ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Zelena Lutrija > Intervju (interview) - Ambasada

Intervju (interview) - Ambasada Pitanja vezana za dokumentaciju, specijalne slučajeve i pitanja tokom intervjua

Intervju (interview) - Ambasada » Interviews DV 2017 » Bitni linkovi
O drugoj koverti Lekarski pregled Ambasade Intervju Korisne informacije

Odgovori
 
Thread Tools Display Modes
  #1151  
Staro 29.08.2017, 18:57
damagon damagon je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 03.05.2017
US lokacija: Maryland
YU lokacija: Nis Serbia
Poruke: 361
Nepromenjeno

Citajuci temu video sam da su pojedini clanovi foruma koji su dobili vize imali potvrdu o nesluzenju vojnog roka
Zamolio bih bilo koga ko je vadio ovaj dokument da napise gde se tacno vadi ta potvrda

Last edited by damagon; 29.08.2017 at 19:03.
Reply With Quote
  #1152  
Staro 30.08.2017, 01:28
IgorMAD's Avatar
IgorMAD IgorMAD je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 10.01.2013
US lokacija: ?
YU lokacija: Srbija
Poruke: 660
Nepromenjeno

Kakva bre potvrda o nesluzenju vojnog roka. Glupost!

Ako nisi sluzio ne treba ti nikakva potvrda, ovo govorim iz licnog iskustva.
__________________

01.05.2013. Izvucen 2014EU00008xxx
21.05.2013. Poslati papiri u Kentucky
28.05.2013. Stigli papiri u Kentucky
13.09.2013. Zakazan intervju
13.11.2013. Obavljen lekarski pregled
21.11.2013. Intervju uspesno zavrsen
Od 12/13/2013 u USA
Reply With Quote
  #1153  
Staro 30.08.2017, 11:17
Golic Golic je offline
Član
 
Datum prijave: 23.06.2017
US lokacija: Washington DC
YU lokacija: Banja Luka, BIH
Poruke: 26
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik damagon Prikaz poruke
Citajuci temu video sam da su pojedini clanovi foruma koji su dobili vize imali potvrdu o nesluzenju vojnog roka
Zamolio bih bilo koga ko je vadio ovaj dokument da napise gde se tacno vadi ta potvrda
U instrukcijama koje smo mi dobili za ambasadu u Sarajevu trebamo pripremiti izmedju ostalog i kopiram Vam nize

Uvjerenje o služenju ili nesluženju vojnog roka iIi u oružanim snagama. Sve osobe rođene nakon 1987. godine, a koji su državljani Bosne I Hercegovine ne trebaju donositi ovo uvjerenje.

Mi smo za supruga pripremili, uvjerenje o nesluzenju i uvjerenje da nije ucestvovao u oruzanim snagama. Za iste smo zahtjev predali u opstini a podigli dokument u vojnom odjeku. To je sad informacija iz Banja Luke. Mi se drzimo insrukcija za nasu zemlju i do sad se podudara sve sa iskustvom sa foruma, ali sta god pomislimo da li mozda treba, odlucili smo ponjeti ako bi zatrebalo bolje da imamo, mi se bar tim vodimo.
Lijep pozdrav
Reply With Quote
  #1154  
Staro 30.08.2017, 11:29
Golic Golic je offline
Član
 
Datum prijave: 23.06.2017
US lokacija: Washington DC
YU lokacija: Banja Luka, BIH
Poruke: 26
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Golic Prikaz poruke
U instrukcijama koje smo mi dobili za ambasadu u Sarajevu trebamo pripremiti izmedju ostalog i kopiram Vam nize

Uvjerenje o služenju ili nesluženju vojnog roka iIi u oružanim snagama. Sve osobe rođene nakon 1987. godine, a koji su državljani Bosne I Hercegovine ne trebaju donositi ovo uvjerenje.

Mi smo za supruga pripremili, uvjerenje o nesluzenju i uvjerenje da nije ucestvovao u oruzanim snagama. Za iste smo zahtjev predali u opstini a podigli dokument u vojnom odjeku. To je sad informacija iz Banja Luke. Mi se drzimo insrukcija za nasu zemlju i do sad se podudara sve sa iskustvom sa foruma, ali sta god pomislimo da li mozda treba, odlucili smo ponjeti ako bi zatrebalo bolje da imamo, mi se bar tim vodimo.
Lijep pozdrav
Sad sam pogledala za Beograd stoji samo

Ukoliko ste služili u vojsci bilo koje zemlje: Vojno uverenje i fotokopiju.

Tako da se razlikuje, ne znam odakle ste pogledajte spisak dokumenata za Vasu ambasadu a mozda se javi jos neko od starijih clanova.
LP
Reply With Quote
  #1155  
Staro 19.09.2017, 08:31
Bor Bor je offline
Član
 
Datum prijave: 16.05.2017
US lokacija: IL
YU lokacija: BiH
Poruke: 3
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Golic Prikaz poruke
U instrukcijama koje smo mi dobili za ambasadu u Sarajevu trebamo pripremiti izmedju ostalog i kopiram Vam nize

Uvjerenje o služenju ili nesluženju vojnog roka iIi u oružanim snagama. Sve osobe rođene nakon 1987. godine, a koji su državljani Bosne I Hercegovine ne trebaju donositi ovo uvjerenje.

Mi smo za supruga pripremili, uvjerenje o nesluzenju i uvjerenje da nije ucestvovao u oruzanim snagama. Za iste smo zahtjev predali u opstini a podigli dokument u vojnom odjeku. To je sad informacija iz Banja Luke. Mi se drzimo insrukcija za nasu zemlju i do sad se podudara sve sa iskustvom sa foruma, ali sta god pomislimo da li mozda treba, odlucili smo ponjeti ako bi zatrebalo bolje da imamo, mi se bar tim vodimo.
Lijep pozdrav
Tako je Golicu, treba vam potvrda o sluzenju ili potvrda da niste sluzili vojsku. Npr. Ja sam je sluzio i kada sam isao na intervju ponio sam potvrdu iz vojnog odsjeka. Sto se tice ostalih dokumenata i mi smo pripremili i sto je trebalo i sto nije trebalo za intervju...tako to i treba kada je ovako velika stvar u pitanju.
Elem, tokom intervjua u Sarajevu u ambasadi, sve je bilo krajnje jednostavno i profesionalno. Dolazak u ambasadu, prolazak kroz obezbjedjenje, ulazak u prostoriju za intervjue. Zatim, nasa jedna zena uzima sve nase dokumente da bi ih pripremila za razgovor sa konzulom. U medjuvremenu placamo po 330 dolara za intervju na salteru pored nje i 5 minuta posije pojavljuje se jako prijatna Amerikanka konzul koja trazi da skeniramo prste, polozimo zakletvu dizuci lijevu ruku te razgovara sa nama mirnim i prijatnim glasom, krajnje profesionalno...
Nema previse pitanja, djeca se igraju iza nas a ona samo trazi sva dokumenta za nas cetvero (Pasose, diplomu od primarnog aplikanta SAMO, uvjerenja (policija, sud, vojni odsjek), medicinski im je vec poslat i nakon toga provjerava nase podatke, nesto kuca na racunaru, sve zajedno traje 15-tak minuta... Zatim kaze, aplikacija vam je odlicna, dobro dosli u USA i nadamo se da ce vam se svidjeti tamo i sve ovo uz prijatan osmijeh. Zahvaljujemo se i pozdravljamo se sa njom...Pasosi i zapecaceni paketi poslati DHL-om za Banja Luku i stigli sa vizama Dv-1 u roku od tri dana. Preuzeti pasosi pod Starcevicom u DHL kancelariji i to je to...
nadam se da ce ovo malo pomoci, ali ako ste pratili sva pravila, zaista nema razloga za brigu...sve ide svojim tokom.
Sretno i sve najbolje.
Reply With Quote
  #1156  
Staro 27.09.2017, 15:05
Golic Golic je offline
Član
 
Datum prijave: 23.06.2017
US lokacija: Washington DC
YU lokacija: Banja Luka, BIH
Poruke: 26
Nepromenjeno

Drugari, da vam se i mi pohvalimo vize su nam odobrene 18-og Septembra, danas stigli pasosi pa mozete i nas obojiti u tabeli za DV 2017. Zelim da se zahvalim svima koji su sa svojim savjetima, iskustvom i podrskom doprinjeli da sve ovo realizujemo. Hvala forumu sto je omogucio da na jednom mjestu pronadjem odgovor na svako pitanje koje mi je za ovo cijelo vrijeme palo na pamet.
Razgovor je bio u Sarajevu, prvi salter prijatan razgovor dok je zena preko puta nas uzimala dokumentaciju i kuckala podatke o nama, platili na drugom i na trecem salteru razgovor sa ambasadorom. Kako imamo malog ali jako nemirnog djecaka on je dominirao cijelo vrijeme, unervozio se od putovanja koje je trajalo cijeli taj dan pa je trcao po onoj cekaoni, hocemo ici napolje, pjeva pjesmice, hocu ici u toilet po cetvrti put...ja sam jedva covjeka i cula sta hoce da mi kaze, dali zakletvu i pitao me samo gdje planiramo ici i rekao vize su vam odobrene vi uzmite dijete slobodno a ja cu sve ovo sam zavrsiti, nakon par minuta opet nas je prozvao i objasnio kako ce nam stici pasosi. Tako da bez brige, ako smo mi dobili vize i cijeli proces uspjeli zavrsiti svi cete uspjeti ako ispunjavate uslove. Samo još da napomenem da smo mi DV 2017 I da smo DC 260 poslali tek u Junu ove godine i nakon tri sedmice dobili termin za intervju. Zahvaljujuci forumu usli u procedure mozda u zadnjem trenutku i spremili se za novi zivot...
Za one koji idu u Sarajevo, obavezno ponesite prevedenu diploma na engleski jezik, ukoliko nekome bude trebao savjet za pripreme za BIH samo pisite dok smo jos svjezi sa informacijama.
Lijep pozdrav i puno srece a mi se selimo na nove teme…
Reply With Quote
  #1157  
Staro 27.09.2017, 16:15
Katleja Liki Katleja Liki je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 25.07.2017
US lokacija: bilo gdje
Poruke: 126
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Golic Prikaz poruke
Drugari, da vam se i mi pohvalimo vize su nam odobrene 18-og Septembra, danas stigli pasosi pa mozete i nas obojiti u tabeli za DV 2017. Zelim da se zahvalim svima koji su sa svojim savjetima, iskustvom i podrskom doprinjeli da sve ovo realizujemo. Hvala forumu sto je omogucio da na jednom mjestu pronadjem odgovor na svako pitanje koje mi je za ovo cijelo vrijeme palo na pamet.
Razgovor je bio u Sarajevu, prvi salter prijatan razgovor dok je zena preko puta nas uzimala dokumentaciju i kuckala podatke o nama, platili na drugom i na trecem salteru razgovor sa ambasadorom. Kako imamo malog ali jako nemirnog djecaka on je dominirao cijelo vrijeme, unervozio se od putovanja koje je trajalo cijeli taj dan pa je trcao po onoj cekaoni, hocemo ici napolje, pjeva pjesmice, hocu ici u toilet po cetvrti put...ja sam jedva covjeka i cula sta hoce da mi kaze, dali zakletvu i pitao me samo gdje planiramo ici i rekao vize su vam odobrene vi uzmite dijete slobodno a ja cu sve ovo sam zavrsiti, nakon par minuta opet nas je prozvao i objasnio kako ce nam stici pasosi. Tako da bez brige, ako smo mi dobili vize i cijeli proces uspjeli zavrsiti svi cete uspjeti ako ispunjavate uslove. Samo još da napomenem da smo mi DV 2017 I da smo DC 260 poslali tek u Junu ove godine i nakon tri sedmice dobili termin za intervju. Zahvaljujuci forumu usli u procedure mozda u zadnjem trenutku i spremili se za novi zivot...
Za one koji idu u Sarajevo, obavezno ponesite prevedenu diploma na engleski jezik, ukoliko nekome bude trebao savjet za pripreme za BIH samo pisite dok smo jos svjezi sa informacijama.
Lijep pozdrav i puno srece a mi se selimo na nove teme…
Cestitam vam na dobitku i novom zivotu koji tek slijedi. Sjecam se posta u kojem se napisali, da ste tek tada saznali da ste izvuceni i zaista, covjek moze reci da se kolo srece okrece i da ce sreca, pokucati na necija vrata, kada se neko najmanje bude nadao/la. Srecno!
Reply With Quote
  #1158  
Staro 27.09.2017, 19:16
UncleSam UncleSam je offline
Član
 
Datum prijave: 11.06.2017
US lokacija: New York
YU lokacija: BIH
Poruke: 20
Nepromenjeno

Golic .. Iskrene cestitke na dobijanju viza . Da li mi mozete reci .. dali trebaju kopije dokumenata .. uvjerenja , rodnih listova . Za djecu 6 i 12 g
da li je jos nesto potrebno osim rodni list pasos slike ii dv260 potvrda o prijavi ?
Reply With Quote
  #1159  
Staro 28.09.2017, 08:35
Golic Golic je offline
Član
 
Datum prijave: 23.06.2017
US lokacija: Washington DC
YU lokacija: Banja Luka, BIH
Poruke: 26
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik UncleSam Prikaz poruke
Golic .. Iskrene cestitke na dobijanju viza . Da li mi mozete reci .. dali trebaju kopije dokumenata .. uvjerenja , rodnih listova . Za djecu 6 i 12 g
da li je jos nesto potrebno osim rodni list pasos slike ii dv260 potvrda o prijavi ?
Hvala mnogo, kopije ponesite, nama nisu trazili ali smo nosili neovjerene.

Dokumentaciju mi je tražila ovim redom:
1. Važeći pasoši koji vrijede duže od šest mjeseci od vašeg namjeravanog datuma ulaska u US
2. Diplomu prevedenu na engleski (ovjeru sudskog tumača) uzeli su mi KOPIJU diplome i ORIGINAL prevod, stim da su uzeli original na uvid i poslije je vratili i to samo fakulteta srednju skolu nisu ni tražili. (samo za nosioca)
3. Originalni rodni listovi
4. Originalni vjenčani listovi (2x, citala sam da su neki nosili original + kopija)
5. Originalno sudsko uvjerenje o nekažnjavanju da se trenutno ne vodi sudski
proces protiv vas. ( i za supruga i mene)
6. Originalo policijsko uvjerenje o nekažnjavanju iz zemlje u kojoj trenutno živite i svih zemalja u kojima ste živjeli duže od šest mjeseci nakon vaše šesnaeste godine. Vadili u CIPSU ( i za supruga i mene) `
7. Za supruga mi je tražila još - Uvjerenje o služenju ili nesluženju vojnog roka i učešće u oružanim snagama. U vojnom odsjeku predao, podizanje za par dana u opstini.
8. Gotovinu u iznosu od $330 za taksu (bolje da donesete u $ zbog kursa)
To je sve što su mi tražili i uzeli, sve originale osim diplome.

Ja sam još nosila i većina od toga i piše u njihovom uputstvu:
9. Informaciju o terminu razgovora odštampati iz Entrant status check,
10. Informacije o izvlačenju
11. Potvrdu o popunjenom DS 260
12. Diplomu prevedenu na engleski završene četverogodišnje srednje škole i fakulteta i za sebe i supruga ali su uzeli samo za nosioca.
13. Svedočanstva iz srednje škole
14. Uvjerenje o radnom islustvu – iz firme
15. Kopije svih dokumenata

I još ponesite jednu kopiju Informaciju o zakazanom terminu razgovora da pokažete obezbjedjenju na ulazu da imate zakazano.
Za djecu je samo to i potrebno rodni list, pasos i slike i tu potvrdu o popunjenom DS 260 koji nisu nama ni tražili.
Za ljekarski obavezno donesite kartone vakcinacije u tom slučaju nećete morati nista primati ako ste sve ranije primali, ja sam čak na higijenskom u BL dobila potvrdu na engleskom o svim vakcinama i datumima primanja. To nije loše i za kasnije da imate zbog upisa djece u skolu. Ovo važi samo za BIH.
Lijep pozdrav,
Reply With Quote
  #1160  
Staro 28.09.2017, 08:48
Golic Golic je offline
Član
 
Datum prijave: 23.06.2017
US lokacija: Washington DC
YU lokacija: Banja Luka, BIH
Poruke: 26
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Bor Prikaz poruke
Tako je Golicu, treba vam potvrda o sluzenju ili potvrda da niste sluzili vojsku. Npr. Ja sam je sluzio i kada sam isao na intervju ponio sam potvrdu iz vojnog odsjeka. Sto se tice ostalih dokumenata i mi smo pripremili i sto je trebalo i sto nije trebalo za intervju...tako to i treba kada je ovako velika stvar u pitanju.
Elem, tokom intervjua u Sarajevu u ambasadi, sve je bilo krajnje jednostavno i profesionalno. Dolazak u ambasadu, prolazak kroz obezbjedjenje, ulazak u prostoriju za intervjue. Zatim, nasa jedna zena uzima sve nase dokumente da bi ih pripremila za razgovor sa konzulom. U medjuvremenu placamo po 330 dolara za intervju na salteru pored nje i 5 minuta posije pojavljuje se jako prijatna Amerikanka konzul koja trazi da skeniramo prste, polozimo zakletvu dizuci lijevu ruku te razgovara sa nama mirnim i prijatnim glasom, krajnje profesionalno...
Nema previse pitanja, djeca se igraju iza nas a ona samo trazi sva dokumenta za nas cetvero (Pasose, diplomu od primarnog aplikanta SAMO, uvjerenja (policija, sud, vojni odsjek), medicinski im je vec poslat i nakon toga provjerava nase podatke, nesto kuca na racunaru, sve zajedno traje 15-tak minuta... Zatim kaze, aplikacija vam je odlicna, dobro dosli u USA i nadamo se da ce vam se svidjeti tamo i sve ovo uz prijatan osmijeh. Zahvaljujemo se i pozdravljamo se sa njom...Pasosi i zapecaceni paketi poslati DHL-om za Banja Luku i stigli sa vizama Dv-1 u roku od tri dana. Preuzeti pasosi pod Starcevicom u DHL kancelariji i to je to...
nadam se da ce ovo malo pomoci, ali ako ste pratili sva pravila, zaista nema razloga za brigu...sve ide svojim tokom.
Sretno i sve najbolje.
Čestitam Vam od srca, sad sam tek pročitala da ste i vi ove godine popunili DS 260 i da ste uspjeli sve realizovati, žao mi je što to ranije nisam vidjela da vam se javim da se bar medjusobno podržavamo u ovim danima isčekivanja. Dijelim vaše misljenje, ovo je sve bilo tako stresno a na kraju nas je docekala takva srdačnost i profesionalnost u ambasadi da je sve proslo tako lako i opusteno. Želim vam sve najbolje u sledecim koracima novog zivota...
Reply With Quote
Odgovori


Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Uključeno
Smajliji: Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Similar Threads
Tema Pokretač teme Forum Odgovori Poslednja poruka
Interviews DV 2018 Tia Intervju (interview) - Ambasada 764 25.05.2019 09:46
Dv-2017 adojaro Prijava na Lutriju 1428 31.03.2018 14:43
Interviews DV2017 - Concise Version Magelan Intervju (interview) - Ambasada 80 27.09.2017 15:05
Important Notice about DV-2017 ??? LJ75 Uputstva za dobitnike 38 10.09.2016 20:50
Interviews DV2016 - Concise Version sfsgagi Intervju (interview) - Ambasada 52 25.04.2016 00:28

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 10:59.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.