ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Retro > Prva koverta

Prva koverta Dobili ste prvu kovertu sa formularima koje treba poslati američkoj vladi. Šta sad?

Prva koverta » Dv 2013 izvuceni maj-oktobar » Bitni linkovi
O prvoj koverti Formulari Korisne informacije Proverite prijavu Učlanite se

 
 
Thread Tools Display Modes
  #161  
Staro 22.05.2012, 09:05
malider malider je offline
Član
 
Datum prijave: 23.10.2011
Poruke: 1
Nepromenjeno Opet nista :(

Prijavio se 5-ti put i opet nista, ali idemo dalje...
  #162  
Staro 22.05.2012, 10:55
Adriana Adriana je offline
Član
 
Datum prijave: 04.05.2012
US lokacija: NY or MIA
YU lokacija: Zagreb/Pula
Poruke: 10
Question

Do kada se najkasnije mogu poslati dokumenti? Pitam jer ja jos uvijek nisam poslala i imam konkretan problemcic. Ovo ljeto idem na J1 u USA, i dobiti cu SSN, sada ne znam da li mi je pametno da čekam kraj sestog mjeseca i da u aplikaciji označim da ga vec imam ili da jednostavno sada odmah posaljem dokumente bez SSN-a...malo me strah da nesto ne zeznem.
  #163  
Staro 22.05.2012, 11:02
curlika's Avatar
curlika curlika je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 20.02.2012
US lokacija: Las Vegas, Houston, Chicago
YU lokacija: Sombor-Novi sad, Srbija
Poruke: 263
Pošalji Skype™ poruku korisniku curlika
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Adriana Prikaz poruke
Do kada se najkasnije mogu poslati dokumenti? Pitam jer ja jos uvijek nisam poslala i imam konkretan problemcic. Ovo ljeto idem na J1 u USA, i dobiti cu SSN, sada ne znam da li mi je pametno da čekam kraj sestog mjeseca i da u aplikaciji označim da ga vec imam ili da jednostavno sada odmah posaljem dokumente bez SSN-a...malo me strah da nesto ne zeznem.
Najbolje je da nazoves ambasadu i pitas i tako dobijes informaciju iz "prve ruke". Sumnjam da je neki clan foruma imao istu situaciju da bi ti mogao precizno odgovoriti a da to i odgovara za tvoj slucaj.
  #164  
Staro 22.05.2012, 16:28
Adriana Adriana je offline
Član
 
Datum prijave: 04.05.2012
US lokacija: NY or MIA
YU lokacija: Zagreb/Pula
Poruke: 10
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik curlika Prikaz poruke
Najbolje je da nazoves ambasadu i pitas i tako dobijes informaciju iz "prve ruke". Sumnjam da je neki clan foruma imao istu situaciju da bi ti mogao precizno odgovoriti a da to i odgovara za tvoj slucaj.
Hvala ti puno na odgovoru, ma da, tako cu i napraviti, nema mi druge. Samo da to sto prije rijesim. Tnx
  #165  
Staro 22.05.2012, 16:47
AllenJohnJohnson AllenJohnJohnson je offline
Drug član
 
Datum prijave: 14.01.2012
Poruke: 70
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik IvanaNis Prikaz poruke
Ma ne cekam nikoga... Znam za razno razna iskustva sa tim programima. Kakvo je stanje u Hrvatskoj? Jel lose kao i u Srbiji?
Vjerojatno malo bolje nego kod vas, ali otkad živim, nije ovako grozno bilo. U Osijeku ne mogu nać posao, a da nije konobarenje 8 sati 6 dana u tjednu. Pa koji to student može? Na faksu sam od 8 do 20h s prekidima, nekad ni pauze nemam za ručak. Zbog istog tog rasporeda sam morao odustati od ninjutsua i nogometa.
Samo ugulaj novosti u Hrvatskoj, top vijest je: 1600 kuna plaća za sve koji nemaju iskustva (tek ispali iz škole ili faksa), uzmi ili ostani na burzi, to je vlada neki dan zakon predložila, i izgleda da će proći.
I ovo ljeto ću raditi za 2000 kuna mjesečno, to pridružiti ušteđevini, a roditelji će dodat ako bude falilo, i na ljeto 2013 se tornjam u Ameriku na J1 vizu.

Profa (Amerikanka) me potiče, dala mi da vježbam SAT i ostale testove za američke faksove, pošto želim, nek idem dok sam mlad. Nas vlastiti profesori na faksu doslovce mole da idemo na razmjenu uli da se prebacimo na fakseve po Europi jer je naš faks smijurija, a posla nikad nećemo nać.

I već sam čuo za lika iz Srbije (pisao je na nekom forumu), otišao je preko J1 vize preko ljeta, upoznao se s nekim ljudima, došao na intervju i trening na community collegeu i dobio nogometnu stipendiju (nikad nije trenirao, al Ameri ne znaju šutat loptu ). I to mi je sad cilj, otić tamo, upisat college i roditeljima telefonski: "Ja se ne vraćam."
  #166  
Staro 22.05.2012, 19:28
dreadnot's Avatar
dreadnot dreadnot je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 24.06.2009
US lokacija: Milwaukee, WI
YU lokacija: Beograd, RS
Poruke: 652
Pošalji Yahoo poruku korisniku dreadnot
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Adriana Prikaz poruke
Do kada se najkasnije mogu poslati dokumenti? Pitam jer ja jos uvijek nisam poslala i imam konkretan problemcic. Ovo ljeto idem na J1 u USA, i dobiti cu SSN, sada ne znam da li mi je pametno da čekam kraj sestog mjeseca i da u aplikaciji označim da ga vec imam ili da jednostavno sada odmah posaljem dokumente bez SSN-a...malo me strah da nesto ne zeznem.
Ako na leto ides u USA i tek tada ces dobiti SSN, zasto bi krajem juna pisala da ga vec imas? Ako sada posaljes papire, nikakav problem nije da napises da nemas SSN jer je to istina, SADA ga zaista nemas, a sta ce biti i da li ces ga dobiti, to je za drugu pricu. Uostalom, za sve promene statusa tokom celog procesa od momenta kada si se prijavila pa do momenta kada dobijes GC vizu, uvek mozes (i treba) da posaljes dodatnu dokumentaciju i obavestis ih o tome. Na taj nacin pokazujes da si postena i da ne mutis, kao i da si zainteresovana za odlazak, pa sve pratis i reagujes na vreme.
__________________

02. 11. 2008. - Prijava za DV 2010
05. 06. 2009. - Prvi koverat stigao, broj 19xxx
01. 07. 2009. - Formulari poslati u Kentaki
09. 07. 2009. - Formulari stigli u Kentaki
04. 12. 2009. - Stigla druga koverta
22. 01. 2010. - Obavljen lekarski pregled
27. 01. 2010. - Obavljen intervju, odlozeno viziranje
09. 04. 2010. - VIZE U PASOŠIMA!
17. 09. 2010. - D(eparture) Day
  #167  
Staro 24.05.2012, 10:02
ivanmilosavljevic's Avatar
ivanmilosavljevic ivanmilosavljevic je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 02.05.2012
US lokacija: Miami
Poruke: 311
Pošalji Skype™ poruku korisniku ivanmilosavljevic
Nepromenjeno ?

Drugari,
Da li je neko poslao mail u KCC?Da proveri da li je stigla posiljka.Imam trip da nije stigla,jer sam poslao obicnom postom pre 2 nedelje.
__________________
2013EU000239XX
10.10.2011-Poslao prijavu
03.05.2012-Dobio poklon za rodjendan od KCC-a
09.05.2012-Poslao kovertu
16.05.2012-Stigla koverta u KCC
19.04.2013-Lekarski
15.05.2013-Ponovo rodjen
21-22.05.2013-Zagreb-Zurich-Miami(Florida)
  #168  
Staro 24.05.2012, 20:01
dejanmaksa dejanmaksa je offline
Član
 
Datum prijave: 06.05.2012
Poruke: 20
Nepromenjeno

Evo da se prijavim i ja da su me izvukli po drugi put za redom.
Prosle godine je propalo za sve a ove ce mo valjda uspeti.
Prvi put smo poslali buraz i ja 2002 godine, on je izvucen iz prvog i sada je vec u Americi 8 godina, a je sam nastavio da igram svih ovih godina i konacno dodjoh na red.
  #169  
Staro 24.05.2012, 20:58
nikolateo nikolateo je offline
Član
 
Datum prijave: 24.05.2012
Poruke: 15
Nepromenjeno

cao svima, ja sam tek sad video da sam izvucen pod rednim brojem 20xxx. Sta sledece treba da uradim? Da li treba da popunim formulare sa sajta i da saljem ili da cekam prvu kovertu?

Hvala unapred
  #170  
Staro 24.05.2012, 22:57
curlika's Avatar
curlika curlika je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 20.02.2012
US lokacija: Las Vegas, Houston, Chicago
YU lokacija: Sombor-Novi sad, Srbija
Poruke: 263
Pošalji Skype™ poruku korisniku curlika
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik nikolateo Prikaz poruke
cao svima, ja sam tek sad video da sam izvucen pod rednim brojem 20xxx. Sta sledece treba da uradim? Da li treba da popunim formulare sa sajta i da saljem ili da cekam prvu kovertu?

Hvala unapred
Pozdrav novom clanu i cestitka za "dobitak". Opusteno samo, neces nigde zakasniti. Baci se na citanje foruma - pogotovo postova ovogodisnjih selektovanih pa ces znati sta da radis, da se ne prepricava isto. Odradio si ono sto drugi o tome samo sanjaju...sad je sve do tebe i tvoje informisanosti i angazovanosti u sredjivanju dokumentacije, i naravno uopste i od zelje-odluke, da ovo sto si dobio ne shvatas neozbiljno te da i finisiras ciklus od prijave, preko dobijanja vize pa i odlaska u USA. Dakle...svesku i vataj vazne beleske. ... pitaj sta ti nije jasno a da nisi nasao odgovor.
 


Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Uključeno
Smajliji: Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Similar Threads
Tema Pokretač teme Forum Odgovori Poslednja poruka
Prijava za lutriju DV-2013 jovke Stare teme 1006 08.08.2012 11:04
Nova prijava za DV-2013 od clana nedin nedin Stare teme 5 20.10.2011 01:22
Iz kojeg puta ste izvuceni? dragance Prva koverta 126 17.11.2010 14:46
Peti oktobar srdjevic Lutrija (zelena, ne Srbije) 0 06.10.2005 05:31

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 23:53.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.