbije) 0 27.06.2005 21:12

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 13:25.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.