ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Život u USA > Lokacije u USA

Lokacije u USA Teme posvećene državama, gradovima i delovima gradova u USA

Lokacije u USA » Najjeftinije države i gradovi za život u USA » Bitni linkovi
O Americi Život u USA Države (States) Gradovi Naša mesta (mapa)

Odgovori
 
Thread Tools Display Modes
  #21  
Staro 11.11.2016, 08:21
MirkoJ MirkoJ je offline
Drug član
 
Datum prijave: 04.10.2016
US lokacija: Pittsburgh (jednog dana :))
YU lokacija: Beograd
Poruke: 34
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik R_I_B Prikaz poruke
Ima nekoj da napise nesto za State of Conneticut?
Za Hartford county za new london, new heaven itn ???
Imam sestru u Danbury Connecticut, rente su nesto vece (oko 1000+ za 2Br ako trazis pristojan smestaj), troskovi zivota nesto viši ali i plate to sve prate tako da se može normalno živeti.
__________________
"Even the longest journey begins with a single step"
DV2018- Has not been selected x2
DV2019- Has not been selected x2
DV2020- Has not been selected x2
DV2021- Here we go again
Reply With Quote
  #22  
Staro 11.11.2016, 15:53
R_I_B R_I_B je offline
Drug član
 
Datum prijave: 05.09.2016
US lokacija: Illinois
YU lokacija: Skopje
Poruke: 59
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik MirkoJ Prikaz poruke
Imam sestru u Danbury Connecticut, rente su nesto vece (oko 1000+ za 2Br ako trazis pristojan smestaj), troskovi zivota nesto viši ali i plate to sve prate tako da se može normalno živeti.
Fala mnogu na odgovorot, znam deka im povisok standard na zivot i toa bas mi se dopagja.

Ako nekoj znae uste nekoi iformacii za zdravstvenoto vo Conneticut i kako e so rabotnite mesta bi vi bila mnogu blagodarna

POZDRAV
__________________
DV2017 - prv pat - dobitno
CN: 2017EU00007***
DS form sent: 24.05.2016
Interview date: 08.11.2016
Lekarski: 20.10.2016
8.11.2016 - ishod: ZeLeNi
Lokacija: Wheeling, IL
Reply With Quote
  #23  
Staro 15.10.2017, 23:27
kuki kuki je offline
Drug član
 
Datum prijave: 28.06.2015
Poruke: 95
Nepromenjeno

Ima li neko mesto ili grad ili drzava u US gde svaki stanovnik dobija neku novcanu pomoc ili sl. samo zato sto tu zivi?

Nacuo sam neke takve price vezane za Alaska i Hawai, ali ne znam detalje.... pa ako neko zna, molim da podeli sa ostalima
Reply With Quote
  #24  
Staro 18.10.2017, 07:13
bojan1981's Avatar
bojan1981 bojan1981 je offline
Drug član
 
Datum prijave: 04.05.2016
YU lokacija: Cacak
Poruke: 94
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik kuki Prikaz poruke
Ima li neko mesto ili grad ili drzava u US gde svaki stanovnik dobija neku novcanu pomoc ili sl. samo zato sto tu zivi?

Nacuo sam neke takve price vezane za Alaska i Hawai, ali ne znam detalje.... pa ako neko zna, molim da podeli sa ostalima
Prema mojim saznanjima to mogu da dobijaju samo urodjenici ali ne i doseljenici (belci i svi drugi). Dakle Indijanci, "eskimi"... I opet mislim da zavisi od drzave do drzave. Aljaska je bas specificna i urodjenici dobijaju odredjene benefite i kintu jer im USA vlada crpi prirodne resurse, na prvom mestu naftu. Oni su ih izvacarili na foru "sta ako se desi prirodna katastrofa, sta ce biti sa nasim zivotima koji zavise od prirode?". I onda im vlada da kintu pa se oni kao primirise. Nemoj mi skroz verovati.

I odmah da ti kazem. Zaboravi na finansisku pomoc u ovoj zemlji, da je ima svi bi se nabili u par drzava koje ih daju. Logicno zar ne?
Ne zaboravi da je ovde surovi kapitalizam!!!!
__________________
Izvučen iz osmog puta
04.05.2016. - Popunjen DS-260
21.11.2016. - Zakazan intervju za 17.01.2017.
25.11.2106. - Promenjen bračni status
30.10./11.11.2016. - Otkljucan/ Dopunjen DS - 260
09.01.2017. - Završen lekarski
17.01.2017. - Intervju
26.01.2017. - Stigli pasosi
25.04.2017. - Flight
Reply With Quote
  #25  
Staro 18.10.2017, 07:57
Katleja Liki Katleja Liki je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 25.07.2017
US lokacija: bilo gdje
Poruke: 126
Nepromenjeno

Sto se tice Aljaske, njeni gradjani svake godine dobijaju novac na osnovu petogodisnjeg prometa nafte sa Aljaske na svjetskom trzistu. Oni zapravo dobijaju dividendu na prodatu naftu. Ta dividenda se isplacuje jednom godisnje i obicno varira izmedju 300$ i 2000$.
Reply With Quote
  #26  
Staro 23.10.2017, 20:27
Vani Vani je offline
Drug član
 
Datum prijave: 03.05.2017
Poruke: 36
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Magelan Prikaz poruke
Zakon ponude i potraznje diktira situaciju. Cali je state "na ceni" pa su samim tim i cene zivota visoke. Cali je ok ako direkt dodjes u Cali pa naviknes da na stanarinu puknes 2-3 (ili cak i vise) puta i naviknes da ti na porez ide ohoho vise nego npr. u CHGO. Iako su plate znacajno vise u Cali, u mom slucaju to ne bi vise bio kvalitet zivota koji bih recimo imao u Las Vegas, NV, Charlotte, NC ili Chicago, IL sa neuporedivo manjom platom. Prosto sam navikao da na stanarinu izdvojim $900 i sve preko toga mi je nepojmljivo. Da sam startovao u SF verovatno bi mi taj "psiholoski" dozivljaj visokih stanarina bio totalno drugaciji.

Da se razumemo, ima gradova u Cali gde je zivot jeftiniji kao npr. Palm Springs. E sad, pitanje da li neko zeli u Palm Springs ili LA.

I naravno, svi smo razliciti. Nekome je bitna lokacija. Nekome da ima svoju kucu. Nekome da je blizu okeana. Nekome je imperativ Manhattan. Neko voli da mu je toplo cele godine... Dobra stvar u USA je sto sve to ima negde. Pitanje je koliko smo spremni na kompromise i sta su nam prioriteti
Megalan, posto vidim da si u Americi da li bi mogao da predlozis koje je mesto kao najbolje adekvatnije za nekog ko dolazi sam ? Bitno mi je da radim ... nije bitno sta iskreno , imam diplomu ali polako sa tim, zelim da radim i zivim, ap sat bi predlozio.... i da ako si placao ono 220 dolara za izradu gc kad si uplatio ? i kako ? hvala unapred
Reply With Quote
  #27  
Staro 23.10.2017, 20:52
BetterFuture's Avatar
BetterFuture BetterFuture je offline
Amer
 
Datum prijave: 01.10.2015
YU lokacija: Beograd, Srbija
Poruke: 1 061
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Vani Prikaz poruke
.... i da ako si placao ono 220 dolara za izradu gc kad si uplatio ? i kako ?
Molim da ne postavljate isto pitanje na razlicitim temama. Vec Vam je odogovreno u ovom postu. Srecno u USA!
__________________
1. DV-2017 Dobitnici Tabela
2. DV-2018 Dobitnici Tabela
3. DV-2019 Dobitnici Tabela
4. DV-2020 Dobitnici Tabela

-----------------------------------
DV2017 - Has not been selected
DV2018 - Has not been selected
DV2019 - Has not been selected
DV2020 - Has not been selected
DV2021 - Has not been selected
DV2022 - Has not been selected
Reply With Quote
  #28  
Staro 25.10.2017, 17:18
Millie Millie je offline
Član
 
Datum prijave: 03.05.2017
Poruke: 11
Nepromenjeno

Toplo preporucujem North i South Carolina.
Priroda je fenomenalna, ljubaznost ljudi, klima priblizna nasoj, okean na 2 sata, jeftino, i recimo u Raleigh, NC veoma sigurno (minimalno kriminala).
Reply With Quote
  #29  
Staro 27.10.2017, 10:47
tile83 tile83 je offline
Drug član
 
Datum prijave: 03.05.2017
US lokacija: VA
Poruke: 86
Nepromenjeno

Ja preporučujem Virginia-u takodje zbog klime koja je kao nasa, blizine okeana oko 3-4h, ali I stanovnistva koje je opet nekako probrano zbog D.C.-a, dakle Va okolina D.C.-a. Npr. Reston je grad poput nekog naseg manjeg sa klasicnim centrom sa šetalištem (zimi klizalište), puni kafici I restorani, Metro do DC-a, a sve novo I divno... ah, dace Bog!
__________________
03.05.2017. Selected - 2. prijava
CN: 2018EU00004***
Lekarski - 26.06.2018.
Interview - July 2018
Rejected
Reply With Quote
  #30  
Staro 01.01.2018, 08:39
vuxanne vuxanne je offline
Amer
 
Datum prijave: 13.10.2009
YU lokacija: Bilo kuda kiki svuda
Poruke: 1 826
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik tile83 Prikaz poruke
Ja preporučujem Virginia-u takodje zbog klime koja je kao nasa, blizine okeana oko 3-4h, ali I stanovnistva koje je opet nekako probrano zbog D.C.-a, dakle Va okolina D.C.-a. Npr. Reston je grad poput nekog naseg manjeg sa klasicnim centrom sa šetalištem (zimi klizalište), puni kafici I restorani, Metro do DC-a, a sve novo I divno... ah, dace Bog!
Nije ni lose kod nas ovde na okeanu (od mene je na 30 min). Prednost je sto je vecina stanovnika ovde prolazno zbog velikih centara za obuku pa se ne osecas kao Marsovac. Masa oko tebe su stranci, mnogi su u prolazu pa je lakse da se uklopis (blend in).
Reply With Quote
Odgovori

Thread Tools
Display Modes

Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Uključeno
Smajliji: Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Similar Threads
Tema Pokretač teme Forum Odgovori Poslednja poruka
Gay život u Americi Sima Vodič za emigrante 216 26.04.2020 19:33
Koliko košta život u Americi dreadnot Vodič za emigrante 289 01.01.2018 08:35
Najsigurniji gradovi u USA dreadnot Lokacije u USA 32 16.09.2014 20:28
Život na Balkanu hope Vaša strana 27 18.05.2012 12:02
Varijante za život u USA - Studiranje Mikimax Vaša strana 46 22.04.2012 02:04

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 12:50.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.