ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Život u USA > Vodič za emigrante

Vodič za emigrante Planiranje selidbe, šta raditi po dolasku, procedura dobijanja papira...

Vodič za emigrante » Prvi prelaz preko granice » Bitni linkovi
Početak u USA Stan Posao Kola (Automobil) Osiguranje
Porez Dešavanja Naša mesta Putovanja Avionske karte

Odgovori
 
Thread Tools Display Modes
  #11  
Staro 01.06.2014, 00:34
Taji's Avatar
Taji Taji je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 10.01.2009
US lokacija: Greenville, SC
Poruke: 341
Nepromenjeno

Tacno je da se svaki put, kad ulazite u USA, moraju da podignu koferi.

Moj POE ovaj put je bio Washington DC (prije par dana sam se vratila sa godisnjeg odmora ) i prvo sam podigla kofer, onda sam isla na pasosku kontrolu, skeniranje kofera i odmah ga proslijedila za krajnju destinciju za koju je vec bio cekiran u Beogradu (Greenville, SC).

Jos uvijek imam zelenu kartu ali sam isla na saltere za Citizens kao i svi ameri jer je druga vrsta saltera bila Visitors.
Reply With Quote
  #12  
Staro 21.06.2014, 19:05
Svetski Putnik Svetski Putnik je offline
Član
 
Datum prijave: 21.04.2014
US lokacija: Chicago
YU lokacija: Čačak
Poruke: 4
Nepromenjeno Procedura

1. U avionu popunjavate I94 obrazac. (nemojte me drzati 100% za rec, da li se zove bas I94), ali u avionu morate popuniti obrazac sa vasim podacima i podacima kod koga idete., da li unosite neku robu za prodaju u USA, da li unosite neke umetnicke vrednosti,itd. najobicnija i najprostija pitanja)
2. Na carini, ili granici vas umsmeravaju de idete. Dolazite kod emiraciono officera, koji pita de idete, koliko ostajete (ako po njemu ostajete previse dugo, pita kako mozete toliko duo da budete, ako ste turista, i neka pitanja slicna u ambasadi.Svo vreme cuka po racunaru )
I on vam udara pecat pored vize, koliko mozete da ostanete. (opet ovorim o turistickom ulasku). Citao sam d neko ceka 2-3 sata. Ja sam na JFK-u cekao bukvalno 15 minuta da dodjem na red, i jos mozda 10 min.razovaao sa carinskim officerom.
3. Posle toga, uzimate torbu sa trake, i ponovo idete kroz neku kontrolu. Nisam obracao paznju koja su im obelezja, ali tu vec imate odredjen ulazak. I oni pitaju opet slicna pitanja. Sta,kako,gde. I na tom drugom kontrolnom punktu vam uzimaju papiar koji ste popunili u avionu.

U slucaju da vam iz neko razloga treba taj I94, mozete a odstampati na netu, odete na sajt custom and borders, i unesete vase podatke, i ostampace vam vreme i datum ulaska, aerodrom,itd.
Reply With Quote
  #13  
Staro 22.06.2014, 00:30
mikiSA mikiSA je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 01.07.2011
US lokacija: juzno od CHI, IL
YU lokacija: Sarajevo, BiH
Poruke: 736
Nepromenjeno

Svetski putnik mislim da si malo pomijesao stvari:
Obzirom da je od prije godine dana I-94 online i da je to samo za posjetioce a ne za ljude koji ulaze sa imigrantskom vizom, oni ce samo u avionu popuniti ovo :
i to jedan formular po jednoj porodici (ako ih 4 ide, samo jedan se papir popunjava).
Ovo je customs declaration form koji se predaje nakon sto se prodje imigraciona procedura.
Jos jednom, I-94 nema nikakve veze sa ljudima koji ulaze sa imigrantskom vizom, to je samo vezano za turiste, ljude sa vizom ili sa ESTA odobrenjem (za visa waiver countries).
__________________

LPR od 31.5.2012.
-----------------------------------------------
USA citizen 20.9.2017.
*******************
Reply With Quote
  #14  
Staro 22.06.2014, 03:33
Svetski Putnik Svetski Putnik je offline
Član
 
Datum prijave: 21.04.2014
US lokacija: Chicago
YU lokacija: Čačak
Poruke: 4
Nepromenjeno

U pravu si.
Izvinjavam se sto sam uneo malu zabunu. (ipak sam se ogradio da ovorim samo za turisticku vizu)
Za turiste, u avionu se popunjava obrazac koji si postavio.
Reply With Quote
  #15  
Staro 12.07.2014, 17:54
sonny_crockett sonny_crockett je offline
Drug član
 
Datum prijave: 17.04.2014
Poruke: 57
Nepromenjeno

Da li neko zna da li je iko ikad bio odbijen na aerodromu iz nekog razloga? Ne mislim da ce mene odbiti, vec me zanima.
Reply With Quote
  #16  
Staro 13.07.2014, 23:36
ZliZec ZliZec je offline
Član
 
Datum prijave: 06.05.2013
US lokacija: NYC
YU lokacija: Beograd
Poruke: 21
Nepromenjeno

Mi smo usli u SAD 24.06. preko aerodroma JFK. Sve smo zavrsili bukvalno za pola sata, od toga nam je najvise vremena oduzelo dok smo nasli prtljag. Posle prtljaga smo dosli do dela gde su bili neki redovi za ulaz u SAD. Tu nas je neka devojka usmerila na deo gde nije bilo bukvalno nikoga osim nas, nakon sto smo joj rekli da imamo zute koverte. Dva prilicno nervozna sluzbenika, dali otiske svih deset prstiju i potpisali nesto i to je to.
Za SSN smo isli posle nekoliko dana u njihovu socijalnu sluzbu ovde u Njujorku, a tamo smo se lepo nacekali (3-4 sata). Tu smo podneli zahtev i za pet dana su stigle kartice. Sad cekamo jos zelene karte.
Videh da su neki cekali po nekoliko sati za ulaz u SAD i pripremali smo se za tako nesto, ali eto imali smo drugacije iskustvo. Mozda zato sto smo stigli tek oko 19h po lokalnom vremenu ili su nesto menjali proceduru u medjuvremenu, pojma nemam. Uglavnom, odlicno smo prosli pri prvom ulasku u drzavu.
Reply With Quote
  #17  
Staro 14.07.2014, 23:03
Bostonka Bostonka je offline
Član
 
Datum prijave: 25.11.2013
US lokacija: Boston
YU lokacija: Beograd
Poruke: 17
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik ZliZec Prikaz poruke
Mi smo usli u SAD 24.06. preko aerodroma JFK. Sve smo zavrsili bukvalno za pola sata, od toga nam je najvise vremena oduzelo dok smo nasli prtljag. Posle prtljaga smo dosli do dela gde su bili neki redovi za ulaz u SAD. Tu nas je neka devojka usmerila na deo gde nije bilo bukvalno nikoga osim nas, nakon sto smo joj rekli da imamo zute koverte. Dva prilicno nervozna sluzbenika, dali otiske svih deset prstiju i potpisali nesto i to je to.
Za SSN smo isli posle nekoliko dana u njihovu socijalnu sluzbu ovde u Njujorku, a tamo smo se lepo nacekali (3-4 sata). Tu smo podneli zahtev i za pet dana su stigle kartice. Sad cekamo jos zelene karte.
Videh da su neki cekali po nekoliko sati za ulaz u SAD i pripremali smo se za tako nesto, ali eto imali smo drugacije iskustvo. Mozda zato sto smo stigli tek oko 19h po lokalnom vremenu ili su nesto menjali proceduru u medjuvremenu, pojma nemam. Uglavnom, odlicno smo prosli pri prvom ulasku u drzavu.
Ako može malo pojašnjenje... Ja i suprug putujemo krajem avgusta u Boston. Na intervjuu ovde u BG ambasadi, službenik nam je rekao da nema potrebe da po dolasku u USA idemo u SSN office jer će imigraciona služba kojoj predajemo žute koverte sve uzeti u proceduru i da će nam poslati SSN na adresu koju smo predali u pozivnom pismu koje i nije bilo obavezno na intervjuu... RAdi neke sigurnosti planiramo već sutradan, i pored te informacije, da idemo u SSN office i da predamo za SSN i GC.

ZliZec: Super da je proslo samo 5 dana dok ste dobili SSN, je li to neki prosek ili treba vise vremena. Za GC iz ovih iskustava sa foruma, treba mnogo više vremena...
Reply With Quote
  #18  
Staro 14.07.2014, 23:10
IgorMAD's Avatar
IgorMAD IgorMAD je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 10.01.2013
US lokacija: ?
YU lokacija: Srbija
Poruke: 660
Nepromenjeno

Obavezno idite u SS Office ili cete cekati SSN oko mesec dana, ako ga uopste posalju.
__________________

01.05.2013. Izvucen 2014EU00008xxx
21.05.2013. Poslati papiri u Kentucky
28.05.2013. Stigli papiri u Kentucky
13.09.2013. Zakazan intervju
13.11.2013. Obavljen lekarski pregled
21.11.2013. Intervju uspesno zavrsen
Od 12/13/2013 u USA
Reply With Quote
  #19  
Staro 15.07.2014, 11:31
Inside@22's Avatar
Inside@22 Inside@22 je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 25.08.2008
YU lokacija: 45.81619 N,15.973574 E
Poruke: 105
Nepromenjeno

jel netko prvi puta ulazio u USA preko Philadelphie??
nama će POE biti Philly pa ako ima ko sa iskustvom sa tog aerodroma bio bih zahvalan da napiše ovdje...

pozdrav...
__________________
2.5.2013 - djevojka SELECTED - CN 30xxx
14.4.2014 - obavljen liječnički
5.5.2014 - weeeeee
7.10.2014 - I'm leaving on a jet plane, I don't know when I'll be back again
Reply With Quote
  #20  
Staro 15.07.2014, 21:17
Bostonka Bostonka je offline
Član
 
Datum prijave: 25.11.2013
US lokacija: Boston
YU lokacija: Beograd
Poruke: 17
Nepromenjeno

Hvala Igore na savetu. Ako je neko iskusan na ovom forumu, to si ti i mnogima su tvoji saveti pomogli. Tako ćemo i uraditi. Nažalost, zbog bitnih obaveza, nismo uspeli da se organizujemo i da ovaj prvi put za stalno pređemo u Boston, moraćemo se vratiti nakon nepunih mesec dana u Bg i neki je plan na prolece naredne godine da se pređe u USA. Nadam se da neće biti nikakvih problema pri narednom ulasku u Ameriku. Nadam se da ćemo SSN dobiti dok smo tamo, a za GC ćemo ostaviti adresu naših prijatelja u Bostonu, da stigne kod njih kad bude gotova. Za nju ipak treba malo više vremena...

Moj suprug je razmišljao i o opciji re-entry dozvole, međutim, i za tu proceduru valjda treba da budeš oko 45 dana u Americi... Čisto da ne bi dovodili u pitanje status... Hvala jos jednom.
Reply With Quote
Odgovori

Tags
engleski, granica, imigracija, pasoš

Thread Tools
Display Modes

Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Uključeno
Smajliji: Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Similar Threads
Tema Pokretač teme Forum Odgovori Poslednja poruka
Prijavio sam se preko Kosova savke90 Stare teme 6 03.11.2010 00:21
Prvi koverat ali nisam u Srbiji altrix Prva koverta 22 24.11.2009 11:50
Court i police certificates u prvi koverat? vlatkoMK Prva koverta 4 20.06.2009 21:03
Prvi intervju za DV-2009 - 3. oktobar 2008. kolja Stare teme 39 14.10.2008 23:23
Privremeni rad preko infostud-a redapple Stare teme 19 26.08.2008 14:09

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 13:56.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.