ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Život u USA > Vodič za emigrante

Vodič za emigrante Planiranje selidbe, šta raditi po dolasku, procedura dobijanja papira...

Vodič za emigrante » Posao kao ekonomista\inzenjer telekomunikacija » Bitni linkovi
Početak u USA Stan Posao Kola (Automobil) Osiguranje
Porez Dešavanja Naša mesta Putovanja Avionske karte

Odgovori
 
Thread Tools Display Modes
  #1  
Staro 10.01.2014, 20:05
coda81 coda81 je offline
Drug član
 
Datum prijave: 03.05.2013
Poruke: 53
Nepromenjeno Fizioterapeuti u Americi - PT&PTA in USA

Dragi forumasi,
Posto sam zavrsio Visu medicinsku skolu u Beogradu ,Zemun smer fizioterapeut po Bolonjskom sistemu skolovanja popularnoj Bolonji (sta god to znacilo ),a srecno izucen na DV lottery 2014 ,primetio sam da na forumu nema teme vezane za ovu struku pa sam se odlucio za korak pokretanja iste,a u cilju7 bolje informisanosti o nostrifikaciji kao i o radu i zivotu PTA/PT u USA!!!!!
Tako da molim forumase sa proverenim informacija da pomognu razvitku ove teme !!
Unapred zahvalan svima na odgovore!!!
Reply With Quote
  #2  
Staro 11.01.2014, 02:36
Magelan's Avatar
Magelan Magelan je offline
Super Moderator
 
Datum prijave: 28.04.2010
US lokacija: Spartanburg, South Carolina; Jacksonville, Florida
YU lokacija: Mladenovac, Republika Srbija
Poruke: 1 209
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik coda81 Prikaz poruke
Dragi forumasi,
Posto sam zavrsio Visu medicinsku skolu u Beogradu ,Zemun smer fizioterapeut po Bolonjskom sistemu skolovanja popularnoj Bolonji (sta god to znacilo ),a srecno izucen na DV lottery 2014 ,primetio sam da na forumu nema teme vezane za ovu struku pa sam se odlucio za korak pokretanja iste,a u cilju7 bolje informisanosti o nostrifikaciji kao i o radu i zivotu PTA/PT u USA!!!!!
Tako da molim forumase sa proverenim informacija da pomognu razvitku ove teme !!
Unapred zahvalan svima na odgovore!!!
Sa Beogradskom Visom Medicinskom skolom, visi fizioterapeuti mogu da dobiju ekvivalent PTA - Physical Therapy Assisstant sto je ovde associate degree.

Ukoliko pucas na PT, u tom slucaju je neophodno odraditi dodatne kredite, mahom iz opsteg obrazovanja kako bi postigao ekvivalent US PT. US PT je ovde gotovo kao lekar sa specijalizacijom iz fizikalne (fizijatar) te je stoga neophodno daleko vise kredita nego za PTA.

Drugarica, koja je zivela kod mene 4 meseca ovde u Cikagu, a inace isto visi fizioterapeut (Visa Medicinska - Zemun) je odradila ekvivalenciju i na lokalnom Community College jedno dve godine isla na predmete opsteg tipa kako bi imala dovoljno za PT nivo.

Proces je sledeci. Kontaktira se prvo Foreign Credentialing Commission on Physical Therapy. Oni ce ti objasniti proces i dati do znanja sta je sve neophodno da prikupis od papirologije i posaljes im na evaluaciju.

Potrebno je ceo plan i program prevesti na Engleski jezik i overiti kod sudskog tumaca. Komplikovana stavka - plan i program je otprilike oko 200 strana a tumac naplacuje po strani. Ukoliko je skola u Zemunu isti prevela, sto cisto sumnjam, onda bi to bila olaksavajuca okolnost.

Kada komisija odradi evaluaciju, poslace ti odgvor. U zavisnosti za koji si se nivo opredelio - PT ili PTA, daju ti broj kredita koje je neophodno dodati i to iz koje predmetne oblasti po koliko kredita. Recimo 8 kredita hemije, 8 kredita fizike, 8 kredita biologije... Sve naravno college level.

Kada sve to odradis, FCCPT ti daje autorizaciju da si podoban za test i ta informacija se salje lokalnom state board-u (NY, IL, CA...). Lokalni state board ce ti dodatno traziti TOEFL s tim sto se od drzave do drzave razlikuju kriterijumu sto se TOEFL-a tice.

TOEFL rezultati se direktno salju state board-u. State board koji je primio autorizaciju FCCTA i rezultat TOEFL-a sa dovoljnim brojem poena, izdaje "Authorization to Test" - dozvolu za izlazak na drzavni ispit za PT.

PT kandidati imaju pravo 3 puta da izadju na test.

Nakon polozenog drzavnog ispita za PT dobijas licencu i podoban si za rad na teritoriji drzave koja je istu izdala.
Reply With Quote
  #3  
Staro 11.01.2014, 14:32
coda81 coda81 je offline
Drug član
 
Datum prijave: 03.05.2013
Poruke: 53
Nepromenjeno

Hvala puno na opsirnim informacijama, ali imam jos koje pitanje i nadam se da te ne zamaram,evo o cemu se radi;

1.Da li se za PTA isto radi evaluaciju kod FCCPT i da li je potreban TOEFL koko bi dobio licencu za rad? i,

2.Da li postoji neka mogucnost da mi das neki kontakt tj. da pitas tvoju cimerku da li voljna da podeli iskustva vezan za nostrifikaciju i ceo proces sa buducim kolegom jer iskreno ne znam nikog od fizioterapeuta koji su u US ,a pritom planiram da zivim sa supugom( buducim lekarom u USA ) u Chicagu ,pa mislim da nije lose znati negog iz svoje struke koji je prosao svo to ucenje i papirologiju da dodje do istog nam cilja ?
Hvala jos jednom na ondogovoru!!
Reply With Quote
  #4  
Staro 08.10.2016, 16:18
Marinaaaa Marinaaaa je offline
Član
 
Datum prijave: 29.09.2016
Poruke: 17
Nepromenjeno

Vidim da se ovde niko ne oglasava pa samo da pitam da li je neko otisao i nostrifikovao diplomu za fizioterapeuta sva iskustva si dobrodosla
Reply With Quote
  #5  
Staro 08.10.2016, 16:20
Magelan's Avatar
Magelan Magelan je offline
Super Moderator
 
Datum prijave: 28.04.2010
US lokacija: Spartanburg, South Carolina; Jacksonville, Florida
YU lokacija: Mladenovac, Republika Srbija
Poruke: 1 209
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Marinaaaa Prikaz poruke
Vidim da se ovde niko ne oglasava pa samo da pitam da li je neko otisao i nostrifikovao diplomu za fizioterapeuta sva iskustva si dobrodosla
Znam dvoje, i trecu koja je jos uvek u procesu. Nisu nesto voljni da podele iskustvo na forumu. Pitao... Mozda se i neko javi mada teska posla... U principu ono sto sam gore napisao je i dalje aktuelno.
__________________
In US since 02.02.2010.
Reply With Quote
  #6  
Staro 08.10.2016, 18:16
Marinaaaa Marinaaaa je offline
Član
 
Datum prijave: 29.09.2016
Poruke: 17
Question

Problem je sto link koji si ostavio nije vise aktuelan
Reply With Quote
  #7  
Staro 08.10.2016, 20:22
BetterFuture's Avatar
BetterFuture BetterFuture je offline
Amer
 
Datum prijave: 01.10.2015
YU lokacija: Beograd, Srbija
Poruke: 1 061
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Marinaaaa Prikaz poruke
Problem je sto link koji si ostavio nije vise aktuelan
Iz postojeceg linka treba izbaciti deo /index.asp pa link treba da glasi http://www.fccpt.org/

To biste dobili i da ste googlalli pojam Foreign Credentialing Commission on Physical Therapy. Pozdrav
__________________
1. DV-2017 Dobitnici Tabela
2. DV-2018 Dobitnici Tabela
3. DV-2019 Dobitnici Tabela
4. DV-2020 Dobitnici Tabela

-----------------------------------
DV2017 - Has not been selected
DV2018 - Has not been selected
DV2019 - Has not been selected
DV2020 - Has not been selected
DV2021 - Has not been selected
DV2022 - Has not been selected
Reply With Quote
  #8  
Staro 06.02.2018, 08:35
subman subman je offline
Drug član
 
Datum prijave: 03.05.2017
Poruke: 68
Nepromenjeno

kakve su sanse za zaposlenje PTA?
Razmisljam se da studiram ili lpn ili pta, nekako mi je psihicki teze lpn pa sam mislio za pta
Reply With Quote
Odgovori

Thread Tools
Display Modes

Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Uključeno
Smajliji: Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 21:46.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.