ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Život u USA > Lokacije u USA

Lokacije u USA Teme posvećene državama, gradovima i delovima gradova u USA

Lokacije u USA » NJ-NYC- moje (ne)iskustvo » Bitni linkovi
O Americi Život u USA Države (States) Gradovi Naša mesta (mapa)

Odgovori
 
Thread Tools Display Modes
  #11  
Staro 12.01.2014, 16:00
lucky strike lucky strike je offline
Član
 
Datum prijave: 02.01.2014
US lokacija: nyc
YU lokacija: Makedonija
Poruke: 19
Nepromenjeno

Zdravo Mace pisi mi kontakt tel broj ili fb profil u poraka jas izgleda nemam privilegija da ti pisam
Reply With Quote
  #12  
Staro 25.02.2014, 20:22
rados rados je offline
Član
 
Datum prijave: 13.06.2013
Poruke: 26
Nepromenjeno

Da li ima još nekog iz New Jersey-a? Ova država me izuzetno privlači. . . Pa ako ima nekog da podeli iskustva stara/nova neka se ne stidi
Reply With Quote
  #13  
Staro 27.02.2014, 17:37
noki noki je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 06.07.2010
YU lokacija: Zemun, Srbija
Poruke: 365
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik rados Prikaz poruke
Da li ima još nekog iz New Jersey-a? Ova država me izuzetno privlači. . . Pa ako ima nekog da podeli iskustva stara/nova neka se ne stidi
Ja sam u New Jersey-ju.I svi moji postovi se odnose na tu drzavu.Ja sam ovde dosla zato sto moja sestra zivi ovde skoro 20 godina.Ali da ti kazem pravo ne svidja mi se toliko.Necu trenutno da izlazem decu na novo preseljenje i sve to ali cim odrastu dovoljno ja bi se radje videla u drugom delu Amerike.Ima drzava sto me mnogo vise privlace.New Jersey postaje prenaseljen,prljav i skup.Sto se tice posla kao sto vidim gore dole za nekog sto hoce da radi ima posla skoro svugde.
Reply With Quote
  #14  
Staro 27.02.2014, 18:37
rados rados je offline
Član
 
Datum prijave: 13.06.2013
Poruke: 26
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik noki Prikaz poruke
Ja sam u New Jersey-ju.I svi moji postovi se odnose na tu drzavu.Ja sam ovde dosla zato sto moja sestra zivi ovde skoro 20 godina.Ali da ti kazem pravo ne svidja mi se toliko.Necu trenutno da izlazem decu na novo preseljenje i sve to ali cim odrastu dovoljno ja bi se radje videla u drugom delu Amerike.Ima drzava sto me mnogo vise privlace.New Jersey postaje prenaseljen,prljav i skup.Sto se tice posla kao sto vidim gore dole za nekog sto hoce da radi ima posla skoro svugde.
A u koj bi se deo amerike preselila i zašto?
Reply With Quote
  #15  
Staro 27.02.2014, 18:44
noki noki je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 06.07.2010
YU lokacija: Zemun, Srbija
Poruke: 365
Nepromenjeno

Pa mi smo familijarni ljudi,retko idemo u provod(nocni) pa mi nekad i svejedno sto smo na korak do Nju Jorka.Ja bi se preselila u unutrasnjost,volim prirodu,pa verovatno bi bilo Pensilvanija,Micigen eto nasi ljudi kazu da je dobro i u Ilinoisu.Gde god je mirno i ima lepe prirode za mene bi bilo idealno
Ovde su kuce skoro prozor na prozor(svaka cast pojedinim gradovima-Scotch Plains,Chatam,Short Hills)ali pretezno ovi navedeni su sa kucama od preko milion dolara.Ja sam u Edisonu i on se racuna u jednim od boljih gradica ali kao sto rekoh ne svidja mi se mnogo zbog prenaseljenosti.A u delu gde mi zivimo ima ogroman broj ljudi iz Indije(nisam uopste rasista ili nacionalista)ali su stvarno losi vozaci,pa se pravi ceo nered u saobracaju.
Reply With Quote
  #16  
Staro 27.02.2014, 20:58
rados rados je offline
Član
 
Datum prijave: 13.06.2013
Poruke: 26
Nepromenjeno

Hmm zanimljivo. Hvala na odgovoru pitaću ja opet ako me nešto zanima
Reply With Quote
  #17  
Staro 15.05.2014, 12:34
SRBghost SRBghost je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 03.10.2013
US lokacija: NYC/NJ
YU lokacija: Novi Sad
Poruke: 583
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik free Prikaz poruke
Evo proslo je tacno 2 meseca od kako sam u US i tacno mesec dana kako sam bez zene i deteta, koje sam morao nazalost da vratim za Beograd. Ali da krenemo redom.

New York City

Uffffffffff sta reci za ovaj grad, sem najveca urbana dzungla na svetu. Meni se nikako nesvidja iz gomile razloga. Prvo sto mi je upalo za oko je to da je nekako pretrpan i prljav. Drugo guzva,guzva, i guzva, i opet guzva, i ako nisam kojim slucajem pomenuo guzva. Te guzve su mi se toliko smucile da sama pomisao da treba da idem u NYC meni izaziva takvu mucninu. Nezna se gde je gore dali na prilazima ili u samom centru NYC, i jednostavno tu je stalno guzva samo je pitanje kolikog je obima. Jednom do sada da sam se zatekao u NYC da nije bilo neke vece guzve i to je bila nedelja u 9 sati ujutru. Posto trenutno zivim u New Jersey moje putesestvije do NYC izgleda ovako. Prvo gledam kad trebam da sam u NYC ako je to vreme izmedju 8-10 ujutru onda krenem 2.5 sata ranije ako je posle 10 do 12 krenem 2 sata ranije, ako treba da sam posle 12 do nekih 3 popodne onda sebi mogu da dozvolim luksuz da krenem nekih 1.5 sat ranije. A ako treba da sam od 3 do 7 popodne onda isto krecem 2.5 sata ranije. Najbolje je iz NJ u NYC ici autobusima jer idu dosta cesto imaju specijalne trake na autoputevima za prolaz, kao i specijalnu "cevku" na Lincoln tunelu. Autobusi pretezno koriste Lincoln tunel zato sto je odmah posle njega na 8 Av izmedju 40 do 42 st veliko saobracajno cvoriste Port Authority. Port Authority je atobuska-metro stanica, tu prolaze A,C i E linije metroa. Cena karte za autobus je 6 $ u jednom pravcu. Ulazak u metro stanicu je 2.5$, a koliko kosta NYC autobuska karta neznam nisam ga koristio. E ako bas imate veliku muku pa morate da u NYC idete kolima ili kamionom sto sam ja cesto radio zbog posla, e onda imate bas veliki problem . Prvo mora da se isto krene dosta ranije i ako je to relacija od nekih 30 do 35 milja, jer guzve po prilaznim autoputevima su velike, a posebno ispred mosta GW, kao i tunela Lincoln i Holand. Da bi usli u NYC vi morate da paltite toll (mostarinu ili tunelrinu) koja je za kola 13$ a za kamione 17$ po osovini. Kada nekako udjete u NYC dolazite do drugog problema a to je parking. Cene parkinga zavise od dela grada tipa parkinga koliko se zadrzavate. Celodnevno parkiranje kod Port Authority-a je 26$. Najjeftinije je na ulici ali tu vreba opasnost da dobijete ticket, jer ste uvek na necijem rezervisanom mestu. Cene u NYC su ogromne u odnosu na ostatak US. Npr. flasa vode (1/4 galona oko 900 ml) je 4$ dok je galon u NJ od 0.9 do 1.3 $. Cene stanova za rentanje su isto ogromne,znam da je za sobu ali samo jednu sobu potrebno dati od 700 do 900$ mesecno. Koliko kosta studio ili 1 bdr stvarno nemam pojima.

E sada malo lepih stvari o NYC, NYC je po meni jedan od najlaksih gradova za snalazenje, od prvog dana sam se snasao sam bez problema.Navigacija vam treba samo da bi pogodili liniju metroa a za ostalo nema potrebe. Central Park je ostavio veliki pozitivan utisak na mene, pogotovu delovi gde deca mogu da se igraju jer su sredjeni i dosta dobro opremljeni, i pod nadzorom policije je skoro svaki deo Central Parka. Ljubaznost policije je meni bila neverovatna, bas se trude da daju prcizne informacije i to sa smeskom .


New Jersey

Garden state, susta suprotnost od NYC. Naselja, priroda i autoputevi. Neki prvi utisak je kada prolazite NJ pogotovu autoputevima da tu nije nista planski radjeno nego je nekako sve dodavano jedno na drugo bez ikakvog smisla. Prvo meni sto je palo za oko su ukljucenja i iskljucenja na auto-puteve pogotovu gde se seku 2 ili 3 auto puta to su takva vijuganja i ako ne pratite navigaciju cao odeti de netreba.Prvo cega sam setio kod tih vijuga je bila scena iz onog crtanog filma sa onim likom sto je otvorio hamburger da nebi umro od gladi posto se izgubio. Mislim da je crtani bio sa Perom Detlicem stariji ce se sigurno setiti . Neselja ko svaka americka naselja sto ste dalje odnekog centra cene skacu ali i bezbednost jer manje ima latinosa i afroamerikanaca. Cene rentanja su dosta nize od NYC, tipa za 1 bdr u mestu Clifton je 1100 $ dok je studio od 700 do 900$, naravno ove cene su ako imate solidan kredit score i dolazite bez deteta. Zasto ovo napominjem zato sto je to bio jedan od najvecih problema za mene u US. Ako dolazite sa detetom ili decom spremite se na gomilu nevolja. Meni se desilo da nismo mogli da iznajmimo stan i da sam zato morao da zenu i dete vratim za Beograd. Sta je problem u celoj prici. Ako hocete da iznajmite stan u NJ a isto vazi i za drzavu NY, vi po zakonu morate da detetu obezbedite sobu ili sobe ako ih i dolazi vise, sto znaci da nemozete da uzmete studio vec minimum 1 bdr. Onda da bi vi mogli da koristite taj stan u kojem ce ziveti dete pogotovu ako je mladje od 10 godina, landlord je duzan da na tom stanu obezbedi sledece: na svakom prozoru metalne resetke i detektore za dim na plafonu i sto blize podu(ti sto blize podu su valjda za ugljem monoksid koliko sam ja skapirao), i jos par nekih stvari oko brava na ulaznim vrtima. Ako neki landlord i pristane da vam iznajmi stan, a vecina ih nece jer sto da se muci i da ulaze kad iza vas ih stoji jos deseto bez dece,i sto da razmisljaju dali ce ih neko tuziti ili nece, cena skace ohoooooo. 1bdr vise nije 1100 nego je 1500$, pa onda treba da date 2 ili 3 kirije unapred plus jos depozit koji zavisi od vaseg kredit skora(a nas je bio nula), sto je mene i moju porodicu na kraju kad se podvuce crta kostalo oko 4000$ da samo iznajmimo stan, a gde je sve ostalo, a nemate nikakav posao i niste poneli 15000$ ili vise. Zato sam ja bio prinudjen da zenu i dete posaljem nazad za Srbiju da tamo prezime dok se ja nekako nesnadjem i ne obezbedim neki bolji izvor prihoda da bi mogli da startujemo kao ljudi, i najvise sto smo strahovali da bi socijalna sluzba mogla da dodje i da nam oduzme dete samo da je neko od komsija prijavio istoj, jer smo bili kod prijatelja koji su rentali 1 bdr a po zakunu nije smelo da nas 5 zivi na tolikom prostoru. Znaci sacekali smo da stignu SSN i GC i ja sam odmah kupio kartu za zenu i dete i oni su otisli nazad za Srbiju. Par saveta za sve koji jos nisu dobili vize ili nisu dosli u US a idu sa malom decom.

1. Dobro proverite zakone stejta u koji dolazite sa vasim prijateljima ili rodjacima kod kojih dolazite da nebi imali ovakve problema. Ja sam tu informaciju saznao kasno. To jest prijatelji kod kojih smo dosli nemaju dece a i sami se nekrecu u takvom drustvu i ljudi stvarno nisu znali za to.

2.Gledaj te da u Ameriku dodjete posle zime, najvise zbog toga sto tada ima najvise sezonskih poslova i dobre se pare uzimaju dok trazite neki drugi ozbiljniji posao. Mi smo opet sa druge strane uradili naopako dosli smo na jesen kad tih sezonskih poslova skoro vise nema i ako uhatite neki kao sto sam ja uspeo da nadjem jednu moving company ne radi se svaki dan nego kad ima posla. Evo sada pred praznike u 2 nedelje sam radio samo 2 dana i jedva za dve nedelje zaradio 200$. Sdruge strane posto mi je zena nosilac vize i posto smo vize dobili u maju ove godine a nismo iz gomile drugih razloga mogli ranije da udjemo u US morali smo da uradimo tako kako smo uradili. Da sam kojim slucajem ja bio nosioc vize, ja bih vec u junu usao u US u dosada bi resio problem posla i stana. Znaci ako je nosioc vize muz neka odmah krece na prolece a ostatak porodice da ceka poslednji moguci datum da udju u US.

3. Mozda i naj bitnije ponesite sto vise para kako znate i umete pogotovu ako idete sa decom. Znam da je tesko to obezbediti ja nisam uspeo da to obezbedim koliko mi je trebalo, ali pokusajte pozajmite, uzmite kredite ako ih vam banka da, prodajte sta mozete da prodate, ovde jos uvek moze da se zaradi da se sve to izservisira kako treba, i ako Amerika nije vise ko sto je nekad bila.

To su neke informacije za pocetak ima tu jos da se prica o samo dolasku peripetijama sa avio kompanijama,cekanje GC i SSN, trazenje posla, polaganje vozackog koji cu valjda ovih dana srediti posle praznika, otvaranje racuna u banci i gomila drugih stvari kojih se sada ja nemogu setiti, ali zato vi ste slobodni da pitate sta vas interesuje i ja cu rado pokusati da vam mojim odgovorima pomognem.

Nastavice se.....................
U (zeljnom) iscekivanju nastavka, ako Bog da, eto i nas troje u NYC oko marta-aprila sledece godine... Mi bi bili malo u prednosti jer bi imali obezbedjen free smestaj i poslove.... Ajde, ajde pisi, pa se sa srecom i nedjemo negde
__________________
DV-2015 - prvi put, 2 prijave - IZVUCENI
22.05.2014. - popunjeni formulari
19.02.2015. - lekarski
24.02.2015. - intervju/odobrene vize/Administrative processing
26.03.2015. - konacno stigli pasosi (sa vizama)
28.03.2015. - kupljene karte
24.06.2015. - NYC resident
01.04.2016. - Garden State
Reply With Quote
  #18  
Staro 24.05.2014, 15:46
Tomislav1970 Tomislav1970 je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 16.05.2014
US lokacija: Chicago
YU lokacija: Bg
Poruke: 283
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik free Prikaz poruke
Evo proslo je tacno 2 meseca od kako sam u US i tacno mesec dana kako sam bez zene i deteta, koje sam morao nazalost da vratim za Beograd. Ali da krenemo redom.

Cene rentanja su dosta nize od NYC, tipa za 1 bdr u mestu Clifton je 1100 $ dok je studio od 700 do 900$, naravno ove cene su ako imate solidan kredit score i dolazite bez deteta. Zasto ovo napominjem zato sto je to bio jedan od najvecih problema za mene u US. Ako dolazite sa detetom ili decom spremite se na gomilu nevolja. Meni se desilo da nismo mogli da iznajmimo stan i da sam zato morao da zenu i dete vratim za Beograd. Sta je problem u celoj prici. Ako hocete da iznajmite stan u NJ a isto vazi i za drzavu NY, vi po zakonu morate da detetu obezbedite sobu ili sobe ako ih i dolazi vise, sto znaci da nemozete da uzmete studio vec minimum 1 bdr. Onda da bi vi mogli da koristite taj stan u kojem ce ziveti dete pogotovu ako je mladje od 10 godina, landlord je duzan da na tom stanu obezbedi sledece: na svakom prozoru metalne resetke i detektore za dim na plafonu i sto blize podu(ti sto blize podu su valjda za ugljem monoksid koliko sam ja skapirao), i jos par nekih stvari oko brava na ulaznim vrtima. Ako neki landlord i pristane da vam iznajmi stan, a vecina ih nece jer sto da se muci i da ulaze kad iza vas ih stoji jos deseto bez dece,i sto da razmisljaju dali ce ih neko tuziti ili nece, cena skace ohoooooo. 1bdr vise nije 1100 nego je 1500$, pa onda treba da date 2 ili 3 kirije unapred plus jos depozit koji zavisi od vaseg kredit skora(a nas je bio nula), sto je mene i moju porodicu na kraju kad se podvuce crta kostalo oko 4000$ da samo iznajmimo stan, a gde je sve ostalo, a nemate nikakav posao i niste poneli 15000$ ili vise. Zato sam ja bio prinudjen da zenu i dete posaljem nazad za Srbiju da tamo prezime dok se ja nekako nesnadjem i ne obezbedim neki bolji izvor prihoda da bi mogli da startujemo kao ljudi, i najvise sto smo strahovali da bi socijalna sluzba mogla da dodje i da nam oduzme dete samo da je neko od komsija prijavio istoj, jer smo bili kod prijatelja koji su rentali 1 bdr a po zakunu nije smelo da nas 5 zivi na tolikom prostoru. Znaci sacekali smo da stignu SSN i GC i ja sam odmah kupio kartu za zenu i dete i oni su otisli nazad za Srbiju. Par saveta za sve koji jos nisu dobili vize ili nisu dosli u US a idu sa malom decom.

1. Dobro proverite zakone stejta u koji dolazite sa vasim prijateljima ili rodjacima kod kojih dolazite da nebi imali ovakve problema. Ja sam tu informaciju saznao kasno. To jest prijatelji kod kojih smo dosli nemaju dece a i sami se nekrecu u takvom drustvu i ljudi stvarno nisu znali za to.


Da li neto drugi ima vise informacija u vezi iznajmljivanja stana sa djecom?
Hvala
Reply With Quote
  #19  
Staro 25.05.2014, 20:53
vuxanne vuxanne je offline
Amer
 
Datum prijave: 13.10.2009
YU lokacija: Bilo kuda kiki svuda
Poruke: 1 826
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Tomislav1970 Prikaz poruke
Da li neto drugi ima vise informacija u vezi iznajmljivanja stana sa djecom?
Hvala
Na kakve informacije mislis? Postavi malo detaljnije pitanje. Evo jedne informacije - ako imas bar jedno dete moras da iznajmis minimalno dvosoban stan.
Reply With Quote
  #20  
Staro 25.05.2014, 22:33
Salec's Avatar
Salec Salec je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 04.05.2013
US lokacija: Phoenix
Poruke: 168
Nepromenjeno

Vuxanne, da li to vazi za sve drzave? Mene interesuje Arizona a imam jedno dete od 12 godina.
__________________
DV 2014 – Case Number 46xxx - nismo stigli na red...
Reply With Quote
Odgovori

Thread Tools
Display Modes

Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Uključeno
Smajliji: Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Similar Threads
Tema Pokretač teme Forum Odgovori Poslednja poruka
Seattle, Washington - Moje iskustvo zvercica Lokacije u USA 180 06.08.2015 23:24
Moje iskustvo sa USA Emir87 Stare teme 2 29.12.2010 02:46
Moje iskustvo sa kupovinom automobila (2/2) emigracija Vodič za nove emigrante u USA 0 07.08.2007 15:51
Moje iskustvo sa kupovinom automobila (1/2) emigracija Vodič za nove emigrante u USA 0 07.08.2007 15:09
Moje iskustvo sa bankama koje posluju samo preko interneta emigracija Vodič za nove emigrante u USA 0 07.06.2007 19:44

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 02:10.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.