ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Zelena Lutrija > Prijava na Lutriju > Agencije za prijavu

Agencije za prijavu Uputstva, procedure i utisci vezani za agencije za prijavu na lutriju

Agencije za prijavu » USAFIS - Agencija za prijavu za zelenu kartu! » Bitni linkovi
Agencije za prijavu USAFIS O Lutriji Korisne informacije Učlanite se

Odgovori
 
Thread Tools Display Modes
  #1  
Staro 26.04.2008, 14:35
V777's Avatar
V777 V777 je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 20.04.2008
US lokacija: US
Poruke: 270
Smile www.usafis.org - Agencija za prijavu za zelenu kartu!

Ovo su delovi mojih postova sa Miloshevog bloga, vezanih za USAFIS agenciju koja se bavi prijavom za zelenu kartu.


Ja sam se prijavila preko USAFIS agencije jos decembra 2005. i prema meni su bili krajnje korektni...Kad sam ja placala, obzirom da sam se prijavila pred kraj godine, imala sam kao poklon jos jednu godinu. U 2006. nisam dobila GC, ali mi je ta poklonjena godina bila srecna, jer sam tad dobila GC.

Zadovoljna sam njima zato sto obavestavaju o dobitku preko emaila, telefona, na svako tvoje pitanje koje im uputis preko emaila obavezno te i zovu i posalju ti email sa odgovorom...Mene su zvali u 2006. godini, ne mogu da se setim tacno kada i trazili mi kao neku doplatu - oko $100 cini mi se - da budem na boljoj poziciji (kad se sada malo bolje razmislim, mozda sam dobila broj preko 50 000, pa su zvali sve svoje korisnike i oni koji su hteli da plate i bili progurani na neku bolju poziciju, prim. korisnika?!) Ja sam u to vreme bila u Grckoj, te je moj brat zvao USA ambasadu u Atini i oni su odgovorili da nista ne treba da se placa, jer ako sam izvucena - jesam, ako nisam - nisam...Te ja ne platih nista, i naravno ne bih izvucena za tu godinu...Da sam platila mozda bi dobila GC jos prosle godine i sad vec bila u USA, ko zna!!!

Uglavnom, ja dobih ove godine GC! Obavestenje putem emaila dobila sam jos pocetkom aprila, zajedno sa preporukom koriscenja advokatske kancelarije kora radi zajedno sa njima u nadi da lakse popunim dokumenta! Ha, ha, ha!!! Tim emailom trebala sam da im odgovorim da li mi je adresa promenjena da bi mi poslali obrasce i ostalu pratecu dokumentaciju. Posto im ja nisam odgovorila na mejl (bio je na staroj email adresi), a oni vole da kontaktiraju svoje klijente licno (sto ja obozavam, jer tad mozes da ih pitas puno toga, a oni se nigde ne zure, nego ti sve lepo objasne, na kraju ti si njihov klijent, ti si platio njihove usluge, a oni to maksimalno postuju!), mene je kontaktirao jedan od njihovih zaposlenih, izdiktirala sam mu svoju adresu ponovo, sve mi je objasnio, cak smo porazgovarali i o toj njihovoj preporuci uzimanja advokata, bilo tog ili nekog u Srbiji (na zalost po njih, i ja sam dipl. pravnik!) i istog momenta putem mejla - novog - poslata mi je potvrda da li je adresa tacna. Nakon 3 radne nedelje rekli su mi da ce prvi beli koverat stici - meni je stigao na pocetku 3. nedelje. Prvo pismo meni je stiglo iz Izraela, jer oni imaju svoje kancelarije i u USA i u Izraelu i ko zna jos gde, na kraju, svet je ionako globalno selo, a i kada su me zvali to je bilo i iz USA i iz Izraela. Popunila sam dokumenta, slikala se, poslala sve natrag i sad cekam drugu kovertu…

Sto se tice izvlacenja, ja nisam sigurna, mislim da je izvlacenje u februaru ili martu, jer je meni originalno pismo naslovljeno na kraj marta, a agencija me je kontaktirala putem mejla u aprilu, a sad je jun...e sada ja ne znam da li se svi brojevi izvlace odjednom ili po etapama...A i ti imas svoj profil na USAFIS, pa moras da znas za koju si godinu aplicirao...ako si u profilu sa DV2008, ako si platio samo za jednu godinu, onda si imao mogucnost da budes u bubnju ove godine, da bi usao u USA u 2008, a ako si za DV2009. i ako si aplicirao za jednu godinu, onda si u bubnju za iducu godinu, da bi usao u USA u 2009.

Da ne gnjavim vise, obavesno salji email, odgovorice ti i zvace te sigurno!!!

…USAFIS je meni pomogla, ja sam prezadovoljna njihovim uslugama, pogotovo kada vidim da kada se ide preko zvanicnog sajta, nemas pojma sta moze da se desi, znaci ako stigne koverta stigne, ako ne, ne, dok preko agencije oni obavezno jave i emailom i telefonom da li si izvucen za tu godinu ili nisi!




.....Cao Jelenche!

Ja sam se prijavila preko agencije usaafis.org, agencije koje odradjuje sav posao za tebe. Ja sam 2005. platila oko 50 evra za 2 godine, prijavila sam se sama, platila sam jednu godinu, drugu sam dobila gratis. Mozes da platis prijavu za jednu osobu (npr. samo za tebe), da ti budes nosilac vize DV1, a da kad dobijes vizu, tvoj suprug i deca idu automatski s tobom kao DV2, DV3.....vece sanse imate ako se prijavite kao bracni par ( jeftinije je nego kao dve odvojene prijave, a imate duplo vece sanse da budete izvuceni). Onaj od supruznika koji dobije vizu, postaje nosilac vize, i vodi drugog bracnog druga i decu sa sobom...Mozete da se prijavite za godinu, dve, tri, deset...koliko vam se svidja...Iz mog iskustva, ja mislim da je agencija ok, ja sam s njima zadovoljna, sve odradjuju za tebe, ti posaljes sliku a oni mogu da je srede ako nije odgovarajuceg formata...dobro je da se za svaki slucaj zanimaju posebno, za razliku od nekih agencija, koje samo rade obradu i salju podatke, ali te ne obavestavaju da li si dobio GC ili ne, vec cekas sam kovertu....Neki moji drugari su dobili GC i preko agencije greencardserbia tako da mislim da je i ta agencija ok, samo sto oni ne javljaju ukoliko dobijes GC, njihova usluga se zavrsava obavestenjem da su te prijavili....





Puno pozdrava i srecno svima!

Last edited by V777; 28.04.2008 at 22:34. Razlog: Uredjen post!
Reply With Quote
  #2  
Staro 11.06.2008, 11:19
Dasi Dasi je offline
Član
 
Datum prijave: 10.06.2008
Poruke: 9
Nepromenjeno

je li istina kad te izvuku preko USAFIS da ti oni obezbjede stan i posao za pocetak? kolegica sa posla mi je rekla da su neki njeni prijatelji otisli preko te organizacije i da su im oni nasli tamo posao i stan, cak i docekali na aerodromu i tortu im spremili u novom stanu )) koliko ima istine u tome?
Reply With Quote
  #3  
Staro 11.06.2008, 11:42
xeg's Avatar
xeg xeg je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 10.05.2008
US lokacija: Atlanta, GA
YU lokacija: Nis, Srbija
Poruke: 852
Pošalji Skype™ poruku korisniku xeg
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Dasi Prikaz poruke
je li istina kad te izvuku preko USAFIS da ti oni obezbjede stan i posao za pocetak? kolegica sa posla mi je rekla da su neki njeni prijatelji otisli preko te organizacije i da su im oni nasli tamo posao i stan, cak i docekali na aerodromu i tortu im spremili u novom stanu...
...i onda je mrmot zavio cokoladu u foliju

Jeste to Amerika - al' ne toliko
__________________
2009EU00014xxx
09.05.2008. - stigla 1. koverta
14.05.2008. - poslato nazad
16.05.2008. - stiglo u KCC
01.12.2008. - stigla 2. koverta
22.12.2008. - zavrsen lekarski
22.01.2009. - uspesno zavrsen intervju u Bgd-u
23.01.2009. - podigli vizirane pasose
Od 19.04.2009. u USA, Atlanta, GA
---------
About us: Veselinovica kutak
Reply With Quote
  #4  
Staro 11.06.2008, 15:28
srdjevic's Avatar
srdjevic srdjevic je offline
Administrator
 
Datum prijave: 19.05.2005
US lokacija: Chicago, IL
YU lokacija: Novi Sad, Srbija
Poruke: 730
Nepromenjeno

Znam sigurno da postoje agencije koje se nude da ti kupe kartu ako te izvuku. Ali sad bas toliko..... Pa nismo pare na lutriji dobili, pa da nam svi ugadjaju toliko....
__________________
Lutrija - Zelena, ne Srbije
Reply With Quote
  #5  
Staro 11.06.2008, 15:34
Dasi Dasi je offline
Član
 
Datum prijave: 10.06.2008
Poruke: 9
Nepromenjeno

ma ja i to je izmedju ostalog. KARTA, STAN i POSAO pa im valjda ti od plate dajes nesto para il kako vec i meni je bilo sumnjivo al reko haj da pitam jel istina ako je neko otisao preko USAFIS-a
Reply With Quote
  #6  
Staro 13.06.2008, 21:01
V777's Avatar
V777 V777 je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 20.04.2008
US lokacija: US
Poruke: 270
Nepromenjeno

Evo ovako: ja sam se prijavila preko USAFIS-a i dobila preko njih green card. Agencija je izvanredna i svakom bih je preporucila. Izvanredna usluga, obavestenja i preko mejla i preko telefona, nemam reci, samo reci hvale. Agencija kaze u reklami da, ukoliko se prijavis preko njih, ako dobijes zelenu kartu, oni placaju avionsku kartu u jednom pravcu...kad sam ja dobila dokumentaciju u prvom kovertu, tu je stojala i ponuda njihovog advokatskog tima, koji je mogao, ukoliko neko od kandidata nije znao kako da popuni obrasce, kako i da prodje celu proceduru od popunjavanja dokumentacije do intervjua u ambasadi, da pomogne, naravno za dodatni iznos novca. Ukoliko se iskoriste usluge njihovog advokatskog tima, tada se dobija i besplatna avio karta u jednom pravcu. Ja nisam koristila usluge advokata, te sam avio kartu platila sama. Stan i posao mi nije nudjen uopste. Mozda je to bilo ranije, stvarno ne znam, ali meni to niko nije nudio.

Cula sam da neke druge drzave u okviru svog imigracionog programa nude nesto tipa imigranskih stanova, mozda i posla, ali ne US...takodje mi se cini da je postojao i proces pomoci o kojoj ti pricas ali za izbeglice, znaci imigracija s te strane, i opet ne za US, nego cini mi se za Australiju, mozda i za Kanadu....ali ne za US...

Nadam se da sam pomogla...

Pozdrav!
Reply With Quote
  #7  
Staro 15.06.2008, 07:30
srdjevic's Avatar
srdjevic srdjevic je offline
Administrator
 
Datum prijave: 19.05.2005
US lokacija: Chicago, IL
YU lokacija: Novi Sad, Srbija
Poruke: 730
Nepromenjeno

Prilicno sam siguran da nikad nisu nudili tako nesto (stan, posao).....

A ovo za kartu je vrlo, vrlo zanimljivo. Znaci, to je ipak samo marketinska fora: ne dobijas nista ako se prijavis preko njih.... Ne zelim ni da zamislim koliko bi trebalo platiti advokate, da bi dobio kartu za USA.... ja mislio to dobijas ako te izvuku, a ne ako jos i.... 300 chuda... stvarno su bezobrazni.... (mada nisam ni ocekivao nista bolje...)

Jel pise to negde kad se prijavljujes, to da moras da calujes za advokate da bi dobila kartu?
__________________
Lutrija - Zelena, ne Srbije
Reply With Quote
  #8  
Staro 17.11.2008, 16:29
dreamerns dreamerns je offline
Super Moderator
 
Datum prijave: 14.06.2007
US lokacija: Burlingame, CA
YU lokacija: Novi Sad, Vojvodina
Poruke: 1 098
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik V777 Prikaz poruke
Evo ovako: ja sam se prijavila preko USAFIS-a i dobila preko njih green card. Agencija je izvanredna i svakom bih je preporucila.
Preporucila za sta? Mislim....sta je ta agencija umesto tebe uradila (osim sto ti je uzela novac)?
Ja sam stvarno mislio da ti daju kartu...pa ono...ajd (ima smisla). Ovako apsolutno ne vidim nikakav smisao zasto bi se neko preko te agencije prijavljivao.
__________________
U Sikagu od 15.10.2008. :-)

Blog: http://novakovici.blogspot.com
Reply With Quote
  #9  
Staro 25.01.2009, 17:04
bullet_bih bullet_bih je offline
Član
 
Datum prijave: 25.01.2009
Poruke: 2
Nepromenjeno

v777 mozes li da mi se javis na mail,i ja sam aplicirao preko USAFIS pa interesuje jos par sitnica koje mi nisu jasne.

info@elmontkuhinje.com
Reply With Quote
  #10  
Staro 25.01.2009, 20:39
V777's Avatar
V777 V777 je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 20.04.2008
US lokacija: US
Poruke: 270
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik bullet_bih Prikaz poruke
v777 mozes li da mi se javis na mail,i ja sam aplicirao preko USAFIS pa interesuje jos par sitnica koje mi nisu jasne.

info@elmontkuhinje.com
Javila sam se na mejl, pusti poruku da vidimo sta te muci.

Pozdrav!
Reply With Quote
Odgovori

Thread Tools
Display Modes

Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Uključeno
Smajliji: Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 05:38.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.