ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Život u USA > Lokacije u USA

Lokacije u USA Teme posvećene državama, gradovima i delovima gradova u USA

Lokacije u USA » Los Angeles, California » Bitni linkovi
O Americi Život u USA Države (States) Gradovi Naša mesta (mapa)

Odgovori
 
Thread Tools Display Modes
  #101  
Staro 05.02.2014, 19:04
cape011 cape011 je offline
Drug član
 
Datum prijave: 01.11.2012
YU lokacija: Beograd
Poruke: 85
Nepromenjeno

Slobodno može i ovde da napiše prve troškove , da i mi ostali imamo predstavu kolko šta košta
__________________
DV-2014 - Has not been selected
DV-2015 - Has not been selected
Reply With Quote
  #102  
Staro 08.02.2014, 11:17
Makovi Makovi je offline
Drug član
 
Datum prijave: 02.05.2013
US lokacija: LA
YU lokacija: Zagreb
Poruke: 85
Nepromenjeno Smjestaj na tjedan dana

S obzirom da smo ipak odlucili da cemo u LA molim vas, ako netko ima za preporuciti motel bilo gdje u okolici da zna da je koliko toliko ok. Bilo kakav savjet dobro je dosao! Dapace, ako netko zna nekog tko zna nekog da ima nekakav smjestaj molim neka mi se javi na private. Radi se o tjedan dana samo dok se ne snademo za svoj rentirani stan.

Hvala puno!
Reply With Quote
  #103  
Staro 18.03.2014, 08:39
Loperamid's Avatar
Loperamid Loperamid je offline
Drug član
 
Datum prijave: 30.05.2012
YU lokacija: Čačak/Beograd
Poruke: 70
Pošalji Skype™ poruku korisniku Loperamid
Nepromenjeno

Uvek sam se "nervirao" kad neko sa foruma zapali za SAD i nema ga da napiše nešto na forumu po dva meseca, a evo krenuh i ja tim stopama. Sad sam se odlučio da pišem jer uskoro završavamo poglavlje u LA i krećemo ka jugu.

Elem, prvo što ljude najviše zanima, pretpostavljam, papiri, administracija...

SSN - išli smo u ssn administration office dva puta za prve tri nedelje (Burbank i Hollywood) da bi nam rekli da mora da prođe tri nedelje od ulaska pa ako ne stigne da se javimo. Pošto naravno nisu stigli, otišli smo opet i dobili ssn 5 nedelja po ulasku u zemlju.

GC je stigao u NJ kod drugarice kod koje smo zvanično trebali da idemo, posle 6 nedelja.

Testove za vožnju smo položili čim smo dobili ssn, račun i kreditne u BofA, 300$, pisano je o tome dosta. Ja sam uspeo da padnem vožnju prošle (dmv Hollywood) nedelje jer šta ja imam da stajem na Stop u pustoj ulici. Dijagnoza - disobey traffic sign :-)

Pre desetak dana smo kupili kola. E sad ide zezanje. Kola sam registrovao na moje ime, to može. Vozim sa našom dozvolom,
to isto može ako sam turista. Vozim bez osiguranja, e to ne može. A osiguranje ne mogu da uzmem bez njihove dozvole. A da polažem za dozvolu ne smem na neosiguranim kolima. Zezanje uglavnom. U međuvremenu vozim normalno, dok me ne zaustave. Posle ću da mislim :-) U sredu ću opet od drugara da uzmem kola da polažem (u Van Nuys ) pa ću da stajem na stop.

Telefoni - moto g kod Verizona 100$ telefon + 45$/month prepaid. Korektno.

Prošle nedelje sam imao dva telefonska intervjua u jednoj firmi iz Newport Beacha i danas me zovu i You got the job :-) Od 1 . aprila. Imamo dve nedelje da nađemo stan negde u OC, ja mislim da će to biti Anaheim, deluje korektno što se tiče cena i okruženja. Ako neko ima odatle, svaka informacija bi dobro došla.

Jutros zemljotres - počeše da vrište ljudi po zgradi. 4,4 rihtera u Encino-u, to je 10 milja od nas. Lepo smo se razdrmali, mada je meni onaj u Kraljevu koji sam doživeo na petom spratu u beogradu bio mnogo gore iskustvo. Supruga se malo više potresla :-)

Sutra pišem dalje, mnogo mi se spava.

Last edited by Loperamid; 18.03.2014 at 08:44.
Reply With Quote
  #104  
Staro 18.03.2014, 09:20
chupacabra chupacabra je offline
Drug član
 
Datum prijave: 25.09.2012
Poruke: 32
Nepromenjeno

Ja sam inace iz Kraljeva i mogu ti reci da mi je taj zemljotres u Kraljevu uspeo da obori ogroman TV od 30 kg na zemlju.

Elem, nemoj raditi nista protiv zakona jer moze dobro da ti se obije o glavu. Ako treba autobus par nedelja dok ne polozis onda cepaj autobus. Sve ce doci na vreme samo ne smes da zuris sa nekim stvarima ako su mimo zakona.
Reply With Quote
  #105  
Staro 18.03.2014, 19:32
RBSMC RBSMC je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 02.05.2013
US lokacija: Los Angeles
YU lokacija: Novi Sad/Zrenjanin
Poruke: 134
Nepromenjeno

@ Loperamid

Čestitam na poslu! Ako sve bude kako treba za jedno mesec i po eto i mene u OC. Tačnije u Costa Mesa jer tamo imam rođake. I ja se nadam poslu u jednoj firmi u Newport Beach-u, ali to je za sad pod "skoro pa možda" .
Dosta dugo ste čekali SSN. Da li ste pokušali da tražite da vam ga daju "na cedulji" (čitao sam negde ranije da su neki tražili da se u ofisu proveri da li je ssn u proceduri pa ako jeste onda traže da im se izdiktira broj jer npr u dmv-u nije neophodna kartica već samo ssn broj)
__________________
15.10.2012. Poslao prijavu
02.05.2013. You have been randomly selected ... 2014EU00021XXX
13.05.2013. Poslao kovertu u KCC
15.05.2013. Stigla koverta u KCC
07.04.2014. Obavljen lekarski pregled
16.04.2014. Intervju uspešno obavljen
04.05.2014. Departure day
Reply With Quote
  #106  
Staro 18.03.2014, 22:01
Loperamid's Avatar
Loperamid Loperamid je offline
Drug član
 
Datum prijave: 30.05.2012
YU lokacija: Čačak/Beograd
Poruke: 70
Pošalji Skype™ poruku korisniku Loperamid
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik chupacabra Prikaz poruke
Ja sam inace iz Kraljeva i mogu ti reci da mi je taj zemljotres u Kraljevu uspeo da obori ogroman TV od 30 kg na zemlju.

Elem, nemoj raditi nista protiv zakona jer moze dobro da ti se obije o glavu. Ako treba autobus par nedelja dok ne polozis onda cepaj autobus. Sve ce doci na vreme samo ne smes da zuris sa nekim stvarima ako su mimo zakona.
Ti se nisi vozio autobusom u LA? :-)
I prodavnice su taman toliko daleko da moraš da pališ kola :-)

Citat:
Prvobitno poslao korisnik RBSMC Prikaz poruke
@ Loperamid

Čestitam na poslu! Ako sve bude kako treba za jedno mesec i po eto i mene u OC. Tačnije u Costa Mesa jer tamo imam rođake. I ja se nadam poslu u jednoj firmi u Newport Beach-u, ali to je za sad pod "skoro pa možda" .
Dosta dugo ste čekali SSN. Da li ste pokušali da tražite da vam ga daju "na cedulji" (čitao sam negde ranije da su neki tražili da se u ofisu proveri da li je ssn u proceduri pa ako jeste onda traže da im se izdiktira broj jer npr u dmv-u nije neophodna kartica već samo ssn broj)
Hvala. I ja merkam i Costa Mesu, ali ne izgleda mi da možemo da priuštimo, za početak mi plata neće biti dovoljna za sve. Imamo još kinte u šteku, ali brzo se to topi. Što se ssn tiče prva dva puta sam hteo to da saznam, ali su me ubeđivali da pre isteka tri nedelje apsolutno nikako ne mogu da provere ništa. Treći put kad smo otišli posle te famozne tri nedelje, popunili smo aplikaciju i ssn je stigao posle 10 dana otprilike, ukupno malo manje od 5 nedelja.

Drago mi je da će biti neko u kraju, javi se kad dođeš :-)


*ako me je neko sa foruma dodavao na Skype-u, a ja to odbio, izvinjavam se, skroz sam zaboravio da sam ovde na forumu ostavio kontakt. Napišite da ste sa foruma i sve će biti u redu*


E ajde sad malo da pišem o LA i Hollywoodu. Ukratko jedna džungla.
Hollywood - pa ne znam šta da kažem, ogromna koncentracije ludaka na jednom mestu. Govorim o turistučkom delu, walk of fame I okolini. Moderni prosjaci na sve strane, svi hoće neki tips, glume neko ludilo, prodavnice suvenira i smoke shopovi dominiraju. Cene haos, za bogate japanske turiste. Prošli smo jednom u toku dana posle posete ssn u holivudu. Tamo je 75% ljudi bilo za ozbiljnu dijagnozu. Ne preterujem. Subota uveče u Holivudu je haos, sa mnogo ludaka. Meni fascinantno što u pola dva gase sve I teraju napolje, pa onda marva divlja po ulici. Oko jedan se stvore matore meksikanke sa mobilnim grilovima i peku hot dog koji mnogo smrdi. Ceo Hollywood Boulevard smrdi na to. Jaknu sedam dana nisam mogao da izvetrim.

Downtown LA nije ništa specijalno, bili jednom do Disney hall, videli one zgradurine i to je to. Gomila homelessa.

Sad lepe stvari :-)

Retko šta ima da je super i da je besplatno. Getty Center je po mom skromnom mišljenju najbolja stvar u LA. Idealno mesto da se provede dan u kulturi i prirodi. Arhitektura, pejzažna arhitektura, kolekcije, pogled na LA, jednostavno uživanje koje je apsolutno besplatno. Čak su i cene hrane i pića skroz prihvatljive.

Lacma ima prihvatljivu cenu i ok je.

Pasadena - ubedljivo najlepši deo Los Anđelesa, nekako ima dušu, arhitekturu, jednostavno priča za sebe. City hall koji je stara španska vila sa unutrašnjim dvorištem, baš lepo i relaksirajuće. Šteta što u Pasadeni nema posla u IT inače bismo tu pustili korenje :-)

Bili smo jedan dan do San Diega i samo da uporedim. San Diego je prelep. Ljudi su mnogo lepši, kulturniji, opušteniji. Zaljubili smo se u grad. Konkurisao sam za neke poslove u sd, ali nisu me hteli. San Diego nam ostaje cilj za neku budućnost, pa krećemo ka njemu polako. Prvo Orange County :-)

Dosta toga smo obišli, ne mogu trenutno da se setim još stvari, ali biće još informacija. Za sad toliko.
Reply With Quote
  #107  
Staro 19.03.2014, 09:26
Makovi Makovi je offline
Drug član
 
Datum prijave: 02.05.2013
US lokacija: LA
YU lokacija: Zagreb
Poruke: 85
Nepromenjeno

Loperamid, ovo je zbilja korisno. Mi letimo 15 april u la la land također. Imam intervju za posao u West Hollywood. Kakav je tak dio grada (osim što ima mnogo gay populacije kako sam čuo)?

Samo mi molim te reci, jeste li bili kod nekog poznatog kad ste sletjeli, jeste li odmah rentali auto i je li Anaheim realno jako daleko od npr west Hollywooda? Bi li se moglo na toj relaciji putovati na posao po nekom američkom standardu?

Inače što se tiče ssn rekli su nam u hr ambasadi da nama dolazi automatski, ali da za dijete moramo tražiti u office - u pa da usput izvršimo pritisak da se i nama izda što je prije moguće.

Sretno, navijamo za vas!
Reply With Quote
  #108  
Staro 19.03.2014, 16:11
Loperamid's Avatar
Loperamid Loperamid je offline
Drug član
 
Datum prijave: 30.05.2012
YU lokacija: Čačak/Beograd
Poruke: 70
Pošalji Skype™ poruku korisniku Loperamid
Nepromenjeno

Hvala! West Hollywood - prošao sam nekoliko puta i ok je kraj, ali je dominantno gej. Na svakom koraku ti neki gej detalj bode oči i stavlja ti do znanja gde si. Ovo je jedini deo grada gde ćeš videti parove na ulici da se drže za ruke i razmenjuju nežnosti. Ljubav dominira, homoseksualna, ali ipak ljubav :-)

Da, mi smo kod mog drugara i nikako da mu se skinemo sa gajbe. On nas je čekao, a nismo rentali auto uopšte. Uživali smo u čarima gradskog prevoza.
Anaheim je prilično daleko od West Hollywooda za odlazak na posao svaki dan. Dosta vremena bi gubio u saobraćaju. Gužve su ogromne, ako bi radio ono standardno vreme. Ako već dobiješ posao, mogu da ti preporučim da stan tražite preko brda u Valley - ju takozvanom, North Hollywood. Valley Village gde smo trenutno je baš fin kraj, OK su cene i prilično je mirno. Kako pređeš brdo I ideš ka severu više je latino onako i manje mi se sviđa.

I ja sam za ssn to pokušavao, ali bez uspeha. Ubeđivao sam se sa njima da mi makar kažu da li smo u procesu, ali avaj.
Reply With Quote
  #109  
Staro 26.03.2014, 22:37
Makovi Makovi je offline
Drug član
 
Datum prijave: 02.05.2013
US lokacija: LA
YU lokacija: Zagreb
Poruke: 85
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Loperamid Prikaz poruke
Hvala! West Hollywood - prošao sam nekoliko puta i ok je kraj, ali je dominantno gej. Na svakom koraku ti neki gej detalj bode oči i stavlja ti do znanja gde si. Ovo je jedini deo grada gde ćeš videti parove na ulici da se drže za ruke i razmenjuju nežnosti. Ljubav dominira, homoseksualna, ali ipak ljubav :-)

Da, mi smo kod mog drugara i nikako da mu se skinemo sa gajbe. On nas je čekao, a nismo rentali auto uopšte. Uživali smo u čarima gradskog prevoza.
Anaheim je prilično daleko od West Hollywooda za odlazak na posao svaki dan. Dosta vremena bi gubio u saobraćaju. Gužve su ogromne, ako bi radio ono standardno vreme. Ako već dobiješ posao, mogu da ti preporučim da stan tražite preko brda u Valley - ju takozvanom, North Hollywood. Valley Village gde smo trenutno je baš fin kraj, OK su cene i prilično je mirno. Kako pređeš brdo I ideš ka severu više je latino onako i manje mi se sviđa.

I ja sam za ssn to pokušavao, ali bez uspeha. Ubeđivao sam se sa njima da mi makar kažu da li smo u procesu, ali avaj.

Hvala jos jednom. Molim te ako mozes na private da mi napises kako je tejkla procedura na LAXu i koliko vam je trebalo da rijestie immigration' Najvise me zanima u koji red se treba stati (ima li posebno new immigrant red ili se stane u US citizens, kako to ide?) Mi slijecemo na terminal 2 a cujem da ima neki posebni gdje je immigration i da te doprate do njega?

Inace, uzeli smo AIRBNB smjestaj kod krasnog mladog para u Lakewood-u. Nije jako blizu, ali smo culi od domacina da je jako sigurno, one tipicne kuce u nizu i blizu rijeke i prirode. A ni plaza nije predaleko.

Jesi li bio mozda tamo?

Nadam se da cemo se susresti u suncanoj Kaliforniji!
Reply With Quote
  #110  
Staro 26.03.2014, 23:30
RBSMC RBSMC je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 02.05.2013
US lokacija: Los Angeles
YU lokacija: Novi Sad/Zrenjanin
Poruke: 134
Nepromenjeno

Citat:
Hvala jos jednom. Molim te ako mozes na private da mi napises kako je tejkla procedura na LAXu i koliko vam je trebalo da rijestie immigration' Najvise me zanima u koji red se treba stati (ima li posebno new immigrant red ili se stane u US citizens, kako to ide?)
Zašto na private? Ima nas još koje to interesuje. Ovo je prava tema za to.
__________________
15.10.2012. Poslao prijavu
02.05.2013. You have been randomly selected ... 2014EU00021XXX
13.05.2013. Poslao kovertu u KCC
15.05.2013. Stigla koverta u KCC
07.04.2014. Obavljen lekarski pregled
16.04.2014. Intervju uspešno obavljen
04.05.2014. Departure day
Reply With Quote
Odgovori

Thread Tools
Display Modes

Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Uključeno
Smajliji: Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Similar Threads
Tema Pokretač teme Forum Odgovori Poslednja poruka
San Diego, California pence Lokacije u USA 174 23.05.2019 18:14
San Francisco, California bibi Lokacije u USA 134 19.01.2019 09:14
San Jose, California (Bay Area) poshtica Lokacije u USA 28 23.06.2017 16:10
Beverly Hills, California Mitkoni Lokacije u USA 0 20.12.2014 13:43
Los Angeles - gluma mihael92 Vodič za emigrante 101 19.12.2013 22:48

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 13:36.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.