ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Život u USA > Lokacije u USA

Lokacije u USA Teme posvećene državama, gradovima i delovima gradova u USA

Lokacije u USA » New Jersey » Bitni linkovi
O Americi Život u USA Države (States) Gradovi Naša mesta (mapa)

Odgovori
 
Thread Tools Display Modes
  #1  
Staro 09.11.2012, 12:00
peja's Avatar
peja peja je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 06.11.2012
US lokacija: u nekoj lepoj i finoj državi, kad me izvuku odlučiću ;)
YU lokacija: Novi Sad
Poruke: 121
Nepromenjeno Grand Rapids, Michigan

Čitao sam po interneru mnogo lepoga za Grand Rapids, pa me interesuje da li neko ima stvarno iskustvo, da je bio tamo, boravio tamo, iskusio život i sl.

Našao sam i ovaj podatak da se Grand Rapids smatra najboljim mestom za porodicu, a to je meni bitno...
Grand Rapids No.1 Forbes

Čitao sam da je Grand Rapids nacionalni lider u proizvodnji kancelarijskog nameštaja, pa pretpostavljam da je industrija velika i da tu ima posla. (a i ja sam ceo život vezan za drvo )

Takođe piše da je školski sistem na trećem mestu u pogledu cele države i to je zaista sjajno i jedna od bitnih stvari...
Ok prihodi su niži ali sam našao i podatak da su troškovi života još niži.

Cene kuća su niske i pristupačne srednjem sloju, što je isto jako bitno.

Ovu su neki od podataka koje sam ja našao po internetu, našao sam i slike i deluje stvarno ok. Prednost je i što je Čikago blizu...
__________________
DV-2014 - first application for GC !
DV-2014 - the Entry HAS NOT BEEN SELECTED !

DV-2015 - second application for GC !
DV-2015 - the Entry HAS NOT BEEN SELECTED !

DV-2016 - third application for GC. Never give Up!
Reply With Quote
  #2  
Staro 09.11.2012, 16:10
dreadnot's Avatar
dreadnot dreadnot je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 24.06.2009
US lokacija: Milwaukee, WI
YU lokacija: Beograd, RS
Poruke: 652
Pošalji Yahoo poruku korisniku dreadnot
Nepromenjeno

Tesko da ces na ovaj nacin da dodjes do informacija, ako otvaras teme po principu "nabadanja", pa ako ima nekoga odatle mozda se i javi. Koliko ja vidim nepisano pravilo ovog dela foruma, teme otvaraju ljudi koji su vec negde, pa zele da o tom mestu obaveste ostale, i to ne o opstim informacijama koje mogu da se nadju na netu, vec o sopstvenim iskustvima. U protivnom, sve drugo mozes da izguglas...
__________________

02. 11. 2008. - Prijava za DV 2010
05. 06. 2009. - Prvi koverat stigao, broj 19xxx
01. 07. 2009. - Formulari poslati u Kentaki
09. 07. 2009. - Formulari stigli u Kentaki
04. 12. 2009. - Stigla druga koverta
22. 01. 2010. - Obavljen lekarski pregled
27. 01. 2010. - Obavljen intervju, odlozeno viziranje
09. 04. 2010. - VIZE U PASOŠIMA!
17. 09. 2010. - D(eparture) Day
Reply With Quote
  #3  
Staro 10.11.2012, 06:59
peja's Avatar
peja peja je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 06.11.2012
US lokacija: u nekoj lepoj i finoj državi, kad me izvuku odlučiću ;)
YU lokacija: Novi Sad
Poruke: 121
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik dreadnot Prikaz poruke
Tesko da ces na ovaj nacin da dodjes do informacija, ako otvaras teme po principu "nabadanja", pa ako ima nekoga odatle mozda se i javi. Koliko ja vidim nepisano pravilo ovog dela foruma, teme otvaraju ljudi koji su vec negde, pa zele da o tom mestu obaveste ostale, i to ne o opstim informacijama koje mogu da se nadju na netu, vec o sopstvenim iskustvima. U protivnom, sve drugo mozes da izguglas...
Ok, hvala na savetu dreadnot, ja sam otvorio ovu temu jer sam se nadao da ima neko odatle pa da podeli to iskustvo, od sada ne otvaram ove teme o lokacijama nego pozivam sve koji žive u nekom mestu a koje već nije opisano da opišu to mesto iz ličnog iskustva.
__________________
DV-2014 - first application for GC !
DV-2014 - the Entry HAS NOT BEEN SELECTED !

DV-2015 - second application for GC !
DV-2015 - the Entry HAS NOT BEEN SELECTED !

DV-2016 - third application for GC. Never give Up!
Reply With Quote
  #4  
Staro 11.11.2012, 08:54
Magelan's Avatar
Magelan Magelan je offline
Super Moderator
 
Datum prijave: 28.04.2010
US lokacija: Spartanburg, South Carolina; Jacksonville, Florida
YU lokacija: Mladenovac, Republika Srbija
Poruke: 1 209
Nepromenjeno

@peja
Nemamo ni jednog aktivnog clana na ovom forumu ni u Nebraski, ni u Grand Rapids-u. U Cincinnati-ju koliko ja znam je jedino clan "Aura", ali devojka nije dolazila na forum vec neko vreme.
Kao sto rece dreadnot, tamo gde nas ima, teme o tim gradovima smo vec razradili.
Na city-data.com forumu imas iskustava o svim americkim gradovima, ali to je pisano od strane amera, ne imigranata, tako da za inicijalnu imigraciju nije od pomoci.

Last edited by Magelan; 11.11.2012 at 09:06.
Reply With Quote
  #5  
Staro 12.11.2012, 11:46
peja's Avatar
peja peja je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 06.11.2012
US lokacija: u nekoj lepoj i finoj državi, kad me izvuku odlučiću ;)
YU lokacija: Novi Sad
Poruke: 121
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Magelan Prikaz poruke
@peja
Nemamo ni jednog aktivnog clana na ovom forumu ni u Nebraski, ni u Grand Rapids-u. U Cincinnati-ju koliko ja znam je jedino clan "Aura", ali devojka nije dolazila na forum vec neko vreme.
Kao sto rece dreadnot, tamo gde nas ima, teme o tim gradovima smo vec razradili.
Na city-data.com forumu imas iskustava o svim americkim gradovima, ali to je pisano od strane amera, ne imigranata, tako da za inicijalnu imigraciju nije od pomoci.
Ok Magelan, hvala na odgovoru, razumeo sam.
Mene je konkretno interesovalo malo više informacije nego što sam pronašao na internetu o Grand Rapids-u jer mi se čini kao ok mesto, sa dobro industrijom, sigurno, sa manjim platama ali i nižim cenama nego u ostatku USA. A školstvo je isto na visokom nivou (na trećem mestu po kvalitetu) . Takođe pretpostavio sam da pošto je Chicago blizu, Milwaukee bukvalno preko jezera da je možda neko bio tamo pa da ima informaciju više da pruži.

Takođe morate razumeti nas odavde koji bi trebalo da krenu put nepoznatog, pa nas onda interesuje puno toga, npr. nisam imao pojma da je Nebraska takva dok @Magelan nije opisao. Internet je jedno i na njemu može da se napiše svašta a pisana reč naših ljudi drugo.
__________________
DV-2014 - first application for GC !
DV-2014 - the Entry HAS NOT BEEN SELECTED !

DV-2015 - second application for GC !
DV-2015 - the Entry HAS NOT BEEN SELECTED !

DV-2016 - third application for GC. Never give Up!
Reply With Quote
  #6  
Staro 12.11.2012, 12:14
Magelan's Avatar
Magelan Magelan je offline
Super Moderator
 
Datum prijave: 28.04.2010
US lokacija: Spartanburg, South Carolina; Jacksonville, Florida
YU lokacija: Mladenovac, Republika Srbija
Poruke: 1 209
Nepromenjeno

@peja

Usmeri recimo istrazivanje na sledece gradove (po nekom mom istrazivanju ovo su gradovi gde je najmanje "bolno" za poceti):
Chicago, IL
Dallas, TX
San Diego, CA
Houston, TX
Milwaukee, WI
Philadelphia, PA
Atlanta, GA
Las Vegas, NV
Minneapolis, MN
Sacramento, CA
Richmond, VA
Seattle, WA

Ako si spreman na malo veci rizik ("rizik stvara profit" ), onda je spisak drugaciji:
New York, NY
Los Angeles, CA
Washington, DC
San Francisco, CA
Boston, MA


Bio sam u Grand Rapids-u, opet slicna prica kao sa Omahom. Ponovicu, slika centra grada na internetu sa par nebodera moze zesce da da pogresnu sliku. Michigan je u teskoj ekonomskoj krizi, i to je jedina drzava koja je imala negativan balans u broju stanovnika 2010 u poredjenju sa 2000. Dakle, prijateljski savet, mani se tih kojekakvih cuka, zabiti i "kvazi" gradova. Vec smo nebrojeni broj puta rekli da to sto grad ima 1.000.000 stanovnika u USA uopste ne znaci da to jeste grad vec arbitrarno postavljeno i vestacki hipertrofisalo SELO jer je tom delu drzave bio neophodan regionalni centar. Zaboravi i na Nebrasku, i na Dakote, i na Kanzas i te ostale rupe i rupetine jer americke statistike, ponavljam, nisu primenljive (not applicable) na novopridosle imigrante. Po dubokim unutrasnjostima USA moras imati u vidu da u velikom broju mesta lokalno stanovnistvo nije naklonjeno imigrantima i samim tim eto te u problemu...

Last edited by Magelan; 12.11.2012 at 12:21.
Reply With Quote
  #7  
Staro 12.11.2012, 12:26
peja's Avatar
peja peja je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 06.11.2012
US lokacija: u nekoj lepoj i finoj državi, kad me izvuku odlučiću ;)
YU lokacija: Novi Sad
Poruke: 121
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Magelan Prikaz poruke
@peja
Nemamo ni jednog aktivnog clana na ovom forumu ni u Nebraski, ni u Grand Rapids-u. U Cincinnati-ju koliko ja znam je jedino clan "Aura", ali devojka nije dolazila na forum vec neko vreme.
Kao sto rece dreadnot, tamo gde nas ima, teme o tim gradovima smo vec razradili.
Na city-data.com forumu imas iskustava o svim americkim gradovima, ali to je pisano od strane amera, ne imigranata, tako da za inicijalnu imigraciju nije od pomoci.
Citat:
Prvobitno poslao korisnik Magelan Prikaz poruke
@peja

Usmeri recimo istrazivanje na sledece gradove (po nekom mom istrazivanju ovo su gradovi gde je najmanje "bolno" za poceti):
Chicago, IL
Dallas, TX
San Diego, CA
Houston, TX
Milwaukee, WI
Philadelphia, PA
Atlanta, GA
Las Vegas, NV
Minneapolis, MN
Sacramento, CA
Richmond, VA
Seattle, WA

Ako si spreman na malo veci rizik ("rizik stvara profit" ), onda je spisak drugaciji:
New York, NY
Los Angeles, CA
Washington, DC
San Francisco, CA
Boston, MA
Hvala puno @Magelan na ovim sugestijama, sad znam u kom pravcu da gledam, puno mi znači, jer onaj prvi konkat je najvažniji, da se makar prvi stepenik učini što lakšim!
__________________
DV-2014 - first application for GC !
DV-2014 - the Entry HAS NOT BEEN SELECTED !

DV-2015 - second application for GC !
DV-2015 - the Entry HAS NOT BEEN SELECTED !

DV-2016 - third application for GC. Never give Up!
Reply With Quote
  #8  
Staro 12.11.2012, 14:01
vuxanne vuxanne je offline
Amer
 
Datum prijave: 13.10.2009
YU lokacija: Bilo kuda kiki svuda
Poruke: 1 826
Nepromenjeno

A zapamtite jos jednu stvar. U SAD se ljudi mnogo lakse sele iz drzave u drzavu (evo ja za 6.5 godina promenih tri). Pa to gde pocinjete ne mora da bude isto gde cete se kasnije nastaniti.
Reply With Quote
  #9  
Staro 12.11.2012, 17:49
dreamerns dreamerns je offline
Super Moderator
 
Datum prijave: 14.06.2007
US lokacija: Burlingame, CA
YU lokacija: Novi Sad, Vojvodina
Poruke: 1 098
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik peja Prikaz poruke
Hvala puno @Magelan na ovim sugestijama, sad znam u kom pravcu da gledam, puno mi znači, jer onaj prvi konkat je najvažniji, da se makar prvi stepenik učini što lakšim!
Izvini na pitanju, a jesi li ti dobio zelenu kartu...ili neku radnu vizu? Odnosno, da li dolazis na ovaj kontinent u skoroj buducnosti ?
__________________
U Sikagu od 15.10.2008. :-)

Blog: http://novakovici.blogspot.com
Reply With Quote
  #10  
Staro 12.11.2012, 18:45
jovke jovke je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 02.05.2011
Poruke: 334
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik dreamerns Prikaz poruke
Izvini na pitanju, a jesi li ti dobio zelenu kartu...ili neku radnu vizu? Odnosno, da li dolazis na ovaj kontinent u skoroj buducnosti ?
Kako nisi vidio piše čovjeku u potpisu: DV-2014 - first application for GC !
Čovjek je ambiciozan od prve prijave, ne želi da gubi vrijeme.
Reply With Quote
Odgovori

Tags
grand rapids, michigan

Thread Tools
Display Modes

Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Uključeno
Smajliji: Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 18:46.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.