ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Razno > Vaša strana

Vaša strana Iskustva, zanimljive priče, specifični slučajevi, šta god...

Odgovori
 
Thread Tools Display Modes
  #161  
Staro 02.10.2019, 00:30
Svenson's Avatar
Svenson Svenson je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 05.05.2017
US lokacija: Houston, TX
YU lokacija: Novi Sad
Poruke: 776
Nepromenjeno

Ovde je lizing puno povoljniji, pa se i ljudi lakse odluce. Citao sam forum pre dolaska u SAD, pa mi nije bilo jasno zasto ljudi hvale lizing. Kad sam video da manja popravka auta kosta par stotina dolara, odmah sam se zapitao da li se isplati kupovati polovan auto.

Sa druge strane, ogranicenje od 15-20 hiljada milja godisnje ovde u Texasu moze biti veoma veliki hendikep.

Primetio sam da me navigacija ovde cesto vodi razlicitim putevima do kuce. Verovatno su ugradili opciju da te vodi kroz delove grada koje jos nisi upoznao.
Danas me gospodjica Navigatorka (ja imam zenski glas na navigaciji ) provezla pored kuglane. Gledali ste film "Big Lebovski"? E, kuglana je kao iz doticnog filma. Pored kuglane je prodavnica robe sa likvidacija. Gledali ste seriju "Likvidator" na Diskaveriju? E, ovde nema dobrih cena i dobre robe. Za ovakve prodavnice Kinezi su zakon. Znaci, ona prodavnica na Diskaveriju nije stvarna. Mada, kad bolje razmislim, doticna prodavnica je u Vankuveru. Mozda su u Kanadi prodavnice drugacije. Javicu vam na prolece kad odem u Vankuver.
__________________
Generacija DV2018
Ubi bene, ibi patria
Reply With Quote
  #162  
Staro 02.10.2019, 01:36
mveruovic mveruovic je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 17.09.2012
Poruke: 731
Nepromenjeno

Pa seta te navigacija u odnosu kakvo je stanje u saobracaju, ako je guzva odmah pronalazi drugu rutu.
Reply With Quote
  #163  
Staro 02.10.2019, 05:48
Futbalista Futbalista je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 08.05.2019
US lokacija: Čkgo
YU lokacija: Belgrado
Poruke: 211
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik mveruovic Prikaz poruke
Pa seta te navigacija u odnosu kakvo je stanje u saobracaju, ako je guzva odmah pronalazi drugu rutu.
Ja sam mislio da samo kamiondzije koriste gps klasican, svi ostali google mapu, nema bolje
Reply With Quote
  #164  
Staro 02.10.2019, 06:03
mveruovic mveruovic je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 17.09.2012
Poruke: 731
Nepromenjeno

Kontam da je i on mislio na gmap, meni je to najbolje. Spasilo me hiljadu puta.
Reply With Quote
  #165  
Staro 04.10.2019, 04:30
Svenson's Avatar
Svenson Svenson je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 05.05.2017
US lokacija: Houston, TX
YU lokacija: Novi Sad
Poruke: 776
Nepromenjeno

Jeste, Google Map je u pitanju.
Znam zbog cega me "seta" po raznim ulicama, nego zeleo sam da "zakljucak" bude pravi gastarbajterski Naslusao sam se "pametnih" zakljucaka za ovih x meseci iseljenickog zivota.
__________________
Generacija DV2018
Ubi bene, ibi patria
Reply With Quote
  #166  
Staro 06.10.2019, 23:44
uran's Avatar
uran uran je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 21.04.2018
US lokacija: Northwest Pacific
YU lokacija: Tel Aviv, Israel
Poruke: 601
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Svenson Prikaz poruke
Jeste, Google Map je u pitanju.
Znam zbog cega me "seta" po raznim ulicama, nego zeleo sam da "zakljucak" bude pravi gastarbajterski Naslusao sam se "pametnih" zakljucaka za ovih x meseci iseljenickog zivota.

dobio si ti savim dosta i to gratis saveta pa mogao si da proberes koji ces da poslusas.
__________________
Ability to lift up to 50 pounds.
Reply With Quote
  #167  
Staro 08.10.2019, 23:16
Svenson's Avatar
Svenson Svenson je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 05.05.2017
US lokacija: Houston, TX
YU lokacija: Novi Sad
Poruke: 776
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik uran Prikaz poruke
dobio si ti savim dosta i to gratis saveta pa mogao si da proberes koji ces da poslusas.
Na ovom forumu ima veoma dobrih saveta. Ne mogu da se pozalim. Vodi se veoma dobra diskusija.

Pisao sam da sam ovde (u Hjustonu) dobijao "pametne" savete. Ne mogu da se setim svih gluposti koje sam cuo i video, a ne bih ni da vas zamaram njima.
__________________
Generacija DV2018
Ubi bene, ibi patria
Reply With Quote
  #168  
Staro 09.10.2019, 17:44
uran's Avatar
uran uran je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 21.04.2018
US lokacija: Northwest Pacific
YU lokacija: Tel Aviv, Israel
Poruke: 601
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Svenson Prikaz poruke
Na ovom forumu ima veoma dobrih saveta. Ne mogu da se pozalim. Vodi se veoma dobra diskusija.

Pisao sam da sam ovde (u Hjustonu) dobijao "pametne" savete. Ne mogu da se setim svih gluposti koje sam cuo i video, a ne bih ni da vas zamaram njima.
malo off topic ali poucna prica.

pre nekih sada vec 16tak godina kad sam bio svez imigrant u Nemackoj, bio sam na nekoj sedeljci gde je bilo nas 4ca zemljaka i posle jedno 10 minuta jedan koji je vec bio 5 godina tu pa je smatrao sebe za kvrgu a mene za gustera okrene se i kaze: "ma sta god da radis samo sto dalje od nasih !"

ja ga pogledam ispijem pice ustanemi kazem. "ok pozdrav idem ja". I oni svi gledaju pa gde ces ja kazem pa rekao mi je da se drzim sto dalje od nasih, a vi ste svi nasi, dakle: idem da nadjem nekog prijatelja Hansa, Husseina, Enrikea, Jorgosa...

E sad sta je problem sa NASIMA. Po meni. Pa problem je sto covek kad se nadje u tudjini on instinktivno, to je valda u svakom coveku tako, trazi svoje. Najpre jer ne zna jezik sredine. I onda kad nadje nekoga on ocekuje da mu pomogne pa ako nece onda je peder ?!

Pa cekaj koja je to logika ? Da li mi kad smo u Srbiji gde su svi NASI idemo i zaustavljamo nepoznate ljude i molimo za pomoc. Ne. Pa kako onda mozes ocekivati da ti neko tudjini pomogne samo zato sto je NAS ?
__________________
Ability to lift up to 50 pounds.
Reply With Quote
  #169  
Staro 09.10.2019, 20:35
ivangradjanin ivangradjanin je offline
Drug član
 
Datum prijave: 16.11.2017
US lokacija: Austin, TX
YU lokacija: Podgorica, MNE
Poruke: 71
Nepromenjeno

Pa mozda zato sto u Srbiji imas familiju, prijatelje, drugare...pa i ne ocekujes da ti neko nepoznat pomaze ?

A “ovdje” smo svi u istim problemima kad dodjemo, i prirodno je ocekivati da neko pruzi ruku.

Meni je pomogao NAS covjek koji je bio 200 milja daleko od mene i nikada se u zivotu nismo vidjeli prije toga, samo zato sto je znao u kakvoj sam situaciji jer je i sam bio u istoj.
Na svu moju zahvalnost je odgovorio - pomozi i ti nekom kad budes u prilici.

Eto...mozda zato...
Reply With Quote
  #170  
Staro 10.10.2019, 04:38
Svenson's Avatar
Svenson Svenson je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 05.05.2017
US lokacija: Houston, TX
YU lokacija: Novi Sad
Poruke: 776
Nepromenjeno

Odusevili ste me @uran i @ivangradjanin svojim postovima iako ce neko na prvi pogled misliti da su vam stavovi potpuno suprotni.

Veoma se slazem da ne treba ocekivati puno, ali ovde se cesto desavaju stvari koje mozda mi ne razumemo. Veoma sam zahvalan ljudima koji su mi pomogli u mojim prvim gastarbajsteskim koracima. Uvek cu im pomoci ako im zatreba pomoc.

Covek koga poznajem veoma dugo, me je pitao da mu pomognem. I pomogao sam mu. "Kako da ti se zahvalim?" - pitao je. Rekao sam mu: "Pomozi nekome kome treba tvoja pomoc." Naravno, ovo nisam izmislio. Procitao sam ovde na Forumu. Ovo je veoma mocna formula uspeha. Jednom je neko rekao:

"You can have everything in life that you want if you will just help enough other people get what they want. " (Zig Zagler)

Pa, uzivajte u postovima na Forumu i pomazite jedni drugima.

Niste sebicni ako imate puno i ako uz to pomazete drugima.
__________________
Generacija DV2018
Ubi bene, ibi patria
Reply With Quote
Odgovori

Thread Tools
Display Modes

Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Uključeno
Smajliji: Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 09:19.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.