ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Retro > Stare teme

Stare teme Teme iz ostalih foruma koje su zastarele i zatvorene davnih dana.

 
 
Thread Tools Display Modes
  #1  
Staro 05.09.2012, 22:26
joga joga je offline
Drug član
 
Datum prijave: 02.09.2012
Poruke: 53
Nepromenjeno Iseljenicka viza za porodicu da li je moguca bez rodbine,posla,braka u Americi

Da li neko ima iskustva sa dobijanjem iseljenicke vize ili GC ukoliko nema ugovoren posao u SAD?
Tek razmisljam na koji nacin i za koju vizu da apliciram u ambasadi,pa bi mi znacio savet iskusnijih.Imam 8 god radnog staza u pozoristima i na televiziji,glumica sam.Volela bih se sto pre preseliti u Los Andjeles sa muzem i detetom.Ovde imam stan,radila sam honorarno uglavnom,a muz nema ni dana radnog staza jer mu nije uplacivan niti ubelezeno da je radio.Za koju vizu da apliciramo i imamo li uopste sanse?GC nam je previse cekanja.Tek po dolasku u LA bi poceli traziti bilo kakve poslove i smestaj za pocetak jer je odavde bez vize to nemoguce.Hvala unapred
Umetnicka,vredna,porodica
  #2  
Staro 05.09.2012, 22:49
vrhunski vrhunski je offline
Proteran
 
Datum prijave: 17.06.2010
US lokacija: San Jose, CA
YU lokacija: Belgrade, Serbia
Poruke: 488
Nepromenjeno

[QUOTE=joga;31301]Da li neko ima iskustva sa dobijanjem iseljenicke vize ili GC ukoliko nema ugovoren posao u SAD?
Tek razmisljam na koji nacin i za koju vizu da apliciram u ambasadi,pa bi mi znacio savet iskusnijih.Imam 8 god radnog staza u pozoristima i na televiziji,glumica sam.Volela bih se sto pre preseliti u Los Andjeles sa muzem i detetom.Ovde imam stan,radila sam honorarno uglavnom,a muz nema ni dana radnog staza jer mu nije uplacivan niti ubelezeno da je radio.Za koju vizu da apliciramo i imamo li uopste sanse?GC nam je previse cekanja.Tek po dolasku u LA bi poceli traziti bilo kakve poslove i smestaj za pocetak jer je odavde bez vize to nemoguce.Hvala unapred
Umetnicka,vredna,porodica[/QUOTE]

Mozda da pogledate ovo
[url]http://www.celeblegalissues.com/legal-jargon/celebrity-immigration-and-work-visas/[/url]

ili ovo
[url]http://www.visapro.com/Immigration-Articles/?a=1636&z=48[/url]
  #3  
Staro 05.09.2012, 23:33
joga joga je offline
Drug član
 
Datum prijave: 02.09.2012
Poruke: 53
Nepromenjeno

hvala puno,ovo mi dosta razjasnjava...najbolje je da odemo u ambasadu suprug i ja i pitamo za koju vizu imamo sanse da dobijemo.nadam se da ce nam tamo dati precizan savet..mada ovaj drugi link dosta daje nadu...hvala jos jednom
  #4  
Staro 05.09.2012, 23:41
vrhunski vrhunski je offline
Proteran
 
Datum prijave: 17.06.2010
US lokacija: San Jose, CA
YU lokacija: Belgrade, Serbia
Poruke: 488
Nepromenjeno

[QUOTE=joga;31306]hvala puno,ovo mi dosta razjasnjava...najbolje je da odemo u ambasadu suprug i ja i pitamo za koju vizu imamo sanse da dobijemo.nadam se da ce nam tamo dati precizan savet..mada ovaj drugi link dosta daje nadu...hvala jos jednom[/QUOTE]

pa ne radi se to tako :) .
  #5  
Staro 06.09.2012, 01:12
joga joga je offline
Drug član
 
Datum prijave: 02.09.2012
Poruke: 53
Nepromenjeno

[QUOTE=vrhunski;31307]pa ne radi se to tako :) .[/QUOTE]
e pa zato sam na forumu da saznam kako se to radi,obidjoh pola sveta,ali vize sam dobijala bez problema,jer sam gostovala sa predstavama.Ovo ce biti prvi put da trazim iseljenje ili radnu.Pomislih da je najbolje iskreno nastupiti u Ambasadi,,,ali verovatno gresim.Blog je zaista koristan
  #6  
Staro 06.09.2012, 02:05
vrhunski vrhunski je offline
Proteran
 
Datum prijave: 17.06.2010
US lokacija: San Jose, CA
YU lokacija: Belgrade, Serbia
Poruke: 488
Nepromenjeno

[QUOTE=joga;31310]e pa zato sam na forumu da saznam kako se to radi,obidjoh pola sveta,ali vize sam dobijala bez problema,jer sam gostovala sa predstavama.Ovo ce biti prvi put da trazim iseljenje ili radnu.Pomislih da je najbolje iskreno nastupiti u Ambasadi,,,ali verovatno gresim.Blog je zaista koristan[/QUOTE]

Ovako se uglavnom raspituje za vize:
- Procitas zakone ili zvanicna obavestenja na americkim vladinim websajtovima ILI
- angazujes imigraconog americkog advokata ILI
- Eventualno se raspitujes po forumima, blogovima i slicno ali to naravno obavezno uporedis sa zvanicnim podacima sa vladinih websajtova.

Kada saznas koju vizu zelis mozes da uplatis pin u Raiffeisen banci i da porazgovaras telefonom sa call centrom i da pitas odredjene informacije za tu odredjenu vizu.
Ne mozes tek tako da "odes" u ambasadu, moras imati zakazano i moras znati tacno sta hoces i moras imati spremna sva dokumenta za tu vizu pre nego sto dodjes.
  #7  
Staro 06.09.2012, 17:55
joga joga je offline
Drug član
 
Datum prijave: 02.09.2012
Poruke: 53
Nepromenjeno

[QUOTE=vrhunski;31311]Ovako se uglavnom raspituje za vize:
- Procitas zakone ili zvanicna obavestenja na americkim vladinim websajtovima ILI
- angazujes imigraconog americkog advokata ILI
- Eventualno se raspitujes po forumima, blogovima i slicno ali to naravno obavezno uporedis sa zvanicnim podacima sa vladinih websajtova.

Kada saznas koju vizu zelis mozes da uplatis pin u Raiffeisen banci i da porazgovaras telefonom sa call centrom i da pitas odredjene informacije za tu odredjenu vizu.
Ne mozes tek tako da "odes" u ambasadu, moras imati zakazano i moras znati tacno sta hoces i moras imati spremna sva dokumenta za tu vizu pre nego sto dodjes.[/QUOTE]
tako sam i mislila,samo jos da saznam koju vizu zelim...evo citam po ceo dan ove teme pa polako sklapam sliku...mi smo sam malo tezi slucaj jer ne znamo bas nikoga ko bi nam slao garantno pismo za turisticku,a nemamo ugovorene poslove u Americi za iseljenicku...Neki su nas ljudi posavetovali da samo kazemo da smo nezadovoljni politickom situacijom u zemlji i da zelimo pokusati bolje ziveti u Americi,kao imamo prednost kao porodica...i ne treba nam posao tamo itd...pa sam na osnovu tih saveta htela pokusati aplicirati za iseljenicku cele porodice sada sa tim ne idealnim okolnostima u kojima smo mi(bez posla i porodice u USA)...sada citajuci savete na forumu vidim da nema skoro takvog slucaja...da li postoji neki sajt nase dijaspore u LA sa oglasima za posao...pa da mozda pokusamo preko nasih ljudi ugovoriti posao.Poslala sam cv za srpski radio u LA,ali mi nisu odgovorili.
  #8  
Staro 06.09.2012, 21:11
vrhunski vrhunski je offline
Proteran
 
Datum prijave: 17.06.2010
US lokacija: San Jose, CA
YU lokacija: Belgrade, Serbia
Poruke: 488
Nepromenjeno

[QUOTE=joga;31323]jer ne znamo bas nikoga ko bi nam slao garantno pismo za turisticku,[/QUOTE]
Garantno pismo za turisticku ne treba i cak mislim da je nepozeljno u ambasadi. U zadnje vreme ko trazi turisticku vizu a ima nekog rodjaka ili nekoga u US odbiju ga. Turisticka viza se obicno izdaje za krace posete US da vidis New York i slicno ili za eventualno neke biznis skupove.
Za turisticku vizu ti treba samo da imas cvrste veze sa Srbijom (stalno zaposlenje, nekretnine itd..) i nikakve veze sa US.

[quote]
a nemamo ugovorene poslove u Americi za iseljenicku...
[/quote]
sa "ugovorenim" poslom ne dobijate iseljenicku nego radnu vizu na 3 godine a taj da bi dovukao bas Vas a ne nekog nezaposlenog iz US mora da dokaze zasto vi a ne neko iz US. Pretrazuj po internetu H1B work visa

[quote]
Neki su nas ljudi posavetovali da samo kazemo da smo nezadovoljni politickom situacijom u zemlji i da zelimo pokusati bolje ziveti u Americi,kao imamo prednost kao porodica...
[/quote]
Taj ko Vas je posavetovao bolje da vas nista ne savetuje!! Al iskreno.

[quote]
i ne treba nam posao tamo itd...pa sam na osnovu tih saveta htela pokusati aplicirati za iseljenicku cele porodice sada sa tim ne idealnim okolnostima u kojima smo mi(bez posla i porodice u USA)...sada citajuci savete na forumu vidim da nema skoro takvog slucaja...
[/quote]
Nema zato sto treba da se drzite odredjene vize tipa b1/b2, H1B, EB5 itd.. Znaci nema takvog slucaja jer "iseljenicka viza" kao takva ne postoji. Kad pitas nekoga za misljenje od svojih prijatelja pitaj ga za konkretno vrstu vize za koju treba da apliciras.
Da bi ste se trajno naselili u US postoji samo nekoliko nacina:

- zenidba za US citizena
Viza: K1 valjda

- lutrija za zelenu kartu
viza: DV (ja dobio posle 14 godina apliciranja)

- da investirate $500.000$ u ruralne ili $1.000.000 u urbane krajeve u US -- ovo je najbrzi nacin :-)
viza EB5

- da imate specijalne sposobnosti ili talente
viza EB2

itd...itd.... Ne postoji situacija u kojoj vi dodjete u ambasadu da malo "popricate" ili da pitate za "savet" ili da tamo vidite koja Vam je bolja "opcija". Sve to morate sami preko interneta ili eventualno preko onog call centra oni koji imaju dosta novca angazuju advokata da to sve radi za njih sto je po meni nebuloza al ok.


Imate onu ne imigracionu vizu, koja podrazumeva da se vratite nakon nekog odredjenog vremena u Srbiju zove se E2 a to je da investirate u neki svoj biznis u US ili u svoju fransizu u US i mozete da ostanete dokle god Vam biznis radi.

[quote]
da li postoji neki sajt nase dijaspore u LA sa oglasima za posao...pa da mozda pokusamo preko nasih ljudi ugovoriti posao.Poslala sam cv za srpski radio u LA,ali mi nisu odgovorili.
[/quote]
uf. Ovde treba poslati prosecno 50tak Resumea da bi dobio neki odgovor :-)
U US zaposlenje je ko da letis na mesec al kad se zaposlis onda si car :D

ps: sedi citaj sledecih godinu dana o svemu igraj lutriju redovno i gledaj da li se uklapate u neku drugu vizu.
Kreni citaj viza po viza i polako posle izvesnog vremena znaces dosta toga.
  #9  
Staro 06.09.2012, 21:47
mijan mijan je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 21.09.2010
YU lokacija: Beograd, Srbija
Poruke: 412
Nepromenjeno

[QUOTE=joga;31323]Neki su nas ljudi posavetovali da samo kazemo da smo nezadovoljni politickom situacijom u zemlji i da zelimo pokusati bolje ziveti u Americi,kao imamo prednost kao porodica...i ne treba nam posao tamo itd...[/QUOTE]
Dobra fora. Da je to tako pomisli zasto bi mi svi ovde igrali lutriju a imamo po 3-4 clana porodice! Evo ja nisam zadovoljan ovim komarcima sto sire virus ovih dana u Srbiji da li imam sanse za porodicno iseljenje na osnovu toga?! Jedno su zelje a drugo realnost, prouci mogucnosti koje ti je vrhunski naveo, a da to moze tako da se resi iseljenje posetom ambasadi ko bi i igrao lutriju?!
  #10  
Staro 06.09.2012, 22:24
joga joga je offline
Drug član
 
Datum prijave: 02.09.2012
Poruke: 53
Nepromenjeno

[QUOTE=mijan;31330]Dobra fora. Da je to tako pomisli zasto bi mi svi ovde igrali lutriju a imamo po 3-4 clana porodice! Evo ja nisam zadovoljan ovim komarcima sto sire virus ovih dana u Srbiji da li imam sanse za porodicno iseljenje na osnovu toga?! Jedno su zelje a drugo realnost, prouci mogucnosti koje ti je vrhunski naveo, a da to moze tako da se resi iseljenje posetom ambasadi ko bi i igrao lutriju?![/QUOTE]
Stvarno zvuci naivno,ali neverovatno je da su veoma pristojni ljudi koji zive u NY vec 10 godina(znaci posle bombardovanja)dali takav savet za politicku situaciju.Rekli su da su oni na taj nacin dobili iseljenicku vizu(zena i muz)...cak su im rekli da je Americi potrebno sto vise belih ljudi jer previse ima crnih i ostalih,da bi se izjednacilo....Ja verujem da nemaju razloga da me lazu,mozda su samo imali srece....Ona je bila ovde novinar,on ekonomista,nije ih cekao posao tamo.Ziveli su u sobi prvih meseci koju su placali 1500 dolara u NY.Sada su isto tamo,zive odlicno,imaju dete i rade kao agenti za nekretnine na procenat,ali u svojoj firmi...
 

Thread Tools
Display Modes

Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Isključeno
Smajliji: Isključeno
[IMG] kod je Isključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Similar Threads
Tema Pokretač teme Forum Odgovori Poslednja poruka
Odobrena iseljenička viza posle 5 godina stanko76 Porodične imigrantske vize 130 24.09.2019 10:25
Pronalaženje prvog posla u Americi stizeljeto Vodič za emigrante 492 25.03.2019 13:34
Gde je najbolje za porodicu sa malom decom? wingreen Lokacije u USA 104 19.12.2012 21:25
Sklapanje braka izvan SAD-a bukusch Stare teme 6 08.01.2012 09:56
Green Card za porodicu Zorzy88 Stare teme 3 07.02.2011 19:43

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 14:19.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.