ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Retro > Prva koverta

Prva koverta Dobili ste prvu kovertu sa formularima koje treba poslati američkoj vladi. Šta sad?

Prva koverta » Statisticki Podaci » Bitni linkovi
O prvoj koverti Formulari Korisne informacije Proverite prijavu Učlanite se

 
 
Thread Tools Display Modes
  #1  
Staro 15.05.2013, 04:25
SEEUSAIC SEEUSAIC je offline
Super Moderator
 
Datum prijave: 22.04.2010
Poruke: 332
Nepromenjeno Statisticki Podaci

Odnos izvucenih dobitnika i ukupnog broja izdatih viza:

DV selected - issued visas.pdf

(Broj izvucenih dobitnika bez clanova porodice 2003-2012 po zemljama / Broj izdatih viza po zemljama - sa clanovima porodice, CP i AoS po zemljama)
  #2  
Staro 15.05.2013, 06:09
vuxanne vuxanne je offline
Amer
 
Datum prijave: 13.10.2009
YU lokacija: Bilo kuda kiki svuda
Poruke: 1 826
Nepromenjeno

Znaci prosle godine 120 izdatih viza iz Srbije. A cini mi se da trend dolaska ovamo i odlucivanja za emirgraciju opada. I koliko vidim sve je teze naci nekog iz nasih krajeva raspolozenih za dolazak preko poslediplomskih. Naravno jos uvek ima zainteresovanih za obe price ali cini mi se manje i manje. Nadam se da je to zato sto je tamo bolje a ne gore pa da se nema para ni za put i selidbu.

Hvala ti za ovaj podatak posto sam trenutno u fazi dobijanja zelene karte preko zaposlenja i rekli su mi da moj "priority date" i to koliko je ljudi iz moje drzave dobilo vize preko zelene lutrije ima veze kad cu i ja dobiti. Ako su nam namenili skoro 300 a otislo 120, znaci da ima jos slobodnih brojeva... Verovatno je trend slican i za 2013...
  #3  
Staro 15.05.2013, 10:25
holmes holmes je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 04.05.2013
US lokacija: Ispod palmi
Poruke: 122
Nepromenjeno

Kako tumaciti ovu statistiku? Broj onih koji su dobili vizu je u najboljem slucaju pola od broja izvucenih. Da li to znaci da ipak ne prodju svi intervju, ili je postoji ozbiljan procenat ljudi koji se prijave za lutriju a nemaju stvarnu zelju i da odu?
  #4  
Staro 15.05.2013, 10:46
zvercica's Avatar
zvercica zvercica je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 16.08.2009
US lokacija: Seattle od 04.09
YU lokacija: Beograd
Poruke: 306
Nepromenjeno

Ja verujem da to izgleda ovako:
- najveći procenat otpada na one koji su se bez veze prijavili, možda čak nisu ni proveravali da li su dobili
- onda slede oni koji su videli da su dobili, ali su neodlučni, ili su dobili posao u međuvremenu, ili kupili stan ili im se desilo nešto zbog čega su pomilsili da se ne vredi toliko cimati, biće im valjda ok i ovde.
- i na kraju najmanji procenat ide na one koji nisu prošli intervju, i to zato što nisu imali četvorogodišnju ili su neku godinu išli vanredno ili imaju kriminalni dosije.
__________________
DV2011 - Ništa
DV2012 - Ništa
DV2013 - Pogodak 20xxx
04.04. - Intervju
29.04 - Dopuna dokumenata
10.05 - Pozeleneli skroz naskroz
04.09 - Departure day
  #5  
Staro 15.05.2013, 11:13
aspirin aspirin je offline
Drug član
 
Datum prijave: 15.03.2012
Poruke: 78
Nepromenjeno

Lutrija je imala nekog smisla i realnu nadu dok je recimo Srbija imala 500 dobitnika godisnje, a Bosna 200.
Ovo smanjenje dobitnika iz godine u godinu, dok se broj broj ucesnika, korisnika interneta i onih koji se prijave povecava, nema vise smisla.
Lutrija koju sam ja prvi put odigrao, sanse za dobitak i ono sto je sad ostalo od nje su nebo i zemlja. Ovo sada je masta a ne realna nada.
  #6  
Staro 15.05.2013, 11:26
mijan mijan je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 21.09.2010
YU lokacija: Beograd, Srbija
Poruke: 412
Nepromenjeno

Po ovim podacima ispada da pola izvucenih ne iskoristi priliku da dobije vizu?! Cemu onda dodatno izvlacenje?!
Gde su to onda dodatno izvuceni dobitnici u Oktobru da se jave ako pola ljudi iz svake drzave skoro da ne iskoristi svoj dobitak?! Trebalo bi da prsti od dobitnika u Oktobru na forumu (kako nasem tako i na drugim forimuma) kao i u Maju po ovim podacima. Mnogo su se zapetljali u svojim zvanicinim podacima sta god da objave. Sve lazu, nista im ja ne verujem.
  #7  
Staro 15.05.2013, 15:00
vuxanne vuxanne je offline
Amer
 
Datum prijave: 13.10.2009
YU lokacija: Bilo kuda kiki svuda
Poruke: 1 826
Nepromenjeno

Plus postoje oni koje drugi prijave a koji nece mozda da idu. Ili cak oni koji su kao ja u nekoj situaciji ni na nebu ni na zemlji izmedju viza pa im se pojavi resenje pa im ne treba onda taj put. I naravno sto bi ovi rekli lose stvari se desavaju pa neki broj otpadne i zbog toga.
  #8  
Staro 15.05.2013, 15:59
SEEUSAIC SEEUSAIC je offline
Super Moderator
 
Datum prijave: 22.04.2010
Poruke: 332
Nepromenjeno

Statisticki podaci o odnosu obavestenih o dobitku i onih koji su dobili vize su izvuceni za navedene zemlje iz seta statistickih podataka koje su objavili DoS i DHS.

Ove godine pratimo statistiku jer je izvuceno oko 20% vise dobitnika nego prethodnih godina i ima neuobicajeno mnogo visokih brojeva za Evropu - sto se u poredjenju sa prethodnim godinama ipak uklapa u povecanje od 20% (prethodnih godina je bilo dobitnika iz Evrope sa CN iznad 45,000, sa uvecanjem od 20% onda nije iznenadjujuce sto vidjamo evropske dobitnike sa CN iznad 50,000).

Da li ce svi dobitnici stici na red? Sada dolazimo do podataka koje smo objavili - verovatno nece. Ako je 2012-te skoro 300 dobitnika izvuceno (i dosta njih ima porodicu) a sve skupa sa clanovima porodice je dobilo imigracione vize njih 120 (ukljucujuci i one koji su vec u Americi), onda je dosta onih koji ili nisu poslali dokumenta nazad, vec sredili papire na drugi nacin ili odustali, nikada zakazani ili jednostavno odbijeni.

Na zalost, aplikanti koji su odbijeni za vizu ili ne stignu na red, gotovo nikad ne objave svoje iskustvo. Zasto je izvuceno ove godine 125,000? Da li ce biti probirljiviji? Da li ce traziti garancije i sponzorstva? Da li su zakljucili da se kandidati sa srednjom skolom ili bez sponzora ne snadju? Ostaje da se vidi od oktobra.
  #9  
Staro 15.05.2013, 16:05
SEEUSAIC SEEUSAIC je offline
Super Moderator
 
Datum prijave: 22.04.2010
Poruke: 332
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik mijan Prikaz poruke
Po ovim podacima ispada da pola izvucenih ne iskoristi priliku da dobije vizu?! Cemu onda dodatno izvlacenje?!
Gde su to onda dodatno izvuceni dobitnici u Oktobru da se jave ako pola ljudi iz svake drzave skoro da ne iskoristi svoj dobitak?! Trebalo bi da prsti od dobitnika u Oktobru na forumu (kako nasem tako i na drugim forimuma) kao i u Maju po ovim podacima. Mnogo su se zapetljali u svojim zvanicinim podacima sta god da objave. Sve lazu, nista im ja ne verujem.
Obavestavanje dodatnih dobitnika (nikako dodatno izvlacenje) je uglavnom tipicno za regije sa visokim procentom prevara i odbijanja (kao sto je na primer bio Banglades ili pojedine africke drzave). To uglavnom nema veze sa evropskom regijom. Da li lazu ili zaista mislite da svi dobitnici pohrle na forume? Mozda je 1 odsto izvucenih aktivno online - ostalo su sve teorije zavere i obicna nagadjanja.
  #10  
Staro 27.10.2013, 23:20
Salec's Avatar
Salec Salec je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 04.05.2013
US lokacija: Phoenix
Poruke: 168
Nepromenjeno

Obzirom na naš visok broj, statistika mi je ovih dana, nedelja, meseci glavni drug!

Tom prilikom, evo još malo statistike, meni nerazumljive..

Dakle, svima nama koji smo izvučeni ove godine na strani na kojoj nam piše Case Number stoji i:
"Approximately 125,000 individuals were registered for further processing."

Koliko razumem do ove godine je tu pisalo 100.000 (ispravite me ako grešim).

Navodno najveći broj za Evropu je 55.000.

Navodno najveći broj za Afriku je 116.000 (negde sam pročitala i 119, ali ne mogu sada da nadjem. izvor za 116 je http://forums.immigration.com/showth...-CN-for-Africa )

Navodno najveći broj za Aziju je 27.000 (izvor: http://forums.immigration.com/showth...65#post2657565 ).

Kada se saberu ova tri najveća dela dobija se cifra od 198.000..

Dakle, ukupno ima cca 200.000, a na zvaničnom sajtu piše 125.000. Ne razumem.. Da li nas zaista ima 200.000 ili ima baš puno rupa u brojevima...

Eto, morala sam to da podelim sa vama!
__________________
DV 2014 – Case Number 46xxx - nismo stigli na red...
 

Thread Tools
Display Modes

Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Uključeno
Smajliji: Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Similar Threads
Tema Pokretač teme Forum Odgovori Poslednja poruka
Tacni podaci o adresi steficacvek Prva koverta 6 09.06.2008 03:34

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 21:44.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.