ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Život u USA > Vodič za emigrante

Vodič za emigrante Planiranje selidbe, šta raditi po dolasku, procedura dobijanja papira...

Vodič za emigrante » Union jobs (sendikat) u Americi » Bitni linkovi
Početak u USA Stan Posao Kola (Automobil) Osiguranje
Porez Dešavanja Naša mesta Putovanja Avionske karte

Odgovori
 
Thread Tools Display Modes
  #231  
Staro 31.01.2021, 16:03
damagon damagon je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 03.05.2017
US lokacija: Maryland
YU lokacija: Nis Serbia
Poruke: 361
Nepromenjeno

Ne razumem u cemu je tvoj problem onda, ako su vozac 5 godina, trebalo bi da si dostigao top pay, i za zaradjujes 100k godisnje, uostalom sam si rekao da nema lakih para sa UPS
__________________
DV lottery
2018 Class
First time applicant
Reply With Quote
  #232  
Staro 01.02.2021, 03:28
kdragan77's Avatar
kdragan77 kdragan77 je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 08.05.2015
US lokacija: Castle Rock Colorado
YU lokacija: Banja Luka
Poruke: 351
Pošalji Skype™ poruku korisniku kdragan77
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik damagon Prikaz poruke
Ne razumem u cemu je tvoj problem onda, ako su vozac 5 godina, trebalo bi da si dostigao top pay, i za zaradjujes 100k godisnje, uostalom sam si rekao da nema lakih para sa UPS
Rekao sam da sam 5 godina sa kompanijom a ne da vozim 5 godina . Treca godina kako vozim jos malo pa top pay
Svako donosi odluke sta i gdje ce raditi tako da svako za sebe zna najbolje sta mi je ciniti.
Kada sam rekao da nema easy money mislio sam kada je spomenio vozace koji umalo da zaspu za volonom . Niko valja ne ocekuje da radi 8h u UPS I vuce se kao baba ma makar on bio feeder driver ( koji samo vozi ne pipne niti jedan paket).
Ups gura ljude do krajnjih granica pa ako neko nije za ovaj posao odustane ili nadjenesto drugo.
Ovo je USA nije ovo jedini posao koji dobro placa svoje radnike
__________________
[size="2"]DV-2015 - izvuceni
15.02.2016. - ZAGREB - ATLANTA- LEXINGTON KY
02.04.2018. Preseljenje u Denver Colorado
10.08.2021. Postali USA drzavljanini
UNION POSLOVI
BALKANS BAKERY
Reply With Quote
  #233  
Staro 17.02.2021, 17:36
kdragan77's Avatar
kdragan77 kdragan77 je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 08.05.2015
US lokacija: Castle Rock Colorado
YU lokacija: Banja Luka
Poruke: 351
Pošalji Skype™ poruku korisniku kdragan77
Nepromenjeno

Nema vise toliko posla tako da se moze dobiti dodatni day off skoro svake sedmice. Sada se ide po sistemu " take your time " znaci koliko god ti planiraju radni dan radim 9.5h .
Ono sto je postalo bas iratirajuce na ovoj mojoj ruti su ODS ( demanded pick ups) svaki dan ima nekoliko u razlicito vrijeme pa moram da stanem sa rutom I idem to pokupiti. Pored mojih 15 pick ups dobio sam jos 3 nova pick ups tako da sve to usporava kako " run the route" .
Toliko znam rutu da je dovoljno da pogledam jednom u diad I da znam otprilike sta me čeka taj dan i kako da je vozim, isto tako znam vrijeme i kojom brzinom raditi odmah na pocetku smjene. Aoo vidim da imam preko 9.5h zovem za pomoc u 2 p.m ako mi ne posalju pokopam ih u over time.
Desava mi se da regular driver do moje rute zavrsi ranije pa dobijem njegove pick ups tako da sam mu to rekao on se pravi da nema pojma. Pravi se budala .
Zaposljeno je previse vozaca pa ove mentalne igrice I zajebancije su uvijek prisutne , sto od strane vozaca sto od strane crnog managmenta. Jedina odbrana od svega toga je da se uspori i kaze razlog zbog čega nisam u mogucnosti da odradim posao u predviđeno zadano vrijeme. Kako su zaposlili neiskusne i mlade ljude imamo dosta sudara i povreda ali to je cijena koju managment placa sa tim 22.4 vozacima .
Njih stavljaju sada bas na muku posto nama daju ( regular driver) daju slododno a njih pritiskaju da rutu voze u planirano vrijeme ( a ne znaju rutu) , tako ih guraju ili da odustanu ili se desi to sto se desi ( sudar ili povreda). Vec su dva dala otkaz ali ih jos pritiskaju , moja im je ruta idealna za to, dosta biznisa ( 80 do 120 dostava)plus pick ups koje moraju krenuti u 4h . Ja koji znam rutu imam malo ima nista vremena a mogu zamisliti njih koji nemaju pojka kako to odradjuju. Ako ne odrade sve na vrijeme (next day air to 10:30, saver to 15:00pm,sve biznise do 17h) mogu da dobiju usmeni warning, pa dva written warning pa onda suspenzija .
Na osnovu sve ovoga oni rade tu selekciju , ovo je tipicni military pristup. Pogotovo neko ko im se ne svidja ( kao umislio stiti ga union pa moze da se zajebava) mogu te sjebati dok kazes keks.
Reply With Quote
  #234  
Staro 17.02.2021, 20:35
damagon damagon je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 03.05.2017
US lokacija: Maryland
YU lokacija: Nis Serbia
Poruke: 361
Nepromenjeno

Evo i sad kad proslo malo vremena i kada sam dosao sebi, bas sam razocaran celokupnom pricom oko te pozicije full time vozaca. Sto kazes te mentalne igrice, stalno pritiskaju, dodaju jos posla kada vide da si brz i slicno...

Donekle mi je i drago sto ne radim tamo vise, i ako znam da su dobri benefiti na duge staze. Svako jutro ustajem bez alarma, a dok sam vozio ustajao sam svako jutro u 7. Jos uvek mi je relax na mom poslu jos nekih mesec dana i onda krece malo jace. Imam vise vremena za sebe jer radim svega par sati dnevno, dok sam kao vozac u UPS redovno dolazio kuci oko 6.30pm, znaci ono bukvalno ceo dan na poslu i na nogama. Kada se saberu sve prednosti i mane na duze staze mislim da je isplativo za nekog ko ima mentalni sklop za taj posao. Iskreno ja mislim da bi posustao na duge staze jer je kod mene los managment. Nisam neki tip koji dozvoljava sebi da ga stalno neko napinje, napusava, forsira i slicno. Odradim sto je do mene i Ajde kuci...

Ne znam da li sam pisao u ovoj temi ali kada sam bio helper ovim starijim vozacima, svi su se onako otvoreno zalili na taj balans izmedju posla i porodice, pricali su da im brak trpi zbog tog posla, ne provode dovoljno vremena sa porodicom i slicno, sto i jeste tacno kada se pogleda sira slika.
Ali kao sto neko rece nije to jedini posao gde je prisutan sindikat u celoj Americi...

I to sto kazes da sada ima previse vozaca, a obim posla pocinje polako da opada , sve ce vise slati ljude kuci i davati dayoff sto se meni iskreno ne svidja.... i to mi se samom desilo par puta dok nije poceo peak season...


Kako god voleo bih mozda opet da probam kao vozac makar sezonski, ali u nekom drugom centru, ne ovamo gde sam bio. Ne znam kako je po drugim centrima , ali nadam se da postoji negde gde je donekle korektan managment i da nema ovih mentalnih zajebancija i slicno, mada tesko...


Btw skoro sam upoznao jednog naseg koji je vozio za fedex tokom peak season. Sezonci su bolje placeni u fedexu, ali oni voze samo do Bozica, znaci nekih mesec dana, mozda i manje od toga... Voze za fedex ground, i dobijaju odredjenu sumu dnevno i na njima je sva organizacija, od rentanja kamiona, goriva, slaganja paketa u kamionu...
__________________
DV lottery
2018 Class
First time applicant
Reply With Quote
  #235  
Staro 17.02.2021, 21:07
kdragan77's Avatar
kdragan77 kdragan77 je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 08.05.2015
US lokacija: Castle Rock Colorado
YU lokacija: Banja Luka
Poruke: 351
Pošalji Skype™ poruku korisniku kdragan77
Nepromenjeno

Ma mene ne mogu zeznuti , neka samo igraju igrice. Ne moze niko da vozi moju rutu kao neko ko je vozi svaki dan.
Problem je sa vozacima sto oni hoće i lovu i vise slobodnog vremena. Mi imamo pravo na 9 call in u 6 mjeseci . Uvijek se moze pozvati i reci da se ne osjecas dobro ali ti taj dan nije placen.
Meni je kasno da mjenjam drugi posao, već sam blizu top pay a i za koju godinu sam i na 4 sedmice godisnjeg. Da se ne ponavljam za penziju i health incurance ( da idemo preko supruge je 500$ mjesecno dosta slabije osiguranje), ono sto je dobro na ruti sam mogu da je vozim zmireci , tako da mi je svaki dan isti.
Imam dobre customers, volim raditi vani pogotovo ovdje sa 300 sunčanih dana godišnje.
Vise u ovim postovima pokusam docarati ili cak pomoci buducim vozacima ako se neko odluci, na te neke zezancije na sta su spremni. Oni te granice stalno pomjeraju a do tebe je kako ces reagovati na te njihove poteze.
Niko ne placa kao UPS,evo ova dva regular vozaca do mene jedan zaradio 106k a drugi 108k prosle godine oni su na top pay I imaju svoje rute. Mislim da ne bih mogao naci posao koji bi toliko plaćao ( top za mene posao do 60k) ipak smo svi tu zbog love jbg.
Reply With Quote
  #236  
Staro 17.02.2021, 21:40
damagon damagon je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 03.05.2017
US lokacija: Maryland
YU lokacija: Nis Serbia
Poruke: 361
Nepromenjeno

Slazem se sa tobom za vecinu stvari, ali vidi sad ovako, nemoj me pogresno shvatiti, ti si tamo 5 godina koliko se secam? znaci imas senority ukupno 5 godina, kao vozac tipa 3 godine skoro 4?

Kada se otvorio ovaj union bid tebi moze neko skinuti rutu koliko ja kapiram?
Ne znam kako to tacno ide jer nisam imao iskustvo, ali onaj sa vecim senority ima prednost u odnosu na ostale i moze bukvalno uzeti bilo koju rutu...
Kod mene u centru svi stariji vozaci 50+ imaju country rute, to iskreno ne kapiram ali ok...

To je klasicna zamka u americi jbg, svi smo tu zbog para i strah nas je od novog pocetka... U tvom slucaju se sigurno ne isplati, jer kao imigrant, bez americke skole za 4 godina retko da ces na bilo kom poslu doci od 50 k do 100k,a na kraju dana ti si samo covek u braon uniformi koji dostavlja pakete...

Ja bi iskreno menjao moj posao , ali nakon nepunih godinu dana dobio sam extra platu i pare me drze tu, a sad da krenes neki drugi posao ide sve iz pocetka jbg, uglavnom minimum wage, i dokazivanje... sto se naravno ne isplati...

Ono sto sam takodje primetio jeste da su vecina tih starijih vozaca nekako depresivni i generalno nezadovoljni poslom... Vidim da i ti imas problema sa managment i slicno... Nadam se da neces doci do tog stadijuma i da ces gurati do kraja tamo... Ipak su predobri benefiti kada jednom budes full time i dostignes top pay... Iskreno ja da sam na tvom mestu malo bi se gurao i sunjao levo desno i hteo bih da postanem ovaj Union guy, respect od vozaca i managmenta, niko te ne dira i pomazes druge ... Sad verujem da to ne ide bas tako i da treba vremena i ostalog i da trebas biti lukav , znati kako da pregovaras i ostalo ...
__________________
DV lottery
2018 Class
First time applicant
Reply With Quote
  #237  
Staro 18.02.2021, 00:00
kdragan77's Avatar
kdragan77 kdragan77 je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 08.05.2015
US lokacija: Castle Rock Colorado
YU lokacija: Banja Luka
Poruke: 351
Pošalji Skype™ poruku korisniku kdragan77
Thumbs down

Citat:
Prvobitno poslao korisnik damagon Prikaz poruke
Slazem se sa tobom za vecinu stvari, ali vidi sad ovako, nemoj me pogresno shvatiti, ti si tamo 5 godina koliko se secam? znaci imas senority ukupno 5 godina, kao vozac tipa 3 godine skoro 4?

Kada se otvorio ovaj union bid tebi moze neko skinuti rutu koliko ja kapiram?
Ne znam kako to tacno ide jer nisam imao iskustvo, ali onaj sa vecim senority ima prednost u odnosu na ostale i moze bukvalno uzeti bilo koju rutu...
Kod mene u centru svi stariji vozaci 50+ imaju country rute, to iskreno ne kapiram ali ok...

To je klasicna zamka u americi jbg, svi smo tu zbog para i strah nas je od novog pocetka... U tvom slucaju se sigurno ne isplati, jer kao imigrant, bez americke skole za 4 godina retko da ces na bilo kom poslu doci od 50 k do 100k,a na kraju dana ti si samo covek u braon uniformi koji dostavlja pakete...

Ja bi iskreno menjao moj posao , ali nakon nepunih godinu dana dobio sam extra platu i pare me drze tu, a sad da krenes neki drugi posao ide sve iz pocetka jbg, uglavnom minimum wage, i dokazivanje... sto se naravno ne isplati...

Ono sto sam takodje primetio jeste da su vecina tih starijih vozaca nekako depresivni i generalno nezadovoljni poslom... Vidim da i ti imas problema sa managment i slicno... Nadam se da neces doci do tog stadijuma i da ces gurati do kraja tamo... Ipak su predobri benefiti kada jednom budes full time i dostignes top pay... Iskreno ja da sam na tvom mestu malo bi se gurao i sunjao levo desno i hteo bih da postanem ovaj Union guy, respect od vozaca i managmenta, niko te ne dira i pomazes druge ... Sad verujem da to ne ide bas tako i da treba vremena i ostalog i da trebas biti lukav , znati kako da pregovaras i ostalo ...
Ne moze tebi niko skinuti rutu posto ruta nije za bid dok sam ja na ruti, kada odem sa ove rute ( kada bidujem drugu i dobijem tu drugu rutu) onda moja trenutna ruta opet ide na bid. Moze neko doci sutra na posao sa vise seniority i reci da hoce da vozi moju rutu taj dan ali to niko ne radi posto vecina vozaca preko 3, 4 godine su vec na rutama.
Da ti iskreno kazem nemam velikih problema , i ovu rutu ako hocu mogu zavrsiti do 4:30h svaki dan i zvati da hocu kuci ali znam da cu sutra dobiti vise i znam da ce ostatak mojih pick ups dobiti neko drugi. Zato take my time i ostajem do 7h .
Za Union Stuart's trebam 50 % podrske od svih vozaca i naravno da to glasaju . Meni to nije bas privlacno da me cimaju svako jutro sa svih strana i da igram igrice sa managmentom.
Sto se tice tih sto voze seoske rute , mislim da sam negdje objasnio oni to rade da manje dostavljaju a vise voze I tako dizu manje tereta. Imas 80 dostava sa 150 milja svaki dan ili imas 170 stopova sa 45 milja svaki dan . Jednostavno igra brojeva (vise operacija) npr. kod mene biznis stop ima 6 kutija sa rafa na pod kamiona pa onda sa poda na kolica sa kolica u lift pa onda dostava to custumer ( nekada zgrada ima 7 spratova i 30 biznisa pa se vraćam nekoliko puta). Kod tih rural route vecinom jedna kutija ( posto su kuce u pitanju) I samo jedna operacija .
Takve rute se mogu dobiti poslije 8 do 10 godina i oni to zovu penzione rute posto sa njima guraju do penzije. Nema pick ups, nema apartments.
To je tacno tesko je sa high school imati platu preko 100k sa svim tim benefitima ali opet meni su 43 godine I sada opet nanovo sa drugim poslom nema sanse .
Kod mene sve zavisi kako zdravlje posluzi ali nemam nikakvih problema. Supruga mi radi kao account manager tako da meni ne gori pod nogama ali jednostavno hocemo posto smo dosli kasno da ubrzamo to izgubljeno vrijeme .
To jest max odvajanje za penziju i otplatiti kucu ( i to je jedan vid penzije) i laganu u penziju pocetkom 60 godina .
To je kratak period jos 15 -ak godina.

Last edited by kdragan77; 18.02.2021 at 00:10.
Reply With Quote
  #238  
Staro 25.02.2021, 15:16
kdragan77's Avatar
kdragan77 kdragan77 je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 08.05.2015
US lokacija: Castle Rock Colorado
YU lokacija: Banja Luka
Poruke: 351
Pošalji Skype™ poruku korisniku kdragan77
Nepromenjeno

Evo opet snijeg, mislim da je 10-ti snijeg ove sezone.
Ovaj posao is not fan anymore
Reply With Quote
  #239  
Staro 26.02.2021, 02:52
aleksandarzz aleksandarzz je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 11.05.2017
US lokacija: Amherst, NY
YU lokacija: Veliko Gradiste, Srbija
Poruke: 255
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik kdragan77 Prikaz poruke
Evo opet snijeg, mislim da je 10-ti snijeg ove sezone.
Ovaj posao is not fan anymore
E, slatko si me nasmejao
Mi imali 15 sneznih dana samo ovog meseca
Reply With Quote
  #240  
Staro 26.02.2021, 06:43
Futbalista Futbalista je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 08.05.2019
US lokacija: Čkgo
YU lokacija: Belgrado
Poruke: 211
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik aleksandarzz Prikaz poruke
E, slatko si me nasmejao
Mi imali 15 sneznih dana samo ovog meseca
Chicago i okolina mozda ne sneg tolko ali brate ledara 3 nedelje konstantno minus 15 20
Reply With Quote
Odgovori


Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Uključeno
Smajliji: Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Similar Threads
Tema Pokretač teme Forum Odgovori Poslednja poruka
DoD jobs or join the Army konislav Stare teme 29 21.11.2009 05:35

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 07:21.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.