ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Retro > Stare teme

Stare teme Teme iz ostalih foruma koje su zastarele i zatvorene davnih dana.

 
 
Thread Tools Display Modes
  #21  
Staro 13.10.2014, 01:22
botexag's Avatar
botexag botexag je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 20.12.2010
Poruke: 187
Nepromenjeno

Ja trenutno zivim u Kanadi, i kada sam vadio americku vizu (za turisticku posetu) na intervjuu su tacno imali informacije da sam konkurisao u proslosti za lutrijsku zelenu kartu, apsolutno svaki datum.

Zalim da kazem da ne treba ici na kartu mozda nece proveriti, ili nemaju bas sve podatke....imaju i proveravaju svaki detalj

@Kris..ja da sam na tvom mestu koje god resenje da izaberes, nikako ne bih napustao US
  #22  
Staro 13.10.2014, 02:18
vuxanne vuxanne je offline
Amer
 
Datum prijave: 13.10.2009
YU lokacija: Bilo kuda kiki svuda
Poruke: 1 826
Nepromenjeno

Kris, ako hoces moje najiskrenije misljenje, ja bi u senior year na npr ovaj career fair u Boston, MA [URL="https://www.euro-career.com/"]klikni[/URL] i trazila posao u Zapadnoj Evropi ako ti se ne vraca u Srbiju. Ili nesto u Kanadi, tu mozes da prebacis stvari ako ti nije daleko od onoga gde sad zivis... Ili Australija. Ja sam zamalo otisla u Spaniju, imala sam tamo ponudu poslova sa 35 doduse. Prvo intervju sam imala na bas tom dogadjaju u Bostonu. Pozvale su me tri super firme na intervju sto sa F1 malo sutra sam dozivljavala. Ne znam sta studiras, napisi na pp ako hoces.
  #23  
Staro 13.10.2014, 04:39
Kris Kris je offline
Član
 
Datum prijave: 12.10.2014
Poruke: 18
Nepromenjeno

Hej Anne...daleko sam ja od toga.
Završio sam defektoloski fakultet kod nas.
A ovde sam došao u školu jezika ESL, jer neke od njih izdaju I20 i taj program je najeftiniji. Nakon završenog ESL,upisao sam web & graphic design, certificate, u trajanju godinu dana, završio to, pa aplicirao za OPT, primili me u lokalnim novinama kao volontera...glavno mi je bilo da mi potpisu papire za OPT i sad po isteku OPT , ponovo sam se vratio na ESL, advanced level, posto ne mogu da se ponavljaju leveli. Ranije se moglo,pa sam sretao ljude koji su u skoli 5,6,7 godina na ESL u, jer je najeftiniji. Ostali programi su 3 do 5x skuplji.
To je skola da ti održava legalan status...dok se ne snadjes...na neki način.
"Prave" škole su basnoslovno skupe,nemam ja ni blizu da priuštim tako nešto.
  #24  
Staro 13.10.2014, 06:26
Tomislav1970 Tomislav1970 je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 16.05.2014
US lokacija: Chicago
YU lokacija: Bg
Poruke: 283
Nepromenjeno

[QUOTE=botexag;49453]Ja trenutno zivim u Kanadi, i kada sam vadio americku vizu (za turisticku posetu) na intervjuu su tacno imali informacije da sam konkurisao u proslosti za lutrijsku zelenu kartu, apsolutno svaki datum.

Zalim da kazem da ne treba ici na kartu mozda nece proveriti, ili nemaju bas sve podatke....imaju i proveravaju svaki detalj

@Kris..ja da sam na tvom mestu koje god resenje da izaberes, nikako ne bih napustao US[/QUOTE]

Potvrdjujem.
Prije dva dana sam pricao sa momkom koji se upravo vratio sa Work and travel programa. Kaze mi da su prilikom ulaska imali njegove podatke da se ranije prijavljivao sa Zelenu lutriju
  #25  
Staro 13.10.2014, 07:18
Kris Kris je offline
Član
 
Datum prijave: 12.10.2014
Poruke: 18
Nepromenjeno

Ok...mislim...
Ukoliko se neko prijavljuje za vizu, i to posebno non-immigrant, da proveravaju vašu kredibilnost proverom dv lottery, kao...besplatnim i najbrzim putem ka imigraciji.
U mom slučaju...interesujem se...obzirom da sam na studentskoj vizi već nekoliko godina...da li će se postaviti pitanje mojih finansijskih sredstava...da li sam radio...da li će mi traziti izvode taksi tokom boravka u U.S ...da li će traziti dokaze finansija koje sam koristio u korist skolovanja...tj. odakle mi novcana sredstva kojim sam placao svoje skolovanje u U.S?

Zanima me iskustvo ljudi koji su bili u Americi,kao studenti,imaju ssn,koristili ssn za off campus work,upisali ssn u formulare za zel.kartu , svakako dobili na lutriji i bili na intervju za zelenu kartu kod nas u Srbiji.

Ovo možda zvuci previše sto tražim ili pitam, ali mi je takodje neverovatno, da niko nema neko iskustvo ili saznanje, lično ili nekog ko je bio u ovakvoj ili slicnoj situaciji.

Ja razumem da svi koji se izvuku za lutriju, nisu na ovom forumu. Ali,da niko nije bio u situaciji kao ja, tokom visegodisnjeg postojanja ovog foruma i da nema nicijeg iskustva...

Postavio sam svoju problematiku,pre jedan dan,ovde na forumu,prateci i videvsi da ljudi imaju razna iskustva i nadam se da će se pojaviti neko sa slicnim i podeliti sa mnom, forumom.
  #26  
Staro 13.10.2014, 13:11
vuxanne vuxanne je offline
Amer
 
Datum prijave: 13.10.2009
YU lokacija: Bilo kuda kiki svuda
Poruke: 1 826
Nepromenjeno

[QUOTE=Kris;49457]Ok...mislim...
Ukoliko se neko prijavljuje za vizu, i to posebno non-immigrant, da proveravaju vašu kredibilnost proverom dv lottery, kao...besplatnim i najbrzim putem ka imigraciji.
U mom slučaju...interesujem se...obzirom da sam na studentskoj vizi već nekoliko godina...da li će se postaviti pitanje mojih finansijskih sredstava...da li sam radio...da li će mi traziti izvode taksi tokom boravka u U.S ...da li će traziti dokaze finansija koje sam koristio u korist skolovanja...tj. odakle mi novcana sredstva kojim sam placao svoje skolovanje u U.S?

Zanima me iskustvo ljudi koji su bili u Americi,kao studenti,imaju ssn,koristili ssn za off campus work,upisali ssn u formulare za zel.kartu , svakako dobili na lutriji i bili na intervju za zelenu kartu kod nas u Srbiji.

Ovo možda zvuci previše sto tražim ili pitam, ali mi je takodje neverovatno, da niko nema neko iskustvo ili saznanje, lično ili nekog ko je bio u ovakvoj ili slicnoj situaciji.

Ja razumem da svi koji se izvuku za lutriju, nisu na ovom forumu. Ali,da niko nije bio u situaciji kao ja, tokom visegodisnjeg postojanja ovog foruma i da nema nicijeg iskustva...

Postavio sam svoju problematiku,pre jedan dan,ovde na forumu,prateci i videvsi da ljudi imaju razna iskustva i nadam se da će se pojaviti neko sa slicnim i podeliti sa mnom, forumom.[/QUOTE]

Sve i da postoji takav, sumnjam da ce ovde javno na forumu priznati da je krsio imigracioni zakon i lagao na prijavi za zelenu kartu. Mislim da uzalud cekas na tako nesto.
  #27  
Staro 13.10.2014, 17:14
Kris Kris je offline
Član
 
Datum prijave: 12.10.2014
Poruke: 18
Nepromenjeno

Razumem to Anne.

Ali ne tražim ja od nikog da piše ili ostavlja svoje licne podatke.

Samo da čujem od nekog kako je prošao intervju,šta su pitali,da li su tražili neke dodatne papire.

Svi ovde,na forumu se trude da pruze ili dodju do nekih korisnih informacija,vezanim za njihovo interesovanje za zelenu kartu.

Ovo je ipak,najveći sajt u Srbiji o zelenoj karti i svemu oko toga.

Do sada sam pokusavao preko prijatelja,poznanika da dodjem do nekih informacija, ali ništa. Nema toliko ljudi ovde sa zelenom kartom niti,blizu slicnom situacijom.

Da sedim skrstenih ruku i ne radim ništa po pitanju ovoga. Ništa neću uraditi niti dobiti ikakav odgovor i rešenje.
Dobiti na zelenoj lutriji je prilika koja se desi jedanput u životu.
Ako ne sagledam sve mogucnosti i opcije,to će me progoniti do kraja života.

Trudim se kako znam i umem da dodjem do nekih konkretnih informacija.

P.S Ranije sam napisao da imam i email, pa može neko i na taj način da mi se obrati. Neko ko je bio u slicnoj situaciji bi trebalo da zna koliko je ovo stresno i ako postoji neko razumevanje,najiskrenije molim za pomoć i neku informaciju.
  #28  
Staro 13.10.2014, 17:41
sombrero sombrero je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 03.05.2013
YU lokacija: Beograd
Poruke: 120
Nepromenjeno

@Kris

Nije sjajna prica, ali mozda ima neke slicnosti sa tvojim slucajem...

[url]http://www.worldlawdirect.com/forum/deportation-removal-issues/45455-i-won-visa-lottery-instead-getting-green-card-10-year-bar-entry-imposed.html[/url]
  #29  
Staro 13.10.2014, 17:59
Kris Kris je offline
Član
 
Datum prijave: 12.10.2014
Poruke: 18
Nepromenjeno

Hvala sombrero na trudu.

Razlika između tog slucaja i mene je...da sam ja legalno ovde.
  #30  
Staro 14.10.2014, 00:21
IgorMAD's Avatar
IgorMAD IgorMAD je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 10.01.2013
US lokacija: ?
YU lokacija: Srbija
Poruke: 660
Nepromenjeno

Kris, ukoliko si sve vreme legalno u US i ako ni jednog dana nisi bio ilegalno ovde, mislim da nema razloga da te odbiju ako pokusas AoS. Ti ni jednom nisi prekrsio njihov zakon. Ovo je samo moje misljenje, ne znaci da je ispravno. Ne poznajem dovoljno sve to.
__________________

01.05.2013. Izvucen 2014EU00008xxx
21.05.2013. Poslati papiri u Kentucky
28.05.2013. Stigli papiri u Kentucky
13.09.2013. Zakazan intervju
13.11.2013. Obavljen lekarski pregled
21.11.2013. Intervju uspesno zavrsen
Od 12/13/2013 u USA
 

Thread Tools
Display Modes

Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Isključeno
Smajliji: Isključeno
[IMG] kod je Isključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Similar Threads
Tema Pokretač teme Forum Odgovori Poslednja poruka
Srecan Bozic! xeg Vaša strana 3 07.01.2009 19:38
Srecan Put wingreen Stare teme 40 03.12.2008 23:47

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 15:34.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.