ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Život u USA > Lokacije u USA

Lokacije u USA Teme posvećene državama, gradovima i delovima gradova u USA

Lokacije u USA » Boston, Massachusetts » Bitni linkovi
O Americi Život u USA Države (States) Gradovi Naša mesta (mapa)

Odgovori
 
Thread Tools Display Modes
  #11  
Staro 03.08.2010, 04:31
wrath:of:the:lich:king's Avatar
wrath:of:the:lich:king wrath:of:the:lich:king je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 24.11.2008
US lokacija: Ohio
YU lokacija: Vojvodina
Poruke: 279
Nepromenjeno

I mi se nadamo selidbi u Boston u nekoj (skorijoj?) buducnosti! Ali izgleda nema nikog tamo!
__________________
U Americi od 19.03.2009.
Reply With Quote
  #12  
Staro 25.04.2011, 03:51
milelj milelj je offline
Drug član
 
Datum prijave: 31.08.2009
Poruke: 51
Nepromenjeno

Boston

Evo malo informacija o Bostonu...

Moram odmah da se ogradim, upravo sam proveo 2 dana u Bostonu, pa cu vam preneti neke utiske i poredjenja sa NYC.

Prvo: Boston je prelep grad. Arhitektura jeste vise Ervopska, mene je najvise podsetio na Brisel, ali sto je neko rekao, to je ona druga Evropa.

Meni se najvise svidelo sto je dosta cist grad, mnogo cistiji od NYC-a. I vazduh je dosta "cistiji" nema mirisa indijske i pakistanske kuhinje od kojih mene ponekad zaboli glava Mozda mi se Boston vise svideo i zbog toga sto mozes sasvim normalno ici peske kroz centar grada, za razliku od NYC-a gde od 33. do 60. ulice i od 8. do druge avenije moras da se probijas laktovima kroz masu.

Centar Bostona je jako lep, puno prodavnica, pesacke zone, marketi, generalno sve sto ti zatreba, mozes naci u centru grada.

Na zalost, nisam obisao nista sem centra, 2 dana je malo da se zaista upozna grad, ali mogu reci, da ovo sto sam video, izgleda jako dobro.

Takodje, voz je radio dosta dobro, od Alewife (gde nas je autobus ostavio) do centra (gde smo uzeli hotel) stigli smo za 15-20 minuta, a koliko sam gledao na karti ima oko 9 milja. Pa recimo, da zivim tamo (a siguran sam da smestaj nije toliko skup) i da radim u centru, imao bih manji commuting nego sada sa Long Island City-a.

Sve u svemu, verovatno cemo jos jednom ici u Boston, ovoga puta barem na 5-6 dana, pa cu imati verovatno vise informacija.
Reply With Quote
  #13  
Staro 11.05.2011, 13:41
mira mira je offline
Član
 
Datum prijave: 28.05.2010
Poruke: 16
Nepromenjeno

da li je moguće u Bostonu iznajmiti dvosoban, namešten stan sa mesečnim plaćanjem kao kod nas u Srbiji, sve što sam gledala na netu je finansijski nepristupačno, prostori su veliki, traže kreditnu sposobnost i plaćanje na godišnjem nivou, uopšte ne znam šta da radim
da li ima nekoga u Bostonu
Reply With Quote
  #14  
Staro 11.05.2011, 16:11
kaneolopa kaneolopa je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 16.02.2009
US lokacija: SF Bay
YU lokacija: Novi Sad
Poruke: 329
Nepromenjeno

Pazi to sto trazis kao u Srbiji tesko da ces dobiti, za jeftine novce. Ovde se luksuzom smatra inajmnjivanje namestenog stana i obicno je rezervisano za direktore koji se sele iz grad i neke uber pozicije. Nije lose ako bas zelis namesteno za pocetak da iznajmis namestenu sobu ili tako nesto pa onda da trazis stan. Ako bas zelis sve odma namesteno i bez nekih zezancija sa cimerima pogledaj dugorocnije smestaje po hotelima. Inace je Boston jedan od skupljih gradova za iznajmiti bilo sta.

Last edited by kaneolopa; 11.05.2011 at 16:22.
Reply With Quote
  #15  
Staro 12.05.2011, 14:50
milelj milelj je offline
Drug član
 
Datum prijave: 31.08.2009
Poruke: 51
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik mira Prikaz poruke
da li je moguće u Bostonu iznajmiti dvosoban, namešten stan sa mesečnim plaćanjem kao kod nas u Srbiji, sve što sam gledala na netu je finansijski nepristupačno, prostori su veliki, traže kreditnu sposobnost i plaćanje na godišnjem nivou, uopšte ne znam šta da radim
da li ima nekoga u Bostonu
Ne moze. Porediti Ameriku i Srbiju po bilo cemu je totalno neozbiljno. Ovde ces imati plasticne zidove u kupatilu, kucu od drveta, termite, stenice i ko zna kakve gluposti po nenormalno visokim cenama.

Ako cete tek postati emigrant, idite u grad u kome imate bilo koga ko moze da vam pomogne. Kada dodjete i zavrsite papirologiju, upoznate se sa mestom gde ste dosli, onda mozete da planirate dalje. Bez kreditne istorije ne postojite u Americi po pitanju iznajmljivanja stanova, post-paid telefona itd.

Ako ste vec u Americi, onda znate sta vas ceka.
Reply With Quote
  #16  
Staro 03.08.2011, 09:02
Naja Naja je offline
Član
 
Datum prijave: 25.07.2011
YU lokacija: BiH
Poruke: 24
Nepromenjeno

Evo jos zainteresovanih za Boston. Koje dijelove grada treba izbjegavati prilikom iznajmljivanja stana?
Reply With Quote
  #17  
Staro 10.09.2011, 00:22
Taji's Avatar
Taji Taji je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 10.01.2009
US lokacija: Greenville, SC
Poruke: 341
Nepromenjeno

Mozda na ovom forumu takodje nadjete nesto zanimljivo i informativno


http://www.city-data.com/forum/boston/
Reply With Quote
  #18  
Staro 23.09.2011, 11:44
drolma drolma je offline
Član
 
Datum prijave: 14.09.2011
Poruke: 14
Nepromenjeno Boston

Ako ima jos nekih informacija o Bostonu neka ih podijeli sa nama kojima je Boston interesantan za zivljenje ukoliko se uselimo u USA. Jos me interesuje ima li pedesetogodisnjaka koji se namjeravaju useliti u USA, i ako ima zasto se ne javljaju. Nismo ni mi za otpis. Slobodno.
Reply With Quote
  #19  
Staro 09.01.2012, 23:20
Jack. Jack. je offline
Član
 
Datum prijave: 09.01.2012
US lokacija: San Diego, California
YU lokacija: EX-Yugoslavia
Poruke: 23
Nepromenjeno

Bio sam u Bostonu nazalost samo jedan dan.

Imao sam onaj Bust Tour od nekih sat ipo. Cijena je bila mislim $33. Bilo je jako zabavno i grad je pun povijesnih znamenitosti. Ako se dobro sjecam imaju najstariji hotel i zeljeznicu u US.

Kasnije sam imo Boat Tour. It was fun! Pokaze se di je bila cajanka, stari brodovi, kako se Boston razvija kao grad, filmske lokacije.

Bio sam na utakmici Red Soxa. Dobro je da nisam odlucio poledat do kraja utakmicu jer je trajalo do nekih 2-3 AM. Otic na baseball je dozivljaj ali nemogu rec da me nesta previse intresira kao igra.

Nikad nisam uzeo dovoljno vremena da proucim pravila, onda bi mi bilo vjerovatno napetije. Bio sam u Boston Garden-u i za svakog NBA sladokusca je must da to vidi, obiđe muzej.

Boston nije nesto pretjerano velik ali je povijesno bogat i dosta je ljudi na ulici. Ima neki drugaciji osjecaj nego ostali tipicni americki gradovi. Promet je bio vise nego okay. Kroz downtown bez ikakvih velikih guzvi a tako i na higway.

Bio sam i na Harvardu. Predobar osjecaj, tourist spot je. Nije se moglo uc u vecinu zgrada. Posluso sam neko predavanje malo, neki su imali vani. Osjeco sam se odma pametniji

Sve u svemu fora grad, dosta irskog utjecaja. Imaju funny accent. Ima i fina talijanska cetvrt ko voli meditransko da jede. Iako je u opadanju ipak se talijani jos dobro drze.

Svakako preporucujem za posjetit!
Reply With Quote
  #20  
Staro 21.01.2012, 23:41
vuxanne vuxanne je offline
Amer
 
Datum prijave: 13.10.2009
YU lokacija: Bilo kuda kiki svuda
Poruke: 1 826
Nepromenjeno

Ja sam bila u Bostonu jednog decembra. Jeste mnogo lep grad. Meni deluje malo komplikovan saobracaj, sve idu neke petlje gore dole, jedno ispod drugih. Definitivno je brz veliki grad a centar grada mi deluje siguran za setnje, zivi ljudi setaju a ne samo smrznuti i gladni klosari kao u nekim ostalim gradovima gde sam boravila.

Informativna lista srpske zajednice u Bostonu, upis/ispis:klikni
Reply With Quote
Odgovori

Thread Tools
Display Modes

Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Uključeno
Smajliji: Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 22:56.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.