ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Život u USA > Lokacije u USA

Lokacije u USA Teme posvećene državama, gradovima i delovima gradova u USA

Lokacije u USA » North Carolina » Bitni linkovi
O Americi Život u USA Države (States) Gradovi Naša mesta (mapa)

Odgovori
 
Thread Tools Display Modes
  #21  
Staro 03.10.2017, 14:37
toske10 toske10 je offline
Drug član
 
Datum prijave: 10.10.2016
US lokacija: Mount Prospect, IL
YU lokacija: Novi Sad
Poruke: 50
Nepromenjeno

Hvala Magelan, pravo je zadovoljstvo čitati tvoje postove. Opširni i veoma korisni za svakog člana ovog foruma. Samo tako nastavi. Sve najbolje želimo.
__________________
03.05.2016. Izvučen, 15***
22.05.2016. DS260
21.11.2016. Stigao poziv za intervju
26.12.2016. Lekarski pregled
18.01.2017. Intervju
Reply With Quote
  #22  
Staro 04.10.2017, 13:14
LJ75 LJ75 je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 07.09.2016
Poruke: 126
Nepromenjeno

Mi smo u Charlotte-u nešto preko mjesec dana. Grad je oko 800K stanovnika, u ekspanziji, 3. najveći finansijski centar u Americi.

Generalno je OK.

+
Dosta je vruće (nije baš za šetnje vani u ljetnim mjesecima), blage zime (rađaju smokve, što je meni sve reklo), puno zelenila, parkova i sl. Jako puno para se vrti, razvijen bankarski sektor, dosta mlađeg svijeta dolazi ovdje iz drugih krajeva

-
Mada je bolji od ostatka juga (npr. J. Karoline), izgleda malo lošije od sjeveroistoka (NY state) - ceste su malo lošije, parkovi malo zapušteniji, mada su to nijanse. Mada ima posla, ima i jako puno konkurencije, tako da npr. supruga i ja još uvijek tražimo posao u struci, nakon nekih 20 dana intenzivnog traženja. Ima i jako opasnih dijelova, i kriminal je u porastu.
Reply With Quote
  #23  
Staro 05.10.2017, 19:08
Svenson's Avatar
Svenson Svenson je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 05.05.2017
US lokacija: Houston, TX
YU lokacija: Novi Sad
Poruke: 776
Nepromenjeno Šta kažete za Houston, TX?

Da li je neko živeo ili još uvek živi u Hjustonu? Interesuje vaše mišljenje o ovom gradu. Ako uspem da dobijem GC (izvučen sam ovde godine), u početku ću biti tamo, pošto idem kod druga, dok se ne snađem.

Dosta je bilo lepih reči o Charlotte, NC. Kako se tamo kotiraju IT stručnjaci? (posebno web developers)

Hvala
Reply With Quote
  #24  
Staro 05.10.2017, 19:37
kreta kreta je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 23.06.2014
Poruke: 183
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Svenson Prikaz poruke
Da li je neko živeo ili još uvek živi u Hjustonu? Interesuje vaše mišljenje o ovom gradu. Ako uspem da dobijem GC (izvučen sam ovde godine), u početku ću biti tamo, pošto idem kod druga, dok se ne snađem.

Dosta je bilo lepih reči o Charlotte, NC. Kako se tamo kotiraju IT stručnjaci? (posebno web developers)

Hvala
Svensone, ovde mozda mozes da nadjes ono sto te zanima: http://www.zelenalutrija.com/forum/s...ead.php?t=1113
Pozdrav.
Reply With Quote
  #25  
Staro 05.10.2017, 23:02
Svenson's Avatar
Svenson Svenson je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 05.05.2017
US lokacija: Houston, TX
YU lokacija: Novi Sad
Poruke: 776
Nepromenjeno

Vidim da je diskusija počela 2012, ali je zamrla. Pokušao sam da je oživim, ali izgleda da se niko ne javlja. Ipak, ima dobroh linkova, ali sa malo bajatim vestima. Ipak, bolje išta, nego ništa. Bar sam video kako izgleda gad iz perspektive običnih ljudi.
Reply With Quote
  #26  
Staro 10.10.2017, 00:04
mveruovic mveruovic je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 17.09.2012
Poruke: 731
Nepromenjeno

99% je verovatno da sledece godine kad se budemo selili za US, odemo u Charlotte da zivimo. Roditelji od supruge i njena sestra zive tamo. Grad je lep, ima dosta poslovnih sansi. Trenutno je problem jer se grade dodatne trake na i85 pa je pakao u saobracaju (vratio se pre nedelju dana) ali za dve godine maksimum su gotovi mislim. Vlaznost leti ubija, prosle godine sam hteo da umrem, mada mi je receno da je to odlicno kako je dole juznije.

Ne bih se slozio da je nesto povezan sa Evropom, Lufthansa drzi monopol sa skupim kartama (Cak su ukinuli jutarnji let iz BEG za Minhen pa se ka Americi vec par godina putuje BEG-FRA-MUC-CLT), a sa samo 3 aerodroma u Evropi je povezan (Minhen, London, Frankfurt, ne racunam sezonske linije).
Reply With Quote
  #27  
Staro 10.10.2017, 12:13
Magelan's Avatar
Magelan Magelan je offline
Super Moderator
 
Datum prijave: 28.04.2010
US lokacija: Spartanburg, South Carolina; Jacksonville, Florida
YU lokacija: Mladenovac, Republika Srbija
Poruke: 1 209
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik mveruovic Prikaz poruke
Ne bih se slozio da je nesto povezan sa Evropom, Lufthansa drzi monopol sa skupim kartama (Cak su ukinuli jutarnji let iz BEG za Minhen pa se ka Americi vec par godina putuje BEG-FRA-MUC-CLT), a sa samo 3 aerodroma u Evropi je povezan (Minhen, London, Frankfurt, ne racunam sezonske linije).
Upravo.
Moje poredjenje je bilo CHS vs CLT - CHS ni nema medjunarodne letove, a I ka ostatku US ponuda je oskudna I vecina letova se svodi na konekcije preko CLT I ATL.
__________________
In US since 02.02.2010.
Reply With Quote
  #28  
Staro 01.03.2019, 19:06
Jocovics's Avatar
Jocovics Jocovics je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 18.10.2018
US lokacija: Somewhere over the rainbow
YU lokacija: Pancevo, RS
Poruke: 123
Nepromenjeno

Ova tema je zamrla, a mene bas zanima NC. Ima li forumasa tamo? Dopao mi se Rali (Raleigh), Keri (Cary) i okolina. Deluje mi kao dobro mesto za porodicni zivot. Dobre skole, povoljne nekretnine..Na 2h voznje je okean ili planine. Ima li neko info iz prve ruke?
__________________
DV2005-DV2018 - Not Selected
DV2019 - Selected
CASE N-2019EU21xxx
DS260-15.9.2018.
INTERVJU-24.5.2019.
VIZA U PASOSU-30.5.2019.
AVION-16.7.2019.
Reply With Quote
  #29  
Staro 13.03.2019, 03:03
Tea900 Tea900 je offline
Član
 
Datum prijave: 09.09.2017
Poruke: 21
Smile

Pozdrav svima !
Evo i mene ovo isto zanima,ako ima neko iz prve ruke da nam kaže nešto više o NC,nas zanima najviše Raleigh,ali i druga mjesta su opcija. Mi trenutno živimo u New Hampshire-u ali planiramo da selimo u oktobru,ovdje su zime užasno duge i hladne. Planiramo krajem aprila da idemo na odmor i posjetimo Raleigh i Myrtle Beach čisto da vidimo kako nam se cini. Pa eto ako se niko u međuvremenu ne javi ja pišem utiske sa odmora ! 😊
Reply With Quote
  #30  
Staro 14.03.2019, 20:28
Jocovics's Avatar
Jocovics Jocovics je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 18.10.2018
US lokacija: Somewhere over the rainbow
YU lokacija: Pancevo, RS
Poruke: 123
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Tea900 Prikaz poruke
Pozdrav svima !
Evo i mene ovo isto zanima,ako ima neko iz prve ruke da nam kaže nešto više o NC,nas zanima najviše Raleigh,ali i druga mjesta su opcija. Mi trenutno živimo u New Hampshire-u ali planiramo da selimo u oktobru,ovdje su zime užasno duge i hladne. Planiramo krajem aprila da idemo na odmor i posjetimo Raleigh i Myrtle Beach čisto da vidimo kako nam se cini. Pa eto ako se niko u međuvremenu ne javi ja pišem utiske sa odmora ! 😊
Divno! Lep provod zelim i radujem se vasem izvestaju sa terena!
__________________
DV2005-DV2018 - Not Selected
DV2019 - Selected
CASE N-2019EU21xxx
DS260-15.9.2018.
INTERVJU-24.5.2019.
VIZA U PASOSU-30.5.2019.
AVION-16.7.2019.
Reply With Quote
Odgovori

Thread Tools
Display Modes

Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Uključeno
Smajliji: Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Similar Threads
Tema Pokretač teme Forum Odgovori Poslednja poruka
Bismarck, North Dakota NatashaZr Lokacije u USA 2 18.11.2013 21:28
North Dakota Taji Lokacije u USA 2 24.09.2010 01:44

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 09:49.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.