ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Vize za SAD > Ne-imigrantske vize

Ne-imigrantske vize Opšte teme o dobijanju i apliciranju za turističke, poslovne, medicinske i ostale ne-imigrantske vize

Odgovori
 
Thread Tools Display Modes
  #1  
Staro 25.04.2008, 18:00
Jfa_Kg Jfa_Kg je offline
Član
 
Datum prijave: 25.04.2008
US lokacija: CHICAGO
YU lokacija: Chicago/Kragujevac
Poruke: 20
Nepromenjeno H2B viza - produženje i promena statusa

idem u usa sledeceg meseca na h2b vizu, da li neko ko je tamo ili ko je imao iskustva zna kako je tamo prduziti svi pricaju o tome ali niko nista konkretno...

pozdrav
Reply With Quote
  #2  
Staro 25.04.2008, 19:38
srdjevic's Avatar
srdjevic srdjevic je offline
Administrator
 
Datum prijave: 19.05.2005
US lokacija: Chicago, IL
YU lokacija: Novi Sad, Srbija
Poruke: 730
Nepromenjeno

nisam upucen sta je tacno h2b viza, please pojasni malo, pa da mogu da priupitam ljude koje znam ovde da su na tu foru... ;-)
Reply With Quote
  #3  
Staro 26.04.2008, 00:30
Darko Darko je offline
Drug član
 
Datum prijave: 21.05.2007
US lokacija: Zrenjanin, pored postanskog sanduceta
Poruke: 38
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik srdjevic Prikaz poruke
nisam upucen sta je tacno h2b viza, please pojasni malo, pa da mogu da priupitam ljude koje znam ovde da su na tu foru... ;-)
To je radna viza koja se mahom dobija tako sto te "pronalazi" firma sa podrucja USA preko odredjenih agencija koje posluju u nasoj zemlji i u vecini slucajeva si vezan za tu firmu, jer te ona sponzorise i sredjuje sve potrebne papire za tebe kako bi te dovela tamo na odredjeni vremenski period.Mahom je to 6 meseci do godinu dana, a postoje i slucajevi gde se direktno dogovaras sa kompanijom pa postoji i opcija produzivanja.Sada ima dosta programa preko kojih se dobija ova viza, tipa "Work and Travel" s tim sto je tu u pitanju J1 viza i vezano je za studente, a ovo je nesto slicno, a i nije vezano za ovdasnje fakultete.Trazenje posla odavde je relativna stvar, nekom ne uspeva za rukom, nekom uspeva pa ode tamo direktno preko neke kompanije, i tada se dobija H2B viza.
Reply With Quote
  #4  
Staro 26.04.2008, 01:33
srdjevic's Avatar
srdjevic srdjevic je offline
Administrator
 
Datum prijave: 19.05.2005
US lokacija: Chicago, IL
YU lokacija: Novi Sad, Srbija
Poruke: 730
Nepromenjeno

E, pa u tom slucaju onda preko firme sredjuje papire, tj. obnovu.

Jedine druge varijante za produzenje (koje ja znam) su:
  • neka druga firma koja nudi isto
  • svadba-svadba
  • lutrija
Moj stric je (daaaaaavno) dosao na magistraturu, pa nasao posao gde su mu ponudili papire (radnu dozvolu) na godisnjoj bazi. Pokazao se, ostajao, onda aplicirao za drzavljanstvo (posle 5god).... Znaci, ako se trudis na poslu, ne bi trebalo biti problema da obnovis..... ;-)
Reply With Quote
  #5  
Staro 26.04.2008, 13:50
Jfa_Kg Jfa_Kg je offline
Član
 
Datum prijave: 25.04.2008
US lokacija: CHICAGO
YU lokacija: Chicago/Kragujevac
Poruke: 20
Nepromenjeno

па ок онда мораћу да се потрудим да видим како иде то за продужење преко неке фирме, надао сам се да можда има неко ко је отишао на ту визу и продужио је, колико кошта то послодавца или мене, и да ли се добија нека мулти виза да може да се излази, ако знате неког распитајте се пошто сте већ у сад..

ја идем у филаделфију и радићу као спасилац за почетак, а иначе сам компјутерски техничар, хардвер, мреже, инсталација софтвера подршка и сл. ето још једног питања за оне који су у сад да ли се лако налази посао у овој области и колике су сатнице за ову врсту послова..

хвала унапред!!!
Reply With Quote
  #6  
Staro 29.04.2008, 18:07
Jfa_Kg Jfa_Kg je offline
Član
 
Datum prijave: 25.04.2008
US lokacija: CHICAGO
YU lokacija: Chicago/Kragujevac
Poruke: 20
Nepromenjeno H2B viza - produzenje i promena statusa - problemi i resenja!

као што сам и већ писао, идем за месец дана на н2в визу која ми траје до 1. октобра, по разним форумима сам читао да та виза може да се продужи али у претходној теми нико се није нашао да одговори па да преформулишем ово питање.

значи за оне који су сада у сад ако нека фирма тражи мене да радим код њих да ли је велика проблематика за ту исту фирму да ми обезбеди ту гаранцију или потребне обрасце за продужење визе? и да ли неко зна колико то кошта....

планирам да остајем дуже али ми није баш неки план да се цимам за пасош и остало волео бих када бих могао на сонову те радне дозволе да имам боравак у сад као и наравно да могу да додђем у србију и да се наравно вратим у сад. икључио бих за почетак женидбу, јер доста је скупо а и са друге стране идем са девојком па морам дупло да плаћам

па ако неко има искуства везано за ово, нека напише, још једна ствар приметио сам да се форум доста чита али да слабо људи пишу, не знам за тај предходни форум који је био али вероватно ће бити и овде боље док се прочује мало надам се....
Reply With Quote
  #7  
Staro 09.05.2008, 18:30
V777's Avatar
V777 V777 je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 20.04.2008
US lokacija: US
Poruke: 270
Nepromenjeno

Upoznala sam ljude u Indiani koji su isto sa tom vizom i imaju isto pitanje kao i ti...ja licno ne znam koliko sigurno moze da se ta viza produzi ovde bez problema, te da se ostane na ISTOJ vrsti vize...mozemo ovo pitanje da postavimo i na Krstarici, a i ovde da se preformulise naslov teme, da vidimo sta kazu drugi ljudi iz njihovog iskustva...

Ovaj forum je dosta posecen, samo sto su ljudi fokusirani na Green card i sva pitanja vezana za tu temu, dok za druge vrste viza imamo manje korisnika...

Mozes da nam objasnis, na koji nacin se dobija ta viza, cini mi se da je H2B viza radna viza koja se uzima preko agencije, ali ti vec imas sam poslodavca, ne trazi ti agencija? Ispravi me ako gresim, medjutim, ja znam da za klasicnu radnu vizu, koja se ceka iz svoje zemlje, treba da se odradi debela papirologija, plus se ceka veoma dugo, i postoji mogucnost da se ne odobri takodje...Ova vrsta vize je vezana verovatno za sezonske poslove, bez mogucnosti da se pretvori u stalni posao ili tako nesto...vidim da si u prethodnom topicu pisao o radu u Filadelfiji kao spasilac na bazenu..da li ti je agencija nasla taj posao ili si se sam povezao s nekim u USA...u svakom slucaju, mislim da kad dodjes ovde, mozes da se raspitas kod tog poslodavca da li hoce da produzi vizu, ili da mozda pokusas da nadjes nekog drugog poslodavca u vreme kad radis kod prvog i dok je viza jos u funkciji, te da vidis koliko je taj neko drugi raspolozen da ti pravi papire....

Ja bih ti preporucila da se i prijavis za Zelenu kartu, ukoliko planiras da ostanes u USA. Takodje razmisljaj i o promeni statusa nakon isteka vize, tipa studentske ili neke druge vize.

Puno pozdrava i puno srece u USA!
Reply With Quote
  #8  
Staro 23.06.2012, 13:42
milenaa88's Avatar
milenaa88 milenaa88 je offline
Član
 
Datum prijave: 26.08.2011
US lokacija: wish New York
YU lokacija: Beograd
Poruke: 20
Nepromenjeno H2B viza

Da li neko zna neku agenciju koja radi ovaj program,ja sam uspela da nadjem samo jednu iz Novog Sada zove se GO USA,ako je neko isao preko njih neka napise iskustva...

Last edited by Magelan; 14.05.2015 at 02:22. Razlog: Moderacija - Spajanje tema
Reply With Quote
  #9  
Staro 16.07.2012, 01:54
Jack Sparrow Jack Sparrow je offline
Drug član
 
Datum prijave: 12.07.2012
US lokacija: Ne zna se
YU lokacija: Austrija/Srbija
Poruke: 31
Nepromenjeno H2B Viza (na koliko max se moze dobiti)

Interesuje me H2B viza na koliko se maksimalno moze dobiti i da li je vezano za samo jednog poslodavca ili mozes promeniti poslodavca?

Citao sam i pise da moze do max 1 god da se dobije ali da li moze u startu na vise i da li bi poslodavac mogao da produzava tu vizu iz godine u godinu?

Jos nesto,ima li neka viza radna koja moze da se dobije na 10 godina?
Reply With Quote
  #10  
Staro 17.07.2012, 01:17
hope's Avatar
hope hope je offline
Drug član
 
Datum prijave: 01.11.2011
US lokacija: So Cali
YU lokacija: Srbija
Poruke: 94
Nepromenjeno

odgovori:

može da se dobije na max 1 god. može da se produži najviše do 3 godine, ali uz veliku kontrolu vlasti. tako kažu.
vezano je samo za 1 poslodavca. ne možeš menjati poslodavca. u suštini on ima vizu za tebe. mislim da je ta viza u suštini njegova.
ne može u startu više od 1 god. može poslodavac posle da produžava, ali nije lako.
nema radna viza na 10 godina. radna viza na 10 god bi bio Green card. a njega ljudi teško dobijaju.
__________________
DV 2013 -1. put -HAS NOT BEEN SELECTED
DV 2014 -2. put -HAS NOT BEEN SELECTED
DV 2015 -3. put -HAS NOT BEEN SELECTED
Reply With Quote
Odgovori

Thread Tools
Display Modes

Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Uključeno
Smajliji: Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Similar Threads
Tema Pokretač teme Forum Odgovori Poslednja poruka
Provjera statusa? cukoni Stare teme 3 09.10.2012 13:07
Promena datuma za povratak iz USA elementre Stare teme 1 01.08.2011 02:32
Promena adrese u USA pre ili nakon dobijanja GC Mv2Player Stare teme 5 25.07.2011 02:05
Dve prijave, promena adrese, sponsorship... JoMan Prva koverta 5 03.05.2011 19:56

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 15:27.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.