ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Život u USA > Lokacije u USA

Lokacije u USA Teme posvećene državama, gradovima i delovima gradova u USA

Lokacije u USA » East vs West Coast vs Midwest » Bitni linkovi
O Americi Život u USA Države (States) Gradovi Naša mesta (mapa)

Odgovori
 
Thread Tools Display Modes
  #61  
Staro 24.05.2020, 19:37
Futbalista Futbalista je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 08.05.2019
US lokacija: Čkgo
YU lokacija: Belgrado
Poruke: 211
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik vuxanne Prikaz poruke
Ja sam pre dve godine bila u Crnoj Gori na letovanju. Odes na plazu, nemas mesta da prodjes, voda je cista samo ujutru pre nego sto delimicno postane javni WC posto o tome mozes da sanjas na vecini plaza. Sve je preskupo. Hoteli su papreni, hrana takodje. I ako recimo hoces da odes tamo i to npr. avionom, platis cenu do tamo, pa opet BG - Tivat... Itd.

Jel treba da promenimo temu u East vs West Coast vs Midwest vs Mediterranean?

Taj koji moze sebi da priusti da skoci do Grcke svake godine ne napusta Balkan zbog lepote prirode i kvaliteta letovanja, zar ne?

Evo primer gde neki od mojih kolega koje vole more a ne vole ovaj Atlantik koji nam se ovde mota oko kuca, idu na ove destinacije:

Iskreno porediti CG i Grcku je porediti trabant sa S klasom mercedesa, nikad nisam razumeo mazohiste koji placaju da letuju u CG????
Reply With Quote
  #62  
Staro 24.05.2020, 20:23
vuxanne vuxanne je offline
Amer
 
Datum prijave: 13.10.2009
YU lokacija: Bilo kuda kiki svuda
Poruke: 1 826
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Futbalista Prikaz poruke
Iskreno porediti CG i Grcku je porediti trabant sa S klasom mercedesa, nikad nisam razumeo mazohiste koji placaju da letuju u CG????
Ja uopste nisam poredila Grcku sa Crnom Gorom. I sad me obelezi da sam mazohista jel platih da odem u Crnu Goru?

Ne razumem ni ja izgleda vise taj nas mentalitet nakon toliko vremena provedenog u SAD. To neko nemanje prava na razlicitost misljenja i automatsko vredjanje sagovornika ako se misli drugacije...

Veruj mi, mnogo kako ti zoves "mazohista" su upravo gastajbajteri kao i ja. Dosli tamo da bi letovali blizu svoje rodbine ili sa svojom rodbinom kojoj je pristupacnije (ekonmoski) i blize (geografski) da letuje u Crnoj Gori. Nekome je to vaznije od najperfektnijeg Grckog ili kojekakvog "Mercedesa". Ali opet, razliciti ukusi, razlicite i destinacije.

Sto bi uopste iz SAD bacali pare da idemo cak do Grcke na letovanje? Nije im toliko zlatna plaza.

Ako vam je do turizma i ako vam je to glavni parametar za izbor East Coast/Midwest/East Coast... mozda bolje da ostanete na Balkanu jer vam je Grcka definitvno bliza...
Reply With Quote
  #63  
Staro 25.05.2020, 01:52
uran's Avatar
uran uran je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 21.04.2018
US lokacija: Northwest Pacific
YU lokacija: Tel Aviv, Israel
Poruke: 601
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik vuxanne Prikaz poruke
Ja sam pre dve godine bila u Crnoj Gori na letovanju. Odes na plazu, nemas mesta da prodjes, voda je cista samo ujutru pre nego sto delimicno postane javni WC posto o tome mozes da sanjas na vecini plaza. Sve je preskupo. Hoteli su papreni, hrana takodje. I ako recimo hoces da odes tamo i to npr. avionom, platis cenu do tamo, pa opet BG - Tivat... Itd.

Jel treba da promenimo temu u East vs West Coast vs Midwest vs Mediterranean?

Taj koji moze sebi da priusti da skoci do Grcke svake godine ne napusta Balkan zbog lepote prirode i kvaliteta letovanja, zar ne?

Evo primer gde neki od mojih kolega koje vole more a ne vole ovaj Atlantik koji nam se ovde mota oko kuca, idu na ove destinacije:
U pravu si treba vise da se fokusiramo na Ameriku.

Zivim sat vremna voznje od Pacifica, mesto Florence. Cim sa dosao odmah prvom prilikom otisao sam da vidim pacific. Bio je septembar. Predivna dugacka pescana plaza, Okean onako nista posebno sto se talasa tice. Kazu mi lokalni ljudi, ovde se niko ne kupa. Haha si ti lud kao ? Ja sam kontao da je Florence na duzini recimo severne Dalmacije, ali malo ubermorgen ce se kupati.

Glavna zabava leti voznja bagija po pesku. E to je recimo dobra stvar kod Amerikanaca sto uvek smisle neku zjbnciju.

Ovaj, sa sam Sloven. Sloveni su sinovi stepa gora reka jezera. Nama je spajanje sa prirodom nase zapravo prirodno stanje. Zapadni narodi to ne mogu. Oni ne mogu da uzivaju u prirodi jer ih priroda zapravo nervira. Znaaaam, sta ce sad neko pomisliti, jeste oni imaju opremu pa onda izigravaju velike baje, istrazivace. Ha-ha ! Ajde ti frajeru idi goloruk i bos. Mi kad sretnemo vuka mi mu kazemo zdravo vujo ili ajde ti medo svojim putem.

Vidim 500 yardi dalje ide neka grupa po plazi sa prslucima. Pitam sta je to ?!? Kazu: to su dobrovoljci koji patroliraju da ne bi neko nesto uradio na plazi. Mislim se: stakoji***** mogu mislim da urade. Da pojedu pesak, da popiju okean ?

Recimo ja sam isao do neke planine ovde. Svakih 5 metara obavestenje pretnja zabrana ZAKUCANA. Nemoj da pljujes pisas drkas kaznice se sa $500 ko literuje, fire put in jail etc etc... Setnja je izgledala kao pravi kosmar u neku zabranjenu Neverland, Alise.

Germanska mitologija je najmracnija. Osim hunske.
__________________
Ability to lift up to 50 pounds.
Reply With Quote
  #64  
Staro 25.05.2020, 04:30
vuxanne vuxanne je offline
Amer
 
Datum prijave: 13.10.2009
YU lokacija: Bilo kuda kiki svuda
Poruke: 1 826
Nepromenjeno

Nisam nikad bila Kaliforniji i mozda je glupo pitanje, ali sto se ne kupaju? Jel' idu oni veliki iznenadni talasi, kako se zovu "rouge wave"? Ili previse"rip tide"? Jel' zima? Zagadjeno? Jel' ne sredjuju plazu da nanose sljunak/pesak? Jel' nije in? Kradu stvari ako ostavis? Zasto?
Reply With Quote
  #65  
Staro 25.05.2020, 04:48
uran's Avatar
uran uran je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 21.04.2018
US lokacija: Northwest Pacific
YU lokacija: Tel Aviv, Israel
Poruke: 601
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik vuxanne Prikaz poruke
Nisam nikad bila Kaliforniji i mozda je glupo pitanje, ali sto se ne kupaju? Jel' idu oni veliki iznenadni talasi, kako se zovu "rouge wave"? Ili previse"rip tide"? Jel' zima? Zagadjeno? Jel' ne sredjuju plazu da nanose sljunak/pesak? Jel' nije in? Kradu stvari ako ostavis? Zasto?
Ne, Florence OR ! And this is how we do it in Oregon: https://www.beachconnection.net/news/swim110413_517.php
__________________
Ability to lift up to 50 pounds.
Reply With Quote
  #66  
Staro 25.05.2020, 11:09
vuxanne vuxanne je offline
Amer
 
Datum prijave: 13.10.2009
YU lokacija: Bilo kuda kiki svuda
Poruke: 1 826
Nepromenjeno

Znaci samo gledas, ne pipas. Brrr... To mu dodje severno ko Maine sa druge strane... Deluje lepo na slikama. https://www.tripadvisor.com/Tourism-...Vacations.html
Reply With Quote
  #67  
Staro 25.05.2020, 14:17
Svenson's Avatar
Svenson Svenson je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 05.05.2017
US lokacija: Houston, TX
YU lokacija: Novi Sad
Poruke: 776
Nepromenjeno

Dodjite kod nas. Ovde je more, pardon okean puno topliji i mirniji. Ugodno je kupati se na obali Teksasa. Ponekad zaborave da zavrnu slavinu na naftnim platformama, pa se prospe nafta po zalivu... Bolja situacija je u Luizijani. Kazu da kod njih nema ajkula. Pojeli ih aligatori.
__________________
Generacija DV2018
Ubi bene, ibi patria
Reply With Quote
  #68  
Staro 25.05.2020, 14:34
vuxanne vuxanne je offline
Amer
 
Datum prijave: 13.10.2009
YU lokacija: Bilo kuda kiki svuda
Poruke: 1 826
Nepromenjeno

Znaci imas i Spa, oil based. Ovde kod mene se sliva sve iz Cheseapeake Bay-a - 12 reka is sve sto ima usput, sest drzava (Delaware, Maryland, New York, Pennsylvania, Virginia, West Virginia, i plus District of Columbia. ). 11,600 km2. Zavisi gde si, npr ako si kod Anapolisa klikni ovde. Ako si u drugim delovima klikni ovde.

Reply With Quote
  #69  
Staro 26.05.2020, 03:01
slucajni_prolaznik slucajni_prolaznik je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 06.05.2016
Poruke: 571
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik vuxanne Prikaz poruke
Nisam nikad bila Kaliforniji i mozda je glupo pitanje, ali sto se ne kupaju? Jel' idu oni veliki iznenadni talasi, kako se zovu "rouge wave"? Ili previse"rip tide"? Jel' zima? Zagadjeno? Jel' ne sredjuju plazu da nanose sljunak/pesak? Jel' nije in? Kradu stvari ako ostavis? Zasto?
https://www.seatemperature.org/north...es/california/
Reply With Quote
  #70  
Staro 26.05.2020, 06:23
vuxanne vuxanne je offline
Amer
 
Datum prijave: 13.10.2009
YU lokacija: Bilo kuda kiki svuda
Poruke: 1 826
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik slucajni_prolaznik Prikaz poruke
Zanimljivo. Evo ovde kod mene klikni

Znaci tu je max kao ovde u maju (u proseku). Cini mi se da sa bilo koje strane, zapadne ili istocne postoji neka tacka gde je plaza nikad, jun-avgust ili kad vec. Ljubitelji plaze, bitni podaci za izbor omiljenog mesta.

Meni licno je vaznije ima li snega ili nema li snega. Ne videh ga ove godine uopste. Lep je za gledanje ali treba to lopatati.
Reply With Quote
Odgovori

Thread Tools
Display Modes

Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Uključeno
Smajliji: Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Similar Threads
Tema Pokretač teme Forum Odgovori Poslednja poruka
Key West, Florida tijana2401 Lokacije u USA 1 23.04.2016 14:29
Midwest & West USA dragonn Lokacije u USA 31 11.10.2015 20:55
Charleston, West Virginia ivkodrg Lokacije u USA 10 12.09.2014 21:30

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 09:21.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.