ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Život u USA > Lokacije u USA

Lokacije u USA Teme posvećene državama, gradovima i delovima gradova u USA

Lokacije u USA » San Francisco, California » Bitni linkovi
O Americi Život u USA Države (States) Gradovi Naša mesta (mapa)

Odgovori
 
Thread Tools Display Modes
  #101  
Staro 03.05.2014, 16:28
Mitkoni Mitkoni je offline
Drug član
 
Datum prijave: 02.08.2013
US lokacija: Anywhere in USA
YU lokacija: Novi Pazar, Serbia
Poruke: 58
Nepromenjeno

Citajuci ovako postove nekako se dojam dobije da nema zivota ako nisi strucnjak informacionih tehnologija

Sigurno ima jos razno raznih poslova, za koje ti cak mozda i ne treba jaka fakultetska diploma.
Kakvi su poslovi recimo u takvim gradovima kao sto je recimo San Francisco bez fakulteta, samo sa srednjom skolom npr.

I tamo kao i svugde ima tih sto nisu zavrsili velike skole pa zive sasvim normalno za Americki zivot.



Nekako kada se cijatu neki postovi kao da hoce da kazu; ako nemas tu i tu skolu ne pomisljaj da dodjes ovde.
Reply With Quote
  #102  
Staro 25.05.2014, 23:02
mikagrubinen mikagrubinen je offline
Drug član
 
Datum prijave: 12.11.2013
US lokacija: Oakland
YU lokacija: Beograd
Poruke: 81
Pošalji Skype™ poruku korisniku mikagrubinen
Nepromenjeno

Kroz par postova se vec provukao Oakland pa aj da vidim sa vama jel imao neko iskustva sa ovim gradom.

Mi imamo drugaricu koja je zivela u Oaklandu 6 godina i rekla nam je uglavnom reci hvale za taj grad. Znamo da je skuplji od gradova u unutrasnjosti Amerike ali jeftiniji od SF. Ima, koliko mi se cini dobar prevoz (BART) pa smo blizu odluke da idemo tamo. Deluje mi i kao dobra baza za trazenje poslova u IT industriji u SF Bay Area.

Kakva je mogucnost za pronalazak nekog part time posla dok se ne nadje neki posao u struci...ako to uopste bude ostvarivo u pocetku?
Reply With Quote
  #103  
Staro 29.05.2014, 17:01
dreamerns dreamerns je offline
Super Moderator
 
Datum prijave: 14.06.2007
US lokacija: Burlingame, CA
YU lokacija: Novi Sad, Vojvodina
Poruke: 1 098
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik mikagrubinen Prikaz poruke
Kroz par postova se vec provukao Oakland pa aj da vidim sa vama jel imao neko iskustva sa ovim gradom.

Mi imamo drugaricu koja je zivela u Oaklandu 6 godina i rekla nam je uglavnom reci hvale za taj grad. Znamo da je skuplji od gradova u unutrasnjosti Amerike ali jeftiniji od SF. Ima, koliko mi se cini dobar prevoz (BART) pa smo blizu odluke da idemo tamo. Deluje mi i kao dobra baza za trazenje poslova u IT industriji u SF Bay Area.

Kakva je mogucnost za pronalazak nekog part time posla dok se ne nadje neki posao u struci...ako to uopste bude ostvarivo u pocetku?
Oakland je ok, ali treba da znas gde da zivis (ima dosta opasnih krajeva). BART te povezuje sa finansijskim delom SF i to je otprilike to. Znaci, ako ces traziti poslove u SF onda je Oakland dobra lokacija, ali ako trazis poslove u silikonskoj dolini (gde je vecina IT poslova), onda je losa pozicija (treba minimum 2 sata voznje u jednom pravcu).
__________________
U Sikagu od 15.10.2008. :-)

Blog: http://novakovici.blogspot.com
Reply With Quote
  #104  
Staro 29.05.2014, 21:50
katrin katrin je offline
Član
 
Datum prijave: 11.11.2013
US lokacija: Bay Area , California
YU lokacija: Beograd, Srbija
Poruke: 17
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik dreamerns Prikaz poruke
Oakland je ok, ali treba da znas gde da zivis (ima dosta opasnih krajeva). BART te povezuje sa finansijskim delom SF i to je otprilike to. Znaci, ako ces traziti poslove u SF onda je Oakland dobra lokacija, ali ako trazis poslove u silikonskoj dolini (gde je vecina IT poslova), onda je losa pozicija (treba minimum 2 sata voznje u jednom pravcu).
Znamo za te opasne krajeve. Oakland ce nam biti samo start pozicija(moramo da stedimo pare), dalje sve zavisi od posla. Hvala dreamerns! Ja idem u paketu sa mikagrubinen-om
Reply With Quote
  #105  
Staro 30.05.2014, 18:56
Balloonranger Balloonranger je offline
Član
 
Datum prijave: 30.05.2014
US lokacija: Mountain View - CA
Poruke: 7
Nepromenjeno

Mozda ti je bolja opcija da se smestis u Hayward, Fremont ili Union City. Samo predjes most i u dolini si a cene rente su nekoliko puta nize. Nema toliko kriminala.
Reply With Quote
  #106  
Staro 31.05.2014, 20:34
Mitkoni Mitkoni je offline
Drug član
 
Datum prijave: 02.08.2013
US lokacija: Anywhere in USA
YU lokacija: Novi Pazar, Serbia
Poruke: 58
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik dreamerns Prikaz poruke
Oakland je ok, ali treba da znas gde da zivis (ima dosta opasnih krajeva).
Sta se podrazumeva tamo pod time kada se kaze - ima dosta opasnih krajeva?

Je li mozes da ocekujes nekog da ti upadne preko noci u stan dok spavas ili ce da te snima kada si odsutan pa ce uleteti da te opljacka?
Mada ne vidim tamo svrhu pljacke ako ti uleti u stan/kucu da uzme neku stvar lupam od vrednosti $200-400 za sta moze da dobije 'valjda' i par godina za to.

Sto se tice novca, sav novac je u banke. Ne znam jedino ljudi sa ovih krajeva da li ga drze u kuci (pod jastukom )
Reply With Quote
  #107  
Staro 01.06.2014, 04:51
vuxanne vuxanne je offline
Amer
 
Datum prijave: 13.10.2009
YU lokacija: Bilo kuda kiki svuda
Poruke: 1 826
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Mitkoni Prikaz poruke
Sta se podrazumeva tamo pod time kada se kaze - ima dosta opasnih krajeva?

Je li mozes da ocekujes nekog da ti upadne preko noci u stan dok spavas ili ce da te snima kada si odsutan pa ce uleteti da te opljacka?
Mada ne vidim tamo svrhu pljacke ako ti uleti u stan/kucu da uzme neku stvar lupam od vrednosti $200-400 za sta moze da dobije 'valjda' i par godina za to.

Sto se tice novca, sav novac je u banke. Ne znam jedino ljudi sa ovih krajeva da li ga drze u kuci (pod jastukom )
Mene do sad nije nikad izdao familywatchdog sajt. Gde god da sam do sad zivela, boravila, iznajmljivala stan ili hotel, dobro se pokazao. Obicno mozes lako da identifikujes geto na osnovu gustine crvenih tackica. Gde zive siledzije i pedofili. Oko njih obicno zive siromasniji ljudi, bude i ostalih zlocina vise. Bogati krajevi ili se baziraju oko dobrih skola gde ovi ne mogu da zive ili imaju bajagi zabavista u privatnim kucama koje rezidenti placaju samo ne bi li ove drzali sto dalje jer ima ogranicenje gde mogu da zive (tipa toliko i toliko metara/stopa od obadnista/skole i sl).



A ako te detaljnije zanima kakvih zlocina ima, evo ti ovaj sajt klikni. Default je pet dana (cini mi se u poslednjih pet imaju dva ubistva). Mozes da menjas period i da menjas vrstu zlocina koju posmatras.

Ja obicno koristim ova dva ili neka ovakva slicna (ne radi za sve ovaj crimemapping) u kombinaciji pa pratim neko vreme dok ne odlucim gde da iznajmljujem stan/ idem u hotel...

A i kad odes u Zillow, obicno mozes da vidis i kakve su kuce i komsiluci... Na osnovu samo ove slike cini mi se sto vise u brda to bolje sto se Oklanda tice...
Reply With Quote
  #108  
Staro 01.06.2014, 10:39
mikagrubinen mikagrubinen je offline
Drug član
 
Datum prijave: 12.11.2013
US lokacija: Oakland
YU lokacija: Beograd
Poruke: 81
Pošalji Skype™ poruku korisniku mikagrubinen
Nepromenjeno

Svidja mi se CrimeMapping.com samo ispada sa se u SF i Oklandu ne smes ni pojaviti na ulici. Cak ni u Berkeley koji je studentski centar.

Citajuci www.city-data.com, sto se tice Oaklanda uglavnom se poklapaju sa CrimeMapping.com u pogledu delova grada koje treba izbegavati. Oko BART stanica Rockridge, Ashby pa i MacArthur moze da se zivi normalno. Ne spominjem delove u brdima jer do njih ne ide BART pa je tesko bez kola, a i poprilicno je skuplje.

Sve u svemu posto su karte vec kupljene za 29.avgust bice to jedno interesantno iskustvo.
__________________
U USA of Avgusta 2014
Reply With Quote
  #109  
Staro 01.06.2014, 15:14
Mitkoni Mitkoni je offline
Drug član
 
Datum prijave: 02.08.2013
US lokacija: Anywhere in USA
YU lokacija: Novi Pazar, Serbia
Poruke: 58
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik vuxanne Prikaz poruke
Mene do sad nije nikad izdao familywatchdog sajt. Gde god da sam do sad zivela, boravila, iznajmljivala stan ili hotel, dobro se pokazao. Obicno mozes lako da identifikujes geto na osnovu gustine crvenih tackica. Gde zive siledzije i pedofili. Oko njih obicno zive siromasniji ljudi, bude i ostalih zlocina vise. Bogati krajevi ili se baziraju oko dobrih skola gde ovi ne mogu da zive ili imaju bajagi zabavista u privatnim kucama koje rezidenti placaju samo ne bi li ove drzali sto dalje jer ima ogranicenje gde mogu da zive (tipa toliko i toliko metara/stopa od obadnista/skole i sl).



A ako te detaljnije zanima kakvih zlocina ima, evo ti ovaj sajt klikni. Default je pet dana (cini mi se u poslednjih pet imaju dva ubistva). Mozes da menjas period i da menjas vrstu zlocina koju posmatras.

Ja obicno koristim ova dva ili neka ovakva slicna (ne radi za sve ovaj crimemapping) u kombinaciji pa pratim neko vreme dok ne odlucim gde da iznajmljujem stan/ idem u hotel...

A i kad odes u Zillow, obicno mozes da vidis i kakve su kuce i komsiluci... Na osnovu samo ove slike cini mi se sto vise u brda to bolje sto se Oklanda tice...
Sad samo malo zbunjen. Dosao sam do zakljucka da se ljudi tamo poznaju po tome kakva im je kuca

Nisam dobio uopste konkretan odgovor na moje konkretno postavljeno pitanje. Valjda kako ovde tako i tamo vazi pravilo ne diras ga ne dira te. Trazim problem dobijes problem.

Sta ima ogrnice sme dotle da ide i dalje ne? Pa je li u nekom zatvoru ili ima slobodu kretanja. Ako se igde vise praktikuje taj zakon tkzv. 'demokratija' onda ce to biti u Americi.
Ode da trazi neki posao i gazda ga taj pita - iz kog kraja dolazis? On kaze iz tog i to... Ahaaa, e pa ti ne mozes da radis ovde.
Reply With Quote
  #110  
Staro 02.06.2014, 19:52
vuxanne vuxanne je offline
Amer
 
Datum prijave: 13.10.2009
YU lokacija: Bilo kuda kiki svuda
Poruke: 1 826
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Mitkoni Prikaz poruke
Sad samo malo zbunjen. Dosao sam do zakljucka da se ljudi tamo poznaju po tome kakva im je kuca

Nisam dobio uopste konkretan odgovor na moje konkretno postavljeno pitanje. Valjda kako ovde tako i tamo vazi pravilo ne diras ga ne dira te. Trazim problem dobijes problem.

Sta ima ogrnice sme dotle da ide i dalje ne? Pa je li u nekom zatvoru ili ima slobodu kretanja. Ako se igde vise praktikuje taj zakon tkzv. 'demokratija' onda ce to biti u Americi.
Ode da trazi neki posao i gazda ga taj pita - iz kog kraja dolazis? On kaze iz tog i to... Ahaaa, e pa ti ne mozes da radis ovde.
Pitas veoma relativno pitanje na koje ne postoji jednostavan odgovor.

Ovde se ljudi raspoznavaju po zipcode-u ili komsiluku (neighborhood-u) - sto bi rekla Lorde u onoj pesmi "And I'm not proud of my address, In a torn-up town, no postcode envy".

U nekim krajevima ima nasumicne pucnjave nakon sumraka u nekim nema pucnjave skoro ikada. Npr. kod nas ovde jedan lokalni geto, zalutali metak pogodi dete koje sedi u svom stanu (drvene su kuce u pitanju), ili u drugom slucaju dete na ulici. Gledas valjda americke akcione, nije ovde svugde Wisteria Lane kao u Ocajnim domacicama.

U ovom mom kraju obicno kriminal bude neko ostavio otkljucana kola ili otvorenu garazu sve sirom pa nesto neko usput pokupi.

Adresa ti je ovde i cena kuce, i cesto i znak kom stalezu pripadas. Npr. u mom komsiluku mozes da kupis matoru kucu koja je ni za sta za 250 000 dolara a za te pare u Indijani kupis palatu od pet soba sa podrumom u manjem gradu. Moze da bude i sa bazenom.
Reply With Quote
Odgovori

Thread Tools
Display Modes

Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Uključeno
Smajliji: Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Similar Threads
Tema Pokretač teme Forum Odgovori Poslednja poruka
Los Angeles, California asmiki Lokacije u USA 191 15.05.2019 19:38
San Jose, California (Bay Area) poshtica Lokacije u USA 28 23.06.2017 16:10
Beverly Hills, California Mitkoni Lokacije u USA 0 20.12.2014 13:43
Santa Barbara, California elefteros Lokacije u USA 0 15.12.2014 07:39
Hoce li California dobiti ostrvo? xeg Vaša strana 2 23.08.2008 18:28

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 23:21.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.