ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Retro > Stare teme

Stare teme Teme iz ostalih foruma koje su zastarele i zatvorene davnih dana.

 
 
Thread Tools Display Modes
  #101  
Staro 15.12.2010, 23:16
lover's Avatar
lover lover je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 25.07.2010
US lokacija: Ko zna!? Mozda NYC jednog dana.
YU lokacija: Gradiska, RS, BIH
Poruke: 168
Nepromenjeno

[QUOTE=Score;19943]E, pa dragi prijatelji, da i ovom mom putesestviju ka GC dodje jednom kraj!

Pogledali su ove moje papire o finansijama koje sam im doneo i u roku od sat i po odstampali vize u pasose.

Danas oko 17h konacno smo ja i moja porodica i zvanicno postali legal permanent residents of The United States of America! Haleluja! :ludak::punk:[/QUOTE]

Cestitam Score sa malim zakasnjenjem!:bravo:
Izvuce se ti sa onim vakcinama, ali to sad nije bitno! Pozzzz i srecnoooooo....
__________________
DV-2020 Deveti put dva ćorka!
  #102  
Staro 16.12.2010, 12:28
necko1 necko1 je offline
Član
 
Datum prijave: 13.12.2009
US lokacija: Texas, Houston
YU lokacija: Nis
Poruke: 10
Nepromenjeno

[url]http://www.youtube.com/watch?v=0DaMXPfUYGo&feature=player_detailpage[/url]
  #103  
Staro 16.12.2010, 15:14
Score's Avatar
Score Score je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 06.07.2010
US lokacija: San Francisco Bay
YU lokacija: Beograd
Poruke: 448
Nepromenjeno

[QUOTE=necko1;20032][url]http://www.youtube.com/watch?v=0DaMXPfUYGo&feature=player_detailpage[/url][/QUOTE]

Samo jedina mu mana sto Juge vise nema... a i vecina ljudi koji odavde uspeju da odu tamo, ne gledaju vise toliko nazad sa nostalgijom... vise mu dodje kao "good riddance" feeling. I ja sam malo patio prva dva puta, posle sam se navikao...
__________________
Score
  #104  
Staro 29.01.2011, 14:09
Gugly's Avatar
Gugly Gugly je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 22.09.2010
Poruke: 110
Nepromenjeno ZANA, help! :)

Jos jedna nedoumica kod mene.. U vezi sa pozivnim pismom, mail-om ili kako vec..
Da li je zaista dovoljno poneti samo odstampani e-mail?! Meni to zvuci malo neozbiljno, pogotovu sto mail nije bas official..Mozes da ga posaljes sam sebi, ili ko god 'oce odakle god 'oce..? :)
Jedan moj prijatelj je poneo fax pisamce, koje se tretira kao original, gde ga neki rodjak zove kod sebe i salje garancije..(Doduse nisam siguran da li je pre slanja faxa isti dokument overio u nekoj kanclelariji or something)..A drugi primerak je rodjak poslao u ambasadi na njegov case number..(Da li je tamo iko to citao, ni on nema pojma)

NAJBITNIJA STVAR koja me zanima:
Ja sam mislio da meni to pozivno pismo posalje najbolja drugarica koja zivi u NY vec nekih 8 godina..Ali...Stvar stoji ovako, ona je prvo otisla kao turista, pa ostala u ilegali par godina, a zatim se udala za Amera, sa kojim zivi i sada, dobila je GC pre 3 godine, i vec 2 leta za redom dolazi u posetu svojima u Srbiju..I btw. bas lepo zive u NY, i na super mestu..
I mene zanima, da li bih ja mogao da se oslonim na nju, tj. na pismo sa potpisom njenog muza i nje? Plasim se da bi mozda mogli da mi naprave frku oko te njene 'ilegalne' proslosti...m?
(Znam da je njena mladja sestra pre 3-4 godine dok je ova jos bila 'na crno', htela da joj dodje u posetu, ali kad su ambasadi saznali na koga se poziva, otprilike su ih istog trenutka izbacili iz kancelarije.. :/ )
  #105  
Staro 29.01.2011, 18:39
noki noki je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 06.07.2010
YU lokacija: Zemun, Srbija
Poruke: 365
Nepromenjeno

Evo oped ja da ti odgovorim.Meni ce sestra poslati pozivno pismo,ali je ona vec drzavljanin SAD.Rekla sam joj da mi posalje obicno pozivno pismo,bez taksi,bez iceg drugog,pa ako bude trebalo i drugo,naknadno ce mi pustiti.U tvom slucaju ja bih trazila pozivno pismo od supruga tvoje drugarice posto je on verovatno drzavljanin SAD,a tvoja drugarica samo nosioc green karte,i ne moras tamo u ambasadi da objasnjavas da je ona bila u ilegali-nego je predstavi samo kao drugaricu udatu za americkog drzavljanina..
  #106  
Staro 29.01.2011, 20:19
Gugly's Avatar
Gugly Gugly je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 22.09.2010
Poruke: 110
Nepromenjeno

[QUOTE=noki;20659]Evo oped ja da ti odgovorim.Meni ce sestra poslati pozivno pismo,ali je ona vec drzavljanin SAD.Rekla sam joj da mi posalje obicno pozivno pismo,bez taksi,bez iceg drugog,pa ako bude trebalo i drugo,naknadno ce mi pustiti.U tvom slucaju ja bih trazila pozivno pismo od supruga tvoje drugarice posto je on verovatno drzavljanin SAD,a tvoja drugarica samo nosioc green karte,i ne moras tamo u ambasadi da objasnjavas da je ona bila u ilegali-nego je predstavi samo kao drugaricu udatu za americkog drzavljanina..[/QUOTE]


Da, da..to sam i mislio..Mislim, ja cu ako odem, svakako biti kod njih, tako da..... A tog tipa Amera sam letos upoznao i lepo smo se zgotivili..I on se slozio da dodjem kod njih, i licno me pozvao..Drugarica nosi njegovo prezime.. Mislis da nju i ne potpisem, da ne bi kopali po njenoj imigrantskoj proslosti, ili mislis da je ok da sa pozovem na oboje, jer ipak je ona ta koja je my connection? ..I sada je tamo u legalnom statusu..
Ja i ako kazem da me poziva suprug moje drugarice, oni mogu da me pitaju, a ko je ona, kako se zove, otkad je tamo itd..
  #107  
Staro 29.01.2011, 22:14
noki noki je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 06.07.2010
YU lokacija: Zemun, Srbija
Poruke: 365
Nepromenjeno

Pa mislim da ne bi trebalo da imas problema da ih predstavis kao prijatelje koji ce ti priteci u pomoc za u prvo vreme,sto se tice njenog ilegalnog prestoja u Americi,kad nije ni ona imala problema da dobije green kartu,neces ni ti.Mislim da ce biti dovoljno da ti puste jedan garantni list(ako je to uopste potrebno ambasadi)i neka ga potpise njen muz,a mogu da prilepe na garanciju i kopije od obadva pasosa,pa ces ti objasniti konzulu vasu vezu.A neverujem da ce oni kopati po njenoj proslosti samo zbog garancije.
  #108  
Staro 30.01.2011, 17:33
Gugly's Avatar
Gugly Gugly je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 22.09.2010
Poruke: 110
Nepromenjeno

[QUOTE=noki;20670]Pa mislim da ne bi trebalo da imas problema da ih predstavis kao prijatelje koji ce ti priteci u pomoc za u prvo vreme,sto se tice njenog ilegalnog prestoja u Americi,kad nije ni ona imala problema da dobije green kartu,neces ni ti.Mislim da ce biti dovoljno da ti puste jedan garantni list(ako je to uopste potrebno ambasadi)i neka ga potpise njen muz,a mogu da prilepe na garanciju i kopije od obadva pasosa,pa ces ti objasniti konzulu vasu vezu.A neverujem da ce oni kopati po njenoj proslosti samo zbog garancije.[/QUOTE]

Thanx.. A garantni list u kojoj formi? Mail? Fax? Pismo? Treba neka overa, pecatiranje tamo u NY?
  #109  
Staro 30.01.2011, 20:08
dragonn's Avatar
dragonn dragonn je offline
Drug član
 
Datum prijave: 08.07.2009
US lokacija: Chicago
YU lokacija: Pozarevac
Poruke: 94
Pošalji MSN poruku korisniku dragonn Pošalji Skype™ poruku korisniku dragonn
Nepromenjeno

[QUOTE=Gugly;20655]Jos jedna nedoumica kod mene.. U vezi sa pozivnim pismom, mail-om ili kako vec..
Da li je zaista dovoljno poneti samo odstampani e-mail?! Meni to zvuci malo neozbiljno, pogotovu sto mail nije bas official..Mozes da ga posaljes sam sebi, ili ko god 'oce odakle god 'oce..? :)
Jedan moj prijatelj je poneo fax pisamce, koje se tretira kao original, gde ga neki rodjak zove kod sebe i salje garancije..(Doduse nisam siguran da li je pre slanja faxa isti dokument overio u nekoj kanclelariji or something)..A drugi primerak je rodjak poslao u ambasadi na njegov case number..(Da li je tamo iko to citao, ni on nema pojma)

NAJBITNIJA STVAR koja me zanima:
Ja sam mislio da meni to pozivno pismo posalje najbolja drugarica koja zivi u NY vec nekih 8 godina..Ali...Stvar stoji ovako, ona je prvo otisla kao turista, pa ostala u ilegali par godina, a zatim se udala za Amera, sa kojim zivi i sada, dobila je GC pre 3 godine, i vec 2 leta za redom dolazi u posetu svojima u Srbiju..I btw. bas lepo zive u NY, i na super mestu..
I mene zanima, da li bih ja mogao da se oslonim na nju, tj. na pismo sa potpisom njenog muza i nje? Plasim se da bi mozda mogli da mi naprave frku oko te njene 'ilegalne' proslosti...m?
(Znam da je njena mladja sestra pre 3-4 godine dok je ova jos bila 'na crno', htela da joj dodje u posetu, ali kad su ambasadi saznali na koga se poziva, otprilike su ih istog trenutka izbacili iz kancelarije.. :/ )[/QUOTE]

Sto se mene tice i mog slucaja ja imao samo najjobicniji e-mail poslat od prijatelja koji je vec bio ovde, nikakva garantna pisma nisam imao. Ja tako prosao bez problema i nisu mi pravili nikakve probleme oko toga, sada opet mozda zavisi od slucaja do slucaja.
__________________
.
*** U USA od februara 2010 ***
  #110  
Staro 10.02.2011, 12:23
maribo maribo je offline
Član
 
Datum prijave: 27.05.2010
US lokacija: Chicago
YU lokacija: Ča
Poruke: 5
Nepromenjeno Pozdrav svima!

:1081:Želim da Vam prenesem sveže info. iz Ambasade od juče. Dobili smo vize. Od papira smo poneli samo ono što je i traženo i pozivni mail ( poslat mail od naših poznanika koji tamo žive da nam stoje na raspolaganju ako nam je potrebna pomoć sa adresom). U principu moj suprug je samo odgovarao na postavljena pitanja i ništa nismo dodavali. Pitali su nas da li imamo rođake tamo i šta on planira da radi.
 


Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Isključeno
Smajliji: Isključeno
[IMG] kod je Isključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Similar Threads
Tema Pokretač teme Forum Odgovori Poslednja poruka
iskustva sa USAFIS-om boba i sale Vaša strana 12 22.12.2014 14:19
Intervjui - iskustva od ranije landlord Intervju (interview) - Ambasada 337 12.05.2011 23:42
DV2011 Results ljubilica Prva koverta 84 29.04.2011 21:31
DV2011 Countdown Itmatrna Prva koverta 65 28.03.2010 19:47
DV2009 - Iskustva i intervjui iz sveta landlord Stare teme 7 08.10.2008 22:58

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 14:57.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.