ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Razno > Vaša strana

Vaša strana Iskustva, zanimljive priče, specifični slučajevi, šta god...

Odgovori
 
Thread Tools Display Modes
  #11  
Staro 14.08.2019, 16:02
Andrew Wiggins's Avatar
Andrew Wiggins Andrew Wiggins je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 06.11.2015
US lokacija: Los Angeles
YU lokacija: Beograd
Poruke: 170
Nepromenjeno

Po onome sto sam gledao na zvanicnim sajtu Kanade za imigraciju mrka kapa ako ne spadas u deficitarna zanimanja. Ekonomisti im nisu potrebni. Traze strucnjake raznih profila. Pogledajte malo sajt.

Last edited by Andrew Wiggins; 14.08.2019 at 16:09.
Reply With Quote
  #12  
Staro 14.08.2019, 16:45
tardeli tardeli je offline
Član
 
Datum prijave: 23.02.2012
Poruke: 8
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik ikac89 Prikaz poruke
A što ne pokušaš da nađeš nekog poslodavca u Kanadi koji bi te sponzorisao za one provincijske programe (PNP) ili za onaj novi Atlantic immigration pilot program za istočne provincije. I jedno i drugo bi trebalo da je manje zahtevno od Express entry programa.

Inače, na kakvog asistenta imigracije misliš?
Pa onaj iz Zemuna Adriatic enterprise ne znam za drugog. Oni su mi nesto gledali iammo sve u max poenima samo mi kaze ako sam 8 nivo ielts onda 99% dobijamo useljenicku vizu. A za posao ne znam ni gde da tražim naročito ko će da primi dvoje ekonomista. Doduše ja sam groomer sis pse Ali to nije neko zvanično zanimanje sa diplomom
Reply With Quote
  #13  
Staro 15.08.2019, 04:56
Axl Axl je offline
Drug član
 
Datum prijave: 07.08.2018
US lokacija: San Diego
YU lokacija: Novi Sad
Poruke: 33
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik tardeli Prikaz poruke
Pa onaj iz Zemuna Adriatic enterprise ne znam za drugog. Oni su mi nesto gledali iammo sve u max poenima samo mi kaze ako sam 8 nivo ielts onda 99% dobijamo useljenicku vizu. A za posao ne znam ni gde da tražim naročito ko će da primi dvoje ekonomista. Doduše ja sam groomer sis pse Ali to nije neko zvanično zanimanje sa diplomom
Sa malom decom i bez resenih papira nikako ti ne bih preporucio takvu avanturu u US. Kao sto neko napisa tesko je i surovo i kad legalno dodjes.

Ili igraj lutriju, ili ako ste cvrsto resili da idete gledaj Kanadu. Upoznao sam lika koji je sa suprugom i decom bas mozda otprilike tvojih godina (ako nije i ekonomista bio) dobio iseljenicku vizu za Kanadu, a preko tih likova iz Zemuna. Znam da je rekao da uglavnom preko e-mail komuniciraju posto su stalno na terenu. Cak na decu dobijas odma i neku socijalnu pomoc sto za pocetak puno znaci zbog troskova kirije dok se ne nadju poslovi.

Ako ste cvrsto resili, samo gurajte. Uspecete ...
Zelim vam puno srece!
Reply With Quote
  #14  
Staro 15.08.2019, 12:41
tardeli tardeli je offline
Član
 
Datum prijave: 23.02.2012
Poruke: 8
Nepromenjeno

Definitivno Kanada ili lutrija ako upadne u medjuvremenu. Za sad smo solidno situirani nije to problem nekih 150h mesečno, ali posao je takav da je jako nestabilno. Ako uspem 8 nivo ielts ljudi mi garantuju, vizu, nalaze mi posao meni i zeni (doduše u fabrici na traci), smeštaj rezervisem odavde I kažu za God dve mozemo da se upristojimo u normalan život.
Nažalost nam nikakvu mogućnost da dobijem hrvatski pasoš a majka mi je iz Hrvatske ima i ličnu kartu i pasos i drzavljanstvo njihovo. U tom slučaju bih odma išao negde u eu.
Reply With Quote
  #15  
Staro 15.08.2019, 14:05
Andrew Wiggins's Avatar
Andrew Wiggins Andrew Wiggins je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 06.11.2015
US lokacija: Los Angeles
YU lokacija: Beograd
Poruke: 170
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik tardeli Prikaz poruke
Definitivno Kanada ili lutrija ako upadne u medjuvremenu. Za sad smo solidno situirani nije to problem nekih 150h mesečno, ali posao je takav da je jako nestabilno. Ako uspem 8 nivo ielts ljudi mi garantuju, vizu, nalaze mi posao meni i zeni (doduše u fabrici na traci), smeštaj rezervisem odavde I kažu za God dve mozemo da se upristojimo u normalan život.
Nažalost nam nikakvu mogućnost da dobijem hrvatski pasoš a majka mi je iz Hrvatske ima i ličnu kartu i pasos i drzavljanstvo njihovo. U tom slučaju bih odma išao negde u eu.
Il si vec pricao sa ovim iz agencije? Ko ti garantuje vizu?
Znaci li da ima nade za ekonomiste?

Last edited by Andrew Wiggins; 15.08.2019 at 14:20.
Reply With Quote
  #16  
Staro 15.08.2019, 16:22
tardeli tardeli je offline
Član
 
Datum prijave: 23.02.2012
Poruke: 8
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Andrew Wiggins Prikaz poruke
Il si vec pricao sa ovim iz agencije? Ko ti garantuje vizu?
Znaci li da ima nade za ekonomiste?
Bili smo još 2017 i u kontaktu od tad. Imamo max poena preko 5 god iskustva sve sa dokazima. Diplome više i fakulteta. Mladji smo od 35. Imamo decu. Itd. Najbitniji deo je jezik i to se odnosi na nosioca.
Ako ne polažes I francuski i engleski, nego samo engleski onda min 8 nivo ielts. Jer konkurišes sa ljudima iz celog sveta koji realno u velikoj meri pričaju oba jezika. Kako bi bili konkurentni morami da odradimo taj deo.
Ja sam polagao u Skoplju bez ijednog minuta spremanja kući. Samo sam otišao da vidim kako izgleda ispit. Tako da racunam da uz malo pripreme mogu da budem 8 nivo I onda adios.
Ljudi mogu da pomognu ne traže pare unapred već parcijalno plaćaš.
Ne žele da krenu u proces ako nisu sigurni da prolazis
Reply With Quote
  #17  
Staro 16.08.2019, 18:50
saleee saleee je offline
Drug član
 
Datum prijave: 18.05.2018
Poruke: 78
Nepromenjeno

Ipak ovaj azil moze po gej osnovi izgleda, sigurno ima i drugih nacina, ali treba se raspitati dobro. Sve je to jako rizicno, ja opet kazem, da imam porodicu ne bih to pokusavao. Raseljena lica sa kosova bi mozda mogla da zatraze azil na osnovu toga...
Reply With Quote
  #18  
Staro 17.08.2019, 04:16
mveruovic mveruovic je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 17.09.2012
Poruke: 731
Nepromenjeno

Gej azil za covek koji ima decu i odjedanputa je ugrozen, a majka shvatila da je lejzbejka?
Nema sanse, to samo advokati mogu da uzimaju desetine hiljada $$$ i da obecavaju svasta. Iako nekome uspe ne znaci da su glupi Ameri nego im je promaklo. Mislim da je 2017. iz SRB oko 20 ljudi dobilo azil.

Sto se Kosova tice, Srbi nisu izbeglice nego interno raseljena lica, tako da nemaju osnova da traze to.
Reply With Quote
  #19  
Staro 17.08.2019, 10:44
Andrew Wiggins's Avatar
Andrew Wiggins Andrew Wiggins je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 06.11.2015
US lokacija: Los Angeles
YU lokacija: Beograd
Poruke: 170
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik tardeli Prikaz poruke
Bili smo još 2017 i u kontaktu od tad. Imamo max poena preko 5 god iskustva sve sa dokazima. Diplome više i fakulteta. Mladji smo od 35. Imamo decu. Itd. Najbitniji deo je jezik i to se odnosi na nosioca.
Ako ne polažes I francuski i engleski, nego samo engleski onda min 8 nivo ielts. Jer konkurišes sa ljudima iz celog sveta koji realno u velikoj meri pričaju oba jezika. Kako bi bili konkurentni morami da odradimo taj deo.
Ja sam polagao u Skoplju bez ijednog minuta spremanja kući. Samo sam otišao da vidim kako izgleda ispit. Tako da racunam da uz malo pripreme mogu da budem 8 nivo I onda adios.
Ljudi mogu da pomognu ne traže pare unapred već parcijalno plaćaš.
Ne žele da krenu u proces ako nisu sigurni da prolazis
Hvala na dogovoru. Kontaktiracu adriatic enterprise uskoro
Reply With Quote
  #20  
Staro 17.08.2019, 15:33
ikac89's Avatar
ikac89 ikac89 je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 06.10.2012
US lokacija: Chicago (Niles), IL
YU lokacija: Srb
Poruke: 809
Nepromenjeno

Što se Kanade tiče, mnogo bolja i lakša varijanta od Express Entry je preko Provincial Nominee Programa. Svaka od 11 provincija ima svoj program i ti programi su manje zahtevni zato što su employer driven. Za Express entry je potrebno da zanimanje bude u Noc kategorijama 0, A i B, dok za provincijske programe to nije slučaj. Takođe i što se IELTS rezultata tiče manje su zahtevni. Inače za Kanadu nije toliko bitno koji fakultet je završen, već u kom poslu imate iskustva. Ekonomista može da radi i kao menadžer prodaje, komercijalista, finansijski analtičar, knjigovođa, bankar itd.

Takođe za Kanadu može da se ode i preko work permita tj. preko radne dozvole, pa da se tamo posle završi permanent resident status.

Poslove u Kanadi možete tražiti preko jobbank.gc.ca, https://www.indeed.ca/ itd. Ima baš dosta poslova. Napravite CV i šaljite čak iako na oglasu piše da je samo za rezidente.
Reply With Quote
Odgovori

Thread Tools
Display Modes

Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Uključeno
Smajliji: Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 23:26.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.