ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Retro > Stare teme

Stare teme Teme iz ostalih foruma koje su zastarele i zatvorene davnih dana.

 
 
Thread Tools Display Modes
  #1  
Staro 01.02.2011, 21:27
VonTuzni VonTuzni je offline
Drug član
 
Datum prijave: 23.07.2010
US lokacija: Minneapolis, MN
YU lokacija: Zagreb
Poruke: 68
Nepromenjeno Ambasada USA Zagreb - Intervju, Procedure i Iskustva

Cijeli forum (ne doslovno) sam procitao, a nista nisam nasao o ambasadi u Zagrebu. Najvise me zanima da li je itko bio na razgovoru, kakvi su sluzbenici i sl. tome. Malo sam prolistao njihovu stranicu i ne cini mi se bas nekako interesantna. Cak sam ih i pokusao nazvati, ali se samo javlja sekretarica, tj. govorni automat. Mail je jedini nacin uspostavljanja kontakta.
Mozda ako je netko bio na nekakvom predavanju/seminaru od americke ambasade neka napise kako je bilo..
__________________
6.10.2010. PRIJAVA- prvi put
2011.- drugi put
14.10.2013- treci put
  #2  
Staro 14.02.2011, 15:41
ferrigno's Avatar
ferrigno ferrigno je offline
Drug član
 
Datum prijave: 23.06.2009
US lokacija: bilo gdje samo da nije toplo
YU lokacija: Pula, HR
Poruke: 38
Nepromenjeno

Bio sam na intervijuu za turističku vizu prije nekih godinu i pol.
Čim dođeš na šalter službenik te pita da li znaš engleski...kad mu kažeš da, nasmije se od sreće... :D

Procedura je dosta stroga, nema zezancije. Pitaju te i najmanje detalje, ako ti fali koji papir, niti ne dođeš do šaltera za razgovor.
Službenik koji zaprima prijave (obično naš državljanin), pregleda ako imaš sve dokumente, skenira ti prste i kaže ti da čekaš red, ako ti fali koji papir ideš doma.

Osiguranje (svi su naši) je prilično rigorozno, pregledi, pregledi i pregledi.
Ja sam konkretno bio ujutro, ulazi se jedan po jedan na stražnjoj strani (lijevo od glavnog ulaza).

Uglavnom moj razgovor za običnu turističku vizu trajao je 45 min (obično traje 3-4 minute), preznojio sam se 3 puta, valjda ih je bilo strah da ću ostati u tamo...:D
Na kraju mi je rekao: "Pick up your passport tomorrow after 4PM." ;)
__________________
27.10.2009. - Prijava sređena, nažalost nisam izvučen...
20.10.2010. - Puška i ove godine, idemo opet na novo...
15.10.2011. - Prijava ponovo...
  #3  
Staro 14.02.2011, 22:39
VonTuzni VonTuzni je offline
Drug član
 
Datum prijave: 23.07.2010
US lokacija: Minneapolis, MN
YU lokacija: Zagreb
Poruke: 68
Nepromenjeno

[QUOTE=ferrigno;20947]Bio sam na intervijuu za turističku vizu prije nekih godinu i pol.
Čim dođeš na šalter službenik te pita da li znaš engleski...kad mu kažeš da, nasmije se od sreće... :D

Procedura je dosta stroga, nema zezancije. Pitaju te i najmanje detalje, ako ti fali koji papir, niti ne dođeš do šaltera za razgovor.
Službenik koji zaprima prijave (obično naš državljanin), pregleda ako imaš sve dokumente, skenira ti prste i kaže ti da čekaš red, ako ti fali koji papir ideš doma.

Osiguranje (svi su naši) je prilično rigorozno, pregledi, pregledi i pregledi.
Ja sam konkretno bio ujutro, ulazi se jedan po jedan na stražnjoj strani (lijevo od glavnog ulaza).

Uglavnom moj razgovor za običnu turističku vizu trajao je 45 min (obično traje 3-4 minute), preznojio sam se 3 puta, valjda ih je bilo strah da ću ostati u tamo...:D
Na kraju mi je rekao: "Pick up your passport tomorrow after 4PM." ;)[/QUOTE]

Hvala na odgovoru, vec sam izgubio nadu da je itko bio u Zagrebu u ambasadi. :-)
Nadam se da, kad me izvuku, nece biti strogi... ;-)

:drool:
__________________
6.10.2010. PRIJAVA- prvi put
2011.- drugi put
14.10.2013- treci put
  #4  
Staro 15.02.2011, 09:58
Inside@22's Avatar
Inside@22 Inside@22 je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 25.08.2008
YU lokacija: 45.81619 N,15.973574 E
Poruke: 105
Nepromenjeno

Veli mi prijatelj da sada više nisu tak jako strogi...
da ak nemaš neki papir čak ti i kažu da možeš doć drugi dan (valjda ovisi za kaj ti treba viza), al veli da su prije bili ubi bože...
morao si bubreg ostavit da budu ziher da češ se vratit...
možda ipak nismo baš takva banana država... :D :D :D
__________________
2.5.2013 - djevojka SELECTED - CN 30xxx
14.4.2014 - obavljen liječnički
5.5.2014 - weeeeee
7.10.2014 - I'm leaving on a jet plane, I don't know when I'll be back again
  #5  
Staro 26.02.2011, 16:54
Yossarian Yossarian je offline
Član
 
Datum prijave: 12.12.2010
US lokacija: Phoenix, AZ
Poruke: 15
Nepromenjeno Igrači iz Hrvatske

Pratim forum već neko vrijeme i čini mi se da ima jako malo igrača na forumu iz Hrvatske iako mi se čini da je ovo mjesto s najviše informacija o lutriji na Balkanu.
Zanima me zbog iskustava pri intervjuu i pri lijecnickom pregledu.
  #6  
Staro 27.02.2011, 07:48
tamacharly tamacharly je offline
Drug član
 
Datum prijave: 27.05.2009
Poruke: 70
Nepromenjeno

mi smo iz hrvatske, na ljecnicki smo isli u novu bolnicu na dubravi, sve gotovo za 15 min poslije toga u petrovu 3 das krv i onda snimanje pluca na salati, ako trebas cjepljenje onda na cjepljenje u imunoloski zavod , nas cetvero smo sve to obavili za jedno prijepodne.pod uvjetom da imas auto.
na razgovoru u ambasadi smo bili vec par puta prije za turisticke vize pa nam je sve bilo poznato. inace mi smo puno puta turisticki isli za usa i nikada nas nisu odbili iako smo isli cijela obitelj cak i pas.
dodes pregledaju te na ulazu , sjednes cekas, prozovu te na salter, predas papire , teta pregleda i kaze da odes platiti , zatim cekas razgovor sa konzulom. jako ugodan covjek pita te par pitanje u stilu kuda ides , cime se bavis sto ocekujes, 5 min otprilike smo pricali na engleskom i rekao je dodite poslije 3 po vize. i to ti je to.nisu nam trazili ni potvrde o novcu niti garantna pisama, nista osim papira koji su bili obavezni na spisku koji smo dobili u prvom pismu.
to je bilo 2009 u 10mj neznam jeli se nesto promijenilo.
__________________
  #7  
Staro 27.02.2011, 13:10
Yossarian Yossarian je offline
Član
 
Datum prijave: 12.12.2010
US lokacija: Phoenix, AZ
Poruke: 15
Nepromenjeno

[QUOTE=tamacharly;21205]mi smo iz hrvatske, na ljecnicki smo isli u novu bolnicu na dubravi, sve gotovo za 15 min poslije toga u petrovu 3 das krv i onda snimanje pluca na salati, ako trebas cjepljenje onda na cjepljenje u imunoloski zavod , nas cetvero smo sve to obavili za jedno prijepodne.pod uvjetom da imas auto.
na razgovoru u ambasadi smo bili vec par puta prije za turisticke vize pa nam je sve bilo poznato. inace mi smo puno puta turisticki isli za usa i nikada nas nisu odbili iako smo isli cijela obitelj cak i pas.
dodes pregledaju te na ulazu , sjednes cekas, prozovu te na salter, predas papire , teta pregleda i kaze da odes platiti , zatim cekas razgovor sa konzulom. jako ugodan covjek pita te par pitanje u stilu kuda ides , cime se bavis sto ocekujes, 5 min otprilike smo pricali na engleskom i rekao je dodite poslije 3 po vize. i to ti je to.nisu nam trazili ni potvrde o novcu niti garantna pisama, nista osim papira koji su bili obavezni na spisku koji smo dobili u prvom pismu.
to je bilo 2009 u 10mj neznam jeli se nesto promijenilo.[/QUOTE]

Hvala na info.
Drago nam je za vidjeti da ima netko s iskustvom iz Hrvatske na forumu.
Bili smo i mi na intervjuu za turističku vizu i prošlo je OK, viza je bila odobrena. Izgleda da nema razlike u intervjuima za turističku i imigracijsku vizu, osim u potrebnoj dokumentaciji.
  #8  
Staro 25.04.2011, 11:31
Zelenka Zelenka je offline
Član
 
Datum prijave: 18.05.2010
US lokacija: NYC
YU lokacija: Zagreb
Poruke: 29
Nepromenjeno

Malo o pozivnom pismu i HR ambasadi..
(za tamacharly i ostale "iskusne")

Pitanje je znaci, kako je otprilike izgledalo (tj. kako treba izgledati) to pozivno/garantno pismo.
U onim formularima (prva koverta) pod americku adresu sam stavila N/A i u medjuvremenu sam nasla ljude kod kojih bih mogla ostati odredjeno vrijeme, ali ne znam da li je dovoljan e-mail s par recenica i njihovom adresom, ili trebaju ispunjavati I-134(?)

Hvala.

Jel obavio vec tko interview (DV2011) u Zagrebu?
  #9  
Staro 07.05.2011, 11:59
Doro Doro je offline
Član
 
Datum prijave: 06.05.2011
US lokacija: chicago,IL trenutno
YU lokacija: hr
Poruke: 4
Nepromenjeno

Ako itko moze podjelit jos nekih detalja o intervju procesu( za useljenicku ne turisticku vizu ) u ambasadi u Zagrebu bila bih jako zahvalna...

pozdrav svima!
  #10  
Staro 09.06.2011, 07:03
Zelenka Zelenka je offline
Član
 
Datum prijave: 18.05.2010
US lokacija: NYC
YU lokacija: Zagreb
Poruke: 29
Nepromenjeno

Ambasada Zagreb:
[URL="http://www.zelenalutrija.com/forum/showpost.php?p=23622&postcount=303"]http://www.zelenalutrija.com/forum/showpost.php?p=23622&postcount=303[/URL]
 

Thread Tools
Display Modes

Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Isključeno
Smajliji: Isključeno
[IMG] kod je Isključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Similar Threads
Tema Pokretač teme Forum Odgovori Poslednja poruka
Makedonija: Intervju martinwerdel Intervju (interview) - Ambasada 627 29.07.2019 23:46
Intervju u ambasadi? orsolya Stare teme 41 25.07.2011 23:27
HM...zanimljiv intervju... nelson Vaša strana 9 26.02.2009 10:27
Intervju zakazan ... mvp977 Druga koverta 3 23.10.2008 17:16

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 21:40.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.