ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Zelena Lutrija > Intervju (interview) - Ambasada

Intervju (interview) - Ambasada Pitanja vezana za dokumentaciju, specijalne slučajeve i pitanja tokom intervjua

Intervju (interview) - Ambasada » Interviews DV 2018 » Bitni linkovi
O drugoj koverti Lekarski pregled Ambasade Intervju Korisne informacije

Odgovori
 
Thread Tools Display Modes
  #661  
Staro 08.06.2018, 18:40
Svenson's Avatar
Svenson Svenson je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 05.05.2017
US lokacija: Houston, TX
YU lokacija: Novi Sad
Poruke: 776
Nepromenjeno

Čestitam @damagon na uspešnom rešavanju problema. Srećan put
i puno uspeha i Americi.
__________________
Generacija DV2018
Ubi bene, ibi patria
Reply With Quote
  #662  
Staro 08.06.2018, 20:17
damagon damagon je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 03.05.2017
US lokacija: Maryland
YU lokacija: Nis Serbia
Poruke: 361
Nepromenjeno

Hvala na lepim zeljama, zdravsteno napredujem , bice to okej za 10-ak dana nadam se , nista opasno, ali se bas zakomplikovalo, maler ...

Ono sto sam zaboravio da napomenem, jeste da sam na lekarskom primio MMR jer je proslo vise od 10 godina kada sam zadnji put primio.

Takodje od dokumenata jedino je bilo bitno da uverenje iz policije nije starije od godinu dana
__________________
DV lottery
2018 Class
First time applicant
Reply With Quote
  #663  
Staro 09.06.2018, 00:43
Makica@'s Avatar
Makica@ Makica@ je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 06.06.2017
US lokacija: Boston,MA
YU lokacija: Srbija
Poruke: 570
Smile

Citat:
Prvobitno poslao korisnik damagon Prikaz poruke
evo mene opet

Nakon viziranja 12.12.2017. godine viza mi je vazila do pre neki dan.
Medjutim kako sam imao nekih zdravstvenih problema, a potom operaciju, nakon toga ponovne intervencije nisam mogao da putujem u USA u predvidjenom terminu. Kontaktirao sam ambasadu putem e-maila i dobio odgovor da nije problem da se izda nova viza, ali da mora da se uradi novi lekarski pregled i da se ponovo plati taksa za viziranje (200+330$).

Iz ambasade su mi napomenuli da je jedino neophodno da im blagovremeno javim sta sam odluciio... Zdravlje mi je bilo na prvom mestu pa sam se odlucio za novu intervenciju uz nadu da ce sa vizom sve biti ok (na kraju i jeste tako).
Nakon toga sam se cuo sa nasim covekom putem telefona, rekao mi je da nema potrebe da zurim sa ponovnim viziranjem , jer moze da se izda nova viza i nakon sto ova stara istekne, ali ja sam upitao da li nije problem da odem ponovo na intervju pre isteka vize(jer ce mi tako biti glava mirnija). Sve je to bilo okej, zakazal su mi intervju ponovo za 1.jun.
Od dokumenata sam sve ponovo skupljao ali nije bilo potrebe , jer sam samo platio taksu od 330$ u ambasadi, pitali su me kad planiram da putujem(3x sam pomerao avionsku kartu i nosio sam kopije), rekli su da su uradili sve sta je potrebno i da ce viza stici za neki dan. Ali evo stigla je tek posle nedelju dana....
Nisam hteo da pisem nista dok ne preuzmem pasos i vidim vizu, jer sam sve vreme bio po malo skeptican oko celokupne situacije,, ali na kraju je sve OK
pozdrav i srecno ostalim clanovima
Citat:
Prvobitno poslao korisnik damagon Prikaz poruke
Hvala na lepim zeljama, zdravsteno napredujem , bice to okej za 10-ak dana nadam se , nista opasno, ali se bas zakomplikovalo, maler ...

Ono sto sam zaboravio da napomenem, jeste da sam na lekarskom primio MMR jer je proslo vise od 10 godina kada sam zadnji put primio.

Takodje od dokumenata jedino je bilo bitno da uverenje iz policije nije starije od godinu dana
Hvala Bogu da je sve ispalo kako treba i da nam se lepo oporavis Sto se ambasade tice,ja sam takodje prezadovoljna koliko izlaze u susret,i koliko se trude da olaksaju na svaki moguci nacin intervjuu. Makar se samo nasmese,ali jako mnogo znaci (pogotovu ako kandidat dodje uplasen ili uzbudjen) na intervjuu. Cestitke jos jednom
I Sa Srecom
__________________
Prva Prijava za DV 2017 - Nista
Druga Prijava 30.Oktobar 2016
2.May.2017 -Selected
Case Number : 2018EU000091**
DS 260 poslat 30 Maja 2017.
Lekarski pregled : 01.02.2018.
Interview : 07.02.2018. (odlozen za Mart)
My Greeeeen Day : 12.Mart 2018.
Viza u Pasosu : 16.Mart 2018.
Landed in Boston 26.06.2018.
Reply With Quote
  #664  
Staro 11.06.2018, 09:08
Ggaga Ggaga je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 15.05.2017
US lokacija: Washington DC
YU lokacija: Beograd
Poruke: 171
Nepromenjeno

BRAVO @damagon! Puno srece i sa zdravljem i zivotom u Usa!!!!
Reply With Quote
  #665  
Staro 14.06.2018, 11:11
mixa mixa je offline
Član
 
Datum prijave: 16.05.2018
Poruke: 8
Nepromenjeno

Drustvo, moja supruga i ja smo danas bili na intervjuu. Procedura je ista kao sto je vec pisano ovde na forumu. Konzularka nam je rekla da sve dobro izgleda i da je sve okej, ali da ne moze da odobri vizu dok ne prodje neki administrativni proces, da ce nas zvati da posaljemo pasose (2-3 radna dana). Interesuje nas da li je jos neko imao ovakvu situaciju i da li ima razloga da se sekiramo?
Reply With Quote
  #666  
Staro 14.06.2018, 12:32
Ggaga Ggaga je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 15.05.2017
US lokacija: Washington DC
YU lokacija: Beograd
Poruke: 171
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik mixa Prikaz poruke
Drustvo, moja supruga i ja smo danas bili na intervjuu. Procedura je ista kao sto je vec pisano ovde na forumu. Konzularka nam je rekla da sve dobro izgleda i da je sve okej, ali da ne moze da odobri vizu dok ne prodje neki administrativni proces, da ce nas zvati da posaljemo pasose (2-3 radna dana). Interesuje nas da li je jos neko imao ovakvu situaciju i da li ima razloga da se sekiramo?
Sve normalno. Ne brinite. Sve najbolje u novom zivotu
Reply With Quote
  #667  
Staro 14.06.2018, 12:35
slucajni_prolaznik slucajni_prolaznik je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 06.05.2016
Poruke: 571
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik mixa Prikaz poruke
Drustvo, moja supruga i ja smo danas bili na intervjuu. Procedura je ista kao sto je vec pisano ovde na forumu. Konzularka nam je rekla da sve dobro izgleda i da je sve okej, ali da ne moze da odobri vizu dok ne prodje neki administrativni proces, da ce nas zvati da posaljemo pasose (2-3 radna dana). Interesuje nas da li je jos neko imao ovakvu situaciju i da li ima razloga da se sekiramo?
I meni su na kraju rekli da ima jos neki administrativni proces, zadrzali su pasose i nazvali me sutra, ali zato sto nisam mogao da se registrujem na sajtu na kom su me uputili, pa sam im ostavio poruku da ima problema. Mislim da je to 'administrativni proces' sasvim normalno, pogotovo ako ste se u skorije vreme vencali. Mislim, bilo je ono 'congratulations...', zakletva i tako to?
Reply With Quote
  #668  
Staro 14.06.2018, 12:55
ikac89's Avatar
ikac89 ikac89 je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 06.10.2012
US lokacija: Chicago (Niles), IL
YU lokacija: Srb
Poruke: 809
Nepromenjeno

I ja mislim da nema razloga za brigu. Jedino što mi je malo čudno je to što nisu zadržali pasoše. Možda grešim, ali čini mi se da su do sad uglavnom zadržavali pasoše u ambasadi dok se ne odrade te dodatne provere.
Reply With Quote
  #669  
Staro 14.06.2018, 12:56
mixa mixa je offline
Član
 
Datum prijave: 16.05.2018
Poruke: 8
Nepromenjeno

Konzularka je rekla "this looks good, should be ok", nije rekla nista konkretno, tipa "Congratulations". Vratili su nam pasose i rekli da kada nas pozovu, posaljemo im pasose putem DHL sluzbe. Mladi smo bracni par, tako da i to dolazi u obzir . Hvala vam na odgovorima!
Reply With Quote
  #670  
Staro 14.06.2018, 18:35
mixa mixa je offline
Član
 
Datum prijave: 16.05.2018
Poruke: 8
Nepromenjeno

Dobili smo neku vrstu formulara, na kojoj je zaokruzeno "Section 221(g)". Malo sam citao i kazu da je to privremeno odbijanje vize, dok se ne zavrsi administrative processing. Ostali koji ste bili na administrative processing, da li ste dobili ovu vrstu formulara?
Reply With Quote
Odgovori


Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Uključeno
Smajliji: Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Similar Threads
Tema Pokretač teme Forum Odgovori Poslednja poruka
DV-2018: Školovanje SEEUSAIC Prijava na Lutriju 10 24.03.2021 22:14
Pomoc oko DS-260 DV-2018 simbad Uputstva za dobitnike 210 22.07.2018 12:47
Interviews DV2017 - Concise Version Magelan Intervju (interview) - Ambasada 80 27.09.2017 15:05
Interviews: I-134, Affidavit of Support (Macedonia) Instrukcije i Pojašnjenje SEEUSAIC Intervju (interview) - Ambasada 1 08.02.2017 20:18
Interviews DV2016 - Concise Version sfsgagi Intervju (interview) - Ambasada 52 25.04.2016 00:28

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 22:48.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.