ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Život u USA > Lokacije u USA

Lokacije u USA Teme posvećene državama, gradovima i delovima gradova u USA

Lokacije u USA » Las Vegas, Nevada » Bitni linkovi
O Americi Život u USA Države (States) Gradovi Naša mesta (mapa)

Odgovori
 
Thread Tools Display Modes
  #1  
Staro 06.03.2012, 11:23
curlika's Avatar
curlika curlika je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 20.02.2012
US lokacija: Las Vegas, Houston, Chicago
YU lokacija: Sombor-Novi sad, Srbija
Poruke: 263
Pošalji Skype™ poruku korisniku curlika
Nepromenjeno Las Vegas, Nevada

Relativno sam nov clan na forumu tj. ovoj stranici (mada sam valjda sve zivo procitao o cemu se pisalo). Jeste da do oktobra i novih prijava za GC ima jos dosta ali kao veoma optimisticki nastrojen kandidat za GC, upoznajem sve zivo sto mi moze kopristiti za emigraciju u USA kada me bude (ne ako me budu) izvukli.
Naime, sa zenom i cerkicom od 4godine bi na prvoj destinaciji bili u Las Vegasu posto imamo tamo prijateljicu koja se udala za Amerikanca-naseg coveka poreklom. S obzirom da je ona tamo tek nesto vise od godinu dana, nije nam mogla preneti neka iskustva (tek se sad zaposlila u hotelu i rece da joj je satnica 16$), pa zato ovim putem molim neke forumase (ako ih ima), na napisu kakva iskustva imaju sa Las Vegasom. Ja nisam kompjeteras nego...diplomirani muzicar klarinetista-saksofonista i vrlo se nadam da cu naci dobar lokal za svirku a i mogao b ih predavati istrumente koje sam naveo, tako ako mi se sve posreci mogli bi ziveti i bolje od kompjuterasa.
Eto mog kratkog prredstavljanja pa se nadam da ce se neko javiti. Pozdrav svim forumasima, posevno nasim emigrantima koji su vec otisli i "bore se za zivot" na dalekoj planeti zvanoj USA.
Reply With Quote
  #2  
Staro 06.03.2012, 11:47
NightSky's Avatar
NightSky NightSky je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 11.01.2012
YU lokacija: Sarajevo, BiH
Poruke: 232
Nepromenjeno

Pozdrav, curlika!
Suprug i ja smo također još uvijek u fazi nadanja i maštanja, a lijepo je razmišljati o takvim stvarima. Las Vegas nam je pri vrhu željenjih lokacija. Ovdje ima dosta tema o Las Vegasu, nadam se da će biti od koristi. http://www.city-data.com/forum/las-vegas/
__________________

DV 2020
Reply With Quote
  #3  
Staro 06.03.2012, 12:46
curlika's Avatar
curlika curlika je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 20.02.2012
US lokacija: Las Vegas, Houston, Chicago
YU lokacija: Sombor-Novi sad, Srbija
Poruke: 263
Pošalji Skype™ poruku korisniku curlika
Nepromenjeno

Hvala NightSky...postavicu slicno pitanje na tom forumu pa ce neko nesto valjda i odgovoriti.
Reply With Quote
  #4  
Staro 06.03.2012, 17:02
dreadnot's Avatar
dreadnot dreadnot je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 24.06.2009
US lokacija: Milwaukee, WI
YU lokacija: Beograd, RS
Poruke: 652
Pošalji Yahoo poruku korisniku dreadnot
Nepromenjeno

Dok sam se pripremao za iseljenje stupio sam u kontakt sa covekom koji je dobio zelenu kartu godinu dana pre nas, sa zenom i cetvorogodisnjim klincem otisao za Las Vegas jer su oboje krupijei, prvih par meseci su se snalazili sa lovom koju su poneli, da bi kasnije oboje nasli posao u istom hotelu/kazinu i poceli da zive sasvim normalan zivot. Klinac im je za godinu dana progovorio engleski i potpuno se ukopio. I mi imamo isto iskustvo sa nasim klinjim koji je takodje dosao u USA sa 4 i po godine. Kao i u svakom gradu, i u LAs Vegasu imas delove grada gde ne zelis ni da zadjes, a kamo li da zivis, i delove gde je situacija normalnija i mozes da rentiras gajbu. Sve informacije o cenama mozes da nadjes on-line.
Niko ne moze da ti kaze da li je lako ili tesko naci posao, nekome uspe malte ne iz prve, nekoga vec ceka posao, a nekome treba i po nekoliko meseci... godinu.,.. da nadje nesto. Sve zavisi od struke, potraznje i srece. Jos ako ima neko da te preporuci, eto lepote. Ako te izvuku, uradi sto vise mozes na sopstvenoj propagandi, cak i dotle da napravis video klipove i okacis ih na YouTube, a u rezimeu navedes linkove, tako da mogu da te vide kako sviras. Poslodavci (ne mogu bas da kazem za tvoju profesiju, ali je ipak trend) sve vise gledaju prisustvo kandidata na Internetu (LinkedIn, profesionalni forumi i sl.), kao jedan od parametara pri zaposljavanju. Najbolja moguca stvar je da te neko preporuci, to otvara nesluceno mnogo vrata. Kopaj da nadjes poznanika poznanikovog poznanika, to je najsigurniji nacin...
__________________

02. 11. 2008. - Prijava za DV 2010
05. 06. 2009. - Prvi koverat stigao, broj 19xxx
01. 07. 2009. - Formulari poslati u Kentaki
09. 07. 2009. - Formulari stigli u Kentaki
04. 12. 2009. - Stigla druga koverta
22. 01. 2010. - Obavljen lekarski pregled
27. 01. 2010. - Obavljen intervju, odlozeno viziranje
09. 04. 2010. - VIZE U PASOŠIMA!
17. 09. 2010. - D(eparture) Day
Reply With Quote
  #5  
Staro 06.03.2012, 19:01
curlika's Avatar
curlika curlika je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 20.02.2012
US lokacija: Las Vegas, Houston, Chicago
YU lokacija: Sombor-Novi sad, Srbija
Poruke: 263
Pošalji Skype™ poruku korisniku curlika
Nepromenjeno

Hvala Dreadnot za odgovor, ali ko sto rekoh precesljao sam sa zenom sve skoro postove na sajtu pa sam "upio" dosta informacija o svemu. Ovo moje pitanje nije bilo u klasicnom fazonu: "Jel mi neko moze reci hocu li naci posao" nego jednostavno pokusavam naci neku osobu, muzicara ili ko poznaje nocni zivot Las Vegasa, kao i da zna kakva se vrsta muzike svira koliko su zastupljeni uopste lokali sa zivom muzikom. (gde se svira jazz, pop, instrumentalna muzika i sl.)
U svakom slucaju, mislim da bi mi bilo pametno da prvo sam dodjem za Las Vegas sa mojim istrumentima pa sa prijateljem postupno pocnemo obilaziti te "Live" lokale i gde jednostavno smatram da je muzika za mene tj. koju mogu svirati, pridjem muzicarima, upoznam se i dobijem svojih 5 minuta. Sad, na dalje je da li bi me prihvatitli ali vazno se prikazati. Ono za Youtube i sl. sajtove je dobra fora, to sam svakako mislio ali u svakom slucaju za uzivo svirku je najglavniji i jedino moguci nacin da me neko primi u band - da me cuje uzivo. Za neke druge oblike rada kao npr. za poducavanje...e tu bi bilo dobro da me preko linkova cuju.
Dakle, u svakom slucaju, ako nesto sredim u roku od mesec dana...ok ukoliko ne...menjaj lokaciju ili se vracaj za Srbiju pa i dalje sviraj narodnjake.
Reply With Quote
  #6  
Staro 06.03.2012, 23:17
ZeljkoUSA's Avatar
ZeljkoUSA ZeljkoUSA je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 13.05.2010
US lokacija: Realno: Chicago
YU lokacija: Beograd
Poruke: 425
Nepromenjeno

Ja nemam nikakvu preciznu informaciju samo da podelim svoje iskustvo.

U hotelu u kojem sam bio svake veceri je bio drugi pop bend koji je svirao u jednom delu u prizemlju, gde su aparati. Nije bio fazon kluba gde ih svi slusaju kako sviraju vec onako, u prolazu. Nisam muzicki obrazovan, ali sa sigurnoscu (da ne objasnjavam) mogu da tvrdim da su svi prosecni muzicari.

Druga stvar koju ne znam je: koliko se to placa i da li takvu gazu imaju i ostali hoteli ili samo klubovi? Cini mi se da sam u jos nekom hotelu cuo takvu vrstu nastupa...

Sve najbolje prvo sa izvlacenjem. Ukoliko budete srecne ruke, nacice se nesto...
Reply With Quote
  #7  
Staro 07.03.2012, 02:30
curlika's Avatar
curlika curlika je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 20.02.2012
US lokacija: Las Vegas, Houston, Chicago
YU lokacija: Sombor-Novi sad, Srbija
Poruke: 263
Pošalji Skype™ poruku korisniku curlika
Nepromenjeno

Ma to sam i ja siguran tj. da ce se nesto naci. Moja svirka i istrumenti su mi jedini "kec" u rukavu za USA i to kad upali bice super. Ne treba tu ni jezik...muzika je specifican jezik koji svi razumeju. Samo da obavimo izvlacenje pre toga i sve redom.
Reply With Quote
  #8  
Staro 07.03.2012, 18:08
mijan mijan je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 21.09.2010
YU lokacija: Beograd, Srbija
Poruke: 412
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik curlika Prikaz poruke
Samo da obavimo izvlacenje pre toga i sve redom.
Tu i jeste poenta price! Mislim da ides predaleko u detalje sa razmisljanjima.
Kao prvo, ljudi na forumu ce ti sigurno vise pomoci i biti aktivniji kada zaista budes izvucen i budu ti potrebne te informacije. Ovako sve je to razmisljanje SBBKBB jer te mozda nece izvuci ni za 10 godina na lutriji pa ljudi i nemaju motiva da odgovaraju na detaljna pitanja ucesnicima koji jos nisu izvuceni. To je moje zapazanje na forumu.
Druga stvar, previse se trosis na takva detaljna razmisljanja jer su uglavnom mnogi od nas tako krenuli intenzivno za informacijama pa smo samo doziveli razocaranja kako se smenjuje Maj mesec u svakoj novoj godini. U redu je da sakupljas neke osnovne informacije o zivotu tamo ali detaljno oko svirke gde bi, sta bi i s kim bi svirao, moj ti je savet da se ne trosis nepotrebno na to za sada.
Lepo je kad se prvi put prijavljujes na lutriju znam ja to, ali to je jedna sasvim druga euforija od one visegodisnje price sa prijavljivanjem, pa bi mogao brzo sagoreti i pasti u neko razocarenje.
Sto bi narod rekao: Prvo skoci pa reci HOP!

Last edited by mijan; 07.03.2012 at 18:15.
Reply With Quote
  #9  
Staro 07.03.2012, 18:32
curlika's Avatar
curlika curlika je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 20.02.2012
US lokacija: Las Vegas, Houston, Chicago
YU lokacija: Sombor-Novi sad, Srbija
Poruke: 263
Pošalji Skype™ poruku korisniku curlika
Nepromenjeno

GC treba da bude jedna zavrsna stvar za mene i moju porodicu. Kao fil na tortu. Hoce li biti ili ne nece me spreciti u namerama. Stvoricu uslove sledece godine da bar ja sam odem tamo pa da izvidim situaciju. U planovima treba imati uvek i rezervno resenje u slucaju da glavno omane. A u svakom slucaju moram imati motivaciju, tj. cilj da nesto ostvarim i ne vidim sto je tu lose da se raspitujem o svemu? Zivim svakako zivot ko i do sada i "kolektorisem" informacije. Nece biti uzalud, siguran sam.
Reply With Quote
  #10  
Staro 07.03.2012, 19:41
mijan mijan je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 21.09.2010
YU lokacija: Beograd, Srbija
Poruke: 412
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik curlika Prikaz poruke
GC treba da bude jedna zavrsna stvar za mene i moju porodicu. Kao fil na tortu. Hoce li biti ili ne nece me spreciti u namerama. Stvoricu uslove sledece godine da bar ja sam odem tamo pa da izvidim situaciju. U planovima treba imati uvek i rezervno resenje u slucaju da glavno omane. A u svakom slucaju moram imati motivaciju, tj. cilj da nesto ostvarim i ne vidim sto je tu lose da se raspitujem o svemu? Zivim svakako zivot ko i do sada i "kolektorisem" informacije. Nece biti uzalud, siguran sam.
Ja sam ti hteo skrenuti paznju da to nije kao sto kazes "Samo da obavimo izvlacenje". Mnogi ucesnici lutrije sa foruma su vec gledali i cene stanova i odabrali sebi stan gde ce ziveti kad stignu uAmeriku, ali eto "samo" nisu imali srece da ih izvuku. Da je to "samo" sad bi svi mi vec bili u Americi. A ti ostani motivisan i izvini sto te sputavam u raspitivanju. Samo ti cepaj i raspituj se na forumu i internetu po ceo dan i noc.
Srecno sa ucescem na lutriji...
Reply With Quote
Odgovori

Thread Tools
Display Modes

Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Uključeno
Smajliji: Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Similar Threads
Tema Pokretač teme Forum Odgovori Poslednja poruka
las vegas/dalas/michigen edinze Vaša strana 9 16.03.2013 05:34
Zelena Lutrija 2010 - Las Vegas srdjevic ZelenaLutrija.com - O sajtu 23 20.07.2012 14:07

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 20:50.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.