ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Zelena Lutrija > Intervju (interview) - Ambasada

Intervju (interview) - Ambasada Pitanja vezana za dokumentaciju, specijalne slučajeve i pitanja tokom intervjua

Intervju (interview) - Ambasada » Interviews DV 2020 » Bitni linkovi
O drugoj koverti Lekarski pregled Ambasade Intervju Korisne informacije

Odgovori
 
Thread Tools Display Modes
  #131  
Staro 05.02.2020, 20:45
Lazar90's Avatar
Lazar90 Lazar90 je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 24.01.2019
YU lokacija: Belgrade
Poruke: 143
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik djuka Prikaz poruke
Evo i ja da prenesem iskustva sa intervjua, odobrena nam je viza. Ceo proces u ambasadi traje oko 1h. Službenici su prijatni i generalno je ista priča i ista pitanja su postavljena kao što su opisivali prethodni saborci. Na kraju razgovora sa konzulom nam je rečeno da li smo spremni za USA i srećno... Pasoše smo dobili DHL-om 3 dana kasnije. Ono što je karakteristično u našem slučaju bilo je to da sam ja rođen u HR i neznajući sam poslao skenirani Izvod iz knjige rođenih a trebao sam poslati Izvadak iz HR. O ovome je pisao i SIMS i pripremio me na vreme, te mu još jednom zahvaljujem u to ime. Dve nedelje pre intervjua sam dobio mail iz ambasade da donesem Izvadak iz HR. Na razgovoru samo su njega uzeli a vratili mi original iz SRB i niko me ništa više nije pitao. Zaključak kao što je i SIMS rekao Izvod uvek treba da bude iz zemlje iz koje si rođen a ne iz neke druge zemlje gde je urađen prepis Izvoda.

Bravo. Cestitke i sve najbolje u novom zivotu i nemoj da zaboravis na forum
__________________
Dv 2020 x 2 prečka!
Dv 2021 x 2 stativa!
Dv 2022 x 2 promašaj!
Dv 2023 x 2 preko gola
Dv 2024 x 2 golman skida zicer
Dv 2025 x 2 ...
Reply With Quote
  #132  
Staro 05.02.2020, 22:08
djuka djuka je offline
Član
 
Datum prijave: 20.05.2019
US lokacija: Seattle
YU lokacija: Serbia
Poruke: 11
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Lazar90 Prikaz poruke
Bravo. Cestitke i sve najbolje u novom zivotu i nemoj da zaboravis na forum
Citat:
Prvobitno poslao korisnik neus Prikaz poruke
Cestitke i srecno u novom zivotu u Americi!
Hvala na lepim željama... I vama želim ubrzo isto!!!
Reply With Quote
  #133  
Staro 09.02.2020, 14:11
Sims Sims je offline
Drug član
 
Datum prijave: 14.05.2019
Poruke: 35
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik djuka Prikaz poruke
Evo i ja da prenesem iskustva sa intervjua, odobrena nam je viza. Ceo proces u ambasadi traje oko 1h. Službenici su prijatni i generalno je ista priča i ista pitanja su postavljena kao što su opisivali prethodni saborci. Na kraju razgovora sa konzulom nam je rečeno da li smo spremni za USA i srećno... Pasoše smo dobili DHL-om 3 dana kasnije. Ono što je karakteristično u našem slučaju bilo je to da sam ja rođen u HR i neznajući sam poslao skenirani Izvod iz knjige rođenih a trebao sam poslati Izvadak iz HR. O ovome je pisao i SIMS i pripremio me na vreme, te mu još jednom zahvaljujem u to ime. Dve nedelje pre intervjua sam dobio mail iz ambasade da donesem Izvadak iz HR. Na razgovoru samo su njega uzeli a vratili mi original iz SRB i niko me ništa više nije pitao. Zaključak kao što je i SIMS rekao Izvod uvek treba da bude iz zemlje iz koje si rođen a ne iz neke druge zemlje gde je urađen prepis Izvoda.
Bravo! Cestitam i zelim vam sve najbolje! Drago mi je da je moje iskustvo pomoglo nekome.
Reply With Quote
  #134  
Staro 09.03.2020, 12:19
2020EU10XXX 2020EU10XXX je offline
Član
 
Datum prijave: 26.05.2019
Poruke: 5
Nepromenjeno

Pozdrav, imamo zakazan intervju u travnju u Zagrebu. Ima li nekih novijih iskustava u vezi onog novog formulara Ds 5440 koji je potrebno nositi na intervju? Sto je sve potrebno donijeti? Zanimaju je i novija iskustva s lijecnickog u Zagrebu, koja ste cjepiva morali dobiti?
Reply With Quote
  #135  
Staro 09.03.2020, 23:33
pablo pablo je offline
Drug član
 
Datum prijave: 01.08.2019
Poruke: 99
Nepromenjeno

Dobio mejl da su dokumenta u redu danas. CN 30*** Jel dobio jos neko od visih brojeva?
Reply With Quote
  #136  
Staro 10.03.2020, 08:11
AjvorHardi AjvorHardi je offline
Član
 
Datum prijave: 06.12.2019
Poruke: 3
Nepromenjeno

Pozdrav svima,
samo da podelim iskustvo sa intervjua od prosle nedelje.

Sve je bilo rutinski, zavrsio bukvalno za pola sata sve.

Da li sam vec bio u Americi? Kada i koliko sam najduze ostao?
Koliko puta sam se prijavio na lutriju?
Gde planiram da idem?
Sta radim trenutno? (ovog sam se isto plasio, kad kazem da sam nezaposlen, da ce dodatno da me cima oko public charge-a)

Sve standardna pitanja sa ove teme, nista posebno. Nije niko spomenuo public charge, health insurance, DS-5540, I-134, nista. Nisu mi trazili ni izvod iz banke, jednostavno ih ne zanima taj public charge izgleda, ne zele u Beogradu da odbijaju ljude po tom osnovu. Tako meni deluje. Naravno, uvek je bolje biti pripremljen za sve.

Pasos stigao DHLom za 3 dana. To je to.

Ako ima neko nekih pitanja, slobodno.

Hvala svima na pomoci, mnogo toga sam saznao odavde. Svako dobro

P.S. Case number mi je 10k. Popunio sam DS tek 20.novembra. Bio sam current u februaru, ali sam prebacen za mart. Sto ce reci da im nije bilo dovoljno mesec i 10 dana da obrade DS. Eto, ako nekom i to pomogne oko kalkulacija u buducnosti
Reply With Quote
  #137  
Staro 16.03.2020, 15:23
ikac89's Avatar
ikac89 ikac89 je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 06.10.2012
US lokacija: Chicago (Niles), IL
YU lokacija: Srb
Poruke: 809
Nepromenjeno

Zatvorena ambasada u Beogradu....

ИНФОРМАЦИЈЕ ЗА ПОДНОСИОЦЕ ЗАХТЕВА ЗА ВИЗЕ У ВЕЗИ СА ВИРУСОМ КОРОНА

Од 16. марта 2020. конзулат Амбасаде САД отказује све интервјуе за неусељеничке и усељеничке визе. Процесуирање виза наставићемо у најкраћем року, али у овом тренутку нисмо у могућности да прецизирамо тачан датум.

Плаћене таксе за неусељеничке визе важе годину дана од датума уплате у земљи у којој је такса плаћена. Ако имате ургентну ситуацију и морате хитно да путујете, молимо вас да следите упутства дата на интернет страници званичног сервиса за визе.
Reply With Quote
  #138  
Staro 19.03.2020, 17:25
gorasheen's Avatar
gorasheen gorasheen je offline
Drug član
 
Datum prijave: 12.05.2019
YU lokacija: beograd
Poruke: 48
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik pablo Prikaz poruke
Dobio mejl da su dokumenta u redu danas. CN 30*** Jel dobio jos neko od visih brojeva?
Tu smo negde sa brojevima, moj je cn32xxx i jos mi nista nije stiglo, a poslao sam dokumenta jos sredinom oktobra.

Mozda ce kcc nastaviti da salje obavestenja, ali to nam sad ne znaci mnogo dok su intervjui obustavljeni.
Reply With Quote
  #139  
Staro 20.03.2020, 14:26
Kima Kima je offline
Član
 
Datum prijave: 05.06.2019
Poruke: 6
Nepromenjeno

Pozdrav ljudi.

Ukratko-imala sam intervju prosle nedelje i sve je dobro proslo, tako da mi je odobrena viza. Bitna stvar je da niko ni rec nije rekao o I-134 ili bilo kom drugom obrascu (posto sam pisala o tome na drugoj temi, pa da i ovde naglasim jer je nekima bitna ova informacija).

E sad ide malo sira prica za one koje zanimaju detalji, a i koji imaju strpljenja i zivaca, da se ne lazemo, posto su meni bile zanimljive i takve price dok sam citala vase postove.

U ambasadi je sve trajalo ukupno sat vremena, sa sve cekanjima izmedju. Guzve uopste nije bilo, ljubazno osoblje, ali to je vec klasika, i sve je islo lagano.
Dobila broj, sacekala, pa prozivanje na prvi salter gde nas sluzbenik postavlja prvo pitanje: Da li ste spremni za Ameriku? Zatim predaja dokumenata (odvojiti originale od fotokopija) pa pitanja: Da li ste vec bili u Americi, da li vam se dopalo, gde ste bili i kada ste se vratili, da li ste tada putovali po Americi, gde sada planirate da idete i koga imate tamo, da li ste udati, imate li decu. Nije mu bio potreban moj SSN niti stari pasos.
Zatim cekanje, pa opet prozivanje na sledeci salter gde se vrsi placanje. Opet cekanje pa prozivanje na sledeci gde se ostavljaju otisci. Cekanje opet pa prozivanje na poslednji salter gde u stvari i bude odluceno-hoce li biti ili nece li biti zelene karte.
Ljubazan i nasmejan americki konzul na srpskom me pozdravlja i pita da li mozemo da nastavimo razgovor na engleskom. Zakletva, otisci opet. Slede pitanja: Da li imate nekoga u Americi, u kom ste srodstvu, sta ta osoba radi tamo, da li zivite sami, koliko ste se puta prijavljivali na lutriju/iz kog puta ste izvuceni, koji je vas najvisi stepen obrazovanja, koje godine ste ga zavrsili, da li ste zaposleni. Mislim da je to bilo otprilike to. Sve se odigralo toliko brzo i na kraju sam samo jos cula da sve izgleda jako dobro i da preporucuje da mi se odobri viza, cestitanje i srecno. Zahvaljujem, naravno, malo ne znam kako se zovem i dobijam papir sa uputstvima. Pasos sam pokupila tri dana kasnije.

Toliko od mene, pitajte slobodno ako vas jos nesto zanima.
Ovde bih i da svima vama koji iscekujete datume u ambasadi pozelim da vam se snovi ostvare i da dobijete svoje termine, pa da nakon toga sve prodje sjajno kao i kod mene. Ali pre svega toga da budete dobro i zdravo, i neka se ova situacija sto pre zavrsi i ambasade otvore. Ja sam imala tu ludu srecu da makar sa ovim delom zavrsim pre svog ovog ludila.. Navijam za vas!
Reply With Quote
  #140  
Staro 20.03.2020, 17:02
neus neus je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 26.02.2019
US lokacija: NYC/NJ
YU lokacija: Crna Gora
Poruke: 222
Nepromenjeno

Cestitke Kima! Srecno i pametno sada, zeznuta je situacija dosta ovamo. Koji dio Amerike planirate?
__________________
DV2019 - Has not been selected
DV2020 - SELECTED
CN: 2020EU00046XXX
DS-260: 15. Nov 2019.
Poslata dokumenta: 15. Nov 2019.
Prebacio se na AOS: 25. Apr 2020.
Ostatak AOS procedure: http://www.zelenalutrija.com/forum/s...4&postcount=29
Reply With Quote
Odgovori

Thread Tools
Display Modes

Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Uključeno
Smajliji: Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Similar Threads
Tema Pokretač teme Forum Odgovori Poslednja poruka
DV-2020 Selected Winners - DV-2020 Izvuceni Dobitnici SEEUSAIC Prijava na Lutriju 95 25.02.2021 01:28
Ds260 - 2020 neus Uputstva za dobitnike 244 04.02.2020 20:47
Dv 2020 nemanja markovic Prijava na Lutriju 791 08.10.2019 09:21
DV 2020-ne prihvatanje broja sdtksd@gmail.com Uputstva za dobitnike 4 12.05.2019 11:09
Informacije za lutriju 2020 Katarina95 Prijava na Lutriju 3 30.08.2018 12:03

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 18:08.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.