ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Zelena Lutrija > Uputstva za dobitnike

Uputstva za dobitnike Izvučeni ste? Čestitamo! Ovde možete naći informacije o svim etapama procesa, od izvlačenja do intervjua i dobijanja vize.

Odgovori
 
Thread Tools Display Modes
  #101  
Staro 06.05.2016, 11:00
milan.b milan.b je offline
Drug član
 
Datum prijave: 05.08.2014
Poruke: 61
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Tikica Prikaz poruke
ČESTITAM!!!

Intervju očekujte okvirno u januaru. Okvirno kažem jer tačnu dinamiku je teško predvideti dok ne izadju makar prva dva biltena.
Poziv za intervju dobijate 6-8 nedelja pre samog intervjua.

Datum intervjua za broj poput vašeg zavisiće i od datuma slanja DS260. To znači da ako pošaljete u maju stižete na red u januaru, a ako bi npr. poslali u septembru može se desiti da vam intervju bude i marta meseca.
Hvala puno na odgovoru
Jedna dilema rešena. Ostaje još milion i jedna
Veruejem da ću na forumu naći dosta odgovora, a bogami će biti i pitanja ako mi nešto ne bude jasno (a sigurno će biti).
Reply With Quote
  #102  
Staro 06.05.2016, 15:34
novmilan novmilan je offline
Član
 
Datum prijave: 05.05.2016
Poruke: 2
Nepromenjeno Odgovor

Zahvaljejem

Inace ovo mi je drugi put da sam izvucen. Prvi put sam izvucen pre 5 godina medju onih nesretnih 22000 kojima je grin kard ponisten. Tada sam vec bio poslao popunjen formular u Kentaki, a uspustva za popunjavanje sam cini me bas nasao bas na ovom forumu. Vec sad vidim da su se pravila promenila.

Uf ne ne secam se sta sam tacno popunio. Jedini se secam da sam naveo trenutnu zemlju boravka. Beograd mi mnogo vise odgovara od Stokholma. Znaci to moze da se promeni u DS260? Da li to znaci i da ako uspem da izvrsim promenu lokacije intervjua da se svi lekarski pregledi obavljaju u Srbiji? To bi mi mnogo vise odgovaralo!

Dobio sam broj malo veci od 8000. Sta to znaci? Mislim da bi mi najvise odgovaralo da imam intervju sledece godine kada bi i imao mnogo vise vremena da se bavim prikupljanjem neophodnih dokumenata.

Veliki pozdrav



Citat:
Prvobitno poslao korisnik Tikica Prikaz poruke
Čestitam

Izgleda da je tako.
Da li si igrao sa Foreign state chargeability SERBIA?

Ako ti to ne odgovara, ne brini, imaš mogućnost da u DS260 obrascu izmeniš lokaciju intervjua.
Pod kojim si brojem okvirno izvučen?
Reply With Quote
  #103  
Staro 06.05.2016, 16:16
Zoja Zoja je offline
Drug član
 
Datum prijave: 08.05.2015
Poruke: 62
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik novmilan Prikaz poruke
Zahvaljejem

Inace ovo mi je drugi put da sam izvucen. Prvi put sam izvucen pre 5 godina medju onih nesretnih 22000 kojima je grin kard ponisten. Tada sam vec bio poslao popunjen formular u Kentaki, a uspustva za popunjavanje sam cini me bas nasao bas na ovom forumu. Vec sad vidim da su se pravila promenila.

Uf ne ne secam se sta sam tacno popunio. Jedini se secam da sam naveo trenutnu zemlju boravka. Beograd mi mnogo vise odgovara od Stokholma. Znaci to moze da se promeni u DS260? Da li to znaci i da ako uspem da izvrsim promenu lokacije intervjua da se svi lekarski pregledi obavljaju u Srbiji? To bi mi mnogo vise odgovaralo!

Dobio sam broj malo veci od 8000. Sta to znaci? Mislim da bi mi najvise odgovaralo da imam intervju sledece godine kada bi i imao mnogo vise vremena da se bavim prikupljanjem neophodnih dokumenata.

Veliki pozdrav
Cestitam!

Moze da se promeni u DS260 ambasada u kojoj zelis da se odrzi intervju. Sto se lekarskog pregleda tice sigurno da moze u Beogradu da se obavi ako ce tu biti i intervju.
Broj spada u nize i ako bi sad poslao ds260, verovatno bi stigao na red za intervju vec ove godine, ako posmatramo proslogodisnji trend. Tako da ukoliko ti vise odgovara sledeca godina, onda ti savetujem da kasnije posaljes ds260, sacekaj koji mesec i onda salji.
Reply With Quote
  #104  
Staro 06.05.2016, 16:41
stojan89 stojan89 je offline
Član
 
Datum prijave: 04.05.2016
Poruke: 3
Nepromenjeno

Pozdrav

Izvucen sam za 2017 godinu,i pojma nemam sta ide dalje Citam ove forume,skontao sam da ce trebati lekarski,prijava neka,viziranje,ali je sve razbacano. Molio bih ako ima neko sa skorasnjim iskustvom da mi se javi na preko fb na chatu da mi pomogne oko ovoga.

Link je https://www.facebook.com/stojan.petrovic.35
Reply With Quote
  #105  
Staro 06.05.2016, 17:15
voja82's Avatar
voja82 voja82 je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 01.05.2014
US lokacija: Miami/FL
Poruke: 436
Pošalji Skype™ poruku korisniku voja82
Nepromenjeno

1. Popunis sad u Maju DS260 - ovo je link za logovanje za DS260 https://ceac.state.gov/IV/Login.aspx
2. od Avgusta pratis VisaBulletin sajt ( https://travel.state.gov/content/vis.../bulletin.html ), na tom sajtu izbacuju opsege brojeva, kada ce koji opseg da ima intervju, kada vidis da je tvoj broj u opsegu brojeva za oktobar ili novembar, odes ponovo na stranicu gde si proveravao da li si izvucen, ulogujes se i tu ce ti tada biti promenjen status, odnosno imaces zakazan datum i vreme intervjua u ambasadi SAD
3. Kada vidis datum itervjua zoves lekarsku ambulantu i zakazujes lakarski pregled. evo link za lekarski pregled http://www.zelenalutrija.com/forum/s...ight=ambulante
4. U medjuvremenu skupljas preostalu dokumentaciju potrebnu za intervju u ambasadi.

To je to ukratko, nadam se da ti je sada malo jasnije, procesljaj ovaj forum jer imas apsolutno sve objasnjeno korak po korak sta ti treba.
__________________
DV2013 - HAS NOT BEEN SELECTED
DV2014 - HAS NOT BEEN SELECTED
DV2015 - POGODAK
28.10.2013. Prijavili se na lutriju
01.05.2014. Izvuceni 2015EU00041xxx
19.05.2014. Poslali DS-260
21.08.2015. Lekarski pregled
09.09.2015. Intervju-pronadjena greska u prijavi
24.09.2015. Novi datum intervjua - VIZE ODOBRENE
30.09.2015. Preuzeti pasosi sa vizama
05.11.2015. Beograd-Rim-Majami

Last edited by SEEUSAIC; 06.05.2016 at 18:20.
Reply With Quote
  #106  
Staro 07.05.2016, 17:29
Kilimandzaro's Avatar
Kilimandzaro Kilimandzaro je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 04.05.2016
US lokacija: Chicago
YU lokacija: BG
Poruke: 198
Nepromenjeno

Vec sam pisala na temi psihologije ali i ovde da napisem. Izvukla sam mali broj 23**. A ne odgovara nam da pre sledeceg juna dodjemo (zbog dece, skole, finansija). Shvatila sam da moze i kasnije da se posalje formular, ali sam naletela na neke postove gde su ljudi imali problem s tim (doduse imali su veliki broj i bila je 2014. problematicna godina.

Nisam naisla na temu koja se bavi iskljucivo ovakvim pitanjem - tj. da tu ima nesto o odlaganju intervjua ili odlaganju viziranja (na te "termine"sam naisla) pa ako neko moze da mi da link.

A takodje me zanima kad izlazi prvi Visa Bulletin.
Hvala vam divni ste sto postojite!
Reply With Quote
  #107  
Staro 07.05.2016, 22:11
Tikica Tikica je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 10.11.2014
US lokacija: New York
YU lokacija: Beograd
Poruke: 279
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Kilimandzaro Prikaz poruke
Vec sam pisala na temi psihologije ali i ovde da napisem. Izvukla sam mali broj 23**. A ne odgovara nam da pre sledeceg juna dodjemo (zbog dece, skole, finansija). Shvatila sam da moze i kasnije da se posalje formular, ali sam naletela na neke postove gde su ljudi imali problem s tim (doduse imali su veliki broj i bila je 2014. problematicna godina.

Nisam naisla na temu koja se bavi iskljucivo ovakvim pitanjem - tj. da tu ima nesto o odlaganju intervjua ili odlaganju viziranja (na te "termine"sam naisla) pa ako neko moze da mi da link.

A takodje me zanima kad izlazi prvi Visa Bulletin.
Hvala vam divni ste sto postojite!
Kilimandzaro moje lično mišljenje je da sa tako malim brojem zaista ne treba da strahuješ i ne vidim nikakav problem da obrazac popuniš malo kasnije u junu/julu mesecu. Kada neko ima veliki broj, situacija je dosta drugačija.
Evo pogledaj tabelu za DV2016, a pogledaj i tabelu za DV2015 , pa prosudi sama. Imaš kolonu sa datumom slanja DS260 i kolonu sa datumom intervjua. Mislim da sa slanjem u julu najkasnije možeš stići na red u martu.
Tačno je da u koliko te stave na AP dobijanje vize može da se prolongira, ali ni sa ranim slanjem tu nećeš proći mnogo bolje (eno ti slučaj iz DV2016 generacije još od početka decembra su ljudi na AP).

Meni je takođe odgovaralo da idem što kasnije, pa ti dajem savet iz svog ugla. Svakako na kraju ipak ćeš morati sama da odlučiš, i uradi onako kako ćeš se ti osećati mirnije!
Od intervjua svakako imaš rok od skoro 6 meseci da uđeš u USA.

Prvi (septembarski) Visa Bulletin u kome će se naći i podaci za DV2017 izaćiće početkom avgusta meseca.

A da, i na kraju evo teme koju si tražila Odlaganje razgovora u ambasadi - odlaganje vize .
__________________
DOBITNICI DV2016 TABELA - https://docs.google.com/spreadsheets...it?usp=sharing
_______________________________________________
DV2016 - Prva prijava

30.10.2014. - Popunjen obrazac
05.05.2015. - Čuveni "Session timed out"
07.05.2015. - SELECTEEEEED!!!
CN 2016EU00022xxx
17.10. DS 260 sent
18.04. Lekarski pregled
21.04. My green daaaaay
11.10. Evo živim u Njujorku gradu

Last edited by Tikica; 07.05.2016 at 22:18. Razlog: Dodat link
Reply With Quote
  #108  
Staro 08.05.2016, 01:13
Kilimandzaro's Avatar
Kilimandzaro Kilimandzaro je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 04.05.2016
US lokacija: Chicago
YU lokacija: BG
Poruke: 198
Nepromenjeno

Hvala Tikice puno! U medjuvremenu otkrih pretragu (a bas sam se pitala sto je nema na forumu :P) i nadjoh temu, pocela sam da je citam. Od insomnije sam malo brain death Bolje da se ne javljam dok se ne normalizujem
Reply With Quote
  #109  
Staro 08.05.2016, 15:30
slaven ignjatovic slaven ignjatovic je offline
Član
 
Datum prijave: 04.05.2016
Poruke: 5
Nepromenjeno

Zdravo, svima. Polako se privikavam na konfuziju podataka i oni se polako pocinju sredjivati u mojoj glavi. Imao sam neke dileme u vezi sa skolom, posto sam tri razreda zavrsio u BiH, a cetvrti u Srbiji redovn . Mislim da to nece biti problem. Sad imam jednu drugu problematiku. Ratno je vrijeme i izbjeglicka s eporodica seli, imao sam 5 adresa poslije 16. godine, od kojih 4 u BiH i jednu u Srbiji. Navodim li sve te adrse i tacne datume od kad do kad sam na njima boravio? Da li iz svih gradova vadim izvod o nekaznjavanju i nosudjivanosti? Stvarno se ne sjecam od kada sam gdje i do kada boravio. Vidim da u DS 260 traže datume. Volio bih čiti i vaša mišljenja. Pozdrav
Reply With Quote
  #110  
Staro 08.05.2016, 17:44
slaven ignjatovic slaven ignjatovic je offline
Član
 
Datum prijave: 04.05.2016
Poruke: 5
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik BetterFuture Prikaz poruke
Po dosadasnjim iskustvima sa intervjua teba poneti i diplomu i svedocanstva. Sva vezano za intervju mozete pogledati na linku http://www.zelenalutrija.com/forum/forumdisplay.php?f=5

Sto se tice prebivalista, logika nalaze da bi vam trebalo uverenje ali to ce iskusniji clanovi koji su se dotakli te problematike da kazu. Da li ste tada bili prijavljeni u Srbiji?
Da, nadjoh u moru dokumenata i taj papir. Bio sam prijavljen, tako da postoji reistracija. Hvala vam svima
Reply With Quote
Odgovori

Thread Tools
Display Modes

Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Uključeno
Smajliji: Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Similar Threads
Tema Pokretač teme Forum Odgovori Poslednja poruka
Kasno slanje DS260 zanesena Intervju (interview) - Ambasada 9 15.09.2014 09:33
Popunjavanje 2012 DS-230 Online Formulara jedan.od.nas Uputstva za dobitnike 108 05.04.2014 13:40
Formular I-864 mvp977 Prva koverta 12 17.06.2009 05:07
Uputstvo za prijavu na lutriju srdjevic Prijava na Lutriju 0 26.04.2008 04:24

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 15:57.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.