ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Život u USA > Vodič za emigrante

Vodič za emigrante Planiranje selidbe, šta raditi po dolasku, procedura dobijanja papira...

Vodič za emigrante » Union jobs (sendikat) u Americi » Bitni linkovi
Početak u USA Stan Posao Kola (Automobil) Osiguranje
Porez Dešavanja Naša mesta Putovanja Avionske karte

Odgovori
 
Thread Tools Display Modes
  #51  
Staro 26.04.2020, 11:54
kdragan77's Avatar
kdragan77 kdragan77 je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 08.05.2015
US lokacija: Castle Rock Colorado
YU lokacija: Banja Luka
Poruke: 351
Pošalji Skype™ poruku korisniku kdragan77
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik SRBghost Prikaz poruke
Prekovremenih preko glave... Ruzno zvuci, u ova nesrecna vremena, ali ja u zivotu vise para nisam mlatio... Em sto nas stanari u zgradi non-stop caste (jer smo tu za njih ), prekovremenog koliko hoces na poslu koji nikada laksi, a na sve to, u NYC se vode pregovori da svi essential workers budu placeni 1,5 put za redovno radno vreme!! Sada vec od union imamo 2 placene nedelje za (ne daj Boze) da se razbolimo, brinemo o nekome ili se jednostavno ne osecamo sigurno da radimo. Na to i drzava NY daje 2 nedelje. Znaci 4 placenje nedelje, bez da se diraju sick days ili GO. Svaka im cast!

Ja stvarno imam srece jer radim u maloj zgradi (50 stanova) od kojih je polovina otisla pre mesec dana u "letnje kuce".MOja redovna satnica je 27$, a svaki overtime je oko 40$. Prosle 2 nedelje sam imao 30h, a kanda ce se tako i nastaviti bar jos 2-3 meseca. Juce nas zvali iz kompanije da nam kazu kako su ponosni na nas () i kako ce nam na kraju godine dati veliki bonus. Isto to nam obecali clanovi boarda zgrade. Pre dva dana sidje stanar i po 500$ doormanu, porteru i meni. KAze oseca se sigurnije kada su "Serbian bears in the building". Svaki dan stizu obroci iz prilicno skupih njujorskih restorana.

Eto, toliko o onome "tamo te niko ne ceni, niko ne vodi racuna o nikome...." Lepo su nas lagali od 45-te...

Cuvajte se drugari!!!!
Druze ako nije tajna o kom je poslu rijec , cini mi se jako dobro poslovi I jos union.
To je premija kada covjek tako upadne u dobar posao u USA.
__________________
[size="2"]DV-2015 - izvuceni
15.02.2016. - ZAGREB - ATLANTA- LEXINGTON KY
02.04.2018. Preseljenje u Denver Colorado
10.08.2021. Postali USA drzavljanini
UNION POSLOVI
BALKANS BAKERY
Reply With Quote
  #52  
Staro 28.04.2020, 09:48
SRBghost SRBghost je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 03.10.2013
US lokacija: NYC/NJ
YU lokacija: Novi Sad
Poruke: 583
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik kdragan77 Prikaz poruke
Druze ako nije tajna o kom je poslu rijec , cini mi se jako dobro poslovi I jos union.
To je premija kada covjek tako upadne u dobar posao u USA.
Ja radim kao Handyman u stambenoj zgradi na Menhetnu. Union je 32BJ. Cak mi je i prvi posao (godinu dana kao Bellman u hotelu) bio sa Union. Stvarno me Bog pogledao. Sada lagano prikupljam licence i od leta, ako Bog da, pocinjem da trazim posao Superintendent ili Resident Manager.
__________________
DV-2015 - prvi put, 2 prijave - IZVUCENI
22.05.2014. - popunjeni formulari
19.02.2015. - lekarski
24.02.2015. - intervju/odobrene vize/Administrative processing
26.03.2015. - konacno stigli pasosi (sa vizama)
28.03.2015. - kupljene karte
24.06.2015. - NYC resident
01.04.2016. - Garden State
Reply With Quote
  #53  
Staro 28.04.2020, 18:01
gorasheen's Avatar
gorasheen gorasheen je offline
Drug član
 
Datum prijave: 12.05.2019
YU lokacija: beograd
Poruke: 48
Nepromenjeno

Da li bi mogao da opises kako izgleda jedan tvoj radni dan i koje sve duznosti moras da obavljas u toj zgradi?
__________________
DV2017-2019 not selected
DV2020 selected CN32xxx
23.07.2019. DS260
18.10.2019. mail to KCC
Reply With Quote
  #54  
Staro 30.04.2020, 09:59
kdragan77's Avatar
kdragan77 kdragan77 je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 08.05.2015
US lokacija: Castle Rock Colorado
YU lokacija: Banja Luka
Poruke: 351
Pošalji Skype™ poruku korisniku kdragan77
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik SRBghost Prikaz poruke
Ja radim kao Handyman u stambenoj zgradi na Menhetnu. Union je 32BJ. Cak mi je i prvi posao (godinu dana kao Bellman u hotelu) bio sa Union. Stvarno me Bog pogledao. Sada lagano prikupljam licence i od leta, ako Bog da, pocinjem da trazim posao Superintendent ili Resident Manager.
Svaka cast, zelim ti da sto prije polozis te licence I da te Bog pogleda.
Ja sam sa Temsters union 455 I jako sam zadovoljan sa svim benifitima. Jest da se radi ali I placeno je dobro.
__________________
[size="2"]DV-2015 - izvuceni
15.02.2016. - ZAGREB - ATLANTA- LEXINGTON KY
02.04.2018. Preseljenje u Denver Colorado
10.08.2021. Postali USA drzavljanini
UNION POSLOVI
BALKANS BAKERY
Reply With Quote
  #55  
Staro 05.05.2020, 05:04
SRBghost SRBghost je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 03.10.2013
US lokacija: NYC/NJ
YU lokacija: Novi Sad
Poruke: 583
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik gorasheen Prikaz poruke
Da li bi mogao da opises kako izgleda jedan tvoj radni dan i koje sve duznosti moras da obavljas u toj zgradi?
Iskreno da ti kazem - sramota me je. Dodjem na posao u 9, proverim radne naloge (najcesce nista) i cekam da neko pozove (najcesce nista). U 5 kuci i to je to. Ne pamtim kada sam se poslednji put oznojio. Ako ima neka popravka - radis samo van zida. Ako moras da radis na cevima ili zicama koje su u zidu, moras da zoves licenciranog elektricara ili vodoinstalatera.
__________________
DV-2015 - prvi put, 2 prijave - IZVUCENI
22.05.2014. - popunjeni formulari
19.02.2015. - lekarski
24.02.2015. - intervju/odobrene vize/Administrative processing
26.03.2015. - konacno stigli pasosi (sa vizama)
28.03.2015. - kupljene karte
24.06.2015. - NYC resident
01.04.2016. - Garden State
Reply With Quote
  #56  
Staro 07.05.2020, 20:16
gorasheen's Avatar
gorasheen gorasheen je offline
Drug član
 
Datum prijave: 12.05.2019
YU lokacija: beograd
Poruke: 48
Nepromenjeno

Moram da priznam da bas mocno zvuci to handyman i bellman i brate stvarno te Bog pogledao.

Jel tako nesto karakteristicno samo za nyc ili postoji i u drugim gradovima?

Vec zamisljam situaciju da me ljudi pitaju jesi se snasao tamo i sta radis, a ja odgovaram ma ne pitajte nista radim tamo ko bellman..a oni u cudu.
__________________
DV2017-2019 not selected
DV2020 selected CN32xxx
23.07.2019. DS260
18.10.2019. mail to KCC
Reply With Quote
  #57  
Staro 10.05.2020, 01:25
SRBghost SRBghost je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 03.10.2013
US lokacija: NYC/NJ
YU lokacija: Novi Sad
Poruke: 583
Nepromenjeno

Ima tih radnih mestga svugde, samo nigde nije placeno kao u NYC. Konkretno, te pozicije u NYC najvise drze Albanci i Rumuni. E, sada, vodeci se da ima vise dobrih nego losih ljudi - pomocice ti i jedni i drugi. To je ono interesantno - kuci se koljemo, a preko bare smo svi "nasi". NAravno, ima izuzetaka svugde, ali su stvarno retki.

Eto, meni, Srbinu iz Bosne, sve tamo izgubio (imovinu), ucestvovao u ratu, posle zavrsio u Srbiji najbolji prijatelj ovde polu Hrvat polu Albanac. Da sam mogao da biram da mi majka rodi brata, njega bi izabrao. Gde bi nam svima bio kraj da smo sam malo pametniji... Jbga...
__________________
DV-2015 - prvi put, 2 prijave - IZVUCENI
22.05.2014. - popunjeni formulari
19.02.2015. - lekarski
24.02.2015. - intervju/odobrene vize/Administrative processing
26.03.2015. - konacno stigli pasosi (sa vizama)
28.03.2015. - kupljene karte
24.06.2015. - NYC resident
01.04.2016. - Garden State
Reply With Quote
  #58  
Staro 11.05.2020, 13:41
kdragan77's Avatar
kdragan77 kdragan77 je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 08.05.2015
US lokacija: Castle Rock Colorado
YU lokacija: Banja Luka
Poruke: 351
Pošalji Skype™ poruku korisniku kdragan77
Nepromenjeno

Dobro je da neko u unionu I da se ne oznoji na poslu kod mene se totalno suprotnost. Moji radni dani su 11+ sati 6 dana u sedmici , I tako vec dva mjeseca.
Lova se zaradi ali nema se vremena trositi. Zvuci nerealno ali vozaci sa top pay nose kuci po +2500 $ svake sedmice.
Ovo je neka racunica
41$×40= 1640$
61.5$× 20= 1230$ (1,5 puta)
82$×10= 820$ ( sve preko 60h je duplo )
To je total neto 3690$


Sto se tice obima posla mogu vam reci da se iz sedmice u sedmici povecava broj dostava na svakoj ruti. Dosta imamo amazon paketa posto njihovi vozaci ne mogu dostaviti a vec gube prime customer zato sto nisu u mogućnosti ispostovati 2 day delivering for prime members.
Tako da dosta toga prebacuju nama posto su prekinuli ugovor sa fedex.
Najgora mi je ova zadnja sedmica zadnja 3 dana sam imao preko 350 stopova sa preko 500 kutija svaki dan. Da sam dostavljao svaki minut to je 6h ali isao sam oko 30 stopova /h a jedan dan sam dobio I helpera na 5h a i drugi vozaci pomognu da se izbora dan.
Ono sto je dobro ulazim u trecu godinu progresiju sa platom tako da ce mi satnica ici na 28.75$ a sledece godina top pay
Do maja ove godine + 30k zaradom, sto je ludost ali je isto ludost 1120 sati za tih 5 mjeseci. Svaki cent je krvavo zaradjen. Ne kazu dzabe za UPS da mozes ocekivati "Krv,znoj I suze" ...
Ali ziva je istine, sto vise zaradjujes vise trosis. Pogotovo u ovoj godini posto smo usli u kucu pa treba sve namjestiti, uraditi dvoriste itd.
Nadam se da ce ovo ludilo ubrzo prestati a I jako sam zahvalan da imam posao u ovom teskim vremenima.
Svaki dan se dragom Bogu molim za dobro zdravlje I da me cuva na putu .
To svakako i vama zelim u ovom teskim vremenima.
Otvoren sam ako ima pitanja u vezi rada I zaposlenja u UPS tu sam.
__________________
[size="2"]DV-2015 - izvuceni
15.02.2016. - ZAGREB - ATLANTA- LEXINGTON KY
02.04.2018. Preseljenje u Denver Colorado
10.08.2021. Postali USA drzavljanini
UNION POSLOVI
BALKANS BAKERY
Reply With Quote
  #59  
Staro 26.09.2020, 11:52
kdragan77's Avatar
kdragan77 kdragan77 je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 08.05.2015
US lokacija: Castle Rock Colorado
YU lokacija: Banja Luka
Poruke: 351
Pošalji Skype™ poruku korisniku kdragan77
Nepromenjeno

Pozdrav ljudi sta se desava, samo mali update
Mogu vam reci da ova korona i ovaj virus nas je unistio. Svi narucuju online i oni koji nikada nisu . Mi radimo skoro cijelu godinu kao da je Božićna sezona.

Evo poslije tri godine sa UPS san napokon dobio svoju rutu, nisam bidovao nego su mi je oni dodijelili. Ruta je sama po sebi dobra iako sam dobio dosta biznisa ( prvih 100 dostava su samo biznisi) tako da to nije bas dobro. Trazio sam da vozim jednu rutu i da nisam vise swing driver ( onaj koji po potrebi radi sve rute) , ponuda je dosla iz drugog centra gdje sam prije rafio kao seasonal driver. Ova ruta ima svojih dobrih i losih strana , dobro je to sto je dosta prekovremenih sati bez obzira na situaciju tako da je lova dobra a lose je to sto ide dosta tereta preko ruku ( 400 kutija out i 350 kutija in svaki dan) Sve u svemu dobro je

Ups zaposljava 100 000 sezonaca u cijeloj Americi. Peak Christmas sezona traje od 15 novembra do 15 januara . Svi koje zele mogu aplicirati za package handlers, driver helpers ili sesonal driver plate se krecu od 15$ /h pa do 21$/h plus sedmicni bonus za dobar attendance . Otprilike se zaradi od 4 k do 6 k dolarica po sezoni. Svima onima koji zele i pokazu se kao dobri radnici se pruza opcija da ostanu poslije sezone i tako da za 8 mjeseci mozete dobiti full time benefit za cijelu porodicu ( health insurance i pravo na godisnji)
Uvijek naglasavam ovo posao nije za svakoga posto je to teski fizicki posao ali za svakoga koji zeli karijeru u UPS to je prvi korak.
Vidite kako reklamiram kompaniju

To je to, svi koji imaju nekih pitanja mogu me slobodno kontaktirati

Veliki pozdrav i svako dobro
__________________
[size="2"]DV-2015 - izvuceni
15.02.2016. - ZAGREB - ATLANTA- LEXINGTON KY
02.04.2018. Preseljenje u Denver Colorado
10.08.2021. Postali USA drzavljanini
UNION POSLOVI
BALKANS BAKERY
Reply With Quote
  #60  
Staro 27.09.2020, 03:23
Futbalista Futbalista je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 08.05.2019
US lokacija: Čkgo
YU lokacija: Belgrado
Poruke: 211
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik kdragan77 Prikaz poruke
Pozdrav ljudi sta se desava, samo mali update
Mogu vam reci da ova korona i ovaj virus nas je unistio. Svi narucuju online i oni koji nikada nisu . Mi radimo skoro cijelu godinu kao da je Božićna sezona.

Evo poslije tri godine sa UPS san napokon dobio svoju rutu, nisam bidovao nego su mi je oni dodijelili. Ruta je sama po sebi dobra iako sam dobio dosta biznisa ( prvih 100 dostava su samo biznisi) tako da to nije bas dobro. Trazio sam da vozim jednu rutu i da nisam vise swing driver ( onaj koji po potrebi radi sve rute) , ponuda je dosla iz drugog centra gdje sam prije rafio kao seasonal driver. Ova ruta ima svojih dobrih i losih strana , dobro je to sto je dosta prekovremenih sati bez obzira na situaciju tako da je lova dobra a lose je to sto ide dosta tereta preko ruku ( 400 kutija out i 350 kutija in svaki dan) Sve u svemu dobro je

Ups zaposljava 100 000 sezonaca u cijeloj Americi. Peak Christmas sezona traje od 15 novembra do 15 januara . Svi koje zele mogu aplicirati za package handlers, driver helpers ili sesonal driver plate se krecu od 15$ /h pa do 21$/h plus sedmicni bonus za dobar attendance . Otprilike se zaradi od 4 k do 6 k dolarica po sezoni. Svima onima koji zele i pokazu se kao dobri radnici se pruza opcija da ostanu poslije sezone i tako da za 8 mjeseci mozete dobiti full time benefit za cijelu porodicu ( health insurance i pravo na godisnji)
Uvijek naglasavam ovo posao nije za svakoga posto je to teski fizicki posao ali za svakoga koji zeli karijeru u UPS to je prvi korak.
Vidite kako reklamiram kompaniju

To je to, svi koji imaju nekih pitanja mogu me slobodno kontaktirati

Veliki pozdrav i svako dobro
Amazon, fedex i ups se razbijaju od posla a tako ce ostati i biti sve vise, jer kao sto si rekao skok online prodaje je skocio za ko zna koliko procenata. S obzirom da je i return policy odlicna maltene za sve brendove onda se i ne isplati gubiti vreme po shoping malls pogotovo sto sad vise i ne moze da se proba odeca obuca koju kupujes.

Prosle nedelje je legla svima u Ilinoisu naknada za pandemic unemployment.....to su prodavnice i malls bili puni ljudi samo se trosi 😀😀
Reply With Quote
Odgovori

Thread Tools
Display Modes

Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Uključeno
Smajliji: Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Similar Threads
Tema Pokretač teme Forum Odgovori Poslednja poruka
DoD jobs or join the Army konislav Stare teme 29 21.11.2009 05:35

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 14:19.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.