ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Zelena Lutrija > Intervju (interview) - Ambasada

Intervju (interview) - Ambasada Pitanja vezana za dokumentaciju, specijalne slučajeve i pitanja tokom intervjua

Intervju (interview) - Ambasada » Interviews DV2018 - Concise Version » Bitni linkovi
O drugoj koverti Lekarski pregled Ambasade Intervju Korisne informacije

Zatvorena tema
 
Thread Tools Display Modes
  #1  
Staro 01.10.2017, 23:54
Magelan's Avatar
Magelan Magelan je offline
Super Moderator
 
Datum prijave: 28.04.2010
US lokacija: Spartanburg, South Carolina; Jacksonville, Florida
YU lokacija: Mladenovac, Republika Srbija
Poruke: 1 209
Nepromenjeno Interviews DV2018 - Concise Version

1. Oktobar 2017.

Nastavljamo sa tradicijom otvaranja teme u koju ce biti prebacivani postovi gde nasi clanovi opisuju iskustva sa intervjua za DV 2018.

U standardnoj temi cete imati pregled svih postova koji se nadovezuju na iskustva (quotes, pojasnjenja, cestitke itd.), dok je ova tema samo sazetak namenjen brzoj navigaciji.

Srecno svima!

Moderatori Foruma "Zelena Lutrija"
__________________
In US since 02.02.2010.
  #2  
Staro 02.10.2017, 21:51
UncleSam UncleSam je offline
Član
 
Datum prijave: 11.06.2017
US lokacija: New York
YU lokacija: BIH
Poruke: 20
Nepromenjeno

Izgleda da sam ja ove godine probio led ... danas bio na interviju u Sarajevu . Vize odobrene . Hvala forumu na neiscrpnim informacijama . Detalje cu pisati dok se saberem i utisci slegnu ..
  #3  
Staro 04.10.2017, 18:06
UncleSam UncleSam je offline
Član
 
Datum prijave: 11.06.2017
US lokacija: New York
YU lokacija: BIH
Poruke: 20
Nepromenjeno

Hvala svima na cestitkama , i nadam se da cemo i vama uskoro cestitati , iskreno zelim i nadam se da cete nastaviti ovako kako sam ja poceo ..

Doista je procedura ista kao i kod vecine ostalih na forumu.
Termin je bio zakazan u 14.15. Javljanje opbezbjedjenju , ulaz , pretres , sva elektronika ,usb stikovi, cd-ovi se moraju ostaviti .
Zatim cekanje par minita , na salteru broj 2 se predaju pasosi , zatim i ostali dokumenti , gospodja na selteru trazi jedan po jedan dokumet ,
tako i predajete . Doista je uzela samo one dokumente koji su navedeni da su potrebni , meni su trazili i ovjerenu kopiju i prevod za diplomu srednje
skole . Posto se bavim poslom koje se nalazi na O'Net listi , ja sam ponio i uvjerenje iz firme o periodu i detaljan opis poslova koji sam obavljao
u tom periodu , ovjerenu kopiju i prevod na englesi jezik tog uvjerenja. Uzimanje otisaka prstiju , i onda slijedi cekanje . Nakon nekoliko minuta prozivaju na saletru broj jedan , sada sa imenom . Na salteru broj jedan se plati sto se platiti mora .
Zatim slijedi opet čekanje nekih 15-20 minuta i onda poziv na šalter broj tri , razgovor sa konzulom, veoma ljuazan i nasmijan.
Prvo sam morao da se zakunem da je sve istina sto sam napisao u aplikaciji i sto cu reci,
Drzao je moju diplomu i šaljivo komentarisao moje ocjene, poslije toka je postavio par pitanja vezano za moj posao kojim se bavim.
Ukupno mi je postavio svega 6-7 pitanja vezane za moje ocjene i moj posao kojim se bavim ,i onda recenica koju mislim da dugo necu zaboraviti i naravno ono sto sam zelio da cujem proteklih tacno godinu dana:
Ispunjajete sve uslove za dobijanje vize i Vase vize su odobrene , Dobro dosli u USA !!!! I na kraju samo jos pitanje gdje namjeravamo da idemo ..
Lako je sada reci da je sve tako jednostavno i da stvarno nema razloga za brigu ako imate sve potrebne dokumente.
Znam kroz sta prolaze ovi sto imaju zakazan termin.

Posto mi nista nisu rekli za preuzimanje pasosa , ja sam ponovo na saltaru broj jedan pitao gospodju kakva je procedura za preuzimanje pasosa, Ona je rekla da
ce poslati u poslovnicu DHL koju sam odabrao prilikom registracije. Ja sam odradio registraciju prije termina . Nisam dobio nikakav broj i nista ..

Svi su tako ljubazni i profesionalni da jednostavno , sva trema i briga nestanu i imate osjecaj da je i njima isto tako stalo da dobijete vizu kao i Vama.
Mozda njihova ljubaznost i profesionalnost jos više dolaze do izrazaja , zato sto sam zadnjih nesto vise od mjesec dana obisao neznam ni ja koliko saltera i po nasim domacim
opstinama , sudovima, policijskim stanicama , maticnim uredima, domovima zdravlja i neznam nija vise sve gdje ne (po nekoliko puta),
i na kraju kada dodjete na tako neko mjesto gdje Vas neko doceka sa ljubaznoscu i osmijehom jednostavno trema i brige same nestanu ,
dobijete osjecaj da su svi tu da Vam pomognu a ne da Vas "otpile" ..

Samo jos da stignu i pasosi sa vizama ..
  #4  
Staro 11.10.2017, 11:13
Tia Tia je offline
Drug član
 
Datum prijave: 04.05.2017
Poruke: 78
Nepromenjeno

Drustvo, mi smo pozeleneli!!!Sve isto kao predhodne godine...Jeeejjjj....
  #5  
Staro 12.10.2017, 10:50
Tia Tia je offline
Drug član
 
Datum prijave: 04.05.2017
Poruke: 78
Nepromenjeno

Evo i mene da podelim utiske. Stigli smo u ambasadu oko 8.20, prosli kroz obezbedjenje i dobili trocifren br. Smestili su nas na stolice na levoj strani i nastupilo je cekanje. Nakon otprilike pola sata bili smo prozvani da predamo pasose, pa opet cekanje, predaja dokumenata, jako kratko usputno "caskanje" sa konzulom. To je trajalo bukvalno 3 minuta jer su papiri bili potpuni, bez bespotrebnih stvari i uredno rasporedjeni.Opet cekanje 20ak min pa zatim placanje. Ponovo cekanje i potom je usledio takodje kratak razgovor sa konzulkom,citanje zakletve i "congratulations"...Odlazimo na mesto i za koji minut nas konzul nam vraca originale dokumenata i obavestava nas o isporuci pasosa. Sve se odvija tu na salterima i svodi se na pregledanje dokumentacije i po neko pitanjce usput na koje smo vec svakako odgovorili u DS u. Sada ostaje cekanje pasosa i pripreme za novi zivot mogu da pocnu. Paranoja se nastavlja doduse, ali valjda ce se i to iscekivanje pasosa okoncati uskoro. Hvala svima! Tu sam, pratim vas dok ne pozelenimo skroz!
  #6  
Staro 13.10.2017, 22:56
obrenovici obrenovici je offline
Član
 
Datum prijave: 13.10.2017
Poruke: 2
Smile

Zdravo svima, nismo bili aktivni na forumu ali smo vas pomno pratili jer smo i mi izvuceni u maju i sve potrebne informacije smo pokupili od vas sa foruma.
Hteli bi smo da podelimo nasa iskustva sa vama, nadamo se da ce nekome biti od pomoci.
Dakle razgovor nam je bio zakazan za 12.10.2017 sa svom potrebnom dokumentacijom, lekrskim, slikama i paricama smo se uputili ka ambasadi. Stigli smo do prvog saltera kada su nam pregledali dokumentaciju, uzeli nam originalne i kopirane izvode, potvrde iz suda i supa, moju diplomu i svedocanstva (ja sam izvucena a prijavila sam i supruga da ide sa mnom, njegove nisu uzeli) slike 5x5, slike sa vencanja i neke starije, lekarski, potvrdnu stranicu DS_260. Medjutim, imali smo problem da smo napravili gresku u DS formularu, zamenili smo mesta "trenutnog zanimanja" i "obrazovanja",
Nista strasno, zamolili su nas da odemo kuci otkljucali su nam profil i dali nam broj telefona na koji trebamo da se javimo kada zavrsimo. Zakazali su nam novi termin odma sutradan. Procedura je trajala od 09:00 do 11:30, pitanja su bila: koliko dugo se poznajemo, da li imamo nekog u Americi i ko je ta osoba, kada sam zavrsila srednju skolu, dal smo ziveli van zemlje, gde smo ziveli i koliko smo dugo bili u Americi kada samo isli na J1 vizu I TO JE TO, ocekivali smo mnogo vise resetanja, a zapravo jako fina nasmejana konzularka ! Efektivnog pricanja 5min sve ostalo je cekanje. Eto mi smo pozeleneli danas, zelimo svima isto srece!
P.S. Trazili su nam dodatne stare zajednicke slike sve ukupno jedno 20ak , iako smo 5 godina zajedno i svadba je bila i pre nego sto su bili rezultati lutrije.
  #7  
Staro 19.10.2017, 11:40
Vani Vani je offline
Drug član
 
Datum prijave: 03.05.2017
Poruke: 36
Nepromenjeno

Narode od skora sam ovde na sajtu i nisam imao prilike bas nesto da pisem i slicno, zavrsavao fax, radio svasta nesto tako da s vremena na vreme bacim pogled... elem zeleo bih da vam kazem i svoju iskustvoe za viziranja


Intervju mi je bio zakazan za 18.Oktobar , tacnije juce u 8:30 i sve sam zavrsio do 15 do 10... bas brzo, elem, dosao sam oko oko 8:20 prisao covek i zo bezbedjenja i pitao koja vrsta vize rekoh useljenicka i kad imam zakazan intervju kaze sacekaj, posle par minuta dosao do mene i pustio me unutra, prosao kontrolnu sobu sve ok... uputio se ka glavna vrata gde se sve i desava u drugoj zgradi, tu dobio broj trocireni jedini sam bio do 9:20 za useljenicku, prvo su me pozvali da dostavim dokumnta covek bas fin, smiren, druzeljubiv je uzeo sva dokunta i poceo da ih redja posto je video da je sve tu, pitao me kada sam diplomirao, sta sve , kako sam smrsao jer sam za god dana izgubio 15kg, i t to... posle sam isao da platim 330 dolara... zar==tim su mi rekli bices pozvan za racun, 20 min kasnije dosao jos jedan par ali za useljenicku poslovu vizu muz je dobio posao u kaliforniji , i opet su me pozvali na salter 4 ili 5 opet muskarac, zakletva, onda me pitao jesam diplomiroa zavrsio sve, kada sam isao u Ameriku jer sam bio kao j1, rekoh 2015, da li sam ziveo negde van Srbije rekoh ne i kaze cestitam vasa viza je dozvoljena... vratio se opet me prozvali vratili original dokumenta i za par dana mi dolaze pasosi u dhl tacnije moracu njih da zivem da vidim i tj to
Nisam vreorao da je formalnost i samo opusteno bez tenzije, osmeh na licu i bice sve ok... e sad trazim smestaj , posao ludilo je bas i tenzija pa cemo videti gde cu i na koje mesto otici na kraju
  #8  
Staro 20.10.2017, 22:42
Tea900 Tea900 je offline
Član
 
Datum prijave: 09.09.2017
Poruke: 21
Smile

Zdravo svima. Evo i mi smo pozelenili Izvucen je bio moj momak. DS poslao nekad pocetkom juna. Vjencanje zakazali za 27.08, u medjuvremenu nam stize mail za intervju koji je zakazan za 02.10. 2017. Ja sve uspijem da stignem da povadim dokumente, ljekarski sve zavrsimo, nazovemo ambasadu kako bi nam otkljucali da u DS-u doda mene, ali oni govore kako ne mogu otkljucati prije 01.10.2017 jer tek tad krece nova fiskalna godina, kazu nam da ne dolazimo 02.10 vec da ih tad pozovemo kako bi nam otkljucali. Sve to odradimo i intervju nam ponovo zakazu za 16.10. Ljubaznost na visokom nivou, sve je proslo super. Predali dokumente(moj suprug nije imao ovjerenu kopiju diplome ali to nije bio problem oni su je tamo kopirali i ovjerili), cak smo nesto i u DS krivo popunili ali ni to nije bio problem ona je usla i ispravila. Razgovor sa konzulom opusten. Gdje idemo, sta planiramo, kako smo se upoznali i to je to. Mi smo bili prosle godine na work and travel programu i rekao je kako je to super sto vec znamo gdje cemo i sto cemo imati poslove. Uglavnom, najvaznije je da vam je dokumentacija uredna, ostalo je formalnost. Srecno svima, ako neko ima neko pitanje neka slobodno pise ! Pozdrav
  #9  
Staro 31.10.2017, 19:22
euphoria89 euphoria89 je offline
Član
 
Datum prijave: 11.05.2017
US lokacija: New Jersey
YU lokacija: Prilep, Makedonija
Poruke: 9
Nepromenjeno

eve i nie malku pokasno da se prijavime.. VIZI ODOBRENI
Intervjuto pomina vo najdobar red, prvo plativme pa promenivme adresa na salter kaj sluzbenikot, pa ni zedoja otpecatoci od prstite i sledno neli razgovor so konzul. Deteto nase bese mn nemirno i pravese vreva, pa imase razbiranje i samo ne prasa dali imame prestojuvano nekade podolgo od edna godina i dali sme osuduvani. Sledno e momentot koj sakam site da go pocuvstvuvate, a toa e : "Come tomorrow to pick up your passports and visas, congrats, your visas are approved"
So sreka na site i samo pozitivno !
  #10  
Staro 15.11.2017, 08:37
Bojanche Bojanche je offline
Član
 
Datum prijave: 30.06.2013
US lokacija: Buffalo
YU lokacija: Backa Topola
Poruke: 24
Nepromenjeno

pozdrav svima,juce u 8:20 bili ispred ambasade,brzo je stigao spisak za nas koji idemo na useljenje,ostali sa desne strane za turist i ostale vize,bezbednost provera i odlazimo do konzularnog dela gde smo smesteni levo koji je deo za useljenike,igracke za decu knjigice sve super,zove nas sluzbenik i pita jeste li spremni za ameriku osmeh i uzima papire,posle par minuta kaze sedite zvace vas da platite,posle 15 min zovu nas na salter za placanje 990$ za nas troje i kaze sacekajte malo,cekali jedno pola sata i zove nas konzul amerikanac,pregleda papire,daje zakletvu,otiske prstiju i pitanja: kad smo se vencali ,koju skolu smo zavrsili,dali smo nekad bili u usa,koga imamo tamo i dali on zna da dolazimo,moja cerka ima skoro 2 godine i dok sam je drzao pocela da plasi konzula buuu buuu on se covek slatko nasmejao dao joj nalepnice i kaze ovo je sve ok vase vize su odobrene sve najbolje vam zelim,zvace vas kolega,sacekali minut i zove nas sluzbenik i kaze bice nam pasosi dostavljeni dhl-om u suboticu,i to je to svi iz obezbedjenja prilaze pitaju i kako je proslo jel sve ok eee super sve najbolje vam zelimo ,svi su jako ljubazni sve je extra i sve pohvale za ljude koji rade u sklopu ambasade,pocevsi od obezbedjenja pa do sluzbenika i koznula,eto to je to ljudi ne brinite sve je formalnost!
Zatvorena tema

Thread Tools
Display Modes

Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Uključeno
Smajliji: Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Similar Threads
Tema Pokretač teme Forum Odgovori Poslednja poruka
Makedonija izvleceni dv2018 DzokicaMicev Uputstva za dobitnike 65 25.01.2018 18:53
Interviews DV2017 - Concise Version Magelan Intervju (interview) - Ambasada 80 27.09.2017 15:05
DV2018 - Problem s proverom rezultata lutrije edvardkis Prijava na Lutriju 34 30.05.2017 21:38
DV2018 Selected Winners - DV2018 Izvučeni Dobitnici Magelan Prijava na Lutriju 63 12.05.2017 18:33
Interviews DV2016 - Concise Version sfsgagi Intervju (interview) - Ambasada 52 25.04.2016 00:28

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 14:28.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.