ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Zelena Lutrija > Uputstva za dobitnike

Uputstva za dobitnike Izvučeni ste? Čestitamo! Ovde možete naći informacije o svim etapama procesa, od izvlačenja do intervjua i dobijanja vize.

Odgovori
 
Thread Tools Display Modes
  #51  
Staro 23.06.2017, 18:35
Golic Golic je offline
Član
 
Datum prijave: 23.06.2017
US lokacija: Washington DC
YU lokacija: Banja Luka, BIH
Poruke: 26
Nepromenjeno

Hvala Vam mnogo na odgovoru, mnogo mi ovo sve znaci. Mozete li mi samo reci da li kad popunim formulara DS-260 tek onda dobijem termin za intervju u ambasadi ili sam ja taj termin vec izgubila, da li da nazovem ambasadu u ponedeljak, kako to funkcionise? Pretpostavljam da su ova i slicna pitanja vec bila ali je ushicenje preveliko, bojim se da zbog mog propusta ne propustim ovakvu sansu. Naravno da cu se baciti u ponedeljak vec u najvecu brzinu, dacu sve od sebe... CN 2017EU00014xxx HVALA VAM MNOGO, LP
Reply With Quote
  #52  
Staro 23.06.2017, 20:04
BetterFuture's Avatar
BetterFuture BetterFuture je offline
Amer
 
Datum prijave: 01.10.2015
YU lokacija: Beograd, Srbija
Poruke: 1 061
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Golic Prikaz poruke
Hvala Vam mnogo na odgovoru, mnogo mi ovo sve znaci. Mozete li mi samo reci da li kad popunim formulara DS-260 tek onda dobijem termin za intervju u ambasadi ili sam ja taj termin vec izgubila, da li da nazovem ambasadu u ponedeljak, kako to funkcionise? Pretpostavljam da su ova i slicna pitanja vec bila ali je ushicenje preveliko, bojim se da zbog mog propusta ne propustim ovakvu sansu. Naravno da cu se baciti u ponedeljak vec u najvecu brzinu, dacu sve od sebe... CN 2017EU00014xxx HVALA VAM MNOGO, LP
Nista necete propustiti, imate dovoljno vremena za sve. Kao sto rekoh, citajte forum i sve ce Vam biti jasnije. Dakle, sledeci korak je da popunite DS-260 i tek nakon njegove obrade od nadlezne sluzbe bice Vam zakazan termin za intervju. U medjuvremenu cete orikupljati potrebnu dokumentaciju.
Molim da ubuduce pitanja postavljate na odgovarajucim temama da bi bilo preglednije za sve.
__________________
1. DV-2017 Dobitnici Tabela
2. DV-2018 Dobitnici Tabela
3. DV-2019 Dobitnici Tabela
4. DV-2020 Dobitnici Tabela

-----------------------------------
DV2017 - Has not been selected
DV2018 - Has not been selected
DV2019 - Has not been selected
DV2020 - Has not been selected
DV2021 - Has not been selected
DV2022 - Has not been selected
Reply With Quote
  #53  
Staro 24.06.2017, 01:36
Makica@'s Avatar
Makica@ Makica@ je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 06.06.2017
US lokacija: Boston,MA
YU lokacija: Srbija
Poruke: 570
Smile Cestitam :)

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Golic Prikaz poruke
Pozdrav svima, moze li mi neko pomoci, dakle nisam ulazila da provjerim, danas sam usla i zatekla poruku:
You have been randomly selected for further processing in the Diversity Immigrant Visa Program for the fiscal year 2017 (October 1, 2016 to September 30, 2017). Selection does not guarantee that you will receive a visa because the number of applicants selected is greater than the number of visas available. Therefore, it is very important that you carefully follow instructions to increase your chances of possible visa issuance. The instructions are located on the Department of State website at http://www.dvselectee.state.gov. All DV applicants must use the online DS-260 Immigrant Visa and Alien Registration Application. Paper forms will not be accepted.

Please print out this letter and take it with you to your visa interview. Your case will not be scheduled for an interview appointment until a visa number is available. If you are scheduled for an interview, you will receive a notification message at the e-mail address you provided when you submitted your initial application.

Da li mi možete reći šta u ovom slučaju dalje trebam da radim? Pretpostavljam da sam poprilicno zakasnila za bilo kakve dopune ili nisam još? Nemam iskustva pa Vas molim za pomoc.
LP,
Posto je Dv-2017 mislim da morate do Septembra tacnije do 30 Septembra da posaljete Ds 260. Cestitam i Zelim vam puno srece
Reply With Quote
  #54  
Staro 24.06.2017, 07:25
BetterFuture's Avatar
BetterFuture BetterFuture je offline
Amer
 
Datum prijave: 01.10.2015
YU lokacija: Beograd, Srbija
Poruke: 1 061
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Makica@ Prikaz poruke
Posto je Dv-2017 mislim da morate do Septembra tacnije do 30 Septembra da posaljete Ds 260. Cestitam i Zelim vam puno srece
DS-260 treba da posalje odmah, tj. narednih dana da bi bilo dovoljno vremena za njegovu obradu. 30. Septembra 2017 se zavrsava ciklus za DV-2017. Do tada sve vize vezane za tu fiskalnu godinu moraju biti izdate. Trebalo bi da bude dovoljno vremena, jer je za samu obradu DS-260 je potrebno oko tri nedelje. Svi ostali obrasci za tu godinu su vec obradjeni, tako da nema zastoja.
__________________
1. DV-2017 Dobitnici Tabela
2. DV-2018 Dobitnici Tabela
3. DV-2019 Dobitnici Tabela
4. DV-2020 Dobitnici Tabela

-----------------------------------
DV2017 - Has not been selected
DV2018 - Has not been selected
DV2019 - Has not been selected
DV2020 - Has not been selected
DV2021 - Has not been selected
DV2022 - Has not been selected
Reply With Quote
  #55  
Staro 24.06.2017, 18:58
Makica@'s Avatar
Makica@ Makica@ je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 06.06.2017
US lokacija: Boston,MA
YU lokacija: Srbija
Poruke: 570
Smile

Citat:
Prvobitno poslao korisnik BetterFuture Prikaz poruke
DS-260 treba da posalje odmah, tj. narednih dana da bi bilo dovoljno vremena za njegovu obradu. 30. Septembra 2017 se zavrsava ciklus za DV-2017. Do tada sve vize vezane za tu fiskalnu godinu moraju biti izdate. Trebalo bi da bude dovoljno vremena, jer je za samu obradu DS-260 je potrebno oko tri nedelje. Svi ostali obrasci za tu godinu su vec obradjeni, tako da nema zastoja.
U pravu ste izvinjavam se
Ako sam vas razumela,sto se pre posalje Ds 260 veca je mogucnost da vas pozovu na razgovor ako imate manji Case Number? Pri tom bez naknadnog otkljucavanja u KKC ako se napravi neka nenamerna greskica u Ds pa je potrebno otkljucavanje i malo vise vremena za obradu?
Reply With Quote
  #56  
Staro 24.06.2017, 19:29
misternice's Avatar
misternice misternice je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 18.05.2017
US lokacija: New York, NY
YU lokacija: Beograd
Poruke: 136
Nepromenjeno

Najiskrenije se nadam da jos uvek nisu podelili sve vize koje su planirane za dobitnike DV-2017
Zato i jeste bitno da se DS-260 posalje sto pre. Ukoliko ste vec u USA (vidim da je u potpisu lokacija DC) mozda ce sve ici brze (bar nemate taj problem ulaska u zemlju do 30.09.2017).
Srecno!!!
Reply With Quote
  #57  
Staro 24.06.2017, 19:45
BetterFuture's Avatar
BetterFuture BetterFuture je offline
Amer
 
Datum prijave: 01.10.2015
YU lokacija: Beograd, Srbija
Poruke: 1 061
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Makica@ Prikaz poruke
U pravu ste izvinjavam se
Ako sam vas razumela,sto se pre posalje Ds 260 veca je mogucnost da vas pozovu na razgovor ako imate manji Case Number? Pri tom bez naknadnog otkljucavanja u KKC ako se napravi neka nenamerna greskica u Ds pa je potrebno otkljucavanje i malo vise vremena za obradu?
Apsolutno nema potrebe da se izvinjavate. Cak ste pomogli da naglasimo da je potrebno sto pre da se posalje DS-260, narocito u ovom slucaju.
Za ovo drugo ste takodje, u principu, u pravu. Mada, otkljucavanje ne znaci i automatski vise vremena za obradu. Zavisi koji podaci se menjaju/dodaju.
__________________
1. DV-2017 Dobitnici Tabela
2. DV-2018 Dobitnici Tabela
3. DV-2019 Dobitnici Tabela
4. DV-2020 Dobitnici Tabela

-----------------------------------
DV2017 - Has not been selected
DV2018 - Has not been selected
DV2019 - Has not been selected
DV2020 - Has not been selected
DV2021 - Has not been selected
DV2022 - Has not been selected
Reply With Quote
  #58  
Staro 25.06.2017, 01:40
Makica@'s Avatar
Makica@ Makica@ je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 06.06.2017
US lokacija: Boston,MA
YU lokacija: Srbija
Poruke: 570
Smile

Citat:
Prvobitno poslao korisnik BetterFuture Prikaz poruke
Apsolutno nema potrebe da se izvinjavate. Cak ste pomogli da naglasimo da je potrebno sto pre da se posalje DS-260, narocito u ovom slucaju.
Za ovo drugo ste takodje, u principu, u pravu. Mada, otkljucavanje ne znaci i automatski vise vremena za obradu. Zavisi koji podaci se menjaju/dodaju.

Hvala vam puno na odgovoru
ja sam napravila nenamernu greskicu u Ds pa sam otkljucavala da prepravljam,zbog toga sam i postavila pitanje,a sto se tice podataka samo sam izmenjala datume koji se nisu slagali. Samo sam napisala ono sto sam procitala iz raznih iskustava Hvala vam jos jednom na odgovoru
I Svu Srecu zelim clanu Golic i Cestitam od srca
Reply With Quote
  #59  
Staro 25.06.2017, 09:59
Golic Golic je offline
Član
 
Datum prijave: 23.06.2017
US lokacija: Washington DC
YU lokacija: Banja Luka, BIH
Poruke: 26
Nepromenjeno

Hvala Vam mnogo svima na odgovoru, poslala sam DS-260 za sve clanove porodice. Sad cekam njihov odgovor. Ovo ce mi pola zivota oduzeti posebno ovo iscekivanje. U Washington sam bila davno sad planiramo tamo ici, trenutno smo u BiH tako da nemamo nikakve povlastice. U svakom slucaju pisem kakav smo odgovor dobili. LP
Reply With Quote
  #60  
Staro 27.06.2017, 11:28
Golic Golic je offline
Član
 
Datum prijave: 23.06.2017
US lokacija: Washington DC
YU lokacija: Banja Luka, BIH
Poruke: 26
Nepromenjeno

Zdravo, imam i ja jednu nedoumicu pri zavrsetku popunjavanja DS-260 koje mi sad ima status complete, ispod tih 5 dugmadi
Print Confirmation | Print Form DS-260 | Email Confirmation
Back To Review | Back To Summary

imam dugme za slike Requirements for Photographs

Ja kad udjem tu otvara mi se stranica sa uputama. Meni nigdje u aplikaciji nije trazio apload slike, da li je uopste potrebno u formo DC-260 sliku dodati?
U tom uputstvu nize pise da ako apliciras za Form DS-160 or Form DS-1648 - da se moraju aploudovati slike

Applicants using Form DS-260 - navodi sledece
If you are applying for an immigrant visa, using Form DS-260, you must provide two (2) identical photos at your immigrant visa interview. Your photos must be:.
Printed on photo quality paper
2 x 2 inches (51 x 51 mm) in size

Bojim se da ne pogresim, da li u ovom slucaju slike samo nosim sa sobom na intervju ili sam ih ipak trebal negdje dodati i kako?
Izvinite jer je predug post...Unaprijed hvala na odgovoru!
LP,
Reply With Quote
Odgovori

Thread Tools
Display Modes

Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Uključeno
Smajliji: Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Similar Threads
Tema Pokretač teme Forum Odgovori Poslednja poruka
Greska prilikom unosenja podataka... euroman Prijava na Lutriju 11 19.10.2016 15:39
greska pri apliciranju dabarth Stare teme 6 10.11.2013 20:14
Greska Vanjauzz Stare teme 16 08.01.2012 17:05
greska prilikom prijave marzik Stare teme 4 19.07.2011 23:57

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 09:16.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.