ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Retro > Stare teme

Stare teme Teme iz ostalih foruma koje su zastarele i zatvorene davnih dana.

 
 
Thread Tools Display Modes
  #1  
Staro 02.05.2011, 11:18
IvanS IvanS je offline
Član
 
Datum prijave: 02.05.2011
US lokacija: FLA
YU lokacija: Bg
Poruke: 18
Nepromenjeno dobio sam na lutriji 2012-vec radim na Cruise liniji (c1/D visa-neko iskustvo?)

izvucen sam jutros po novoj 2012 proceduri , evo saljem danas papir, Radim vec 11godina na Cruise Line koji je renomirana, odgovorna firma, Imam poziciju Managera tamo - dobro kotiranu sa dobrom platom. Hocu da prodjem prceduru celu za DV -posto sam izvucen al da ne izgubim posao; ono sto treba da se radi razumeo sam kad se dobije zadnja koverta da ide da se zivi u zemlji. Cruis Line za koji radim isplovljava(kao i vecina njih) sa Floride. Sta je sve moguce??
  #2  
Staro 02.05.2011, 12:39
Bockyman's Avatar
Bockyman Bockyman je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 11.10.2009
US lokacija: Палатајн, Илиноис (Palatine, IL)
YU lokacija: Лесковац
Poruke: 289
Pošalji Skype™ poruku korisniku Bockyman
Nepromenjeno

[quote=ivans;22559]izvucen sam jutros po novoj 2012 proceduri , evo saljem danas papir, radim vec 11godina na cruise line koji je renomirana, odgovorna firma, imam poziciju managera tamo - dobro kotiranu sa dobrom platom. Hocu da prodjem prceduru celu za dv -posto sam izvucen al da ne izgubim posao; ono sto treba da se radi razumeo sam kad se dobije zadnja koverta da ide da se zivi u zemlji. Cruis line za koji radim isplovljava(kao i vecina njih) sa floride. Sta je sve moguce??[/quote]

нисам 100% сигуран, али мислим да ти на формуларима које шаљеш, наводиш и у којој амбасади желиш да имаш интервју. тако да није обавезно да буде у београду, ако ти не одговара да интервју буде у београду. али, то можда повлачи да касније мораш да преводиш документацију на енглески...
имаш довољно времена од обавештења када је датум интервјуа, до самог интервјуа, тако да би вероватно могао да узмеш неке слободне дане или одмор у време када ти је заказан интервју и самим тим не би морао да останеш без посла...ваљда је све то могуће??
ко зна више, нека се огласи...
__________________
Од 23.септембра 2011. у граду Чикагу!
  #3  
Staro 02.05.2011, 12:49
IvanS IvanS je offline
Član
 
Datum prijave: 02.05.2011
US lokacija: FLA
YU lokacija: Bg
Poruke: 18
Nepromenjeno

to je sve ok ,samo me zanima posle , kad prodjem interview i sve to , moj entry i posao , nezelima da ga izgubim samim tim sto moram da " ostanem" u americi. ... neki savet, ....
eh da dali traze na uvid , original diplome o zavrsenoj srednjoj sk, mislim da mi je na defektoloskom faksu , koji sam apsolviro al nezavrsio, jos od 1989
  #4  
Staro 02.05.2011, 13:12
Bockyman's Avatar
Bockyman Bockyman je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 11.10.2009
US lokacija: Палатајн, Илиноис (Palatine, IL)
YU lokacija: Лесковац
Poruke: 289
Pošalji Skype™ poruku korisniku Bockyman
Nepromenjeno

[QUOTE=IvanS;22564]to je sve ok ,samo me zanima posle , kad prodjem interview i sve to , moj entry i posao , nezelima da ga izgubim samim tim sto moram da " ostanem" u americi. ... neki savet, ....
eh da dali traze na uvid , original diplome o zavrsenoj srednjoj sk, mislim da mi je na defektoloskom faksu , koji sam apsolviro al nezavrsio, jos od 1989[/QUOTE]

Оригинал дипломе (средњошколске или факултетске, зависи коју имаш) мораш да даш на увид, њу касније враћају а обичну копију задржавају. Лако ћеш је подићи са факса, или уз реверс или платиш одређену суму и то је то.

Не схватам шта питаш у вези посла? Значи, завршиш интервју, и имаш рок да за 6 месеци од интервјуа (толико ти важи имигрантска виза) уђеш у УСА и активираш визу. То ти је ваљда изводљиво. После можеш и одмах да изађеш, а SSN и зелена карта ти стижу на адресу који наведеш у формуларима.
Теоретски, ти не мораш да будеш присутан на тој адреси и лично примиш SSN и зелену карту, то може да ти прими и касније пошаље и неки пријатељ који живи на тој адреси, али због разних могућих компликација (прочитај мало више о томе на форуму [url]http://www.zelenalutrija.com/forum/showthread.php?t=16[/url]) пожељно је да ипак одвојиш 3-4 недеље и да сам то завршиш.

Углавном прочитај о томе мало више, па сам донеси одлуку.
__________________
Од 23.септембра 2011. у граду Чикагу!
  #5  
Staro 02.05.2011, 20:23
IvanS IvanS je offline
Član
 
Datum prijave: 02.05.2011
US lokacija: FLA
YU lokacija: Bg
Poruke: 18
Nepromenjeno razveden, deca, obaveze, sanse

E a sad dalje , posto sam rezveden od 2007 i placam dobru alimentaciju ovde mi to daje manje sanse na interviewu
I da li to sto imam dobro kotirajucu poziciju u firmi tamo na brodu mi prestdavlja olaksavajucu okolnost,
il samo tripujem jer sam dobio na lutriji pa je frka

Last edited by IvanS; 02.05.2011 at 20:25. Razlog: wording
  #6  
Staro 02.05.2011, 20:36
ZeljkoUSA's Avatar
ZeljkoUSA ZeljkoUSA je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 13.05.2010
US lokacija: Realno: Chicago
YU lokacija: Beograd
Poruke: 425
Nepromenjeno

[QUOTE=IvanS;22602]E a sad dalje , posto sam rezveden od 2007 i placam dobru alimentaciju ovde mi to daje manje sanse na interviewu
I da li to sto imam dobro kotirajucu poziciju u firmi tamo na brodu mi prestdavlja olaksavajucu okolnost,
il samo tripujem jer sam dobio na lutriji pa je frka[/QUOTE]

Njih ne zanima tvoj bracni status kao i pozicija u firmi..., tako da to nece uticati na tvoj dobitak ukoliko su svi podaci navedeni u prijavi tacni.
  #7  
Staro 02.05.2011, 20:41
IvanS IvanS je offline
Član
 
Datum prijave: 02.05.2011
US lokacija: FLA
YU lokacija: Bg
Poruke: 18
Nepromenjeno

e a sva ova dokumenta sto traze iz suda , supa, Izvod iz maticne knjige vencanih, (by the way dal mi to treba ako imam potvrdu o razvodu).
da li moraju da budu ono - mladja od 6 meseci , il moze i vise , posto bih to vadio sada dok sam tu na odmoru sa broda,
aj opet savet stvarno se super sa svim ovim odgovorima , carevi !!! ako hocete na kruz posaljite mail dovedite decu ,
  #8  
Staro 02.05.2011, 20:46
ZeljkoUSA's Avatar
ZeljkoUSA ZeljkoUSA je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 13.05.2010
US lokacija: Realno: Chicago
YU lokacija: Beograd
Poruke: 425
Nepromenjeno

[QUOTE=IvanS;22606]e a sva ova dokumenta sto traze iz suda , supa, Izvod iz maticne knjige vencanih, (by the way dal mi to treba ako imam potvrdu o razvodu).
da li moraju da budu ono - mladja od 6 meseci , il moze i vise , posto bih to vadio sada dok sam tu na odmoru sa broda,
aj opet savet stvarno se super sa svim ovim odgovorima , carevi !!! ako hocete na kruz posaljite mail dovedite decu ,[/QUOTE]

Mislim da su sad ti izvodi trajni (mada, Srbija... :no:).
Mozda bi bilo najbolje da zbog specificnosti tvoje situacije nazoves ambasadu u BGD-u, sigurno ces dobiti validne informacije, da ne nagadjamo mi oko toga, nije mala stvar u pitanju :obrva: Uvek su jako ljubazni...
  #9  
Staro 02.05.2011, 21:00
IvanS IvanS je offline
Član
 
Datum prijave: 02.05.2011
US lokacija: FLA
YU lokacija: Bg
Poruke: 18
Nepromenjeno

a jos ,
dali trebaju svuda originali ,
ja sam nasao kopiju moje srednjoskolske diplome (overenu) iz 1989- sta cu kad sam mator?!
i imam isto i vojnu knjizicu , - dali to vazi (iz JNA iz 1989) ?! - dali treba neka potvrda o sluzenju vojnog roka,
i kolko treba da imam na racunu (posto idem sam) u banci, imam svoj bankovni racun i bank of america?!
ajd kazte
  #10  
Staro 02.05.2011, 21:22
Bockyman's Avatar
Bockyman Bockyman je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 11.10.2009
US lokacija: Палатајн, Илиноис (Palatine, IL)
YU lokacija: Лесковац
Poruke: 289
Pošalji Skype™ poruku korisniku Bockyman
Nepromenjeno

[QUOTE=IvanS;22610]a jos ,
dali trebaju svuda originali ,
ja sam nasao kopiju moje srednjoskolske diplome (overenu) iz 1989- sta cu kad sam mator?!
i imam isto i vojnu knjizicu , - dali to vazi (iz JNA iz 1989) ?! - dali treba neka potvrda o sluzenju vojnog roka,
i kolko treba da imam na racunu (posto idem sam) u banci, imam svoj bankovni racun i bank of america?!
ajd kazte[/QUOTE]

Таман посла да си матор, у најбољим си годинама :papa: :papa: :papa:!

Оверена копија је идентична и замењује оригинал, али ја бих се потрудио да набавим оригиналну (негде мора да је има, или је поново извадиш из средње школе).

За потврду о служењу војске, одеш у војни одсек и кажеш да ти треба потврда да си одслужио војску због путне исправе (виза је путна исправа, а то ћеш добити после интервјуа). Они само напишу да си тада и тада у тој војној пошти одслужио војни рок...ништа специјално.

Мене и жену баш ништа нису питали да ли и колико пара имамо на рачуну, а то на крају крајева и није услов за добијање визе.

Што се тиче осталих докумената. Уверење о држављанству није трајни документ (за разлику од Извода из матичне књиге рођених), тако да не треба да буде старије од 6 месеци (ово помињем јер када ми је матичарка на венчању узела Уверење о држављанству,а ја се побунио што га узима, она ми је тако објаснила...као да мењамо држављанство на 6 месеци).

Нови Изводи из матичне књиге рођених су сада трајни.

Уверења из суда и СУП-а не би требало да буду старија од 3 месеца, и ја бих препоручио да се изваде у току припрема за интервју, када већ будете знали датум истог. Јер, реално, ако је уверење из суда доста старо, у међувремену је могуће да је настала нека промена (ако је уверење старо рецимо 6 месеци, ко може да гарантује да се у међувремену против вас не води нека истрага?)
__________________
Од 23.септембра 2011. у граду Чикагу!
 

Tags
c1 d visa, cruise line, manager


Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Isključeno
Smajliji: Isključeno
[IMG] kod je Isključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Similar Threads
Tema Pokretač teme Forum Odgovori Poslednja poruka
Šta da radim ako nemam nikoga u USA? todoraqis Vaša strana 11 29.11.2009 17:49
nije mi stigao sticker sa adresom, sta da radim???? Nenaki Prva koverta 4 24.06.2009 22:21
Jel dobio tko drugu kuvertu? tapir.hr Druga koverta 129 01.05.2009 21:00
Hmm,dobio sam E-mail?? nepiyu Stare teme 11 02.09.2008 01:15

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 05:59.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.