ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Vize za SAD > Ne-imigrantske vize

Ne-imigrantske vize Opšte teme o dobijanju i apliciranju za turističke, poslovne, medicinske i ostale ne-imigrantske vize

Zatvorena tema
 
Thread Tools Display Modes
  #211  
Staro 19.01.2012, 04:03
kaneolopa kaneolopa je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 16.02.2009
US lokacija: SF Bay
YU lokacija: Novi Sad
Poruke: 329
Nepromenjeno

Ja se volim tako igrati policije gledam ljude sta svasta moze da im padne na pamet... te shodno tome i pisem.

Super sto dolazite u Ameriku! Treba da vidite malko sveta Vize se koliko se secam izdaju na 10 godina... turisticke tako da sacekajte malko da dete poraste pa pravac Dizniled!
  #212  
Staro 19.01.2012, 14:42
shanzy shanzy je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 08.07.2011
YU lokacija: Srbija
Poruke: 170
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik kaneolopa Prikaz poruke
Ja se volim tako igrati policije gledam ljude sta svasta moze da im padne na pamet... te shodno tome i pisem.

Super sto dolazite u Ameriku! Treba da vidite malko sveta Vize se koliko se secam izdaju na 10 godina... turisticke tako da sacekajte malko da dete poraste pa pravac Dizniled!
pa ne secas se dobro, to sto su produzili trajanje vize ne znaci da svako takvu i dobije. u januaru prosle godine, moj bivsi decko i ja smo dobili vize na tri meseca. oboje na umetnickim fakultetima, on pri kraju, ja doduse na polovini studija, ali sa obnovljenom godinom. pri tom je on vec jednom bio u americi sa multi vizom na tri godine. dobro je da su nam uopste i dali vize..
  #213  
Staro 20.01.2012, 14:37
Lykoss Lykoss je offline
Član
 
Datum prijave: 15.01.2012
Poruke: 23
Nepromenjeno

Yeah na 10 godina smo dobili turisticke ...

A videti malko sveta,da naravno!
Inace volimo da putujemo a Diznilend smo videli u Tokiu i Parizu,pa zasto ne i te tu originalne

Svakako hvala svima na odgovorima i pomoci,dosta nam je znacilo!

Pa cemo videti sta i kako nam buducnost i lutrija donesu
  #214  
Staro 16.08.2012, 21:41
ipetrovic5 ipetrovic5 je offline
Član
 
Datum prijave: 13.08.2012
Poruke: 6
Nepromenjeno b1/b2 na f1

Pozdrav svima, ovo je moja prva poruka ovde. Da sam znao za ovaj forum dok sam bio u Srbiji sada bih drugacije razmisljao ali sada nema nazad.
Ja sam ovde dosao kao turista dakle na b1/b2 kod mog brata, koji je u Americi od 2003 i koji ima greencard (ozenio se u medjuvremenu Amerikankom). Dosao sam na poziv jednog biznismena nase gore list, koga zna moj brat i koji mi je obecao posao u njegovoj firmi. Njegove reci su bile neka dodje on ovde kao turista a posle cemo lako da ga prebacimo na radnu vizu. Medjutim posle dolaska ovde ispostavilo se da od posla nema nista. Objasnjenja su bila kao ispunjena kvota za te vize, pa mozda bi bilo bolje da upises neki fakultet. Dobro, sve sam to progutao ali kad sam krenuo da se raspitujem svaki koledz kao uslov za upis trazi neki od testova tipa TOEFL, GRE, ili GMAT a moj engleski je uzasan. Inace u Srbiji sam zavrsio Elektronski Fakultet smer elektronika-programiranje hardvera.
Jedino mi ostaje neki ESL program, a i to neznam koliko je pametno jer dok dobijem promenu statusa na F1 ja vec moram da idem nazad. Kao turista i sami znate ovde ne mogu nista da radim jer nemam prava na ssn, id...
Sta vi mislite, koji bi bio Vas savet, sta da radim, skola, trazenje novog sponzora za radnu vizu ili nazad Srbija.
Pozdrav.
  #215  
Staro 16.08.2012, 23:13
Aristotel Aristotel je offline
Drug član
 
Datum prijave: 09.07.2012
YU lokacija: Beograd
Poruke: 56
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik ipetrovic5 Prikaz poruke
Pozdrav svima, ovo je moja prva poruka ovde. Da sam znao za ovaj forum dok sam bio u Srbiji sada bih drugacije razmisljao ali sada nema nazad.
Ja sam ovde dosao kao turista dakle na b1/b2 kod mog brata, koji je u Americi od 2003 i koji ima greencard (ozenio se u medjuvremenu Amerikankom). Dosao sam na poziv jednog biznismena nase gore list, koga zna moj brat i koji mi je obecao posao u njegovoj firmi. Njegove reci su bile neka dodje on ovde kao turista a posle cemo lako da ga prebacimo na radnu vizu. Medjutim posle dolaska ovde ispostavilo se da od posla nema nista. Objasnjenja su bila kao ispunjena kvota za te vize, pa mozda bi bilo bolje da upises neki fakultet. Dobro, sve sam to progutao ali kad sam krenuo da se raspitujem svaki koledz kao uslov za upis trazi neki od testova tipa TOEFL, GRE, ili GMAT a moj engleski je uzasan. Inace u Srbiji sam zavrsio Elektronski Fakultet smer elektronika-programiranje hardvera.
Jedino mi ostaje neki ESL program, a i to neznam koliko je pametno jer dok dobijem promenu statusa na F1 ja vec moram da idem nazad. Kao turista i sami znate ovde ne mogu nista da radim jer nemam prava na ssn, id...
Sta vi mislite, koji bi bio Vas savet, sta da radim, skola, trazenje novog sponzora za radnu vizu ili nazad Srbija.
Pozdrav.
Moj savet, navali da učiš jezik! To em ce mnog da ti pomogne u budućem poslu a takodje i u životu! Samo napred! Pricaj razgovaraj za pola godine ćeš mnogo napredovati!
  #216  
Staro 16.08.2012, 23:32
ipetrovic5 ipetrovic5 je offline
Član
 
Datum prijave: 13.08.2012
Poruke: 6
Nepromenjeno

Aristotel, hvala na odgovoru za sad samo to i radim. Rosseta Stone, Fluency Mc, Asimil, pricam sa snajom neke osnovne stvari, valjda ce biti neke koristi od ovoga.
  #217  
Staro 17.08.2012, 03:36
vrhunski vrhunski je offline
Proteran
 
Datum prijave: 17.06.2010
US lokacija: San Jose, CA
YU lokacija: Belgrade, Serbia
Poruke: 488
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik ipetrovic5 Prikaz poruke
Dobro, sve sam to progutao ali kad sam krenuo da se raspitujem svaki koledz kao uslov za upis trazi neki od testova tipa TOEFL, GRE, ili GMAT a moj engleski je uzasan. Inace u Srbiji sam zavrsio Elektronski Fakultet smer elektronika-programiranje hardvera.
Jedino mi ostaje neki ESL program, a i to neznam koliko je pametno jer dok dobijem promenu statusa na F1 ja vec moram da idem nazad. Kao turista i sami znate ovde ne mogu nista da radim jer nemam prava na ssn, id...
Sta vi mislite, koji bi bio Vas savet, sta da radim, skola, trazenje novog sponzora za radnu vizu ili nazad Srbija.
Pozdrav.
Mozes da upises ESL program pri koledzu a posle se samo prebacis na neko studiranje tipa doktorat.
Na tom koledzu ces dobiti mogucnosti da radis da ti placaju nesto tipa 1500$ mesecno i da ti potpuno plate studije. Tako ces dobiti i SSN.
  #218  
Staro 17.08.2012, 04:58
vuxanne vuxanne je offline
Amer
 
Datum prijave: 13.10.2009
YU lokacija: Bilo kuda kiki svuda
Poruke: 1 826
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik vrhunski Prikaz poruke
Mozes da upises ESL program pri koledzu a posle se samo prebacis na neko studiranje tipa doktorat.
Na tom koledzu ces dobiti mogucnosti da radis da ti placaju nesto tipa 1500$ mesecno i da ti potpuno plate studije. Tako ces dobiti i SSN.
Ja sve sto poznajem na ESL programu su obicno neki koji su zavrsili Engleski jezik u nekoj drugoj zemlji. To su obicno profesori tog jezika. A na obicnim ESL kursevima koji nisu za kredite ne daju F1 vizu (moj muz je zavrsio 19 kurseva na F2 vizi). To je tipa fakultativna nastava. Ali ne znam za community college (vise skole) da li su njima neke druge fore.
  #219  
Staro 17.08.2012, 05:39
ipetrovic5 ipetrovic5 je offline
Član
 
Datum prijave: 13.08.2012
Poruke: 6
Nepromenjeno Vozacka dozvola

Za sada sam odustao od ESL i promena vize, jer bi mi problem bio i prevoz do tog koledza gde ima ESL je bar 40km, jer ovde bez automobila nema mrdanja, pa zbog toga pitam, da li ja imam pravo da vozim kola od mog brata. Kod sebe imam medjunarodnu dozvolu koja vazi do 2013 i naravno pasos i licnu kartu. Moj brat mi kaze da mogu slobodno da vozim niko nece da me dira dok ne napravim neki prekrsaj, ali ja ne verujem. Da li mozda treba neko ovlascenje, ako ne mogu da vozim ispada da nasa medjunarodna dozvola ne vredi nista.
  #220  
Staro 17.08.2012, 07:45
Magelan's Avatar
Magelan Magelan je offline
Super Moderator
 
Datum prijave: 28.04.2010
US lokacija: Spartanburg, South Carolina; Jacksonville, Florida
YU lokacija: Mladenovac, Republika Srbija
Poruke: 1 209
Nepromenjeno

Sa ESL-om mozes da odrzavas F1 status dok ne vidis sta mozes dalje. Ja sam na conto ESL-a i dobio F1 i na tom istom ESL-u proveo neka 3-4 meseca dok se nije iskristalisala situacija.

Sto se voznje auta tice, ne bi trebalo da bude problema sto se dozvole tice, ja sam sa njom vozio prvih 6 meseci dok nisam izvadio americku, ali je u osiguravajucoj kuci na polisi za auto pored vlasnikovog moralo da se uvede i moje ime.
Zatvorena tema


Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Uključeno
Smajliji: Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Similar Threads
Tema Pokretač teme Forum Odgovori Poslednja poruka
Šta je potreban i dovoljan uslov da bi se izašlo pred službenika u ambasadi greenie Intervju (interview) - Ambasada 185 04.08.2017 14:31
Odlaganje razgovora u ambasadi - odlaganje vize greenie Intervju (interview) - Ambasada 104 14.06.2016 12:35
Američke vize za građane Srbije od sada važe i do deset godina Good Spirit Ne-imigrantske vize 34 12.10.2012 13:52
savet..vasa iskustva... nelson Vaša strana 3 09.06.2009 11:47
Pomoc, savet, sugestija bilo sta!!!!!!!!!!! pence Vaša strana 117 18.05.2009 17:22

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 09:23.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.