ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Retro > Stare teme

Stare teme Teme iz ostalih foruma koje su zastarele i zatvorene davnih dana.

 
 
Thread Tools Display Modes
  #1  
Staro 24.07.2008, 19:32
redapple redapple je offline
Član
 
Datum prijave: 24.07.2008
Poruke: 4
Nepromenjeno Privremeni rad preko infostud-a

Hej. cao ljudi. Bas sam se obradovala kada sam vidjela da je milos pokrenuo forum. Svaka ti cast!!!! Ja nisam imala srece sa lutrijom, ali mi se sada ukazala prilika da dodjem tamo da radim. Radi se o poslovima u hotelima na obali Floride, naravno najnizim. Satnica je od 10 do 12 dolara, smjestaj je u hotelu za neke sitne parice i viza je za deset mjeseci, s tim sto posloda

U ovom slucaju ja bih isla sa suprugom. On je vec radio za amerikance na istim poslovima i veoma je zadovoljan njima kao poslodavcima(a sad je na zadnjoj godini fakulteta za hotelijerstvo), tako nesto nismo nasli u ekstra firmama u Bosni nikada. S druge strane ja nemam iskustvo u toj oblasti (radim na faksu), ali treba da magistriram iz te oblasti na ekonomskom u beogradu. Znamo da se krece sa dna i to nam nije problem, oboje smo jos dosta mladi. Ono sto nas interesuje da li su ovi uslovi moguci jer nama zvuci dosta dobro i da li mislite da je zaista moguce ako se zalozimo na poslu da produzimo boravak tamo?

Mnogo vam hvala na odgovorima.
  #2  
Staro 24.07.2008, 19:34
redapple redapple je offline
Član
 
Datum prijave: 24.07.2008
Poruke: 4
Nepromenjeno

Tek sad vidjeh da fali dio teksta koji kaze da poslodavci mogu produziti ugovor i na tri godine ukoliko su zadovoljni radnicima.
  #3  
Staro 25.07.2008, 13:01
ljiljadule ljiljadule je offline
Drug član
 
Datum prijave: 11.05.2008
Poruke: 72
Nepromenjeno

Cao ljudi i ja kazem bravo Zana.Mislim da to, sto si rekla zaista realno zapravo to je zivot-borba.A sad pitanje za REDAPPLE,posto pokusavam na bilo koji nacin da udjem u USA,a i ja nemam srece sa lutrijom,kako si dosla do tog posla u hotelima Floride?Da li je preko neke agencije?Hvala unapred
  #4  
Staro 26.07.2008, 18:56
redapple redapple je offline
Član
 
Datum prijave: 24.07.2008
Poruke: 4
Nepromenjeno

[QUOTE=ljiljadule;2669]Cao ljudi i ja kazem bravo Zana.Mislim da to, sto si rekla zaista realno zapravo to je zivot-borba.A sad pitanje za REDAPPLE,posto pokusavam na bilo koji nacin da udjem u USA,a i ja nemam srece sa lutrijom,kako si dosla do tog posla u hotelima Floride?Da li je preko neke agencije?Hvala unapred[/QUOTE]

Jesam. Izasao je oglas na infostud/u. Pogledaj o cemu se radi. Ja sam vec nasla ljude da mi provjere agenciju. Mada sam i prije imala iskustva sa slicnim agencijama i sve je bilo ok, ali od viska info glava ne boli.
  #5  
Staro 26.07.2008, 19:46
Zana's Avatar
Zana Zana je offline
Amer
 
Datum prijave: 16.05.2008
US lokacija: City of Angels
Poruke: 1 266
Nepromenjeno Posao

Pozdrav svima – ako naletite na neke malo “prolupane” recenice danas :) prihvatite moje izvinjenje jer nije lako paziti na ves, sredjivati kuhunju, slusati Duffy i odgovarati na postove – sve u isto vreme :) Ako ovim vec izlecemo iz teme, molim naseg dragog moderatora da nas preseli... Dakle, ja sam okrenula broj te Agencije u Majamiju koja se spominje u tom oglasu i osoba koja mi se javila nije podrobno obavestena o svemu jer je danas subota i svi agenti su slobodni. Njen engleski je malo “broken” ali smo se nekako sporazumele. Ona kaze da oni dovode ljude iz inostranstva i to su ti uslovi koji se spominju u oglasu ali nije sigurna za smestaj. Ona kaze da troskove pokrivaju poslodavci i da se desava da produze ugovor. Zapisala je moja pitanja i neko od njih ce me nazvati u ponedeljak sa podacima o srpskom partneru. Nedam ja da vas neko prevari tamo :) Tako... evo vam sajt ako hocete da proverite, sad je ostalo da vidimo koliko je ta agencija Tropical jobs iz Kragujevca sigurna posto ne mogu nista o njima da nadjem. Na kraju krajeva uvek mozete sa ovom agencijom u Majamiju da direktno kontaktirate. Rekose da su im sada potrebne spremacice. Wingreen, radim na tome da odgovorim na tvoja pitanjca, samo da okoncam svoje “spremacke” poslove :)
Zana

Professional Management Staffing, Inc.
Wilma Gasal
[url]www.staffix.com[/url]

MIAMI
1444 Biscayne Blvd, Ste, 1442
Miami, FL 33132
Tel: (305) 577 3705
Fax: (305) 577 3522

Ft. Lauderdale:
1000 W. McNab Road
Pompano Beach, FL 33069
Tel: (954) 783 8067
Fax: (954) 783 4117

Palm Beach: 885 SE 6th Ave,
Delray Beach, FL 33483
Tel: (561) 864 0105
Fax: (561) 272 0384

ORLANDO
4989 S. Orange Ave,
Orlando, FL 32806
Tel: 407 859 6064
Fax: 407 859 5881

P. S.
Siberian, mozda bi i ti mogao da ih pozoves – ko zna, mozda ti i pomognu. Kazu da traze cuvare plaze, konobare etc. pa probaj, nista te ne kosta.... Ocigledno imaju office i u Orlandu.
  #6  
Staro 26.07.2008, 19:50
Zana's Avatar
Zana Zana je offline
Amer
 
Datum prijave: 16.05.2008
US lokacija: City of Angels
Poruke: 1 266
Nepromenjeno Originalan oglas

Eh da za one koji nisu nasli
[url]http://poslovi.infostud.com/oglasi/Professional_Management_Staffing_Majami/Ugostiteljski_radnici/o37711[/url]

Redapple - srecno! Zelim ti da sto pre dobijes posao i preletis Okean :-)
Z
  #7  
Staro 27.07.2008, 16:35
redapple redapple je offline
Član
 
Datum prijave: 24.07.2008
Poruke: 4
Nepromenjeno

HVALA PUNOOOO, NAJBOLJA SI. SVI STE SUPER, NE MOGU DOVOLJNO DA VAS NAHVALIM. Svima pricam da toliko podrske nisam vidjela od pamtivjeka.
  #8  
Staro 27.07.2008, 19:10
wingreen's Avatar
wingreen wingreen je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 16.05.2008
US lokacija: Florida
YU lokacija: Srbija
Poruke: 344
Nepromenjeno

Zana jos jednom svaka cast na nesebicnosti!!!:):):)
Da smo svi takvi gde bi nam bio kraj!!!:)
  #9  
Staro 27.07.2008, 23:25
Olivera's Avatar
Olivera Olivera je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 05.07.2008
US lokacija: Scottsdale, AZ
YU lokacija: Skopje, Macedonia
Poruke: 172
Pošalji MSN poruku korisniku Olivera Pošalji Skype™ poruku korisniku Olivera
Nepromenjeno

Za ljiljadule:

Neznam za agencije u Srbiji, ali znam jednu odlicnu makedonsku agenciju i licno poznajem ljude (4-5) koji su imali super iskustvo sa njima.
Nude izbor poslova, mesta i savete prema zeljama kandidata i sto je najvaznije nisu prevaranti i kako se moze videti i na sajtu iza njih stoji CIEE – Council on International Educational Exchanges.

Neznam dali rade sa ljudima izvan Makedonije, ali nista te ne kosta da pitas. ;)

Ja isto planiram da kada uzmem vizu odem do njih da mi pomognu oko prvog posla.
__________________
2009EU00010xxx
Negde krajem Maja 2008- dobila sam prvu kovertu
24/5/2008- poslala prvu kovertu u KCC
17/07/2008-Dobila sam potvrdni mail iz KCC da su dobili moju kovertu
04/11/2008- Zakazan intervju u US Embassy - Skopje
15/10/2008- Stigla druga koverta
20/10/2008- Zakazan lekarski pregled u IOM
04/11/2008 - Uspesno zavrsen intervju, viza odobrena.
01/03/2010 - Prva stanica Williamsburg, VA
16/06/2010 - Selidba "za stalno" Scottsdale, AZ

Last edited by Olivera; 27.07.2008 at 23:37.
  #10  
Staro 27.07.2008, 23:27
Olivera's Avatar
Olivera Olivera je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 05.07.2008
US lokacija: Scottsdale, AZ
YU lokacija: Skopje, Macedonia
Poruke: 172
Pošalji MSN poruku korisniku Olivera Pošalji Skype™ poruku korisniku Olivera
Nepromenjeno

Ja se raspricala, a zaboravila sam da stavim link od agencije...:o

[URL="http://kouzon.com.mk/students.htm"]http://kouzon.com.mk/students.htm[/URL]
__________________
2009EU00010xxx
Negde krajem Maja 2008- dobila sam prvu kovertu
24/5/2008- poslala prvu kovertu u KCC
17/07/2008-Dobila sam potvrdni mail iz KCC da su dobili moju kovertu
04/11/2008- Zakazan intervju u US Embassy - Skopje
15/10/2008- Stigla druga koverta
20/10/2008- Zakazan lekarski pregled u IOM
04/11/2008 - Uspesno zavrsen intervju, viza odobrena.
01/03/2010 - Prva stanica Williamsburg, VA
16/06/2010 - Selidba "za stalno" Scottsdale, AZ
 

Thread Tools
Display Modes

Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Isključeno
Smajliji: Isključeno
[IMG] kod je Isključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Similar Threads
Tema Pokretač teme Forum Odgovori Poslednja poruka
Kako se zaštiti od prevara preko interneta emigracija Vodič za nove emigrante u USA 0 28.06.2007 19:30
Moje iskustvo sa bankama koje posluju samo preko interneta emigracija Vodič za nove emigrante u USA 0 07.06.2007 19:44

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 12:44.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.