ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Život u USA > Lokacije u USA

Lokacije u USA Teme posvećene državama, gradovima i delovima gradova u USA

Lokacije u USA » Milwaukee, Wisconsin » Bitni linkovi
O Americi Život u USA Države (States) Gradovi Naša mesta (mapa)

Odgovori
 
Thread Tools Display Modes
  #1  
Staro 26.02.2009, 06:55
Schlbaizer Schlbaizer je offline
Član
 
Datum prijave: 17.10.2006
US lokacija: Chicago ili Milwaukee
YU lokacija: Veliko Gradiste(Silver Lake City)
Poruke: 11
Pošalji ICQ poruku korisniku Schlbaizer Pošalji Skype™ poruku korisniku Schlbaizer
Nepromenjeno Milwaukee, Wisconsin

da li bi neko mogao mogao da napise nesto o klimi, poslu, cenama i delovima grada gde je bolje za zivot sa malom decom(2-5)?

ako budem izvucen na lutriji postoji mogucnost da odem sa porodicom u Milwaukee, jer moj prijatelj ima dobre prijatelje tamo, pa se nadam da ce nam pomoci u startu oko snalazenja.
pozz
Reply With Quote
  #2  
Staro 26.02.2009, 12:46
malasestra's Avatar
malasestra malasestra je offline
Drug član
 
Datum prijave: 05.02.2009
YU lokacija: Slovenija
Poruke: 51
Nepromenjeno

Pitaj tog prijatelja da ti da malo više informacija. Ja nemam pojma ali evo ti link do Milwaukee foruma na City-Data pa pročešljaj malo, ima dosta dobrih informacija. Možeš da se registruješ pa pitaš tamo šta te zanima, informacije iz prve ruke. A za posao i cene stanova pogledaj na Salary i Craiglist.
Reply With Quote
  #3  
Staro 26.02.2009, 15:18
dreamerns dreamerns je offline
Super Moderator
 
Datum prijave: 14.06.2007
US lokacija: Burlingame, CA
YU lokacija: Novi Sad, Vojvodina
Poruke: 1 098
Nepromenjeno

Posto je udaljen svega 70 milja od Chicaga....pretpostavljam da je klima ista kao i ovde...ostre zime, uzasni vetrovi i velika vlaga (tako da je leti to zajebano). Ne znam mnogo o samom gradu, osim da ima najbolji festival piva u US....svi ga hvale :-)
__________________
U Sikagu od 15.10.2008. :-)

Blog: http://novakovici.blogspot.com
Reply With Quote
  #4  
Staro 26.02.2009, 16:13
landlord's Avatar
landlord landlord je offline
Amer
 
Datum prijave: 21.05.2008
US lokacija: Chicago, IL
YU lokacija: Sarajevo, B&H
Poruke: 1 165
Nepromenjeno

heheh.. dreameru kako si odmah provalio za festival piva..
koje si ovde pive pio?
__________________
2009EU00018xxx
22.04.2008 - koverta iz Kentuckyja poslana na moju adresu
21.05.2008 - dobio prvu kovertu
26.5.2008 - uzvratio sam im svojom kovertom
29.5.2008 - dobili su moju kovertu
04.2.2009 - stigla druga koverta
19.2.2009 - uspjesno zavrsen ljekarski pregled
26.2.2009 - AOS stigao
13.3.2009 - zakazan intervju
17.3.2009 - Dan kad sam pozelenio
_____________________________________

U Americi od 24.05.2009.
Reply With Quote
  #5  
Staro 26.02.2009, 17:02
dreamerns dreamerns je offline
Super Moderator
 
Datum prijave: 14.06.2007
US lokacija: Burlingame, CA
YU lokacija: Novi Sad, Vojvodina
Poruke: 1 098
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik landlord Prikaz poruke
heheh.. dreameru kako si odmah provalio za festival piva..
koje si ovde pive pio?
Suvise vrsta, da bih uopste bio u stanju da vise i razlikujem.....ovde ima pivaaaa....da ti mozak stane. Doduse nije u svakoj drzavi isto...valjda u Utah ili Ohio (zaboravio sam) nemas neki izbor...ili imaju neke drugacije zakone (tako nesto, ako neko zna vise...nek napise...bas me interesuje).
U svakom slucaju, ovo njihovo Bud i Miller light i sl. je obicna voda, medjutim imaju tonu uvoznog piva, a i one male pivare sa pub-om (imas pub i ujedno je i pivara....nude svoje pivo). Takodje imas i te manje lokalne pivare...bar u Chicago imas bas jako velik izbor piva (pogotovo psenicnog). Ja jako volim japansko Sapporo, ma azijati imaju dobra piva (tj...mi smo navikli na taj ukus). Kada kupujem na gajbu, onda kupim stella ili sl...evropsko neko, dok kada kupujem 6 pack, onda kupim ili neku egzotiku (npr. jamajkansko) ili neko americko domace. Kada kupujem jednu limenku od 1/2 l onda uzmem ono japansko.
__________________
U Sikagu od 15.10.2008. :-)

Blog: http://novakovici.blogspot.com
Reply With Quote
  #6  
Staro 26.02.2009, 17:04
kaneolopa kaneolopa je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 16.02.2009
US lokacija: SF Bay
YU lokacija: Novi Sad
Poruke: 329
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik landlord Prikaz poruke
koje si ovde pive pio?
Sve uvozno! Domaca piva su uzas... da ne pricam koje mamurkluke ima covek posle samo 1 limenke piva. Od domacih mozes mozda da prodje Blue Moon i Sam Adams... ostalo je sve zanemarljivo. Najpribliznije jelenu i lavu su Sopuro - japansko pivo... i Red Stripe jamajkansko. Neverovanto je da ces naci sva moguca lite piva ali ne i sva regular ... tako do sada nisam uspela da nadjem amstel obican... smo na lite sam naleta.
Kada porucujes toceno pivo to ti je obicno 1 pitna... veliko i 1/2 pinte malo... a najbolja varijata ti je da poruchis pitcher (mali bokal pun piva) kada si u baru... zavisi koliko pijes
Ono sto je divno u US jeste ogroman ali stvarno ogroman izbor piva... ipak je ovo pivska nacija... tako da mi psole 4 meseca josh uvek istrazujemo razno razne vrste piva
Reply With Quote
  #7  
Staro 26.02.2009, 23:40
Sloba_Kg Sloba_Kg je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 21.11.2008
US lokacija: Atlanta, GA
Poruke: 419
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik landlord Prikaz poruke
heheh.. dreameru kako si odmah provalio za festival piva..
koje si ovde pive pio?
Lande, probaj Yuengling lager, iz PA je, tamosnje lokalno kazu najstarija pivara u US. Meni se svidelo...
Vec sam ga spominjao negde na forumu, sad je pitanje da li ga ima van PA...
Pozzz
__________________
2009EU000119xx
17.04.2008 - koverta iz Kentuckyja poslana na moju adresu
20.05.2008 - dobio prvu kovertu
17.6.2008 - poslao kovertu u KCC
1.12.2008 - stigla druga koverta
15.1.2009 - zakazan intervju - VIZA ODOBRENA
U Atlanti od 13.maja 2009.
Reply With Quote
  #8  
Staro 27.02.2009, 08:19
landlord's Avatar
landlord landlord je offline
Amer
 
Datum prijave: 21.05.2008
US lokacija: Chicago, IL
YU lokacija: Sarajevo, B&H
Poruke: 1 165
Nepromenjeno

Ja sam isto pivopija.. i bas uzivam u pivu.. Volim gorča piva. Tipa Nikšičko, vjerujem da sarajevsko niste probali.. ono mi j esuper.. a i Jelen mi je mnogo dobar.

A pored toliko vrsta piva.. jedva cekam.. da to sve isprobam. U Pragu su mi se svidjele posebno one male pivnice sto prave svoje pivo. Jedino mi je smetala higijena u tim lokalima.. Tipa imaju onu vodu sa sapunicom.. u nju urone prljavu sacu.. izvade je i toce pivo..

Valjda alkohol pa dezinfikuje..
__________________
2009EU00018xxx
22.04.2008 - koverta iz Kentuckyja poslana na moju adresu
21.05.2008 - dobio prvu kovertu
26.5.2008 - uzvratio sam im svojom kovertom
29.5.2008 - dobili su moju kovertu
04.2.2009 - stigla druga koverta
19.2.2009 - uspjesno zavrsen ljekarski pregled
26.2.2009 - AOS stigao
13.3.2009 - zakazan intervju
17.3.2009 - Dan kad sam pozelenio
_____________________________________

U Americi od 24.05.2009.
Reply With Quote
  #9  
Staro 15.06.2010, 13:09
dreadnot's Avatar
dreadnot dreadnot je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 24.06.2009
US lokacija: Milwaukee, WI
YU lokacija: Beograd, RS
Poruke: 652
Pošalji Yahoo poruku korisniku dreadnot
Nepromenjeno Milwaukee, Wisconsin

E pa drugari, i mene da malkice ogreje sunce... naravno posle dobitka vize. Kako stvari za sada stoje ode vas dreadnot u Milwaukee, WI kod drugara sa fakulteta. Kako ce biti i sta me sve ceka tek ce se videti, ali je barem jedna briga za sada skinuta sa vrata - imamo nekog da nas doceka i smesti za prvo vreme. Molim sve clanove koji imaju bilo kakvu informaciju o ovom gradu da je postuju. Unapred se zahvaljujem!
__________________

02. 11. 2008. - Prijava za DV 2010
05. 06. 2009. - Prvi koverat stigao, broj 19xxx
01. 07. 2009. - Formulari poslati u Kentaki
09. 07. 2009. - Formulari stigli u Kentaki
04. 12. 2009. - Stigla druga koverta
22. 01. 2010. - Obavljen lekarski pregled
27. 01. 2010. - Obavljen intervju, odlozeno viziranje
09. 04. 2010. - VIZE U PASOŠIMA!
17. 09. 2010. - D(eparture) Day
Reply With Quote
  #10  
Staro 15.06.2010, 16:57
imarkovic's Avatar
imarkovic imarkovic je offline
Drug član
 
Datum prijave: 13.06.2009
US lokacija: Austin, TX
YU lokacija: Beograd
Poruke: 44
Nepromenjeno

Ja ne znam nista o ovom gradu, pa necu biti bas od koristi, ali zelim da cestitam na donetoj odluci! Drago mi je da ste nasli gde cete se smestiti i da imate nekoga da vam u tome pomogne. Na kraju krajeva, to je mnogo vaznije od samog mesta.
Ako se ne varam, u tom delu USA je divna priroda (planine, sneg, suma, jezero), ko to voli. Kad vam dosadi zima, dodjite u Texas na odmor!
Srecno!
__________________
2010EU00020xxx
Reply With Quote
Odgovori

Thread Tools
Display Modes

Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Uključeno
Smajliji: Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 16:39.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.