ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Život u USA > Vodič za emigrante

Vodič za emigrante Planiranje selidbe, šta raditi po dolasku, procedura dobijanja papira...

Vodič za emigrante » Vožnja kamiona u Americi - Trucking in USA » Bitni linkovi
Početak u USA Stan Posao Kola (Automobil) Osiguranje
Porez Dešavanja Naša mesta Putovanja Avionske karte

Odgovori
 
Thread Tools Display Modes
  #41  
Staro 21.12.2012, 02:37
chicagopn's Avatar
chicagopn chicagopn je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 29.10.2008
US lokacija: Chicago
YU lokacija: Srbija
Poruke: 200
Nepromenjeno

Alo vozaci ima li koga ?evo dodje nam i sneg a ja danas dobio 8 vucnih brand new guma
tako da cu samo prziti kroz sneg.
Imali smo i prvu nezgodu jedan od nasih vozaca odneo levu staranu na kamionu inace taj
Kamion je 2011 nov ja sam ga vozio nekih 6 meseci freightliner busines class.Tako da mi jr bas zao tog kamiona a i vozaca naravno.Ovaj lik je poceo pre nekih 2-3 meseca i evo vec problem a problem dolazi i od naseg menadzmenta jer je u toku hajka na jeftinu radnu snagu a ovo im je rezultat.
Mene moj gazda ubedjuje da nemoze da mi podigne satnicu jer ne zaradjuje dovoljno kolko je njemu dovoljno nije mi odgovorio i poceo mi je pokazivati listu vozaca sa njihovom satnicom,ja sam mu rekao da to nema veze samnom i da nije fora traziti jeftinog vozaca jer to donosi posledice .I eto nije proslo ni 3 dana od kad smo pricali.A ovo jr tek pocetak zime.
Imamo vozaca koji nedeljno pravi 110 sati video sam njegov cek jer mi je pokazao mislio je da ja vise sati pravim od njega naravno objasnicu kako 110 sati.
Radi 6 dana u nedelji prosek 15sati i mi se dogovaramo sa gazdom odnosmo pogadjamo ako ispadne nesto ne planirano neka tura kroz satnicu ,tako da meni su dali oshkosh wiskonsin prekjuce dogovorio sam extra 8 sati + moja satnica sto u prevodu bude ako zavrsim taj load za 10 sati placaju mi 18 tako da je kod nas ko na pijaci .Ljudi polako po snegu i ledu pazi te se ,aj uzdravlje
Reply With Quote
  #42  
Staro 22.12.2012, 10:45
Mister-no Mister-no je offline
Član
 
Datum prijave: 20.12.2012
YU lokacija: Cacak
Poruke: 6
Nepromenjeno

Znaci ipak je neko uspeo da dodje do ID-a. Hvala Magelan
Reply With Quote
  #43  
Staro 22.12.2012, 17:03
Magelan's Avatar
Magelan Magelan je offline
Super Moderator
 
Datum prijave: 28.04.2010
US lokacija: Spartanburg, South Carolina; Jacksonville, Florida
YU lokacija: Mladenovac, Republika Srbija
Poruke: 1 209
Nepromenjeno

Jeste Jedan tvoj sugradjanin

Ali kad sam pitao za detalje, nisu hteli da mi kazu koji DMV. Jednostavno su imali srece tj. toj nekoj sluzbenici je promaklo. To je bio ne znam koji DMV po redu tog dana i bukvalno su ih sa vrata odmah vracali... I to je jedan covek od njih ko zna koliko koji od septembra pokusavaju da iskamce dokumenta. Ove godine u Srbiju se vratilo vise od pola onih koji su planirali da posle programa ostanu jer bez dokumenata jedino mogu na "construction" u kom od 2008 i nema nesto posla. Svi su tipovali na trucking, ali se tu omakla cela ova situacija.

Ja licno, ne znam sta da ti kazem po tom pitanju. Ako bas imas toliku zelju da dodjes ovamo, onda nemas sta da izgubis. Ako si neodredjen i jos uvek nisi siguran da li je USA pravi izbor - ja se ne bih cimao, mozes i u Italiji da vozis kamion za slicne pare, a mnogo si blize kuci.
Reply With Quote
  #44  
Staro 26.12.2012, 14:06
Mister-no Mister-no je offline
Član
 
Datum prijave: 20.12.2012
YU lokacija: Cacak
Poruke: 6
Nepromenjeno

Znam da moze i u Italiji, videce mo.
U svakom slucaju hvala a ako mi bude trebalo jos kakvih informacija nadam se da cu moci da ti se obratim
hvala jos jednom
Reply With Quote
  #45  
Staro 26.12.2012, 16:53
Magelan's Avatar
Magelan Magelan je offline
Super Moderator
 
Datum prijave: 28.04.2010
US lokacija: Spartanburg, South Carolina; Jacksonville, Florida
YU lokacija: Mladenovac, Republika Srbija
Poruke: 1 209
Nepromenjeno

Nema na cemu

I srecno u ambasadi!
Reply With Quote
  #46  
Staro 27.12.2012, 00:17
Aristotel Aristotel je offline
Drug član
 
Datum prijave: 09.07.2012
YU lokacija: Beograd
Poruke: 56
Nepromenjeno

Pozdrav forumaši, evo malo update o matketu pred praznike.... Sad pred bozić na kratko se usijao market. al u petak nije moglo da se nadje postena tura za velike gradove gde zive vozaci (Chicago i i celu FL, Houston, Dallas.... Al za tako neka mesta OR, WA, ID, MT placali bolesno, al dzabe kad vozaci oće kuci, Inace sada je malo market pao i bice slabiji do proleća.... Ja da kucnem u drvo vec više od dva meseca nisam imao vazaca da mi prespava bez ture
@ Magelan reci mi ti kuda ti se voziš ovih dana? Da se koji put nisi zaglavio u snegu
Reply With Quote
  #47  
Staro 27.12.2012, 14:42
Magelan's Avatar
Magelan Magelan je offline
Super Moderator
 
Datum prijave: 28.04.2010
US lokacija: Spartanburg, South Carolina; Jacksonville, Florida
YU lokacija: Mladenovac, Republika Srbija
Poruke: 1 209
Nepromenjeno

Ne vozim vec dve nedelje

Vratio sam se u zdravstvo
Reply With Quote
  #48  
Staro 27.12.2012, 16:43
Good Spirit's Avatar
Good Spirit Good Spirit je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 20.04.2008
US lokacija: Bay Area, CA
YU lokacija: Belgrade
Poruke: 264
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Magelan Prikaz poruke
Ne vozim vec dve nedelje
Vratio sam se u zdravstvo
Magelan svaka cast!

Mozda je malo offtopic ali juce po ko zna koji put na putu Houston - San Antonio (I 10) sam doziveo neprijatnosti od vozaca kamiona. Odmah da kazem da znam dosta nasih koji voze i ovo nije direktno upuceno njima, ali prepoznace se ljudi sami verovatno.

Naime, situacije se ponavljaju stalno, kamioni voze preko dozvoljene brzine, preticu kola i jedni druge, imam utisak kao da se trkaju. Onda kada krenu da preticu jedni druge kada dodju do istog nivoa tako drze brzinu i zauzevsi obe trake prave kolonu kola iza sebe i stvaraju nervozu. Dalje, cesto vijugaju po svojoj traci i prelaze u drugu, svaki put kada obilazim kamion mene strah, ne znam da li je zaspao ili mu samo malo volan skrenuo. Cesto kada ih obidjem i pogledam u kabinu on mi se smeje?!

Ja znam da je to ekstremno tezak posao i skoro nehuman ali izgleda da posle duze voznje vozaci gube toleranciju i osecaj za bezbednost. Mi svi znamo da se vozi vise nego sto sme, a vozaci izgleda znaju da voze cudovista i da im niko nista ne moze.

A sve ovo pisem iz razloga da se cuje i druga strana i nadam se da cemo svi obratiti vise paznje i pokazati vecu toleranciju.

Ovo mi se redovno desava na ovoj deonici ne znam zasto, primera radi kada idem za New Orleans vozaci kamiona su uglavnom sjajni, sklone se malo kada ih pretices, signaliziraju ti kada je cisto, itd ... Jel ovo zbog Teksasa i opste nekulture kod vozaca ili nesto trece?
Reply With Quote
  #49  
Staro 28.12.2012, 05:00
Magelan's Avatar
Magelan Magelan je offline
Super Moderator
 
Datum prijave: 28.04.2010
US lokacija: Spartanburg, South Carolina; Jacksonville, Florida
YU lokacija: Mladenovac, Republika Srbija
Poruke: 1 209
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Good Spirit Prikaz poruke
Magelan svaka cast!

Mozda je malo offtopic ali juce po ko zna koji put na putu Houston - San Antonio (I 10) sam doziveo neprijatnosti od vozaca kamiona. Odmah da kazem da znam dosta nasih koji voze i ovo nije direktno upuceno njima, ali prepoznace se ljudi sami verovatno.

Naime, situacije se ponavljaju stalno, kamioni voze preko dozvoljene brzine, preticu kola i jedni druge, imam utisak kao da se trkaju. Onda kada krenu da preticu jedni druge kada dodju do istog nivoa tako drze brzinu i zauzevsi obe trake prave kolonu kola iza sebe i stvaraju nervozu. Dalje, cesto vijugaju po svojoj traci i prelaze u drugu, svaki put kada obilazim kamion mene strah, ne znam da li je zaspao ili mu samo malo volan skrenuo. Cesto kada ih obidjem i pogledam u kabinu on mi se smeje?!

Ja znam da je to ekstremno tezak posao i skoro nehuman ali izgleda da posle duze voznje vozaci gube toleranciju i osecaj za bezbednost. Mi svi znamo da se vozi vise nego sto sme, a vozaci izgleda znaju da voze cudovista i da im niko nista ne moze.

A sve ovo pisem iz razloga da se cuje i druga strana i nadam se da cemo svi obratiti vise paznje i pokazati vecu toleranciju.

Ovo mi se redovno desava na ovoj deonici ne znam zasto, primera radi kada idem za New Orleans vozaci kamiona su uglavnom sjajni, sklone se malo kada ih pretices, signaliziraju ti kada je cisto, itd ... Jel ovo zbog Teksasa i opste nekulture kod vozaca ili nesto trece?
Bahatih kamiondzija imas koliko hoces Kao i u svakoj profesiji tako i u trucking-u imas svega i svacega i ona fora "posle mene - potop" je cesta pojava... Taj fenomen sa trkanjem je opsteprisutan. Imam neki utisak da dosta vozaca uziva u tome jer im je to jedina zanimacija Globalno, vecina kamiondzija su profesionalci, pravi "lafovi", voljni da pomognu u svakoj situaciji, kolegijalni za razliku od mojih zdravstvenih radnika sto je krajnje porazavajuce ali tako je. Ali, kao sto vec napisah, u svakom zitu ima kukolja.

Da je kamion cudoviste na drumu - jeste. Da vozaci automobila beze - tacno je. Brojke nisu nimalo sjajne - u velikom procentu saobracajnih nezgoda ucestvuju teska vozila. Znam da smo cesto izmedju sebe komentarisali, znajuci situaciju sa obe strane da se od kamiona treba sklanjati u trecu traku po mogucstvu jer nikad ne znas kad ce zaleluja ili krene da pretice... Meni se to lelujanje dogadjalo kad jednom rukom vozim a nagnem se na drugu stranu jer mi je negde zapala voda, upaljac, konzerva... Mali pokret volana u stranu i eto kamiona na pola susedne trake. To ti je to otprilike kad vidis da samo najednom kamion zanese u stranu. Opasno - znam... Srecom, kad sam postao svestan sta radim, poceo sam stvari da organizujem tako da mi je sve u vidokrugu i na najblizem rukohvatu.

Preticanje kamion-kamion je cesto naprono jer niko nece da popusti pa se dogadjalo da gledam preticanje koje traje po 10-15 minuta. U Ohaju letos, izmedju Toledo-a i Dayton-a lik je napravio kolonu vozila iza sebe jer je zapeo da pretice kolonu kamiona u desnoj traci, a pri tom je toliki "Dzek" pa nece da prekoraci brzinu... Ne znas da li da se smejes ili da legnes na onu sirenu da sjase. No opet, on je u toj celoj situaciji bio jedan i preticao je kolonu od nas 20 kamiona koji su svi uredno bili u desnoj traci i lepo drzali odstojanje... Problem je sto je kamiona previse po putevima pa ti "losi" lako upadaju u oci. Potez Houston-San Antonio je mnogo frekvantniji nego kad od Houston-a krenes na istok i zato se to i dogadja.

Infrastruktura, koliko god bila napredna, na velikom broju sekcija je nedovoljna za postojeci intenzitet saobracaja. Uzmimo samo u vidu da je postojeca "Interstate" mreza projektovana davnih 50-ih, a dovrsena 1974 dovoljno govori - USA je tada imala duplo manje stanovnika. Autoputevi po Severoistoku (potez Boston-Washington, DC) su toliko optereceni da je to tragedija. Mislim da je opterecenje na Ibarskoj magistrali smesno spram Istoka USA. Gubici u vremenu su neopisivi. Proci kroz NYC tokom dana je ravno podvigu. Par puta mi se dogodilo da legnem u toku dana u Konektikatu da bih sacekao da prodje guzva, onda krenem prema NYC, a ono kako padne mrak i smanji se intenzitet saobracaja, putari krenu sa radovima (moraju da rade nocu jer bi tokom dana to izazvalo kolaps) i opet zaglavis u nebrojenom broju kolona (ceo potez I-95 kroz Bronx i Manhattan je nocu zona radova). Slavis momenat kada se docepas George Washington Bridge-a jer si 3-4 sata proveo probijajuci se kroz jedva 100 milja. Oko DC-ja je isto vrlo cesto "gusto". Infrastruktura u Kaliforniji odavno ne pokriva trenutne potrebe. Voznja od Vegasa prema LA i od LA prema SF (I-15 & I-5) je nocna mora. Samo po dve trake, ogranicenje za kamione 55, vuces se u koloni kamiona kojoj ne vidis kraja, uzbrdice na kojim je neko od kolega zesce "ufitiljio" u trecoj, a ne smes da pretices... Manje vise od vecih gradova samo sam u Minneapolis-u doziveo da kroz centar prodjem u sred popodnevnog spica, a da ne zaglavim u koloni. Ostali veci gradovi su smrt.

Zima je, snegovi su uveliko prisutni zapadno od Misisipija... Moj "trucking" pohod je uspesno finaliziran pre 2 nedelje. Da li ce pohoda ovog tipa biti jos - videcemo Zasad sam med. tehicar, delim pilule za $23/h i na posao konacno mogu gradskim prevozom Svaka promena - prija

Last edited by Magelan; 28.12.2012 at 05:07.
Reply With Quote
  #50  
Staro 28.12.2012, 23:10
vele vele je offline
Drug član
 
Datum prijave: 04.10.2012
US lokacija: chicago
YU lokacija: beograd
Poruke: 36
Nepromenjeno

Magelan svaka cast za post, odlican je. Mislim da ti vise odgovara da delis pilule za 23$ nego da se zezas sa kamionima i ludim vozacima. Ako je mozda i manje placen posao bar nije rizican kao vozaca kamiona.
Reply With Quote
Odgovori

Tags
voznja kamiona u americi, šleper amerika


Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Uključeno
Smajliji: Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Similar Threads
Tema Pokretač teme Forum Odgovori Poslednja poruka
Vozac kamiona zelena karta nebojsagm Vaša strana 11 02.08.2012 11:14

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 04:13.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.