ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Zelena Lutrija > Uputstva za dobitnike

Uputstva za dobitnike Izvučeni ste? Čestitamo! Ovde možete naći informacije o svim etapama procesa, od izvlačenja do intervjua i dobijanja vize.

Odgovori
 
Thread Tools Display Modes
  #1  
Staro 12.05.2023, 23:18
Vladica05 Vladica05 je offline
Drug član
 
Datum prijave: 20.05.2018
US lokacija: Charlottesville, Virginia
YU lokacija: Beograd
Poruke: 46
Nepromenjeno klub u USA za pomoc nasima za emigraciju sa GK

drugari, imam predlog da organizujemo klub koji bi pomagao nasim ljudima koji su dobili GK i planiraju dolazak u USA a nemaju nikoga kod koga bi mogli da odu. znam kako je meni bilo kad sam dosao i koliko to moze da bude stresno, ali eto ja sam imao srecu imnao sam nekoga ko mi je pomogao i evo ja bih sad zeleo da pomognem nekome drugome
__________________
Reply With Quote
  #2  
Staro 12.05.2023, 23:27
Andrew Wiggins's Avatar
Andrew Wiggins Andrew Wiggins je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 06.11.2015
US lokacija: Los Angeles
YU lokacija: Beograd
Poruke: 170
Nepromenjeno

Veoma plemenita ideja, nadam se da ce zaziveti jer sigurno bi znacilo ljudima
Reply With Quote
  #3  
Staro 14.05.2023, 13:04
Lazar90's Avatar
Lazar90 Lazar90 je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 24.01.2019
YU lokacija: Belgrade
Poruke: 143
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Vladica05 Prikaz poruke
drugari, imam predlog da organizujemo klub koji bi pomagao nasim ljudima koji su dobili GK i planiraju dolazak u USA a nemaju nikoga kod koga bi mogli da odu. znam kako je meni bilo kad sam dosao i koliko to moze da bude stresno, ali eto ja sam imao srecu imnao sam nekoga ko mi je pomogao i evo ja bih sad zeleo da pomognem nekome drugome
Krv nije voda ali nekada (* a to kao da je pravilo) ti u zivotu vise pomogne neko koga ne znas nego familija i porodica
Svaka cast !
__________________
Dv 2020 x 2 prečka!
Dv 2021 x 2 stativa!
Dv 2022 x 2 promašaj!
Dv 2023 x 2 preko gola
Dv 2024 x 2 golman skida zicer
Dv 2025 x 2 ...
Reply With Quote
  #4  
Staro 15.05.2023, 11:08
svetlana33 svetlana33 je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 12.10.2016
US lokacija: ???
Poruke: 150
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Vladica05 Prikaz poruke
drugari, imam predlog da organizujemo klub koji bi pomagao nasim ljudima koji su dobili GK i planiraju dolazak u USA a nemaju nikoga kod koga bi mogli da odu. znam kako je meni bilo kad sam dosao i koliko to moze da bude stresno, ali eto ja sam imao srecu imnao sam nekoga ko mi je pomogao i evo ja bih sad zeleo da pomognem nekome drugome
vladice fantasticno
upravo ova tvoja poruka je nesto sto sam bas PRVO procitala na forumu nakon cuvenih HAS BEEN SELECTED... i to nakon nazalost sada zasigurno vec 20 godina igranja lutrije. ovog puta cak nisam niti otvarala to sa strepnjom, naprosto to je vec postao neki uhodani godisnji ritual, pa da eto obavimo i to ...i sada bas pogodak ....cudna je stvar zivot
Steta samo sto nije sreca dosla davno u studentskim danima...aii necemo sada o sitnicama
Zahvaljujem ti unapred posebno u ime svih nas osamljenih lucky pacenika i bas mi je tvoja divna inicijativa na forumu danas ozarila dan nakon sto su se nadamnom nakon pocetne srece iznenada nadvili crni oblaci sumnje jer bi trebalo bas solo da odem u nepoznato a da nikoga tamo nemam trenutno.
Naravno s foruma vec znamo da nije niti jednostavno, a niti jeftino, ali otici bas sam je posebno otezavajuca okolnost.
Ako si vec nesto o svome putu na forumu pisao molim te da mi ukazes da te ne mucim/o ponavljanjem ...jer biti ce gomila pitanja u tvome klubu s moje strane sigurno


keep UP the good work
__________________
2023. May SELECTED just woke up after 1000 random not selected years
more than xx entries-not selected
Reply With Quote
  #5  
Staro 15.05.2023, 11:15
svetlana33 svetlana33 je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 12.10.2016
US lokacija: ???
Poruke: 150
Nepromenjeno

BTW pozdrav celoj ekipi na forumu, posebno svim starim vukovima , narocito jos uvek aktivnim clanovima, i porucujem im da ako sam ja ovo dobila-igrajte i dalje i ne odustajte nikada- dolaze neka cudna vremena-ima da uskoro svi dobijete hteli to jos uvek ili ne
__________________
2023. May SELECTED just woke up after 1000 random not selected years
more than xx entries-not selected
Reply With Quote
  #6  
Staro 15.05.2023, 20:19
MatijaX's Avatar
MatijaX MatijaX je offline
Drug član
 
Datum prijave: 24.09.2017
YU lokacija: Zagreb
Poruke: 74
Nepromenjeno

@svetlana33

Hvala na riječima podrške.

Nego, zanimalo bi me na što misliš kada pišeš da "dolaze čudna vremena", te da "ima da uskoro svi dobijete".

Mislim, dapače. Samo neka dobijem.
Reply With Quote
  #7  
Staro 16.05.2023, 01:57
svetlana33 svetlana33 je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 12.10.2016
US lokacija: ???
Poruke: 150
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik MatijaX Prikaz poruke
@svetlana33

Hvala na riječima podrške.

Nego, zanimalo bi me na što misliš kada pišeš da "dolaze čudna vremena", te da "ima da uskoro svi dobijete".

Mislim, dapače. Samo neka dobijem.
hello Matija ,
ma samo komentiram kako sve vise ljudi odustaje, cudno ili ne, ali bio je jadan dugi period nas starih forumasa koji smo nekako svi bili ovde godinama, a kojih sada vise gotovo da i nema . S druge strane od, da tako kazem "nove mlade krvi" ima vas tek malecni broj.
Naime kako problemi covida i vakcine, tako i dostupnosti druge mogucnosti rada u EU za stanovnike regije, a eto drzave kao Hr su sada i u VAT sistemu olaksavanja turistickog ulaska u USA, sve to dovelo je i do pomalo slabljenja interesa za lutriju, a nas je mnoge jos i to cekanje bas potrosilo...
Ali postoje i dobre vijesti. Kako citam za razliku od proslih godina ove je godine mogucnost dobitka za EU bila 1:45, tj doslovno svaki 45 aplikant lutrije je dobitnik, sto je sasvim dobra sansa, posebno vecini koja igra x2, tako da mogucnost dobitka sustavno raste iz godine u godinu..
Zelim svima puno srece u ovom i novoj 2025 lutriji
__________________
2023. May SELECTED just woke up after 1000 random not selected years
more than xx entries-not selected
Reply With Quote
  #8  
Staro 16.05.2023, 20:45
aleksandarzz aleksandarzz je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 11.05.2017
US lokacija: Amherst, NY
YU lokacija: Veliko Gradiste, Srbija
Poruke: 255
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Vladica05 Prikaz poruke
drugari, imam predlog da organizujemo klub koji bi pomagao nasim ljudima koji su dobili GK i planiraju dolazak u USA a nemaju nikoga kod koga bi mogli da odu. znam kako je meni bilo kad sam dosao i koliko to moze da bude stresno, ali eto ja sam imao srecu imnao sam nekoga ko mi je pomogao i evo ja bih sad zeleo da pomognem nekome drugome
Apsolutno podrzavam ideju i spreman sam da pomognem. I ja sam isto tako dozivotno zahvalan coveku koji me je primio prvih 7-8 dana, vozao po gradu da pronadjem stan, i na kraju potpisao uz mene kako bi mi izdali taj stan
Reply With Quote
  #9  
Staro 19.05.2023, 05:53
Vladica05 Vladica05 je offline
Drug član
 
Datum prijave: 20.05.2018
US lokacija: Charlottesville, Virginia
YU lokacija: Beograd
Poruke: 46
Nepromenjeno

dolazak ovamo jeste bio strasan i stresan ali samo zato sto smo mi sami stvorili takav osecaj u nasim glavama. nije nista ni strasno ni uzasno samo polako i sve ce doci na svoje mesto.
ima jedna i jedina stvar koja je ovde kakao bih rekao vrzino kolo ali kad ga prekines onda krenu stvari da se slazu i postane mnogo lakse.
prva stvar koja se mora uraditi a to je da se prijavite za SSN (Social Security Number)
druga stvar je vozacka dozvola koja je ovde ujedno i licna karta. mozes da imas licnu kartu koja nije dozvola ali onda nemozes da vozis tako da je po meni prvo i osnovno da izvadite vozacku dozvolu- moraju se polagati i testovi i voznja (bar je meni tako bilo). da bi se prijavio za polaganje moras da imas mesto prebivalista (adresu gde si prijavljen) da bi iznajmio stan potreban ti je kredit skor( koji nemas jer si tek stigao) i vozacka dozvola.... e to je vrzino kolo o kojem pricam. stan ne mozes bez dozvole a dozvolu ne mozes bez stana... kad se pojavis u DMV-u (Department of motor vehicle) to je kao nas SUP, na salteru ti traze ugovor o iznajmljivanju stana i bilo kakvo pismo naslovljeno na tebe na toj adresi da bi se uverili da nisi na crno, naravno pokazes i green card, pasos i ako imas nasu dozvolu mada sa njom ne mozes da vozis ovde ali nista nije bitno koliko ugovor o zakupu i pismo koje ti je dostavila posta( bez toga nema sanse da te prijave za polaganje).
sve ostalo nije neki problem, naci posao nije lako mada nije ni toliko tesko, kad nadjete posao sve ide polako i lagano, otvaranje bankovnog racuna, prijava na osiguranje i ostalo. bitno je samo da krenete. prvih par meseci ce mozda biti malo konfuzno i nejasno i imace te utisak da je sve naopako ali kad usvojite i prihvatite sistem po kome oni ovde zive postane mnogo lakse a polako posle toga resavate sve ostale stvari. nadam se da sam vam bar malo objasnio taj pocetni korak
__________________
Reply With Quote
  #10  
Staro 19.05.2023, 05:59
Vladica05 Vladica05 je offline
Drug član
 
Datum prijave: 20.05.2018
US lokacija: Charlottesville, Virginia
YU lokacija: Beograd
Poruke: 46
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik svetlana33 Prikaz poruke
vladice fantasticno
upravo ova tvoja poruka je nesto sto sam bas PRVO procitala na forumu nakon cuvenih HAS BEEN SELECTED... i to nakon nazalost sada zasigurno vec 20 godina igranja lutrije. ovog puta cak nisam niti otvarala to sa strepnjom, naprosto to je vec postao neki uhodani godisnji ritual, pa da eto obavimo i to ...i sada bas pogodak ....cudna je stvar zivot
Steta samo sto nije sreca dosla davno u studentskim danima...aii necemo sada o sitnicama
Zahvaljujem ti unapred posebno u ime svih nas osamljenih lucky pacenika i bas mi je tvoja divna inicijativa na forumu danas ozarila dan nakon sto su se nadamnom nakon pocetne srece iznenada nadvili crni oblaci sumnje jer bi trebalo bas solo da odem u nepoznato a da nikoga tamo nemam trenutno.
Naravno s foruma vec znamo da nije niti jednostavno, a niti jeftino, ali otici bas sam je posebno otezavajuca okolnost.
Ako si vec nesto o svome putu na forumu pisao molim te da mi ukazes da te ne mucim/o ponavljanjem ...jer biti ce gomila pitanja u tvome klubu s moje strane sigurno


keep UP the good work
Svetlana hvala ti na lepim recima ali to nije moj klub i jos ne postoji ali ja cu pokusati da ti pomognem i odgovorim na bilo koje pitanje koje imas, verujem da ce se i ostali ukljuciti i da ce takav klub zaziveti. ne secam se da sam pisao na forumu o mom dolasku ali imas moj post gde sam pisao o gradu gde sam se ja doselio
__________________
Reply With Quote
Odgovori


Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Uključeno
Smajliji: Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Similar Threads
Tema Pokretač teme Forum Odgovori Poslednja poruka
Kredit za emigraciju hope Vodič za emigrante 20 31.01.2015 21:36

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 23:18.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.