ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Retro > Stare teme

Stare teme Teme iz ostalih foruma koje su zastarele i zatvorene davnih dana.

 
 
Thread Tools Display Modes
  #1  
Staro 06.01.2013, 20:17
uskorAmerika uskorAmerika je offline
Član
 
Datum prijave: 06.01.2013
Poruke: 6
Nepromenjeno Pomoc, savet.

Uskoro idem za USA i kada sam bio u Ambasadi dao sam adresu u Vasingtonu, medjutim nesto se promenilo i sad idem u Cikago. Zanimaju me par stvari:
1. Gde si ide u imgigraciono? Na prvi aerodrom kad sletim odnosno NY ili vasington? (da ne bude zabune kartu sam vec kupio do DC-a)
2. Da li kad sletim u Vasington, tj sutradan kad odem da se prijavim za SSN dobijem neki papiric ili tako nesto sto mogu da iskoristim za id u Cikagu? (cuo sam da su potrebna dva dokumenta za ID)
3. Da li ima veze ako su mi ssn i green card izdati u Vasingtonu a zivim u Cikagu?
tj, da li prave problem oko izdavanja ID-a?
Hvala vam unapred. Pozdrav.
  #2  
Staro 06.01.2013, 20:47
blueman's Avatar
blueman blueman je offline
Član
 
Datum prijave: 28.09.2012
US lokacija: Las Vegas, NV
Poruke: 21
Nepromenjeno

Koliko sam ja shvatio treba samo da sluzbenicima na imigracionom, na prvom aerodromu na koji sleces na tlo Amerike u tvom slucaju Njujork, das novu adresu na kojoj ces biti u Cikagu i tamo bi trebali da ti posalju green card...Neka me ispravi neko od iskusnijih forumasa ako gresim.:;D:
  #3  
Staro 06.01.2013, 20:51
vrhunski vrhunski je offline
Proteran
 
Datum prijave: 17.06.2010
US lokacija: San Jose, CA
YU lokacija: Belgrade, Serbia
Poruke: 488
Nepromenjeno

[QUOTE=blueman;35094]Koliko sam ja shvatio treba samo da sluzbenicima na imigracionom, na prvom aerodromu na koji sleces na tlo Amerike u tvom slucaju Njujork, das novu adresu na kojoj ces biti u Cikagu i tamo bi trebali da ti posalju green card...Neka me ispravi neko od iskusnijih forumasa ako gresim.:;D:[/QUOTE]

bas tako i to je sve .
  #4  
Staro 06.01.2013, 22:08
Magelan's Avatar
Magelan Magelan je offline
Super Moderator
 
Datum prijave: 28.04.2010
US lokacija: Spartanburg, South Carolina; Jacksonville, Florida
YU lokacija: Mladenovac, Republika Srbija
Poruke: 1 209
Nepromenjeno

[QUOTE=uskorAmerika;35091]
2. Da li kad sletim u Vasington, tj sutradan kad odem da se prijavim za SSN dobijem neki papiric ili tako nesto sto mogu da iskoristim za id u Cikagu? (cuo sam da su potrebna dva dokumenta za ID)[/QUOTE]

Ovo na zalost ne prolazi. U DMV traze iskljucivo potpisanu originalnu karticu socijalnog broja koja stize 7-14 dana nakon prijave. PrintOut - potvrdu iz socijalnog mozes dobiti vec narednog dana kada se prijavis. Na njoj ce ti vec biti ispisan socijalni broj koji ti je sistemski dodeljen, ali ta potvrda se ne smatra dokumentom te stoga nije podobna za dobijanje ID&DL. Za to ces morati da sacekas da stigne koverta iz SSA sa SSN karticom.
  #5  
Staro 06.01.2013, 22:22
uskorAmerika uskorAmerika je offline
Član
 
Datum prijave: 06.01.2013
Poruke: 6
Nepromenjeno

[QUOTE=Magelan;35103]Ovo na zalost ne prolazi. U DMV traze iskljucivo potpisanu originalnu karticu socijalnog broja koja stize 7-14 dana nakon prijave. PrintOut - potvrdu iz socijalnog mozes dobiti vec narednog dana kada se prijavis. Na njoj ce ti vec biti ispisan socijalni broj koji ti je sistemski dodeljen, ali ta potvrda se ne smatra dokumentom te stoga nije podobna za dobijanje ID&DL. Za to ces morati da sacekas da stigne koverta iz SSA sa SSN karticom.[/QUOTE]

Ok, hvala svima samo mi jos ovo odgovori ako nije problem.
1. Jel nece da prave nikakav problem ako dam drugu adresu?
2.Ako izvadim dokumenta u vasington tj predam za izdavanje dokumenata i odem u cikago, tj tamo sacekam tih 15 dana da li ce posle da mi nesto pravi problem za id u cikagu, mislim posto mi je ovo iz vasingtona a ne iz cikaga (socijalni i gc).
Hvala jos jednom.
Ej da, srecno Badnje vece svima!
  #6  
Staro 06.01.2013, 22:27
Magelan's Avatar
Magelan Magelan je offline
Super Moderator
 
Datum prijave: 28.04.2010
US lokacija: Spartanburg, South Carolina; Jacksonville, Florida
YU lokacija: Mladenovac, Republika Srbija
Poruke: 1 209
Nepromenjeno

[QUOTE=uskorAmerika;35105]Ok, hvala svima samo mi jos ovo odgovori ako nije problem.
1. Jel nece da prave nikakav problem ako dam drugu adresu?
2.Ako izvadim dokumenta u vasington tj predam za izdavanje dokumenata i odem u cikago, tj tamo sacekam tih 15 dana da li ce posle da mi nesto pravi problem za id u cikagu, mislim posto mi je ovo iz vasingtona a ne iz cikaga (socijalni i gc).
Hvala jos jednom.
Ej da, srecno Badnje vece svima![/QUOTE]

1. Ne bi trebalo da ti prave problem. Moj drug je u NYC aplicirao za SSN, a prijavio je adresu u New Mexico-u.

2. Ti GC svakako neces dobiti na aerodromu. Ona isto stize postom u roku u 30-90 dana (to je sluzbeni podatak, stizala je ljudima i brze). I SSN ti nece stici u Washington jer, kako vec rece, planiras da ostavis adresu ovde u CHGO.

Kad dodjes u CHGO, sacekas SSN, i onda ides u DMV po ID&DL
  #7  
Staro 06.01.2013, 22:38
uskorAmerika uskorAmerika je offline
Član
 
Datum prijave: 06.01.2013
Poruke: 6
Nepromenjeno

OK, znaci kad stigne ssn mogu da izvadim id, to te pitam posto hocu da vozim kamion a treba mi ID, a gc moze da stigne i za dva meseca, a ne zelim da sedim dva meseca bezposlen.
Jer mi je rekao jedan lik da trebaju dva dokumenta za ID.
Ako sam dobro razumeo ja u svakom slucaju moram da cekam 15 dana otprilike, tako da mi je sve jedno gde cu da apliciram za ssn, posto mi je drug u dc-u, necu da menjam adresu (posto jos nisam nasao stan), nego lepo kad stigne on mi poosalje i ja u cikago izvadim ID i to je to?
  #8  
Staro 06.01.2013, 22:43
Magelan's Avatar
Magelan Magelan je offline
Super Moderator
 
Datum prijave: 28.04.2010
US lokacija: Spartanburg, South Carolina; Jacksonville, Florida
YU lokacija: Mladenovac, Republika Srbija
Poruke: 1 209
Nepromenjeno

[QUOTE=uskorAmerika;35107]OK, znaci kad stigne ssn mogu da izvadim id, to te pitam posto hocu da vozim kamion a treba mi ID, a gc moze da stigne i za dva meseca, a ne zelim da sedim dva meseca bezposlen.
Jer mi je rekao jedan lik da trebaju dva dokumenta za ID.
Ako sam dobro razumeo ja u svakom slucaju moram da cekam 15 dana otprilike, tako da mi je sve jedno gde cu da apliciram za ssn, posto mi je drug u dc-u, necu da menjam adresu (posto jos nisam nasao stan), nego lepo kad stigne on mi poosalje i ja u cikago izvadim ID i to je to?[/QUOTE]

Dobro si razumeo, moraces da sacekas 7-14 dana jer u CHGO bez SSN kartice ne izdaju DL. Sto se tice slanja SSN kartice - to kako ti procenis da ti je najbezbolnije :;D:

Sta je sve od dokumenata potrebno za dobijanje vozacke dozvole, pogledaj na sledecem linku:
[url]http://www.cyberdriveillinois.com/publications/pdf_publications/dsd_x173.pdf[/url]
  #9  
Staro 06.01.2013, 22:51
uskorAmerika uskorAmerika je offline
Član
 
Datum prijave: 06.01.2013
Poruke: 6
Nepromenjeno

Ajde kad sam te vec ovoliko izmajao reci mi jos ovo, sta je po tebi bolje. Da ne menjam adresu nego lepo kad stigne gc i ssn da mi drug samo to iz dc-a prosledi u chikago i onda izvadim ID, ili da nadjem neku adresu u chikago gde ce da mi stigne, mada iskreno ne daje mi se bilo koja adresa?
Posto si rekao, sad te citiram "ovde u cikagu" kad dodjem u Chikago, imas pice od mene care!!!
  #10  
Staro 06.01.2013, 22:56
Magelan's Avatar
Magelan Magelan je offline
Super Moderator
 
Datum prijave: 28.04.2010
US lokacija: Spartanburg, South Carolina; Jacksonville, Florida
YU lokacija: Mladenovac, Republika Srbija
Poruke: 1 209
Nepromenjeno

[QUOTE=uskorAmerika;35110]Ajde kad sam te vec ovoliko izmajao reci mi jos ovo, sta je po tebi bolje. Da ne menjam adresu nego lepo kad stigne gc i ssn da mi drug samo to iz dc-a prosledi u chikago i onda izvadim ID, ili da nadjem neku adresu u chikago gde ce da mi stigne, mada iskreno ne daje mi se bilo koja adresa?
Posto si rekao, sad te citiram "ovde u cikagu" kad dodjem u Chikago, imas pice od mene care!!![/QUOTE]

Koliko planiras da ostajes u DC? Ako ces biti tamo nedelju-dve dana, onda bolje nek stigne u DC. Ne znam sta planiras ovde? Da budes kod nekog dok ne nadjes stan ili da trazis stan ili? To sve zavisi od tvojih planova :;D:

Ako ti iz DC salju postom SSN, uzmi u obzir da za to treba 2-3 dana da dodje dovde. I opet ti treba "sigurna" adresa... Iskristalisace se valjda stvari dok sletis pa ces znati sta ti je ciniti :;D:
 

Thread Tools
Display Modes

Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Isključeno
Smajliji: Isključeno
[IMG] kod je Isključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Similar Threads
Tema Pokretač teme Forum Odgovori Poslednja poruka
Molim za savet od iskusnijih forumasa igorcar Vaša strana 18 29.11.2012 02:51
savet vezano za B2 vizu Smith6000 Stare teme 1 12.07.2012 22:45
POtreban savet oko odlaska u USA maltese Stare teme 41 21.04.2011 06:23
savet..vasa iskustva... nelson Vaša strana 3 09.06.2009 11:47
Pomoc, savet, sugestija bilo sta!!!!!!!!!!! pence Vaša strana 117 18.05.2009 17:22

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 03:29.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.