ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Retro > Stare teme

Stare teme Teme iz ostalih foruma koje su zastarele i zatvorene davnih dana.

 
 
Thread Tools Display Modes
  #1  
Staro 03.10.2008, 09:22
veselina77 veselina77 je offline
Član
 
Datum prijave: 03.10.2008
Poruke: 2
Nepromenjeno Ako neko zna

Moj momak i ja bismo da apliciramo za green card, ali posto nismo vencani da li mozemo da posaljemo jednu aplikaciju ili da salje svako za sebe i u tom slucaju ako jedno od nas bude izvuceno, a u medjuvremenu se vencamo, da li to znaci da i onaj ko nije izvucen ima pravo na green card?
  #2  
Staro 03.10.2008, 09:29
landlord's Avatar
landlord landlord je offline
Amer
 
Datum prijave: 21.05.2008
US lokacija: Chicago, IL
YU lokacija: Sarajevo, B&H
Poruke: 1 165
Nepromenjeno

Obavezno saljete svako za sebe.. i ne spominjete ono drugo naravno u aplikaciji..

U medjuvremenu ako se uzmete.. ili nakon sto nekom od vas stigne pismo..samo se ukljuci ovo drugo u aplikaciju i to je to..
nek je bistro..
__________________
2009EU00018xxx
22.04.2008 - koverta iz Kentuckyja poslana na moju adresu
21.05.2008 - dobio prvu kovertu
26.5.2008 - uzvratio sam im svojom kovertom
29.5.2008 - dobili su moju kovertu
04.2.2009 - stigla druga koverta
19.2.2009 - uspjesno zavrsen ljekarski pregled
26.2.2009 - AOS stigao
13.3.2009 - zakazan intervju
17.3.2009 - Dan kad sam pozelenio
_____________________________________

U Americi od 24.05.2009.
  #3  
Staro 03.10.2008, 18:59
veselina77 veselina77 je offline
Član
 
Datum prijave: 03.10.2008
Poruke: 2
Nepromenjeno

[QUOTE=landlord;3974]Obavezno saljete svako za sebe.. i ne spominjete ono drugo naravno u aplikaciji..

U medjuvremenu ako se uzmete.. ili nakon sto nekom od vas stigne pismo..samo se ukljuci ovo drugo u aplikaciju i to je to..
nek je bistro..[/QUOTE]

Hvala na odgovoru!
Jel to 100 % moze tako? Da ne bude da jedno dobije, a drugo izvisi!
  #4  
Staro 03.10.2008, 19:42
landlord's Avatar
landlord landlord je offline
Amer
 
Datum prijave: 21.05.2008
US lokacija: Chicago, IL
YU lokacija: Sarajevo, B&H
Poruke: 1 165
Nepromenjeno

Jedno moze izvisiti..

ako se ono drugo predomisli..
poz
__________________
2009EU00018xxx
22.04.2008 - koverta iz Kentuckyja poslana na moju adresu
21.05.2008 - dobio prvu kovertu
26.5.2008 - uzvratio sam im svojom kovertom
29.5.2008 - dobili su moju kovertu
04.2.2009 - stigla druga koverta
19.2.2009 - uspjesno zavrsen ljekarski pregled
26.2.2009 - AOS stigao
13.3.2009 - zakazan intervju
17.3.2009 - Dan kad sam pozelenio
_____________________________________

U Americi od 24.05.2009.
  #5  
Staro 06.10.2008, 15:12
V777's Avatar
V777 V777 je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 20.04.2008
US lokacija: US
Poruke: 270
Nepromenjeno

[COLOR="RoyalBlue"]Draga Veselina,

OBAVEZNO posaljite svako za sebe, jer imate duplo vece sanse da budete izvuceni. To je lutrija, znaci mozda je dobijete naredne godine, mozda ne (ja vam inace zelim od sveg srca, kao i svima drugima, da dobiju GC odmah prve godine, ali to je lutrija; ja licno sam je dobila 2. godine a ne prve).

Ukoliko neko od vas dobije prvo pismo, npr. ti, a jos uvek i ti i tvoj momak zelite da idete zajedno u US, u medjuvremenu se vencate i idete ZAJEDNO (ti si nosilac aplikacije, a on je zajedno s tobom).

U slucaju da npr. ne dobijete GC iduce godine, a u nekom medjuvremenu ste se vec vencali, u NAREDNOM prijavljivanju, prijavljujete se opet odvojeno, jer imate duplo vece sanse kad saljete dve prijave nego samo jednu, ALI u obrascu navodite da imate bracnog druga (i dece ukoliko ih bude bilo do tada) i naravno ime bracnog druga...tako da ukoliko jedan od vas bude izvucen, on je nosilac aplikacije, a svi ostali idu automatski s nosiocem u US.

Postoji mogucnost da, ukoliko niste jos poslali prijavu, da se vi prvo vencate uskoro, a zatim popunite prijavu za GC kao bracni drugovi (u tom slucaju je u igri opcija koju sam ranije opisala)...

Ja vam zelim sve najbolje i puno srece u odluci.[/COLOR]
  #6  
Staro 12.10.2009, 17:30
milena_ns milena_ns je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 11.10.2009
YU lokacija: Novi Sad
Poruke: 110
Nepromenjeno

Imam slican problem. Naime, momak i ja zelimo da apliciramo za GC. Iz prethodnih postova jasno mi je da je bolje da apliciramo odvojeno, zbog vece sanse za dobitak. Mi smo svakako planirali da se vencamo u maju sledece godine. Oboje smo na istoj adresi u Srbiji, pa da li bi za apliciranje to predstavljalo problem, jer jos uvek nismo u braku?
Ako je vec negde pisano na ovu temu sorry, ali nisam mogla da je pronadjem. :no:
S obzirom da mi je ovo prvi post, pozdrav svima. Nadam se da cemo se lepo druziti. :pozz:
  #7  
Staro 12.10.2009, 17:43
Milosdv's Avatar
Milosdv Milosdv je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 09.01.2009
US lokacija: Hollywood, FL
YU lokacija: Beograd, Voždovac
Poruke: 204
Nepromenjeno

Ma slobodno aplicirajte oboje i odvojeno nema to veze sto ste na isto adresi....
Pozdrav
Srecno :;D:
  #8  
Staro 12.10.2009, 20:55
milena_ns milena_ns je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 11.10.2009
YU lokacija: Novi Sad
Poruke: 110
Nepromenjeno

Hvala puno na brzom odgovoru :bravo:
  #9  
Staro 13.10.2009, 08:26
dreadnot's Avatar
dreadnot dreadnot je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 24.06.2009
US lokacija: Milwaukee, WI
YU lokacija: Beograd, RS
Poruke: 652
Pošalji Yahoo poruku korisniku dreadnot
Nepromenjeno

Samo da malo pojasnim - svako moze da aplicira samo jednom (ako aplicirate dva puta diskvalifikuju vas), a u svojoj aplikaciji navodi i bracnog druga i decu, ako je ozenjen - udata, pa se aplikacija automatski odnosi i na clanove najuze porodice. Bracni drugovi apliciraju svako za sebe, a navode ono drugo kao uzu porodicu i tako dupliraju sansu. Ove godine je izvucena moja supruga, a ja se slepam na nju. Ako ste momak i devojka, aplicirate potpuno odvojeno, popunjavate samo za sebe. Ukoliko jedno od vas bude izvuceno, da biste izbegli kasnije komplikacije, odmah po obavestenju da ste izvuceni bilo bi dobro da se vencate i obavestite americku administraciju o tome (konzularni centar u Kentakiju koji vam salje obavestenje i cuvenu prvu kovertu). O daljoj proceduri naknadno...
__________________

02. 11. 2008. - Prijava za DV 2010
05. 06. 2009. - Prvi koverat stigao, broj 19xxx
01. 07. 2009. - Formulari poslati u Kentaki
09. 07. 2009. - Formulari stigli u Kentaki
04. 12. 2009. - Stigla druga koverta
22. 01. 2010. - Obavljen lekarski pregled
27. 01. 2010. - Obavljen intervju, odlozeno viziranje
09. 04. 2010. - VIZE U PASOŠIMA!
17. 09. 2010. - D(eparture) Day
  #10  
Staro 13.10.2009, 14:35
milena_ns milena_ns je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 11.10.2009
YU lokacija: Novi Sad
Poruke: 110
Nepromenjeno

@dreadnot
Tako sam i ja mislila. Momak i devojka smo, pa cemo se i prijaviti odvojeno, a kasnije cemo ukljuciti ono drugo u proces, ako neko od nas dvoje bude izvuceno. Vidim da su mnogi tako uradili, pa smo odlucili i mi tako da pokusamo.
 

Thread Tools
Display Modes

Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Isključeno
Smajliji: Isključeno
[IMG] kod je Isključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 09:34.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.